Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

10 minutes ago, uini said:

 

jebiga, to je kao kada bih napravio neku finansijsku malverzaciju [pretpostavka da napisano nije izmisljeno] i onda krenemo ti i ja da kenjamo u kafani kako svi znamo koliko su murija i politicari uvezani sa kriminalom ali eto bas mene uzeli dy hapse. tacno je to sto mi tvrdimo ali opet ne cini moju prevaru manje kaznjivom.

A mozemo da budemo uzorni gradjani pa da nas briga za muriju i one tamo zar ne? 

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, medobrundo said:

Mislim, svi znamo ko je Čović i šta radi. Nemojmo zbog toga da se pravimo da su ova govna u EL nešto prosvecenija i postenija. Prosle nedelje smo imali situaciju u kojoj sudija svesno ne svira aut u odlučujućem napadu i nikom ništa. I UEFA je 100x kaznila Zvezdu u fudbalu, opravdano. Nisu zato automatski posteni i prefinjeni. Na kraju su u FIFAi izgleda i tetkice uzele milione od Katara. Tako će i ovo fino rukovodstvo EL od Emirata, ako bude prilike, prenosiće pare ušivene umesto bubrega.

 

Zamisli da neko napise "mislim, svi znamo na sta lici sudjenje u EL, ali nemoj da se pravimo da je KKCZ neko nevinasce od kluba".

 

Tema je KKCZ, kao sto je na mecu Crvena zvezda - Barcelona tema bila sudjenje. I kao sto sa temom sudjenja nema nikakve veze kakav je predsednik kluba i da li on ima ili nema dva kluba u ABA ligi, tako i ono sto je EL nema veze sa svim sto je KKCZ radila ove sezone.

 

EL je jedno debilno takmicenje, tesko mi je da setim debilnijeg - furamo se da smo NBA, licence, nema ispadanja, elitni klub, samo sto nema NBA zvezda, nema drafta i nismo svi u istoj drzavi. Medjutim, ne moze ta ista EL da odgovara kada daje licence kome zeli, ne moze da odgovara kada bira KKP ispred Burse, ne moze da odgovara kada se svi nadaju da ce dobiti A licencu, a da sada odjednom ne odgovara.

 

Meni je u toj EL jedino sto je iole pozitivno upravo to sto ne padaju na histeriju u medijima u Srbiji o nekakve dve velicine od klubova koji MORAJU da se nadju u EL jer im je tamo, kao, mesto po svemu i svacemu (a poslednje sto se pominje su rezultati, oni su nebitni). Jeste, smatraju ceo region kao gomilu zaostalu u razvoju, ali upravo to i drzi EL mesto otvoreno, pa je moguce da EL igra ko god bude sampion (ili ko god bude sampion EC).

 

Mislim, meni je najbolji komentar da je Covic muljao jer je samo tako mogao da registruje Vildozu i Campazza. Sto bi rekli u Jurassic Parku "Your scientists were so preoccupied with whether or not they could, they didn't stop to think if they should." Sta su ovi u Zalgirisu, Albi, Asvelu... debili pa se drze budzeta kao pijan plota umesto da samo u sred sezone kesiraju dva vrhunska igraca i vrhunskog trenera i jos najavljuju da mogu da kesiraju vrhunski cetvorku?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Danas je izgleda dan da se jedemo medjusobno zarad ove blago receno gluposti...

 

Mislim da nam Kampaco sad najvise nedostaje zato sto se Vildoza povredio ali cak ni to nije neki validan razlog za ovakvom nervozom...

 

Nama Kampaco generalno nije ni bio potreban imali smo u momentu njegovog dolaska 7 vezanih pobeda ako se ne varam ili 6...krenuli smo u jednom kontra ritmu vratili se iz njega sa Duskom i sve je to fenomenalno i bez Kampaca izgledalo.Mislim da nam ovi problemi nisu ni bili potrebni al sta je tu je imali smo želju da kroz nesto muljanja i spletkarenja dodjemo do jednog "kapitalnog" pojačanja.

 

Sta smo usrali "barem po prici smo sredili" sad samo da se izdrzi do Vildozinog i Dzonijevog povratka...i vraćamo se na staro.

