Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

35 minutes ago, fradler said:

 

Neće domaća osnova niđe! ❤️

 

Sledeći su Pefi i Lazarević. Stay tuned. 

 

Nemam nista protiv, ja bih i Kuzmaru produzio ako mu istice ugovor. Tesko cemo naci bolje igrace za ulogu koja im je projektovana.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Lazarevic i Kuzmic su ok igraci za civil i upad u 12, ako imaju matchupa koji im odgovara.

 

Luka je i okej za bekapa, iako bih vise voleo da to bude Hasan sledece sezone, uz dobrog startnog centra i Kuzmica kao third option. 

 

Ali Dobric, bas bas tanku sezonu igra, nedopustivo tanku za beka ekipe koja pretenduje na TOP 8. Ni prosle nije briljirao, ali ove mi se cini kao da je u svakoj utakmici u nekom kanalu, cak i kad krene da pogadja, to traje jednu cetvrtinu max. Apsolutno nepotreban i bila je idealna prilika da ode i on malo u Rusiju da mlatne lovu ala Deda. 

 

Ne bih ni Branka produzio, mada ni on ne smeta da uz Lazarevica i Kuza ima neku redukovanu ulogu, ali bilo sta vise od simbolicne PeraBozic uloge je previse. Ivanovic je cenim odigrao svoje, a ni Pefija ne bih zadrzavao.

 

Kad se uzme u obzir da bi bilo lepo i da Holandu i Bentilu da vidimo ledja, te da su izvesni i Kampaco i Petrusev za odlazak, bas cemo biti prinudjeni da opet dovodimo kompletan tim. Bas se omanulo sa strancima prosle sezone, tek posle se to Vildozom i Kampacom popravilo. 

Edited by Markoss
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, quentin said:

Još kažu potpisali za nešto veće pare nego do sada. Jbg, kakvu sezonu ima, Dobriću bi trebalo da se prepolovi plata.

Kakvu sezonu igra i kako ubija onaj obruc ( da ne pominjem da nam Facua ubi u pojam i otjera u Madrid ) treba on da placa klubu da igra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledam sinoć reprizu Game 4 ABA finala protiv Cedevite iz 2015. da se podsjetim dobrih starih vremena, a na kraju me tuga uhvatila kad sam vidio kako Mitar daje trice i s lakoćom ubacuje bacanja.

 

Baš mi je drago što je produžio ugovor, odlična opcija za rezervnog centra i još bolji lik, ali ne mogu ne razmišljati o tome kakav igrač bi postao da nije bilo one povrede.

 

Zbog Kobre mi je isto drago, najviše ga kritikujemo a većina bi žalila za njim kad bi nas napustio, više u njega vjerujem da će u ABA finalu odigrati na nivou nego u Nemanju. Davidovca obavezno vratiti ako mu je istekao ugovor sa CSKA.

Edited by Howie Roseman
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, necke said:

Najbolje bi bilo da Real i Barsa ne igraju EL. Obesmisljavaju EL svojim 40m+ budzetima.

 

Ali ipak Zalgiris, Alba, Asvel igraju idalje to takmicenje i pokusavaju da urade nesto. 

 

Babe i zabe.

 

EL je kao LS, skup najboljih evropskih klubova, tu bi trebalo da je cast uopste ucestvovati (dobro, za EL vise treba novac nego uspeh na terenu, ali to je druga stvar). Regionalna liga je stvorena da bi najbolji klubovi REGIONA od nekoga mogli da izgube jer su im u domacim prvenstvima zagarantovane pobede. To je sustina te lige.

 

Nego, da sad ne duzimo o tome, bas je simpaticno to moralisanje sa pozicije moci i trazenje razloga zasto je normalno da dva kluba iz bedne Srbije imaju tolike budzete i dovode takve igrace i trenere - samo zato sto mase to vole da gledaju. Bilo bi zanimljivo pitati navijace KKP sta bi mislili da KKCZ dobije A licencu, a da se oni presele trajno u EC/FIBA LS i kako bi shvatili poruku "da, da, vazi sto je nenormalno da KKCZ ima ubedljivo najjaci tim, tako je u EL nenormalno da Real i Barca imaju najjace ekipe". Naravno, ovo vazi i za drugu stranu.

