Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:


To da ali sam se referirao na to kako kosarkaski klubovi Reala i Barce svake godine posluju u minusu. To je opce poznata cinjenica jer Euro kosarka nije profitabilan sport pa te minuse pokrivaju profiti iz fudbalskih sekcija koje okrecu najvece pare u svijetu fudbala. Sam je Perez vise puta ponavljao da fudbalski klub svake godine pokriva minuse kosarkaske sekcije.

 

1 hour ago, Perkos2 said:

Ne može to u Zvezdi da funkcioniše pošto nam je i FK u velikim dugovima, ali ako se udruže dva doktora čudo može da se napravi


Ovo je malo teška priča, jer Real duguje preko 250 milliona, i to nakon muljavine sa prodajom trening centra gde im je praktično grad upumpao gomilu para. 

 

58 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Ovo bas i nije tacno, pogotovo za Real koji je uz Bayern jedini FK koji u korona periodu nije bio u minusu. Barcelona se sjebala zbog davanja abnormalnih plata u obje selekcije (Mirotic ima platu ko par najplacenijih igraca Reala zajedno, plate u FK smijesno i spominjat) al oni i dalje imaju ogroman priliv novca koji bez vecih problema pokrije dugovr kosarkaskih sekcija. Barcu vise jebu pravila spanskog saveza u fudbalu (nijedan fudbalski savez nema takva pravila) nego sam nedostatak novca. 


A pravila La Lige po kojima Real i Barsa dobijaju 90% novca od TV prenosa? Kad biste držali iste moralne standarde koje primenjujete na Zvezdu, ne biste imali ništa pozitivno da kažete za španske blizance. 

Edited by Tunji Awojobi
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mister-no said:
32 minutes ago, szsd21 said:

Auu surovo, jednim udarcem ostadosmo i bez Polonare i bez Singltona.


Misija im je uspela, nijedan ozbiljan igrač ne želi da igra samo ABA ligu. Nisu nas samo zeznuli za Fakua nego i za bilo koji drugi potpis koji smo jurili. Siguran sam da ni Kampaca ne bismo potpisali sa ovom kaznom, verovatno je njemu i menadzeru rečeno da će to brzo biti rešeno. Ako bi ovaj novi pravni tim uspeo da smanji kaznu na “samo” mesec dana, da se šutiramo u guscu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Tunji Awojobi said:

 


Ovo je malo teška priča, jer Real duguje preko 250 milliona, i to nakon muljavine sa prodajom trening centra gde im je praktično grad upumpao gomilu para. 

 


A pravila La Lige po kojima Real i Barsa dobijaju 90% novca od TV prenosa? Kad biste držali iste moralne standarde koje primenjujete na Zvezdu, ne biste imali ništa pozitivno da kažete za španske blizance. 

Ne zanima me priča oko Reala ni da li i koliko duguje. KKCZ i FKCZ su u dugovima uprkos stalnom upumpavanju naših para u njihove kase( čitaj džepove). Uprkos svom tom novcu neko iz KKCZ u ovom slučaju je probao i dodatno da nešto smulja sa plaćanjem obaveza i onda su nas ovi iz EL dočekali na zicer i udarili zabranu. Novčano smo dobili najmanju moguću kaznu tako da nije u međuvremenu potpisan Kampacu niko ne bi ni pisao o ovoj kazni.

Edited by Perkos2
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Jel moze neko od mnogobrojnih pravnika ovde da OPET (kao u slucaju Glovo dostavljaca) edukuje gospodjicu o tome kako za razlicita dela postoje razlicite duzine kazni i da nije svako delo kraj slus finito ides na dozivotnu robiju. Pride ako ima vremena da joj objasni da je sasvim normalno da okrivljeni bez obzira priznao delo ili ne, smatra da je duzina kazne neprimerena za ucinjeno delo, i da to nije u ovom slucajnu nikakvo nepocinstvo Nebojse Covica ili neprosvecenje desnicarske Srbije nego najnormalnija praksa u svim sporovima sveta od Vladivostoka do Enkoridza?

