Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

U početku Kampaco malo uplašen, zatečen ambijentom i željan da se pokaže u prvoj ozbiljnoj utakmici posle dosta vremena, Vildoza standardno neozbiljan , ali posle toga su da iskoristim tu floskulu pokazali karakter.

Nedović standardno dobar .

Martin i Bentil defanzivno odlični, posle onog izmišljenog prekida Petrušev je opet ispao iz ritma, bilo je bolje čim je Bentil ušao.

Malo smo u tom nastavku brljali sa faulovima, čini mi se da su 3-4 puta imali dodatno.

Što se tiče suđenja katastrofalno i što je najgore tendenciozno. Faul na Petruševu, isključenje Ivanovića, namerna Bentilu,ali ne i Anđušiću i ne sviran faul na Vildozi kod one presečene lopte ( bacanja, 5. Ledeju i lopta sa strane)su kriminal. Bilo je još toga, ali ne mogu ovako iz glave da se setim.

 

U suštini Facu je doktor košarke i drago mi je što takvog igrača i takav karakter gledam u našem dresu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

De ste cigani :default_coffee:

 

Hvala momcima na pobedi sinoć, pa još na onakav način, rudarskom borbom nakon početnih minus 18 a zatim i naših maltene plus 30 za 22 minuta. 

 

Kratko je ćebe ova Zvezda, ma kako da je sklepana u kujni teta Vesne i Ćokija i van nekih osnovnih košarkaških pravila. 

 

Treba biti iskren i reći da se Partizan juče više raspao u napadu nego što se raspao u odbrani. I da u odbrani raspad bude i očekivan zbog kratke rotacije i brze 3 Exuma pa Ledeja, drugo poluvreme i njihov napad su bili apsolutno neprepoznatljivi. Naravno da ima i do naše ogromne energije u odbrani a što su oni odustali od onih silnih blokova kojima uvek prave slobodnu poziciju i pustili da se ili Exum guzi ili Naneli/Pander rokaju hero ball, to je pitanje za njih. 

 

Večeras ne sme biti iznenađenja. Duško i momci su zaslužili trofej.

 

 

  • Like 17
  • Love 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, NMX said:

De ste cigani :default_coffee:

 

Hvala momcima na pobedi sinoć, pa još na onakav način, rudarskom borbom nakon početnih minus 18 a zatim i naših maltene plus 30 za 22 minuta. 

 

Kratko je ćebe ova Zvezda, ma kako da je sklepana u kujni teta Vesne i Ćokija i van nekih osnovnih košarkaških pravila. 

 

Treba biti iskren i reći da se Partizan juče više raspao u napadu nego što se raspao u odbrani. I da u odbrani raspad bude i očekivan zbog kratke rotacije i brze 3 Exuma pa Ledeja, drugo poluvreme i njihov napad su bili apsolutno neprepoznatljivi. Naravno da ima i do naše ogromne energije u odbrani a što su oni odustali od onih silnih blokova kojima uvek prave slobodnu poziciju i pustili da se ili Exum guzi ili Naneli/Pander rokaju hero ball, to je pitanje za njih. 

 

Večeras ne sme biti iznenađenja. Duško i momci su zaslužili trofej.

 

 

Kucamo na vrata zaboravljenih asova 😄

  • Like 2
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

 
Ja ne verujem da su oni imali ideju da iskljuce Duska. Verujem da je to sve posledica loseg sudjenja, ali bez namere. Recimo Lazic je jurio Pantera bar 20 minuta, nije mu sviran nijedan faul, drugi Exumov takodje nisu morali da sviraju itd. Ubedljivo najveca sramota je povlacenje u svlacionicu na pola sata. Ili odmah prazni tribine, ili postavljaj mrezu pa nek gadjaju do prekosutra. Ovako si sramno vratio u zivot ekipu sa kracom rotacijom koja je bila u minus fazi.
Loše suđenje naravno, da ne ulazimo u namere nisu valjda toliko ludi. Ali smo mi bili oštećeni bukvalno prelom utakmice u 80% slučajeva na ovom nivou. Opomena, tehnička i isključujuća za minut. Pri tome nije Duško indijanac neki, niti ga je štipkao, unosio se, nije delovalo ni da ga je psovao, klasičan prigovor, još opravdan i to kakvih redovno ima s druge strane..
To je rešavanje utakmice.
Još nas kasnije sečeš u naletu pa izvini...

Ne ulazim nikada pa ni sada u kriterijum faulova. Verovatno nisam objektivan Lazi nisu ništa svirali, nisu ni Smajliju na Petruševu ništa a po meni bliže namernoj bilo, Kampacu faul u napadu a ista stvar Luki faul a Lesoru 2+1.
Bentil namerna ispravna, Anđuši ok više nije nego što jeste, ali Lesor posle faula nogom još gledaju snimak i ništa, pa jbg..
To mi navijački nije ok, jbg s tim se živi, ali sa ove dve odluke koje lome meč ne mogu nikada da se pomirim.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče Fakua, kakav je to "ultra mentalita" jbt..
I kako reče Duško on može mnogo bolje od ovoga.
Potpuno isto mislim, možda je ovo njegova neka ispod prosečna utakmica, vidi se da mu nedostaje i utakmica i minuta. Ali kakav je to temperament i mentalitet pobednika. To je bolje imati od svega za tim, titule, uhhh.. Plus je fizički kamen, nabijen, kriptonit bukvalno.
Kad uđe u šut ne smem ni da zamislim kakav je to paket, ne znam koliko je plaćen, znam da je mnogo ali taj i vredi do poslednjeg centa.


