Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Dobro igra Cedevita, al sutirali su kao GSW. Ne znam sad procenat, ali u hali je delovalo da su maltene svaku trojku ubacili, te da su tek negde pred kraj krenuli da mase. Na kraju onu odlucujucu za neizvesniju zavrsnicu promasio Jeremic. Jogi lep igrac za gledanje kad se zapali. 

 

Fakuova sekvenca iz prvog poluvremena je poezija, bukvalno je mogao sam protiv petorice igraca Cedevite da napravi razliku. 

 

Lose smo odigrali, sve to stoji, al ono, bila je zanimljiva utakmica za gledanje, dosta lepih poteza s obe strane itd. Objektivno, kad dodje stani pani, ako budemos  Cedevitom igrali neko polufinale, bice rutiniranje. 

 

Jedva cekam petak, iako su velike sanse da propustim prvo poluvreme. I jedva cekam KRK derbi sa Fakuom, predvidjam jak tripl dabl. 

3 minutes ago, kokodakalo said:

13/to godisnji Lazar Milicic koji je odigrao za nas jedan turnir u Hrvatskoj presao u Real Madrid

 

Jel to Darkov sin?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, bodo said:

Mene samo Neda malo brine. Ovo mu je već treća zaredom u kojoj je samo statista. Valjalo bi da se uozbilji malo za derbi. 

Od toga je u 2 bio tu Kampaco.

Malčice ga je prestrogo vadio Dusko napolje, u petak nece imati taj luksuz.

Msm da je vcras Dusko posle svake odbrane nesto pricao Petrusevu. Nisam ga do sad video toliko iznerviranog.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kvaratskhelia said:

Čini mi se da Ivanović kritikuje Petruševa više nego što bi trebao. Često se priča o lošoj odbrani Petruševa. Ja koliko vidim on najbolje preuzima bekove od svih naših visokih igrača. Najčešće griješi kad skupi u reket i onda zakasni da zatvori šut spolja, ali nije to toliko lako izvesti. 

Mislim da Duško to radi namerno, obzirom na to da je veliki psiholog i da zna da Filip ima tendenciju ka tome da bude egocentrik, što se vidi i iz njegovih pojedinih izjava. Zato ga sve vreme spušta na zemlju i ne dozvoljava da poleti i oseti se da je iznad ekipe.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Kvaratskhelia said:

Čini mi se da Ivanović kritikuje Petruševa više nego što bi trebao. Često se priča o lošoj odbrani Petruševa. Ja koliko vidim on najbolje preuzima bekove od svih naših visokih igrača. Najčešće griješi kad skupi u reket i onda zakasni da zatvori šut spolja, ali nije to toliko lako izvesti. 

Ne postoji tako nesto kod mladih igraca.

Uvek je bolje iza sebe imati trenera kao sto je Ivanovic koji zalegne da od tebe napravi igraca. 

Uvek se od najboljih najvise ocekivalo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Урош19 said:

Nije istina, Nedovića nema kad je gusto i na kraju utakmice

Choker bio i ostao😎

Definitivno sam mator, ubi me ova lepršava utakmica i svečarska atmosfera u Pioniru.Zelim jednu 68-63 krvavokolenasku krasoticu od pobede u petak, koje se ni Boza Maljkovic iz dana Limoza ne bi postideo🤣

Znaci, izgorece mi dzigerica do petka, ko ce jos 4 puta da spava...😎

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Jako je nezgodno sto igramo u 2 takmicenja sa 2 razlicita tima.Mislim da je odbrana danas bila ovakva nikakva jer igraci jednostavno nisu igrali u ovoj postavci do sada,spoljna linija nam nema zajednicke minute na terenu uopste.Pored toga mogu misliti kako je igracima kada im Faku dostavi sve u ABA pa ga nema u EL,dve razlicite dimenzije.Bas losa situacija.

 

