Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Zasto moraju da igraju? Gazda Burse zna da nece videti EL, moze da batali da ulaze u klub i da klub ode u drugu ligu, ali ipak ulaze.

 

A ulaze zato sto bi osvajanje nekog trofeja ipak donelo neko zvanje i neki istorijski uspeh. Za 30 godina se niko nece secati da li su posle titule igrali EL, nego ce ostati upisano da je te godine osvojena titula. I nije Buducnost toliko inferiorna koliko bauljaju zadnje dve godine. Pa Cedevita je Partizan jednom dobila, a jednom bila na jednu loptu. A revijalnih meceva u ABA ligi je bilo i pre ovih budzeta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, necke said:

Zasto moraju da igraju? Gazda Burse zna da nece videti EL, moze da batali da ulaze u klub i da klub ode u drugu ligu, ali ipak ulaze.

 

Pitas me zasto Bursa mora da igra tursku ligu? Pa koju ligu bi Bursa igrala? VTB?

 

4 minutes ago, necke said:

A ulaze zato sto bi osvajanje nekog trofeja ipak donelo neko zvanje i neki istorijski uspeh. Za 30 godina se niko nece secati da li su posle titule igrali EL, nego ce ostati upisano da je te godine osvojena titula. I nije Buducnost toliko inferiorna koliko bauljaju zadnje dve godine. Pa Cedevita je Partizan jednom dobila, a jednom bila na jednu loptu. A revijalnih meceva u ABA ligi je bilo i pre ovih budzeta.

 

A te trofeje i finala ce pokupiti iskljucivo dva kluba upravo zato sto oni igraju EL, jos dva kluba kao "bauljaju" u EC, ostalo nije ni FIBA LS nivo.

 

Ne znam sta ti znaci da Buducnost baulja zadnje dve godine? Pa bauljala je i KKCZ sa Alimpijevicem, Bjelicom, Anticem i Feldinom. Naravno da ces da budes inferioran sa mnogo slabijim budzetom. A to o Cedeviti je bitno kao i ovaj mec KKP - SC Derbi, gde Obradovic zna da ce mu Vucic i sledece sezone dati deset+ miliona evra iz budzeta, zna da ima preskup tim pa moze da se igra sa tom Cedevitom. Nije sad kao da oni mogu da ga ugroze i da oni naredne sezone igraju tu EL umesto njega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moram samo još jednom da pohvalim sve nas Zvezdaše na poseti i punom Pioniru na prethodnoj utakmici kao i na utakmici protiv Zadra( i ako sam očekivao malo više). Još jednom smo pokazali da istinski volimo klub, da ne biramo utakmice na kojima ćemo pružiti najveću podršku našim momcima, da smo dokazali da nismo EL navijači što je pokazala i poseta na utakmici protiv KK Budućnost. Ponosan sam na nas! Bravo braćo i sestre! ❤

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Čočo said:

Moram samo još jednom da pohvalim sve nas Zvezdaše na poseti i punom Pioniru na prethodnoj utakmici kao i na utakmici protiv Zadra( i ako sam očekivao malo više). Još jednom smo pokazali da istinski volimo klub, da ne biramo utakmice na kojima ćemo pružiti najveću podršku našim momcima, da smo dokazali da nismo EL navijači što je pokazala i poseta na utakmici protiv KK Budućnost. Ponosan sam na nas! Bravo braćo i sestre! ❤

I sve to sa tek par hiljada sezonskih...

 

Znaci veliki broj se iscimao da dodje i kupi kartu. 

 

Stvarno za pohvalu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, goldberg said:

 

Pitas me zasto Bursa mora da igra tursku ligu? Pa koju ligu bi Bursa igrala? VTB?

 

 

A te trofeje i finala ce pokupiti iskljucivo dva kluba upravo zato sto oni igraju EL, jos dva kluba kao "bauljaju" u EC, ostalo nije ni FIBA LS nivo.