 

Opet kazem ovo medjusobno "klanje" ekipi a i nama samima pomoći neće...podrška za ekipu a za Čovića želja da se što pre preseli u Železnik i ostavi ovaj mučeni klub na miru.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Portal "Encestando" plasirao je informaciju kojom tvrdi da Udruženje igrača Evrolige (ELPA) očekuje da ceo spor bude u najkraćem roku rešen u korist kluba sa Malog Kalemegdana.

- Posle provere papira, dugovanja i transfera, ELPA odlično poznaje ceo kontekst oko sankcije za Crvenu zvezdu. Udruženje igrača podržava Kampaca i nada se da će ga uskoro videti na terenu, posle ukidanja kazne srpskom klubu - objavio je španski portal svoja saznanja.

Unija igrača Evrolige ima sedam rukovodećih članova. Predsednika Tornikea Šengeliju, i šest potpredsednika (Kajl Hajns, Điđi Datome, Džejson Grendžer, Adam Hanga, Nikola Kalinić 💪 i Alek Piters). Takođe, svaki tim koji učestvuje u elitnom takmičenju dao je po dva zastupnika, a crveno-predstavljaju kapiten Branko Lazić i Nemanja Nedović.

https://www.sd.rs/sport/kosarka/udruzenje-igraca-evrolige-kampaco-2023-01-04

  • Like 24
Link to comment
Share on other sites

Posle izjave ljudi iz kluba na ovom forumu da su očekivali manju kaznu ali da su bili svesni da je  zaslužena svaka dalja diskusija je nepotrebna. Neka se žale i probaju da barem umanje sranje koje su napravili ali neka angažuju dobru advokatsku ekipu a ne da ponovo nešto zaseru. Da očekujemo da se uputi izvinjenje javnosti je previše, znamo da to kod čovića ne može da se desi nikad.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 naravno da smo muljali kao i svi sto muljaju...mozes misliti 65% posto budzeta na plate ode a 35% treba potrositi na neke druge nacine...kapiram da mi preko plate trosimo tipa 80% bar...pa zamislite cska koji je placao igrace tipa 25 miliona mora da baci jos 12 miliona a ne znaju ni oni na sta...te podatke svi filuju sigurno...

Link to comment
Share on other sites

Čoviću da sada u zamenu za javno katarzično izvinjenje ponude doživotnu titulu Big Boss--a uz Filipovo pravo nasledjivanja, tačno bi pre sebi ušio rajsfešlus na rebra...
Teško da je ikad bio pod većim frustom u kompletnoj biznis, političkoj i sportskoj karijeri. Skoro uvek na poziciji baje čija je uvek poslednja, čak i 1996 kada je napustio SPS, a sada ga samo čekaju da još malo zaseče granu na kojoj sedi.
Mojih 5 centi je da škorpion neće izdržati do druge obale...











  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Perkos2 said:

Posle izjave ljudi iz kluba na ovom forumu da su očekivali manju kaznu ali da su bili svesni da je  zaslužena svaka dalja diskusija je nepotrebna. Neka se žale i probaju da barem umanje sranje koje su napravili ali neka angažuju dobru advokatsku ekipu a ne da ponovo nešto zaseru. Da očekujemo da se uputi izvinjenje javnosti je previše, znamo da to kod čovića ne može da se desi nikad.

Mislim da ti to nisi dobro procitao ili nisi dobro razumeo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

Kroz tvoje upise sam uvek sticala utisak da si osvešćen o sličnim temama, tako da mi je bezveze što moram ovako da repliciram, ALI... Ovo je tačno onaj "argument" zahvaljujući kom će taj Čović za kog svi znate i znamo ko je i šta radi ostati tu gde jeste. Dakle, on uvek može reći: ja sam govno i ja kradem, ali i ovi iz EL (zameniti protivnika po želji) su takođe govna i kradu; ja barem kradem i varam za vas tako da budite zadovoljni mnome. Mislim, to je taktika koju ne koristi samo on već i mnogi vlastodršci, da ne idem u off topic. 

 

Pa jeste sve ... ali ...

 

Nas ovde ne maltretiraju jer imaju sukob sa Covicem, niti da bi nas naterali da isplatimo igrace. Maltretiraju nas iz trecih razloga i to bi tako u ovom trenutku bilo sa ili bez Covica. Ko kaze drugacije, lik mu je opasno usao u glavu. A da je djubre, jeste, tvrdi li iko ovde drugacije? Evo ja kazem, Covic je djubre i treba da ide.