  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Inace, ovaj Lesor treba da popije kaznu neigranja par utakmica zbog ovog namernog saplitanja nogom. Treba da se zalimo, taman da igraju kup sledece godine bez njega, posto ce opet pobeci da ne igraju KLS.

17 minutes ago, mister-no said:

Što se tiče Fakua, kakav je to "ultra mentalita" jbt..

Brate, Faku je car i mudonja, ne znam sto ga vredjas i nazivas sisicom.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  

1 hour ago, NikadProtivKaline said:

gledali snimak, nije namerna

ali sto se kaze nije bilo tendencije, uros samo ne zna

 

Pa vidis da ima taj kosarkaski potez nogom, dakle nije namerna. 

 

Ovo hvatanje oko struka i obaranje se mozda u rukometu samo sudi, ne u kosarci. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pogledao sam društvene mreže i zapazio jedinstven fenomen u kome obe navijačke strane sa istim žarom kritikuju suđenje na derbiju u Nišu.

 

Ali ma koliko ti internet sveti ratnici, krstaši  i vojskovođe nepostojećih armija bili glasni u ostrašćenosti, činjenica je da ta digitalna tlapnja u stvarnosti malo koga zanima. 

To možete lako da proverite tako što ćete pitati ljude na pijaci, od onog što u ribarnici udara batom šarana koji se praćaka do stare beogradske gospode, da li uopšte imaju pojma da je u Nišu bio nekakav derbi... Ili u tržnom centru one devojčice i dečake koji rade po buticima...

 

Zapravo biste se iznenadili koliko njih ne bi imalo blage veze o čemu pričate.

 

Isto je i sa blogerima i wannabe opinion mejkerima na Jutjubu, čiji pregledi u najboljem slučaju imaju do dvadesetak hiljada pregleda, dok klipovi o tome kako se zavija sarma i kako zaštiti ambalažu za turšiju tuku lagano preko milion.

 

Čak više retko koga ko nije deo tih oko jedan do dva odsto stanovništva, koje benevolentno, posvećeno i ostrašćeno prati Zvezdu i Partizan, zanimaju bombastični naslovi o prekidu utakmice, koškanju igrača, izbačenom treneru...

 

Pa su tako ti navijački ziloti ostali goli ko pištolj na svom samodizajniranom ostrvu, na kome jedni drugima prebacuju ko je prekinuo utakmicu, ko je dobio više para od države, ko je naprednjački projekat i da li više košta Kampaco ili Obradović.

 

Iako je stvar u praksi bila umnogome jednostavnija - Crvena zvezda je pobedila Partizan u polufinalu Kupa Radivoja Koraća u Nišu.

 

Idemo daje.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pričao sam i kad se pojavila priča o Campazzu da je on za mene najbolji PG u Evropi. Možda su James, Micić ili Larkin bolji strelci, Lorenzo Brown i Satoransky fizički moćniji, Teodosić i Calathes bolji asistenti, Sloukas nešto bolje vrti pnr...međutim niko nema tu kombinaciju veštine, namazanosti i mentaliteta šljakera. On pristupa utakmicama kao da je Lazić ili Lazarević a ima košarku u malom prstu. Šteta neviđena za administrativnu svinjariju u EL.

  • Like 35
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Dobar deo optimizma koji bastinim za ABA finale polazi od toga da je ovo i dalje zardjali Kampaco neprskan WD 40 i da ce verovatno biti na svom vrhuncu za kljucni deo sezone. Mozda prekasno za top 8, ali za domaci trofej ne. Mada ni tu jos nista nije izgubljeno, ovo je EL sezona u kojoj nema nepobedivih, kad cak ni u Pireju nismo bili spustenih gaca.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, ivan9 said:

Čestitke braćo cigani na odličnoj predstavi koju su nam momci priredili.

Sve ste već napisali i ne bi se ponavljao ali bi skrenuo pažnju na jedan moment:

Setite se ove utakmice kada sledeći put budete u buljucima išli kod komšija na temu da im čestitate pobedu.

Stvarno čast izuzetku(ipak je to "matora" garda) ali...možda je i bolje da ne nastavljam dalje sa opisivanjem.

 

Poželeo bi dobrodošlicu komšijama na temi, slobodno, nećete se ošugati. Drugari smo? Valjda? Ima ovde i pristojnog sveta koji svaki put potrči da vam čestita pa makar zbog njih.

Dodaj i Dzepa tu, jako pristojan momak, Grobar do koske, ali u 99% situacija veoma korektan

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

Ja i dalje ne kapiram kako je Bentilov faul nesportska, a Andjusicev i Lesorov nisu. Ne kapiram, pregledao sam 20-ak puta.

Potez nogom Lesora je najnesportskiji od svih. Stvarno nisam očekivao od njega da će frustraciju iz sebe da izbaci na takav način.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...