DERBI

Nazalost,partizan je ekipa koja da ima 10 vezanih poraza i posvadjaju u svlacioni pre meca opet nisi siguran da ce ih pobediti.Zbog izrazitog kvaliteta koji poseduju.
Zvezda je bolji tim a oni su ipak kvalitetniji,time receno ne smemo dozvoliti njihov pun kapacitet a pritom mi moramo odigrati u napadu na nivou.Mislim da to mozemo,strah je tu jer ipak to radimo u nizu vec godinu ipo dana,to je jako tesko.Tesko je stalno nadigrati protivnika koji te dobro poznaje.
Treci su po procentu suta za tri u EL, u ABA imaju timski 46% sto je ludo a po ofanzivno rejtingu su drugi u EL.Uzmimo podatak od pre nekog kola, tek svaki 10ti poen im je asistiran.Najgori su u EL po % asistiranih poena.Dakle suvi kvalitet,neumoljiv,onaj koji ti ne dozvoljava opustenje i stavlja ti pod moranje da ih nadigras.Osim prvoklasnih sutera za svaku od pozicija oni imaju super dominantnog igraca na poziciji 1 i 5.Cesto u tranziciji zelimir samo zvizne i Egzum se zatrcava na kos,zavrsava to bas onako dominantno.To je ono o cemu ja pricam ,mini primer ali oslikava mec,ne smemo mu dati otvoren teren a njima nije potrebna nikakva akcija nikakva igra samo kvalitet.A kod nas je potrebno 100 stvari da bi se to i jos mnostvo stvari redovno zaustavljalo.Takodje pored svega navedenog oni mogu i da zidaju sa pozicije 2 sa Nanelijem,sa pozicije 3 sa Papapetruom,fakticki-mogu sve u napadu.Sto prikazuje i ova vrlo pametno prikazana statistika.

Pokazuje sta i koliko dobro u odnosu na ostale EL ekipe rade u napadu,da vam prepricam,pored Olija samo oni rade sve u napadu i to jako dobro,iznadprosecno naravno
Nadam se da cemo imati dovoljno koncentracije,pameti i srece da dobijemo.Makar za egal je potrebno koristiti njihove amaterske momente u odbrani kojih ce sigurno biti,tu nas moraju nositi Nedovic i Vildoza koji i nisu u nekoj formi.Martin bi izuzetno znacio,ovako Lesor mozda sam dobije.

Kladionice nam za sada daju dobre sanse,oko 67% za pobedu.

Edit:izgleda da imaju najbolji % suta iz igre u EL i TS%

Edited by UDresuKvinsiMilera
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kvaratskhelia said:

Čini mi se da Ivanović kritikuje Petruševa više nego što bi trebao. Često se priča o lošoj odbrani Petruševa. Ja koliko vidim on najbolje preuzima bekove od svih naših visokih igrača. Najčešće griješi kad skupi u reket i onda zakasni da zatvori šut spolja, ali nije to toliko lako izvesti. 

Pa nije bas tako, Mirotic preko njega trojka, sada u Kaunasu tri kljucne trojke takodje preko njega...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, pavijan2 said:

Niko da pohvali Šegija!

Jer ce tek da odigra dobro u derbiju.

Takodje on ce da procveta kada budu igrali u EL Faku i Vildoza/Nedovic na 2 a on na 3.Smanjice mu se potreba za donosenjem odluka i fokusirace se na pravolinijsku egzekuciju a to je vitalno za njega.

Edited by UDresuKvinsiMilera
  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Petrušev je prilično lenj i spor na closeout-u, baš mnogo trojki primamo preko njega kada igra na 4 jer konstantno stoji predaleko od svog igrača i onda ili kasni da izađe na šut, ili se nekontrolisano zaleti i napravi faul. Jeste da je tako u boljoj poziciji da lupi neku trademark blokadu beku koji krene na prodor, pa i da pokupi defanzivni skok, al' je generalno baš neozbiljno koliko prostora ostavlja svom igraču na trojci, čak i kada su prilično dobri šuteri (a većina današnjih četvorki su dobri šuteri). Tako da ima Duško itekako razloga da ga kritikuje za odbranu, nije to samo neka psihološka igra kojom pokušava da ga spusti jer je poleteo i sl.

  • Like 22
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Guru said:

Petrušev je prilično lenj i spor na closeout-u, baš mnogo trojki primamo preko njega kada igra na 4 jer konstantno stoji predaleko od svog igrača i onda ili kasni da izađe na šut, ili se nekontrolisano zaleti i napravi faul. Jeste da je tako u boljoj poziciji da lupi neku trademark blokadu beku koji krene na prodor, pa i da pokupi defanzivni skok, al' je generalno baš neozbiljno koliko prostora ostavlja svom igraču na trojci, čak i kada su prilično dobri šuteri (a većina današnjih četvorki su dobri šuteri). Tako da ima Duško itekako razloga da ga kritikuje za odbranu, nije to samo neka psihološka igra kojom pokušava da ga spusti jer je poleteo i sl.

 

Zato smo primili Miroticevu trojku.

Mirotic nije smeo da primi loptu, a ne da sutne cak i po cenu faula jer smo imali 3 razlike.

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...