 

Mi kao klub, sa ili bez Covica, ne mozemo da imamo ceo budzet na gomili na pocetku sezone. To je valjda jasno. Zato su kasnjenja normalna. I da ... jeste vazno to sto nismo jedini. To je normalno bar za trecinu EL ekipa i bar za pola EC ekipa. I sankcije registracijom postoje da bi se ti igraci i treneri isplatili. Ovde se desava da se mimo toga, po nekom diskrecionom pravu klub kaznjava da maltene pola regularne sezone ne moze da registruje igrace?! Nemoj mi reci sad, e nije to, nego smo presli tih propisanih 65 posto ... Cekaj bre, secas li se da pre nego sto su plate igraca zbog svega skocile za duplo, tamo pre recimo tri cetiri godine, kad je bilo da je minimalan budzet 7 miliona. Jel ti stvarno mislis da smo mi trosili 7 miliona, kad je maksimalna plata igraca bila 450k evra, i to samo jednog eventualno 2 igraca. Ostali otprilike u proseku duplo manje od toga. Znaci roster nam je izlazio na 3 miliona, pa nek bude i 3,5. Jel stvarno mislis da je jos toliko klub trosio na sve ostalo? Koje ostalo make ti? Pa naravno da se to u papirima drugacine prikazivalo, jer je pravilo debilno. Problem je sto smo sad konkurentni sa budzetom, i to nekom smeta. Kad nismo mogli da dobacimo do 7 miliona, a vodilo se da jesmo, zasto to nikom nije smetalo? Jel stvarno mislis da ... recimo ... komsije imaju 17 miliona ukupan budzet. A znamo sigurno da 10-11 ide na prvi tim. Ako je 11 milki 65 posto budzeta, racunica je jasna. Koliko god im je drzava bankomat siguran sam da im budzet nije veci od 14-15 miliona. Pomenuo sam njih jer za njih znamo otprilike koliko ko kosta. Naravno da ima jos primera. Pravilo je debilno, ili da budem blazi, samo formalno i pegla se papirima. Siguran sam da Barsi tih 35 posto ne sluzi za ostalo, jer bi to znacilo da 10-15 miliona trose na ostalo. Koje bre ostalo sa tolikim parama?

 

Ne znam da li smo svi svesni koliki je dug kk Barselona... Gde su sad tu pravila? Komsije imaju funkcionalan racun, a duguju za porez 6 miliona evra. Jel po pravilu da im se blokira racun. Jeste, ali nece. U ovom regionu ovde oni su trenutno Barsa. Dakle, pravila su tu da se maltretira neko ko ne moze da uzvrati. Tim praviima sigurno nece sankcionisati klubove sa A licencom, cak i da ih krse, a krse ih. Zato nemojmo biti licemerni. Covic nek se tera, to nema veze sa sustinom. Nek ide, i treba da ide. Da ne bude da ga branim. No ovo konkretno bi nam se desilo i sa nekim ... lupam ... Maljkovicem na celu kluba. O tome se ovde radi. Covic je zasluzio pedalu zbog 1001 drugog razloga i zbog njih treba da ode. Ako treba da ih nabrojim, nije problem. Cisto da ne bude da pricam napamet.

Edited by Firga
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Šarac

Posto si ti verovatno najupuceniji mene zanima da li smo sada resili apsolutno sva dugovanja koja smo imali? Znaci da li smo isplatili,ne da li smo postigli sporazume o reprogramu dugova.

Jer ako smo stvarno sve isplatili to je dobar korak za nesmetano funkcionisanje kluba u narednim sezonama. Onda smo ostali bez repova iz proslosti koji su se dugo vukli

Link to comment
Share on other sites

Frustrirajuće je što smo se baš ponadali da ćemo ove sezone učiniti taj iskorak, i konačno biti ozbiljan evroligaš.

Ta nada nam je doslovno sada skoro pa ugašena kombinacijom konstantnih gluposti uprave kluba i jasno nejednakog kriterijuma za sve klubove u evroligi.

