Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Pozdrav svima, odlučih skoro da se registrujem ovde, tako da sam nov iako već dugo čitam ovaj forum, tačnije dve teme - ovu našu (najviše naravno) i EL. 😁 Nadam se i verujem da ćemo ove sezone osvojiti sve, i da će naša Zvezda nastaviti da sija, i da će samo da sija još sjajnije u budućnosti! 🔴💪🏻🙏🏻

 

E sad, s obzirom da sam košarkaški zaluđenik i fanatik 😎, već dugo se pitam oko jedne stvari, ali ne dobijam nikakav odgovor, niti mi pada na pamet neka ideja i što je to tako, pa sam odlučio da to stručno pitanje postavim ovde, a to je ujedno i ono što bih voleo da vidim u našoj igri i moj predlog za Duška i stručni štab, ljudima koje smatram za velike poznavaoce igre pod obručem, i ljudi koji imaju veliko košarkaško znanje i razumevanje iste i same igre (uz svo poštovanje svih ovde, tu mislim na @Guru, @madafaka73, @Chaos Is Me, @Princeton, @medobrundo, možda sam još nekog zaboravio, ali se nadam da mi neće zameriti 😅), iz kog razloga mi nikad ne igramo zonu i zonski presing (a ne pamtim da smo ikad igrali, barem od kad ja pratim naš KK, a to je nekih zadnjih 10ak sezona)?

Mislim da bi to moglo da bude veoma dobro i efikasno, i jedne od naših mogućih prednosti i bitnih/ključnih faktora u utakmicama i potencijalnim pobedama, pogotovu u regularnom delu (jer nam je svaka pobeda zlata vredna u borbi i uopšteno za ulazak u TOP8) i daće Bog plejofu EL, a i plejofu ABA lige (finalu), pa i u osvojenim trofejima.

Zona i zonski presing spadaju u tip kombinovane/trik odbrane, i to je kec iz rukava koji, po mom mišljenju, možemo i treba itekako da koristimo, i to je ono što može da donese prevagu na našu stranu i da na taj način zbunimo i poremetimo protivnika, kako u skautiranju, tako i na samom terenu i utakmicama (faktor iznenađenja). Hvala unapred na odgovoru.

 

Takođe ono što bih voleo da vidim da igramo, a ujedno i još jedan moj predlog za Duška i stručni štab (ali se sad tiče ofanzive), je offense play (napad) Hammer. Meni jedna od boljih i efikasnijih, a ujedno i vrlo jednostavna, akcija, a ono što nam je još jedan plus da bi igrali ovaj napad je to što na mestu organizatora igre imamo dva odlična i dinamična igrača koji agresivno napadaju obruč (što je veoma bitno za ovaj napad i da bi se isti uspešno realizovao), a i generalno iz P&R-a - Vildosa i Kampaco (pogotovu ovaj drugi). Ovu akciju se sećam da smo mi uspešno odigrali posle tajmauta u Milanu u sezoni 19/20 kad nas je vodio Šakota, gde je Beron, na asistenciju Brauna, pogodio trojku iz kornera. Ono što mi je čudno i zanimljivo vezano za ovu akciju je to što je ove sezone mislim nijedna ekipa u EL nije igrala (ostavljam prostor da grešim jer nisam odgledao svaku utakmicu, a naročito ne celu).

Edited by Шутер из блока
  • Like 38
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Шутер из блока said:

Pozdrav svima, odlučih skoro da se registrujem ovde, tako da sam nov iako već dugo čitam ovaj forum, tačnije dve teme - ovu našu (najviše naravno) i EL. 😁 Nadam se i verujem da ćemo ove sezone osvojiti sve, i da će naša Zvezda nastaviti da sija, i da će samo da sija još sjajnije u budućnosti! 🔴💪🏻🙏🏻

 

E sad, s obzirom da sam košarkaški zaluđenik i fanatik 😎, već dugo se pitam oko jedne stvari, ali ne dobijam nikakav odgovor, niti mi pada na pamet neka ideja i što je to tako, pa sam odlučio da to stručno pitanje postavim ovde, a to je ujedno i ono što bih voleo da vidim u našoj igri i moj predlog za Duška i stručni štab, ljudima koje smatram za velike poznavaoce igre pod obručem, i ljudi koji imaju veliko košarkaško znanje i razumevanje iste i same igre (uz svo poštovanje svih ovde, tu mislim na @Guru, @madafaka73, @Chaos Is Me, @Princeton, @medobrundo, možda sam još nekog zaboravio, ali se nadam da mi neće zameriti 😅), iz kog razloga mi nikad ne igramo zonu i zonski presing (a ne pamtim da smo ikad igrali, barem od kad ja pratim naš KK, a to je nekih zadnjih 10-15 sezona)?