 

Zahvaljujem u svoje i u ime svih ljudi koji nece morati da citaju izlive besa na svakoj stranici.

 

nije ona nastupala ovde kao advokat evrolige koja tereti zvezdu za nesto a ti stavljas prigovor na pristup - vec je devojka pisala o nerazumevanju, odnosno, odbijanju da se razume krivica kluba, crvene zvezde, bez cijih poteza evroliga ne bi bila u prilici da te podjebava. 

 

posto je ovde vecinski stav "jesmo mi sjebali al sta nam radi mafija, dok svi to rade"

 

mi bismo da muvamo a onda kada nas uhvate, da se pozivamo na pravdu i neke krupnije ribe od nas koje su se izvukle.

 

situacija je krajnje neprijatna i izgleda da smo sami sebe doveli u istu, kao i obicno.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, uini said:

 

nije ona nastupala ovde kao advokat evrolige koja tereti zvezdu za nesto a ti stavljas prigovor na pristup - vec je devojka pisala o nerazumevanju, odnosno, odbijanju da se razume krivica kluba, crvene zvezde, bez cijih poteza evroliga ne bi bila u prilici da te podjebava. 

 

posto je ovde vecinski stav "jesmo mi sjebali al sta nam radi mafija, dok svi to rade"

 

mi bismo da muvamo a onda kada nas uhvate, da se pozivamo na pravdu i neke krupnije ribe od nas koje su se izvukle.

 

situacija je krajnje neprijatna i izgleda da smo sami sebe doveli u istu, kao i obicno.

Brate ala si nabildovao poliiticku korektnost do bizarnih levela. Na nivo kada postaje destruktivnije od nikakve korektnosti.

 

Ako ti mislis da smo mi jedini slucaj muljanja sa pokusajima da se nelegalni prihodi prikazu kao legalni, verovatno ovo sa kladionicama onda jbg. Manje-vise svi to rade u nekoj meri.

Nisam bas od ljudi koji ce da ganjaju finansijsku strukturu EL klubova, ali evo jedan primer koji se lako razume Crvena Zvezda iz prosle sezone (i verovatno mnogih prethodnih) sa soccerbet sponzorom, samo bez pokusaja da se dovede Kampaco Realu ispred nosa. Da hoce Partizan da zagrebu nasli bi tamo svasta i da hoce da ih realno kazne ovi bi igrali sa pionirima, kao i mi i vise od pola lige.

 

Ovo je kao kada svi clanovi neke srpske stranke kraduckaju i kradu na veliko, pa se onda neko od njih zameri predsedniku stranke i biva uhapsen sa naslovom "Predsednik opstine muljao sa ugovorima, kod njega pronadjeno 300k evra u stanu (FOTO) (VIDEO)" sa slikama njega ulisicenog i otvorenog kofera pored.

 

Da se ovo inace glupo pravilo primenjuje na svima pa ajde, ali je ovo klasican mafijaski pritisak da se dobije igrac i da se svima stavi do znanja da ne mozes Realu da uzmes igraca ispred nosa i izvuces se sa osmehom.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Everlook said:

 

 

Da se ovo inace glupo pravilo primenjuje na svima pa ajde, ali je ovo klasican mafijaski pritisak da se dobije igrac i da se svima stavi do znanja da ne mozes Realu da uzmes igraca ispred nosa i izvuces se sa osmehom.

Šta misliš da je obrnuta situacija pa da Čović ima moć u EL a neki klub hoće da ga prevesla i za igrače i za pare da li bi Čović bio korektan i milostiv?

"Velika riba uvek jede malu ribu" samo što je dobrom delu navijača KKCZ teško da prihvati da je KKCZ u Evropi mala, malečna ribica koja se slabo snalazi van svog mulja.   

Link to comment
Share on other sites

Just now, Perkos2 said:

Šta misliš da je obrnuta situacija pa da Čović ima moć u EL a neki klub hoće da ga prevesla i za igrače i za pare da li bi Čović bio korektan i milostiv?