Ona krađa kod gaženja aut linije na poslednjoj utakmici je samo dodatna količina žuči koju pijemo.

 

Povređeni Ivanović, Vildoza, konstantno roviti Nedović i neregistrovani Kampaco. I od ponajbolje bekovske linije lako dođosmo do nepostojeće bekovske linije.

 

Iskreno, žao mi je ekipe, ali moglo se očekivati da će se ovo jednom desiti. Čak su i naša braća po ludosti, Grobari, uspeli da se uzdrže od pravljenja pizdarija svaki put, samo nama ne ide.

Cena je jednom morala biti plaćena.

 

Nadam se smanjenju kazne, ali to onda donosi nove uslovne kazne i monitoring, i samo jedan ispad doneće nam novu patnju.

 

Lagao bih da kažem da sam optimista. Ovu državi stvorio je ovaj narod a ovaj narod ne uči na greškama, on greške smatra normalom a ostale smatra za budale. Nama je debilni inat moto postojanja.

Edited by Sam B
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Nini3112 said:

Voleo bih da se ovo ikada desilo tom Realu ili Barsi,stalno se zale da je neprofitabilan sport kosarka u Evropi kako su svake godine u minusu po 100 miliona a onda bam cisti papiri,sve regularno???


Iza KK Real Madrid i KK Barcelona stoje dva fudbalska kluba sa najvecim prihodima na svijetu. To je “neznatna” razlika. Da Real i Barca u fudbalu nisu toliko mocni ni kosarkaske sekcije nikad ne bi imale pare za ovakve rostere. Fudbalska Barca sad i jeste u svim ovim problemima jer im je prethodni predsjednik lupao nenormalne cifre na plate u obje selekcije. 
 

Sto se tice Reala i Facua, pored svog duga koji Facu ima prema Realu, Real je imao pravo da izjednaci bilo koju ponudu bilo kog kluba iz Europe za njega i vrati ga sebi. U ovom slucaju Real to nije uradio iako bi s njim vrlo vjerovatno imali najkompletniji roster u Euroligi. Do cega je tacno bilo stvarno ne bih znao, bila je neka prica da je Facu zbog nekih spanskih pravila imao mogucnost da dogodine ima kud i kamo vecu neto platu nego sad ako bi “sacekao” s povratkom u Real.

 

Sto se pak tice utakmice s Realom u Beogradu za koji dan, bilo kakav ozbiljniji incident ce voditi ka kud i kamo ozbiljnijim posljedicama od ovog sad. Perez je jedan od najmocnijih ljudi u europskom sportu opcenito i sigurno nece tek tako presutjeti neki incident u utakmici kluba ciji je on predsjednik.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Sam B said:

Frustrirajuće je što smo se baš ponadali da ćemo ove sezone učiniti taj iskorak, i konačno biti ozbiljan evroligaš.

Ta nada nam je doslovno sada skoro pa ugašena kombinacijom konstantnih gluposti uprave kluba i jasno nejednakog kriterijuma za sve klubove u evroligi.

Ona krađa kod gaženja aut linije na poslednjoj utakmici je samo dodatna količina žuči koju pijemo.

 

Povređeni Ivanović, Vildoza, konstantno roviti Nedović i neregistrovani Kampaco. I od ponajbolje bekovske linije lako dođosmo do nepostojeće bekovske linije.

 

Iskreno, žao mi je ekipe, ali moglo se očekivati da će se ovo jednom desiti. Čak su i naša braća po ludosti, Grobari, uspeli da se uzdrže od pravljenja pizdarija svaki put, samo nama ne ide.

Cena je jednom morala biti plaćena.

 

Nadam se smanjenju kazne, ali to onda donosi nove uslovne kazne i monitoring, i samo jedan ispad doneće nam novu patnju.

 

Lagao bih da kažem da sam optimista. Ovu državi stvorio je ovaj narod a ovaj narod ne uči na greškama, on greške smatra normalom a ostale smatra za budale. Nama je debilni inat moto postojanja.

 

Pa da se nismo ponadali i da nije bilo tu utemeljenog optimizma, ne bi ni imali ovih problema, siguran sam. Za neke smo se zaigrali i stavili nas "gde nam je mesto". Od 9-14 mesta. To je sad realan epilog. Naravno, uzevsi u obzir i ovo i zdravstveni bilten i sudije ako zatreba.

