Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

17-29 тројки од тога неколико из очаја, наспрам наших 3-20 и одиграли смо продужетке са њима звучи невероватно. За ова 3 говнара бих пустио изјаву Дарка Миличића. Свака част момци на борби

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Miki28 said:

Tezak poraz itekako. Dali smo sve od sebe. Bez Facua i Luce koji se povrijedio, i minus 15. Momci su dali sve od sebe i zato je tezak poraz jer su zasluzili pobjedu ali 2 nisu mislila tako. 

 

Verovatno nam se razlikuju pogledi i na svet, zivot. Za mene ovo ne moze biti tezak poraz kad si se ovoliko borio i pored svih stvari koje su protiv tebe - povrede igraca, sudije kojima samo stap za slepe jos treba, a da ne pominjem izostanak Fakua, to je vec do nas... 

 

I pored svega toga delile su te samo 3sekunde i branjenje suta sa 8-9m od pobede (ili pravljenje faula pre toga). 

 

Za mene je to veliki podvig. Poraz jeste bolan, i eto mozda u tom smislu moze biti tezak, ali ova utakmica nije kontekst u kom se upotrebljava sintagma "tezak poraz". "Bolan poraz" da, "tezak poraz" ne. Barem ja to tako vidim.

 

Ne verujem da ce ovo ostaviti neke posledice na momke, Dusko ce to da resi. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sa drugim trenerom ovako oslabljen tim ne bi mogao nikog da pobedi. I onda bi pricali da nije realno da se pobedi bez nekoliko igraca. A mi sad vidimo da jeste realno. Iako nisam gajio ni promil nade, u soku sam gledao kako igramo. Na kraju losa sreca i pad koncentracije. 

 

U produzetku smo imali momentum posle trojke Dobrica, ali sledeci napad zaboravimo Satoranskog na trojci. Plus ona 2 odbranjena napada na minus 2, ali bez def skoka.

 

Bentil ispod svakog nivoa. Sut najjace oruzije, ostane sam kao duh, ne pogpdi obruc i to na 79:76, bukvalno da resi utakmicu...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Herojski odigrana utakmica bez Vildoze, Kampaca, Martina i Ivanovica. Igrali smo mnogo smislenije od njih ceo mec, Petrusev ( kakva partija! ) i Mitrovic su ih razvalili u reketu. Ali jbg, ludacki sut za tri i nase ciglarenje su ih i drzali u mecu. Umesto Bentila bi u nekim momentima bio korisniji i jebeni Raduljica jer bar ne bi isla lopta na njega. Nejasna mi je bila Duletova odluka da njega u finisu vrati kao peticu kada se videlo da je u down-u. Kuzmic kakav god da je bi bio makar korisniji u zastiti obruca i na skoku. Mozda je i Holand mogao koji minut duze, ovo je bilo konacno njegovo vece, ali je to nepredvidiv, isuvise limitiran igrac i kvalitetom ( a i odmaklim godinama) da bi bilo sigurno da bi nastavio s dobrom igrom u drugom. Steta, ova utakmica je mogla da nas katapultira, ostaje zebnja oko tezine Vildozine povrede.

Edited by Kosjan Willavić
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Lmx said:

 

 

Faul je trebao da napravi Petrusev na Miroticu, ostalo je 3 sekunde

Bio je on daleko od njega (kad je ovaj bio u autu) i jos je ovaj bio na sutu. Kako je ovog krenulo bilo bi jos 3+1. Lazic je MORAO praviti faul. Imao je takvu mogucnost da nije bio ni sut niti bi bio nameran faul.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Evroliga u svom punom sjaju. Kao uvod u utakmicu ovo zajebavanje sa Kampacom, bas me zanima da li bi ovu istu Barsu tako zajebavali sa registrovanjem novih igraca. Trpili su Sarasa ceo mec, pogotovo pre Pefijevih bacanja gde bi mec bio odlucen da je dobio tehnicku, ali naravno nista, pa mu onda u produzecima kao fol daju dve tehnicke. Na kraju naravno situacija sa cistim autom Mirotica, jebalo ih 10 kamera koje im 99% vremena bleje i nicemu ne sluze. 

 

Momcima svaka cast, bez Vildoze ovako odigrati, nemam reci. U regularnim uslovima ovo je velika pobeda. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nini3112 said:

Nemojmo da zaboravimo da smo igrali BEZ FAKUNDA i LUKE,nikako to ne sme da se zaboravili,momci su dali srce na teren,to je jedino sto trazim i prezadovoljan sam(iako smo izgubili na ovako los nacin)

 

Igrali smo i bez Hasana i mislim da nam njegova defanziva i skok bas mnogo fale.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nini3112 said:

Bentil me je opasno razocarao,ne mogu da opisem koliko

Mene nije.On jednostavno nije inteligentan kosarkas,i tako ga gledam od prvog dana od kad je kod nas.Cak je prestao da me nervira i njegov teleci pogled posle svakog glupog poteza koji napravi.