"Velika riba uvek jede malu ribu" samo što je dobrom delu navijača KKCZ teško da prihvati da je KKCZ u Evropi mala, malečna ribica koja se slabo snalazi van svog mulja.   

I da je tako to opet ne opravdava EL,to ti je valjda jasno?

A ako hoces da kazes da je to prirodno pa ok,ali onda je isto tako prirodno da mi dizemo buku i da se klub bori za pravdu ili bolje reci ravnopravan tretman.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Everlook said:

Brate ala si nabildovao poliiticku korektnost do bizarnih levela. Na nivo kada postaje destruktivnije od nikakve korektnosti.

 

Ako ti mislis da smo mi jedini slucaj muljanja sa pokusajima da se nelegalni prihodi prikazu kao legalni, verovatno ovo sa kladionicama onda jbg. Manje-vise svi to rade u nekoj meri.

 

eto vidiš, prvo me opsuješ političkomkorektnošću :lol_2: pa u naredne dve lajne konstatuješ kako to svi rade.

 

nisam ja o fazonu da sam nešto shocked and appalled, već mi ja super ta logika koju si lepo sročio u te dve lajne; 

sledeći put kad čujem da su nekoga uhapsili, osudili ili novčano kaznili za xy prekršaj, reći ću samo da svi to rade i da prosto nema smisla osuđivati ikoga.

 

ti misliš (i većina ovde) da je to nepravda; ja mislim da čović nije bio spreman za svoju veliku pljačku, filmsko-gagngsterskim rečnikom.

pošto, ako planiraš da pokupiš vildozu i facua i tripuješ da si džon goti - onda se obezbedi da te ne u'vate ovako naivno.

ne može čas život na ivici x borba protiv sistema, čas šta nam rade, gde je pravda.

 

to je sve što imam da kažem, pisao sam i sinoć dovoljno na temu a nisam ni jedini.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ово ће да се одужи таман толико да прођу ове две три утакмице, јер то некоме тако и одговара, па ће да нам ублаже казну и онда ће играти Кампацо јер је нереално да су нас казнили овако као да смо једини тим у Евролиги са тим прекршајима, а ми да будемо на хлађењу 2 месеца док сви остали настављају да се задужују дугују плате и руше правило о фер плеју. 

 

По ставу ЕЛПА и реакцији из клуба мислим да ће се нешто овако десити. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Everlook said:

Ovo je kao kada svi clanovi neke srpske stranke kraduckaju i kradu na veliko, pa se onda neko od njih zameri predsedniku stranke i biva uhapsen sa naslovom "Predsednik opstine muljao sa ugovorima, kod njega pronadjeno 300k evra u stanu (FOTO) (VIDEO)" sa slikama njega ulisicenog i otvorenog kofera pored.

 

 

 

Ako si član takve stranke onda si i prihvatio način njihovog rada. Ako kraduckaš onda moraš biti svestan da u svakom trenutku ako se šefu tako ćefne možeš nagrabusati. Pogotovo ako si nebitan u stranci i nisi u užem rukovodstvu. Dakle, niko te silom nije terao ni da budeš član te stranke niti da kradeš. Sam si kriv.

Edited by Volter
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Volter said:

 

Ako si član takve stranke onda si i prihvatio način njihovog rada. Ako kraduckaš onda moraš biti svestan da u svakom trenutku ako se šefu tako ćefne možeš nagrabusati. Pogotovo ako si nebitan u stranci i nisi u užem rukovodstvu. Dakle, niko te silom nije terao ni da budeš član te stranke niti da kradeš. Sam si kriv.

NIje on rekao da nismo krivi nego da su i ostali krivi i da smo sankcionisani prvenstveno zato jer smo se nekom zamerili u suprotnom bi nam gledali kroz prste kao i ostalima.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, UDresuKvinsiMilera said:

NIje on rekao da nismo krivi nego da su i ostali krivi i da smo sankcionisani prvenstveno zato jer smo se nekom zamerili u suprotnom bi nam gledali kroz prste kao i ostalima.