Edited by Firga
Link to comment
Share on other sites

Ovo o cemu pise @Wingwalker i nema bas nekog uporista u realnosti - u ABA ligi su se i Crvena zvezda i Buducnost i Partizan bukvalno izivljavali na pravilima na sve moguce nacine, pravili incidente, prekidali meceve i to je prolazilo.

 

U EL je bio mec KKP - KKCZ i svi su bili mirni kao bubice jer znaju sta im sledi ako neko bude odlucio da se igra huligana. Takodje, Crvena zvezda je pretila da nece igrati cetvrti mec u Podgorici, a nesto ne vidim da bilo ko pise o bojkotovanju gostovanja kod BC Valencia.

 

Mislim, slobodno neka neko pokusa da pravi incidente - mec ce biti prekinut i to ce biti poslednji mec KKCZ u EL na jedno dugo, dugo vremena. Nije to ABA liga koja pusta sve jer ne moze da postoji bez jednih, drugih ili trecih.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, hakeem said:

 naravno da smo muljali kao i svi sto muljaju...mozes misliti 65% posto budzeta na plate ode a 35% treba potrositi na neke druge nacine...kapiram da mi preko plate trosimo tipa 80% bar...pa zamislite cska koji je placao igrace tipa 25 miliona mora da baci jos 12 miliona a ne znaju ni oni na sta...te podatke svi filuju sigurno...

To pravilo je i smišljeno zbog Nemaca, Francuza i Španaca gde su porezi veći. Da su hteli finansijski fer plej uveli bi seleri kap,tj. max iznos budžeta za plate i  min.iznos budžeta, pa ko voli nek izvoli.

 

Zamisli da kazne San Antonio Sparse nekim glupim pravilom zato što je porez u Teksasu niži nego u Kaliforniji!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, fasper said:

@Šarac

Posto si ti verovatno najupuceniji mene zanima da li smo sada resili apsolutno sva dugovanja koja smo imali? Znaci da li smo isplatili,ne da li smo postigli sporazume o reprogramu dugova.

Jer ako smo stvarno sve isplatili to je dobar korak za nesmetano funkcionisanje kluba u narednim sezonama. Onda smo ostali bez repova iz proslosti koji su se dugo vukli

 

Nema sanse da smo sve isplatili i to svima kojima dugujemo. Reprogramirano je nesto a ono sto je moralo platilo se (verovatno Adams, mozda jos neko).  

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Sam B said:

Neće, samo će prekinuti utakmicu i 0-20.

 

Vec su nam u onoj obznani zapretili oduzimanjem pobeda, tako da sebi ne da ne bismo smeli da dozvolimo da ispadne neko sranje, nego ne znam dal nam se uopste isplati i da ulazemo zalbu. Da nas ne rebnu i zbog toga.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Vec su nam u onoj obznani zapretili oduzimanjem pobeda, tako da sebi ne da ne bismo smeli da dozvolimo da ispadne neko sranje, nego ne znam dal nam se uopste isplati i da ulazemo zalbu. Da nas ne rebnu i zbog toga.

Pretnja je ako ponovimo prekrsaj, a ne ako pravimo sranja na utakmici. Za to ce da nas posebno kazne 😂

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

To treba šmekerski odraditi, nekom koreografijom sa ovim Nedovićevim hashtag-om #freefacu...a i to Facu se može na različite načine iskoristiti 😁 ...No znajući naš mentalitet, javljaju mi se neke gusle, kosovski anti nato/eu ciklus i predmeti na terenu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Milos 3.14 said:

To pravilo je i smišljeno zbog Nemaca, Francuza i Španaca gde su porezi veći. Da su hteli finansijski fer plej uveli bi seleri kap,tj. max iznos budžeta za plate i  min.iznos budžeta, pa ko voli nek izvoli.

 

Zamisli da kazne San Antonio Sparse nekim glupim pravilom zato što je porez u Teksasu niži nego u Kaliforniji!

 

  suma sumarum pravilo je sacuvaj boze u svakom slucaju...da ne idemo mnogo u off topic ali tek fudbalski fer plej sto je komedija ali naravno sve to mora da se "postuje"...za nas vazi ali ne i za City i PSG...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...