Mislim da bi to moglo da bude veoma dobro i efikasno, i jedne od naših mogućih prednosti i bitnih/ključnih faktora u utakmicama i potencijalnim pobedama, pogotovu u regularnom delu (jer nam je svaka pobeda zlata vredna u borbi i uopšteno za ulazak u TOP8) i daće Bog plejofu EL, a i plejofu ABA lige (finalu), pa i u osvojenim trofejima.

Zona i zonski presing spadaju u tip kombinovane/trik odbrane, i to je kec iz rukava koji, po mom mišljenju, možemo i treba itekako da koristimo, i to je ono što može da donese prevagu na našu stranu i da na taj način zbunimo i poremetimo protivnika, kako u skautiranju, tako i na samom terenu i utakmicama (faktor iznenađenja). Hvala unapred na odgovoru.

 

Takođe ono što bih voleo da vidim da igramo, a ujedno i još jedan moj predlog za Duška i stručni štab (ali se sad tiče ofanzive), je offense play (napad) Hammer. Meni jedna od boljih i efikasnijih, a ujedno i vrlo jednostavna, akcija, a ono što nam je još jedan plus da bi igrali ovaj napad je to što na mestu organizatora igre imamo dva odlična i dinamična igrača koji agresivno napadaju obruč (što je veoma bitno za ovaj napad i da bi se isti uspešno realizovao), a i generalno iz P&R-a - Vildosa i Kampaco (pogotovu ovaj drugi). Ovu akciju se sećam da smo mi uspešno odigrali posle tajmauta u Milanu u sezoni 19/20 kad nas je vodio Šakota, gde je Beron, na asistenciju Brauna, pogodio trojku iz kornera. Ono što mi je čudno i zanimljivo vezano za ovu akciju je to što je ove sezone mislim nijedna ekipa u EL nije igrala (ostavljam prostor da grešim jer nisam odgledao svaku utakmicu, a naročito ne celu).

Zaboravio si Devila samo, inace sve na mestu.

 

Dobrodosao 👍🏻

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Шутер из блока said:

Pozdrav svima, odlučih skoro da se registrujem ovde, tako da sam nov iako već dugo čitam ovaj forum, tačnije dve teme - ovu našu (najviše naravno) i EL. 😁 Nadam se i verujem da ćemo ove sezone osvojiti sve, i da će naša Zvezda nastaviti da sija, i da će samo da sija još sjajnije u budućnosti! 🔴💪🏻🙏🏻

 

E sad, s obzirom da sam košarkaški zaluđenik i fanatik 😎, već dugo se pitam oko jedne stvari, ali ne dobijam nikakav odgovor, niti mi pada na pamet neka ideja i što je to tako, pa sam odlučio da to stručno pitanje postavim ovde, a to je ujedno i ono što bih voleo da vidim u našoj igri i moj predlog za Duška i stručni štab, ljudima koje smatram za velike poznavaoce igre pod obručem, i ljudi koji imaju veliko košarkaško znanje i razumevanje iste i same igre (uz svo poštovanje svih ovde, tu mislim na @Guru, @madafaka73, @Chaos Is Me, @Princeton, @medobrundo, možda sam još nekog zaboravio, ali se nadam da mi neće zameriti 😅), iz kog razloga mi nikad ne igramo zonu i zonski presing (a ne pamtim da smo ikad igrali, barem od kad ja pratim naš KK, a to je nekih zadnjih 10ak sezona)?

...

 

Dobro nam došao 🙂

 

Ako sam dobro zapamtio, Kari je bio fan zonskog pressinga i često smo to praktikovali kod njega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, djurava said:

Po meni je Lazic napravio odlicnu karijeru iako nikad nije otisao iz Zvezde. Odlicnu karijeru i u smislu nekih igrackih rezultata i uspeha i verovatno u finansiskom smislu. Recimo ako poredimo njega i recimo Gagija Milosavljevica, koji mi je nekako njegov pandam u KKP, mislim da je na kraju Lazic imao bolju karijeru i igracki i finansiski

Moze i Dangubic da se uzme kao slican primer.