 

Ma mi ne smemo sebi dozvoliti da razmišljamo - muljaju svi, muljaćemo i mi, oni muljaju više pa neće smeti da nas kazne. I kome smo se to zamerili? Realu? Real je ponudio uslove Kampacu koji ovaj nije prihvatio. I šta će oni sad da se svete svakome gde ovaj bude igrao?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Volter said:

 

Ma mi ne smemo sebi dozvoliti da razmišljamo - muljaju svi, muljaćemo i mi, oni muljaju više pa neće smeti da nas kazne. I kome smo se to zamerili? Realu? Real je ponudio uslove Kampacu koji ovaj nije prihvatio. I šta će oni sad da se svete svakome gde ovaj bude igrao?

Da.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Volter said:

 

Ma mi ne smemo sebi dozvoliti da razmišljamo - muljaju svi, muljaćemo i mi, oni muljaju više pa neće smeti da nas kazne. I kome smo se to zamerili? Realu? Real je ponudio uslove Kampacu koji ovaj nije prihvatio. I šta će oni sad da se svete svakome gde ovaj bude igrao?

Pogresna adresa,ja ovo nisam tvrdio.Samo sam ti objasnio sta je covek mislio jer ti nisi razumeo.

A i da se jesmo zamerili Realu ne znam sto je to ljudima cudno, kao sto je @Perkos2 dao primer da bi mozda Covic postupao isto prema slabijima da ima moc koju ima EL tako mi je skroz realno da bi Real pravio probleme sa Kampacom samo zbog naseg medjusobnog duela.Moze im se a pomocice im,cak i da je razlog samo taj mec.Videli su i oni kako se Barsa koja ih je dobila pre par dana pomucila ovde i to bez Kampaca.A i da im nismo pretnja sigurno smo slabiji bez Kampaca,jasno je.Zasto sebi ne bi olaksali ako mogu.Cak ni ne treba vise razloga da bi se ocekivalo tako nesto a koje verovatno imaju,npr dokazivanje moci nekome sa strane je besmisleno ali onima koji su upleteni u pricu svakako nije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Константин said:

Како год да се заврши ово, надам се да је јасно да умјесто родбине и неких левата, клуб треба да воде професионалци.

Koji su to clanovi i koje rodbine stvarno mi nije poznato?Ako mogu imena,mozda sam zaboravio.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

I da je tako to opet ne opravdava EL,to ti je valjda jasno?

A ako hoces da kazes da je to prirodno pa ok,ali onda je isto tako prirodno da mi dizemo buku i da se klub bori za pravdu ili bolje reci ravnopravan tretman.

Ja verujem da je bilo bolje da ne pravimo buku nego da probamo da se na finjaka uvučemo među te velike ribe, niko ne voli kamenčić u cipeli.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, uini said:

 

eto vidiš, prvo me opsuješ političkomkorektnošću :lol_2: pa u naredne dve lajne konstatuješ kako to svi rade.

 

nisam ja o fazonu da sam nešto shocked and appalled, već mi ja super ta logika koju si lepo sročio u te dve lajne; 

sledeći put kad čujem da su nekoga uhapsili, osudili ili novčano kaznili za xy prekršaj, reći ću samo da svi to rade i da prosto nema smisla osuđivati ikoga.

 

ti misliš (i većina ovde) da je to nepravda; ja mislim da čović nije bio spreman za svoju veliku pljačku, filmsko-gagngsterskim rečnikom.

pošto, ako planiraš da pokupiš vildozu i facua i tripuješ da si džon goti - onda se obezbedi da te ne u'vate ovako naivno.

ne može čas život na ivici x borba protiv sistema, čas šta nam rade, gde je pravda.

 

to je sve što imam da kažem, pisao sam i sinoć dovoljno na temu a nisam ni jedini.

Ima smisla samo ili kazniti sve ili ne kazniti nikog, selektivno kaznjavanje je cist kriminal veci od onoga sto se kaznjava.

 

To da li je Covic premasio svoje kapacitete je vec druga tema.

 

Poenta je da su vec radjene slicne stvari i da nisu kaznjavane i da ih drugi klubovi rade i da nije kaznjeno.