Nismo ni na pola EL sezone i vec nas ceka novi izazov u Valensiji za nedelju dana,nadam se sa Kampacom u ekipi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ono što mi odigrali od -15 do +12 je bila čista poezija. Sve na čiste košarkaške fundamente, kolektivnu igru, seciranje njihove odbrane. Na drugoj strani smo kidali u odbrani. Šteta što je Bentil toliko psihički pao, da smo imali i njega koliko toliko u utakmici, rešili bi ovo pre poslednjeg minuta. Dečko je u kanalu i ne treba ga sada tovariti zbog toga.

 

Maestralno su igrali Nedovic, Luka i Petrusev u pozicionoj igri. 

 

Atmosfera u Pioniru motiviše i protivnika, odnosno ne dozvoli im da budu uspavani i bezvoljni. Ono što je Barselona igrala prethodne nedelje - i bio sam na toj utakmici i obratio pažnju - neuporediv govor tela, koncentracija, voljni momenat.

 

I da, Šaras je morao da dobije tehničku na 10 sekundi pre kraja regularnog dela. Očajne odluke sudija u poslednjih 20ak sekundi, od toga tri na našu štetu.

Edited by medobrundo
  • Like 23
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Komsijski priznajem da bi dobili lagano da se nije povredio Vildoza.Ja sam mislio da je KPanter jedinstven po pomracenju mozga(Baskonija),ali Lazic ga je nadmasio......jedino ako to nije bila odluka Ivanovica....ako jeste onda je njegov poraz.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NikeAir said:

Mene nije.On jednostavno nije inteligentan kosarkas,i tako ga gledam od prvog dana od kad je kod nas.Cak je prestao da me nervira i njegov teleci pogled posle svakog glupog poteza koji napravi.

Nismo ni na pola EL sezone i vec nas ceka novi izazov u Valensiji za nedelju dana,nadam se sa Kampacom u ekipi.

Mene jeste,bas se ukakio,znam da nije neki igrac sa visokom inteligencijom ali nisam znao da je bas toliko nista,ona trojka je sutnuta na silu

Link to comment
Share on other sites

Koliko god je Laza nekako tragicar zbog idiotizma u zadnjem napadu i odabira resenja bez faula - UDAVIO je Laprovitolu. 

Laprova najgora utakmica ove sezone, spao sa 15 poena u proseku na 7 i s +5 asistencija u proseku na 3. U nekoliko napada nije uspeo ni da primi loptu, fantazija je kako je Lazic probijao blokove. Misljenja sam da je Lazic igrao zadnjih 10min protiv Italije na Spissuu da bismo dobili 10ak razlike u Berlinu. Odbrambena klinika ali sve dzabe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nini3112 said:

Nemojmo da zaboravimo da smo igrali BEZ FAKUNDA i LUKE,nikako to ne sme da se zaboravili,momci su dali srce na teren,to je jedino sto trazim i prezadovoljan sam(iako smo izgubili na ovako los nacin)

 

.

 

Ma naravno, ali ipak smo bili  na 'aut liniju" do pobede. Mi smo pali kad je Petrusev stao, sto zbog cetvrte sto zbog toga sto je vec umirao na terenu.

 

.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, drakon1 said:

Ne zaboraviti Lazica koji ne pravi faul na kraju, a odlicno odigrao odbranu veceras. Ivanovic je zajebao pocetak tekme bez njega i setio ga se na -15. A Dobric nas je kostao jedno 10-11 poena sa promasajem trojke i dvojke i onda dve trojke preko njega. Mašala, momče. Do balčaka si nam ga zabio. Slabo smo branili trojke, mnogo otvorenih suteva su imali gosti. Tako su nas na kraju dobili.

 

Ovaj slepac koji nije video aut Mirotica neka se sam odjavi.

 

 

Na konferenciji je Dusko objasnio da je rekao igracima da naprave faul tek kad oni predju centar i da je Petrusev trebalo da ga pravi, ali mu ne zamera jer se to desava.

 

Ne mora bas svako izdrkavanje na Lazica i Dobrica.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

- Nedovića nikad nisam nešto preterano voleo, ali njegov napadački talenat je neverovatan. A ne štedi se ni u odbrani, koja mu naravno nije forte.

- Bentil je u kanalu. Njegove mane sve više dolaze do izražaja. Polonara je više nego dobrodošao.

- Petrušev preti da postane ljubimac navijača.

- Ponašanje Mirotića posle trojke za produžetak ima veću težinu od gaženja linije.

- Ne pamtim kada sam više uživao u igri KK CZ, kao na današnjoj utakmici. To čini poraz teškim. Razočaravajućim ne, ali teškim da.

 

 

 

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...