 

Da je ostao u Zvezdi ubedjen sam da bi imao mnogo bolju karijeru.

 

Defanzivni specijalci iz nekog razloga bas retko uspevaju u stranim zemljama. Nezahvalna je to uloga, retko ih ljudi cene i pored toga sto obavljaju zlata vredna posao.

Edited by Everlook
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Everlook said:

Moze i Dangubic da se uzme kao slican primer.

 

Da je ostao u Zvezdi ubedjen sam da bi imao mnogo bolju karijeru.

 

Defanzivni specijalci iz nekog razloga bas retko uspevaju u stranim zemljama. Nezahvalna je to uloga, retko ih ljudi cene i pored toga sto obavljaju zlata vredna posao.

Dangubic bi verovatno bio vracen u klub da nije napravio onu glupost sa prelaskom u Partizan. To mu je greska karijere. Mada dobili smo Lazarevica koji je po meni bolji defanzivac od Dangubica, pa mi je negde i drago sto nam je pomogao svojim potezom.

Edited by ZvezdaJeZivot
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nadam se pobedi u petak, i ako mislim da ce biti izuzetno tesko, ne znam ko ce cuvati Mirotica, nekako Barsu bas tesko dobijamo i kod kuce... Mozda bi Laza mogao da uspori Laprovitolu, igra u zivotnoj formi, prejaka su ekipa i ako ne blistaju... Mnogo bi nam znacila pobeda bas mnogo...Steta sto cemo skoro sigurno biti bez Kampaca, znacio bi nam u svakom smislu, i bio bi bas motivisan... Ali tu su i drugi momci, samo da ne pocnemo lose kao dosta tekmi do sada gde se protivnik odlepi pa mi jurimo ceo mec...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Wingwalker said:

Rakoč je pre nego je uveo ovaj protokol muvment u pripremu za penale radio sa nekim stručnjakom iz ove oblasti...poenta je da istegne mišiće ovim pokretom jer luda glava je i u prekidima imala bpm 180. Dok je igrao u Španiji bio je verovatno jedini beli igrač u Evropi sa tolikom zadrškom u jump shoot-u. Sve je to išlo iz six pack-a.

I drasticnooo popravio % sa ft

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Wingwalker said:

Rakoč je pre nego je uveo ovaj protokol muvment u pripremu za penale radio sa nekim stručnjakom iz ove oblasti...poenta je da istegne mišiće ovim pokretom jer luda glava je i u prekidima imala bpm 180. Dok je igrao u Španiji bio je verovatno jedini beli igrač u Evropi sa tolikom zadrškom u jump shoot-u. Sve je to išlo iz six pack-a.

 

8 minutes ago, leki bg said:

I drasticnooo popravio % sa ft

 

To su ga popravili u Americi... neka prica je da je lik koji ga je gledao tamo, prisao mu i rekao da mu je procenat prosecan i da to mora mnogo bolje, i dao mu savet sta da uradi, a to je da uvede taj pokret jer mu se onda ruka bolje namesti na lopti.

Pre toga je bio ispod 80% bacanja a posle toga je postavio rekord od 50+ (mrzi me da trazim koliko tacno) uzastopno pogodjenih bacanja, mislim da je u EL. 

 

Jbg, njega popravili u Luku Mitrovica urnisali. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Шутер из блока said:

Pozdrav svima, odlučih skoro da se registrujem ovde, tako da sam nov iako već dugo čitam ovaj forum, tačnije dve teme - ovu našu (najviše naravno) i EL. 😁 Nadam se i verujem da ćemo ove sezone osvojiti sve, i da će naša Zvezda nastaviti da sija, i da će samo da sija još sjajnije u budućnosti! 🔴💪🏻🙏🏻

 