 

Ako mene pitas sta je nepravda onda je cela EL kao organizacija nepravda ukljucujuci i nase bivstvovanje u njoj, ne samo ovo, meni licno je dovodjenje Kampaca u Zvezdu odbojno, voleo bih da se nije desilo, ali kad vec jeste, ova kazna je mnogo odvratnije jer bije u samu sustinu takmicenja. Ekvivalent je da nekog dobijas na terenu 3 minuta pred kraj i on onda dodje i ukuca na semafor 20 poena vise za njega.

 

Kako se nabavljaju pare u kosarci je jedna stvar, tu nelegalnosti nazalost ima svuda i ocigledno ih je tesko regulisati.  Da li mi je neka kladionica dala pare preko Zike ili je stvarno sponzor je siva zona i mislim da EL ne bi trebalo ni da zanima, jer tu granica nema. Ulazenje u samu organizaciju takmicenja uticajem i selektivno kaznjavanje da bi se obezbedila prednost nad protivnikom je potpuno nesto drugo.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Константин said:

Како год да се заврши ово, надам се да је јасно да умјесто родбине и неких левата, клуб треба да воде професионалци.

Uz duzno postovanje, kad pogledas rezultate godinama unazad, ta rodbina i levati imaju odlicne rezultate, zar ne?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, goldberg said:

 

Ne, nego imas odredjen budzet u EC, ako se nekako uguras u EL dobices vise para da se tamo ne bi blamirao (ali samo da se ne bi blamirao). To je model kojem bi i mi trebalo da tezimo umesto da umisljamo bajke o srpskim powerhousima i slicnim stvarima.

Upravo bi trebalo da radimo ovo sto se sada radi. Generalno smo talentovani za kosarku i uz domacu osnovu (Lucic, Milutinov, Kalina, Gudura, Marinkovic, Vasa, Teo, prime Jovic... + ovi sto su u ABA vec) i dodatak kvalitetnih stranaca, oba kluba mogu da budu vrlo konkurentni, sto se sada i vidi. Znaci, ne dozvoliti da se desi ono sto se desilo KKCZ pred F4 u BG, vec platiti domace igrace i trenere, isto, ili slicno kao u inostranstvu

Mala smo zemlja i prozor koji basket daje, a spada u verovatno drugi po popularnosti sport u EU, je ogroman 

13 hours ago, uini said:

 

na osnovu cega bi ponistio odluku ukoliko mu to xy nezavisno telo pokaze dokaze za tvrdnje zbog kojih smo kaznjeni?

 

daklem, jedina opcija bi bila da nam je ozbiljniji deo optuzbe napakovan, to mi zvuci kao sci-fi.

Ne mora da ponisti. Mozda da smanji duzinu kazne jer je sadasnja neprimerena nacinjenom prekrsaju??? 

13 hours ago, uini said:

 

nemam "cenovnik" prekrsaja ali one optuzbe koje se ne ticu dugovanja zvuce vrlo ozbiljno. kokodakalo je to vrlo solidno opisao malopre.

Max je koliko sam video 280k. Od drugih kazni ima i diskvalifikacija, oduzimanje pobeda itd. 

1 hour ago, DameTime said:

 

Za sve kojima moralni razvoj nije stao na drugom stadijumu, ne postoji ALI. Ti zaista misliš da biste bili kažnjeni da je na Čovićevom mestu neko ko ne vara, ne duguje i ne podmeće lažne podatke?

Na str. sve drugo, ti ne shvatas da vecina klubova krsi regulative EL i da celnici vecine klubova rade stvari slicne NC. Da je neko drugi na mestu NC, radio bi isto, ili bio potpuno neuspesan. 

3 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Koji su to clanovi i koje rodbine stvarno mi nije poznato?Ako mogu imena,mozda sam zaboravio.

Ja isto ne znam za rodbinu, ali ovaj nas direktor, iako ima neke adekvatne skole (slusao sam podkast), on meni izgleda nesposobno, tj. takav utisak odaje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...