 

Toliko je zanimljivo da se iskreno nadam da ce EL preseci i lisiti nas EL derbija tako sto jednom klubu da licencu, a drugi sutne, pa da onda vidim kako navijaci sutnutog kluba prihvataju sve to i raduju se sto Srbija ima trajnog predstavnika u EL.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, pantelia said:

Dobric i Luka Mitrovic produzili ugovore.

This is a joke, bre! Vidim naslov u novinama (Zvezdin duo ostaje...), pomislim, potpisali Argentinci. Ali u tekstu, za nesto vece pare, ako nagrada za dobru sezonu koju su imali. Pogotovo Dobric. 

Link to comment
Share on other sites

Definitivno se mirim sa tim da cu ikada Dobricu videti ledja i napiti se od srece. 

Eto nama i sledece sezone standardne price nakon 10 utakmica EL i 15℅ za tri - "polako izlazi iz povrede".

Jbg taj iskorak necemo nikad napraviti ovakvim potezima. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U ovim okolnostima bi idealno bilo da se zadrze Dobric, Mitrovic i Lazarevic. Da se Lazicu da neka funkcija u klubu a da se Kuzmicu i Raduljici zahvalimo.

 

Zatim, da se Topic da postena sansa i da se produzi Petrusev. Nedovic i Ilic imaju ugovor.

 

Ostalo bi, nazalost ali takva je realnost, moralo da budu stranci. Ako hocemo da napadnemo neki respektabilni uspeh u evroligi. 

 

Ukoliko sledece sezone i mi i KKP igramo evroligu, to je neki uvod u rasturanje ABA lige. S tim u vezi treba dati na znacaju domacoj ligi, da je ne brukamo svi zajedno a najvise komsije, vec da je jacamo. Ali, o tom - potom.

 

Sto se stranaca tice, zadrzati Vildozu ako je Kampaco nemoguca misija. Ostatak mora neki rebuilding.

 

Dakle:

 

1. Kampaco (ukoliko nije moguce, onda ovde mora neka azdaja), Topic

1/2. Vildoza

2/1. Nedovic

2. Pojacanje, pojacanje

2/3. Dobric

3. Pojacanje

3/4. Lazarevic

4. Pojacanje, pojacanje, Ilic

5/4. Petrusev

5. Pojacanje, Mitrovic

 

Ima puno nedoumica, mozemo da iskristalisemo dobar tim ali mozemo i da se zajebemo zesce kao ove godine sa Bentilom, Holandom i delimicno Martinom. Tesko je gurati tu pricu sa domacim igracima jer samo Petrusev realno jeste evroligaski nivo sad, ali nije nemoguce. Sve zavisi od toga kako popunimo preznine u rosteru.

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Sector said:

Meni je već sad prisjela naredna sezona.

 

Jebala ih više domaća osnova. Sa čovićevom politikom nemamo baš nikakvu perspektivu u EL.

Mitrovic i Dobric su sasvim ok resenja,naravno ne u prvoj petorci vec sa jasno odredjenim ulogama u timu.Mitrovic do sada ima sasvim solidnu sezonu,Dobric ruku na srce dosta losiju, ali ne i katastrofalnu.Imamo mi vecih problema u timu,a to se odnosi pre svega na veterane.Uz duzno postovanje prema Markovicu(35),Raduljici(35),Kuzmicu(33) njihovo vreme ozbiljne kosarke je zavrseno.Za dolazak Holanda(34) je glavna referenca bitna trojka protiv Partizana...Za plate ova 4 igraca smo mogli da dovedemo dvojicu koja bi nam bila od daleko vise koristi...

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Nepopularno misljenje, Dobricu treba da ostane...od njega otprilike znamo sta mozemo da ocekujemo, losi su mu procenti ove sezone ali nije nemoguce da opet pocne da sutira na svom nivou...