E sad, s obzirom da sam košarkaški zaluđenik i fanatik 😎, već dugo se pitam oko jedne stvari, ali ne dobijam nikakav odgovor, niti mi pada na pamet neka ideja i što je to tako, pa sam odlučio da to stručno pitanje postavim ovde, a to je ujedno i ono što bih voleo da vidim u našoj igri i moj predlog za Duška i stručni štab, ljudima koje smatram za velike poznavaoce igre pod obručem, i ljudi koji imaju veliko košarkaško znanje i razumevanje iste i same igre (uz svo poštovanje svih ovde, tu mislim na @Guru, @madafaka73, @Chaos Is Me, @Princeton, @medobrundo, možda sam još nekog zaboravio, ali se nadam da mi neće zameriti 😅), iz kog razloga mi nikad ne igramo zonu i zonski presing (a ne pamtim da smo ikad igrali, barem od kad ja pratim naš KK, a to je nekih zadnjih 10ak sezona)?

Mislim da bi to moglo da bude veoma dobro i efikasno, i jedne od naših mogućih prednosti i bitnih/ključnih faktora u utakmicama i potencijalnim pobedama, pogotovu u regularnom delu (jer nam je svaka pobeda zlata vredna u borbi i uopšteno za ulazak u TOP8) i daće Bog plejofu EL, a i plejofu ABA lige (finalu), pa i u osvojenim trofejima.

Zona i zonski presing spadaju u tip kombinovane/trik odbrane, i to je kec iz rukava koji, po mom mišljenju, možemo i treba itekako da koristimo, i to je ono što može da donese prevagu na našu stranu i da na taj način zbunimo i poremetimo protivnika, kako u skautiranju, tako i na samom terenu i utakmicama (faktor iznenađenja). Hvala unapred na odgovoru.

 

Takođe ono što bih voleo da vidim da igramo, a ujedno i još jedan moj predlog za Duška i stručni štab (ali se sad tiče ofanzive), je offense play (napad) Hammer. Meni jedna od boljih i efikasnijih, a ujedno i vrlo jednostavna, akcija, a ono što nam je još jedan plus da bi igrali ovaj napad je to što na mestu organizatora igre imamo dva odlična i dinamična igrača koji agresivno napadaju obruč (što je veoma bitno za ovaj napad i da bi se isti uspešno realizovao), a i generalno iz P&R-a - Vildosa i Kampaco (pogotovu ovaj drugi). Ovu akciju se sećam da smo mi uspešno odigrali posle tajmauta u Milanu u sezoni 19/20 kad nas je vodio Šakota, gde je Beron, na asistenciju Brauna, pogodio trojku iz kornera. Ono što mi je čudno i zanimljivo vezano za ovu akciju je to što je ove sezone mislim nijedna ekipa u EL nije igrala (ostavljam prostor da grešim jer nisam odgledao svaku utakmicu, a naročito ne celu).

Lepo, super je to sve.

 

Nego reci nam ti  sta mislis o Covicevom obracanju i o Covicu kao gostu u emisiji na Areni? To nas zanima 😂

 

 

Inace, dobrodosao

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, ZvezdaJeZivot said:

A jbg ko je sve seljacina… Pa prvi nas Kalina je tezak ljakse. Samo je vrhunski kosarkas pa smo slabi na njega. 

 

Volio bi da čujem kako je to Kalina ljakse?

 

Da je prgav i da ume da bude jako bezobrazan na sportskim terenima, to stoji. Ali po meni je to opet nešto drugo nego biti seljačina

  • Like 28
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ali "gospodin" Dr Nebojsa na jucerasnjoj konferenciji kao odgovor na kuknjavu Ace Trice pominje kako mu se skandira da je Srbin i naziva ga vise puta "izbornikom", verovatno da se dodvori krezavoj babunariji od koje ima bezrezervnu podrsku. Bukvalno da svakom iole normalnom coveku izazove nagon za povracanjem.

Edited by Carl Johnson
  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Volio bi da čujem kako je to Kalina ljakse?

 

Da je prgav i da ume da bude jako bezobrazan na sportskim terenima, to stoji. Ali po meni je to opet nešto drugo nego biti seljačina


Upravo. Kalina je jako kulturan, prijatan i obrazovan momak. Davne 2015. sam imao priliku da ga upoznam i ostavio je jak utisak svojim vokabularom i nacinom na koji je razgovarao sa nepoznatim covjekom (sa mnom).

 

Stavio bih onu sliku sto je Neda postavio za mAnIFesTiNg ako je neko upratio.

 

 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...