 

Ali mu treba u svakom slucaju redukovati ulogu u napadu i smanjiti njegov pik a posebno igru 1 na 1 sto je vise moguce...iskren da budem ne znam dal postoji igrac u El koji na broju poseda koji ima Dobric u piku ima losiji ppp...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

U ovim okolnostima bi idealno bilo da se zadrze Dobric, Mitrovic i Lazarevic. Da se Lazicu da neka funkcija u klubu a da se Kuzmicu i Raduljici zahvalimo.

 

Zatim, da se Topic da postena sansa i da se produzi Petrusev. Nedovic i Ilic imaju ugovor.

 

Ostalo bi, nazalost ali takva je realnost, moralo da budu stranci. Ako hocemo da napadnemo neki respektabilni uspeh u evroligi. 

 

Ukoliko sledece sezone i mi i KKP igramo evroligu, to je neki uvod u rasturanje ABA lige. S tim u vezi treba dati na znacaju domacoj ligi, da je ne brukamo svi zajedno a najvise komsije, vec da je jacamo. Ali, o tom - potom.

 

Sto se stranaca tice, zadrzati Vildozu ako je Kampaco nemoguca misija. Ostatak mora neki rebuilding.

 

Dakle:

 

1. Kampaco (ukoliko nije moguce, onda ovde mora neka azdaja), Topic

1/2. Vildoza

2/1. Nedovic

2. Pojacanje, pojacanje

2/3. Dobric

3. Pojacanje

3/4. Lazarevic

4. Pojacanje, pojacanje, Ilic

5/4. Petrusev

5. Pojacanje, Mitrovic

 

Ima puno nedoumica, mozemo da iskristalisemo dobar tim ali mozemo i da se zajebemo zesce kao ove godine sa Bentilom, Holandom i delimicno Martinom. Tesko je gurati tu pricu sa domacim igracima jer samo Petrusev realno jeste evroligaski nivo sad, ali nije nemoguce. Sve zavisi od toga kako popunimo preznine u rosteru.

Coach? :smiley33:

Link to comment
Share on other sites

Po svemu sudeci mi cemo opet morati mnogo da menjamo i dovodimo 5-6 igraca...

 

Campazzo, Petrusev, Vildoza, Holand, sigurno idu po meni, Pefi je mozda blizi penziji nego da ostane, Ivanovicu istice ugovor msm da nema sta da trazi vise kod nas... Ne znam kakva je situacija sa Bentilom i Martinom... Kuzmic?Lazarevic i Lazic pretpostavljam da ostaju

 

__ __ Topic

 

Nedovic Lazic

 

Dobric Lazarevic

 

__ Bentil? Ilic

 

__ Martin? Mitrovic 

Link to comment
Share on other sites

Nemam ništa protiv Dobrića ali da ima ulogu i minutažu kakvu u KKP ima Avramović, to su igrači sličnog kalibra. Znači, 15ak minuta sa klupe max, osim ako ga baš ne krene, u suprotnom i 10ak produktivnih minuta je bolje nego 25 poena mediokritetstva. Što se Luke tiče, pisao sam ja a i još neki ovde da sa njim kao bitnom opcijom ne idemo nigde. Kao back up i situacioni centar je ok ali to onda znači da starter mora da bude neko defanzivno orijentisan i fizički jači. Zdrav Martin - Mitrović - živ Kuzmić je ok rotacija na papiru, ali pošto znamo da je Kuzmić samo polu-živ, a Martin više nema ekspolozije u kolenima onda je to problematično. Kad bi se njih dvojica dovela u red ne bih imao ništa protiv te rotacije s tim da Martin bude jasan starter i neko ko jede najviše minuta na 5. Ako tu planiramo sličnog ali boljeg igrača od Martina - tim bolje. Mitroviću isto treba da bude 15ak mpg daska, sve ostalo donosi slabašan skok i nikakvu zaštitu obruča, nula poena van polukruga i mnogo izgubljenih lopti u pokušajima da glumi Jokića. 15ak minuta je optimum za njega. Drago mi je da je fizički nikad spremniji i da su ga zaobišle povrede ove sezone, deluje mi da je u igračkom prajmu. Međutim, ne treba zaboraviti kako nemoćno i uplašeno deluje protiv Lessorta i sličnih fizikalaca. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...