 

Ne znam sta ti znaci da Buducnost baulja zadnje dve godine? Pa bauljala je i KKCZ sa Alimpijevicem, Bjelicom, Anticem i Feldinom. Naravno da ces da budes inferioran sa mnogo slabijim budzetom. A to o Cedeviti je bitno kao i ovaj mec KKP - SC Derbi, gde Obradovic zna da ce mu Vucic i sledece sezone dati deset+ miliona evra iz budzeta, zna da ima preskup tim pa moze da se igra sa tom Cedevitom. Nije sad kao da oni mogu da ga ugroze i da oni naredne sezone igraju tu EL umesto njega.

 

Razlog losih EK sezona za Buducnost nije manji budzet vec sistematski los rad sportskog sektora.

Buducnost je sampion pogresnih odabira trenera, onomad ostavljaju Dzikica da vodi EL tim, daju mu da sa menadzerima konstruise skupu olupinu koja guta pare i prima stotke iz kola u kolo.

Zatim dovode Repesu koji ni sam ne zna kad je nesto od rezultata napravio, onda nesrecnog Subotica i sve tako dok nisu konacno pogodili sa Mijovicem, gle cuda njemu je najmanje strpljenja bilo ukazano.

One sezone bez ikakvog plana dovode Miloja koji je dobar trener ali je jos tad bilo jasno da nema nameru da se zadrzi u Evropi.

Ovogodisnji eksperiment sa Vladom je samo pokazatelj da se uvek moze jos gore.

Jasno je da Crnogorci manje ulazu i to je ste jedan od faktora slabih rezultata, ali za ovu selekciju trenera, a onda i igraca koji su dovodjeni ovih par godina, su aposlutno sami sebi krivi, mada sumnjam da se tamo neko oseca krivim za bilo sta.

 

O tome sto nisu u stanju da proizvedu krstenog igraca godinama, u situaciji kada imaju mirnu atmosferu standardnog sampiona svoje lige, regularnog ucesnika EK-a i trece-cetvrte ekipe koja ne moze da se nosi sa prve dve, da i ne govorim.

 

Isto kao i u nasoj sezoni sa Alimpijem, mada situacija oko budzeta nije ista jer nisam cuo da je u Buducnosti u skorije vreme kasnila plata, ostavljam prostor da nisam informisan.

Glavni razlog naseg neuspeha te sezone nije budzet, vec nesposobnost da se sa tim smanjenim budzetom uradi iole kvalitetan posao.

Promaseni su apsolutno svi domaci igraci koji su trebali da budu osnova u godinama koje dolaze (Radicevic, Jankovic, Jovanovic, Radanov, Apic) a stranci nisu isporucili dovoljno.

Uprava je pokazala nemogucnost da konstruise i sprovede plan B i to je rezultovalo onako kako jeste.

Da budzet jeste bitan ali ne i presudan pokazao je Tomic vec naredne sezone kada je sa skromnim budzetom sastavio ekipu sacinjenu od par anonimusa i par iskusnih stranaca koje je poznavao i sa kojom je dominatno izborio trofej i EL. Sezona nakon toga pokazala je da pare nisu garant uspeha i njegova ekipa se glamoruzno raspala posle 2 meseca.

 

 

Ne mogu da kazem da mi je i najmanje zao Buducnosti, pokazali su onomad koliko im malo treba da se vrate u dane kada su nemiri i atmosfera linca na njihovim utakmicama bile uobicajna stvar.

Uvrede, pretnje nasim igracima dole, skandiranja i transparenti, jesu deo i nase (ne)kulture i sramote i sa tim treba da se borimo i izborimo, ali ne mogu da sakrijem zadovoljstvo sto toga bar trenutno nema dole.

 

Da ne bude totalni off, prezadovoljan sam igrom i energijom nasih momaka protiv Buducnosti.

Ljudi su sve vec rekli, slazem se da su za nas najbitnije stavke Vildozina energija i koncentrisanost, kao i Bentilovo i Martinovo psihofizicko stanje, sve pohvale za Duska koji je izvukao maksimum iz ovog mini pripremnog perioda.

U podgorici bi voleo da vidim Holanda umesto Dzonija u 12, nema potrebe da Ivanovic dozivljava neprijatnosti u utakmici u kojoj nije faktor, a koju cemo, siguran sam, dobiti.

Sa druge strane Holand je mozda najbolji spot up suter u ekipi i profitirace iz ove igre i odbrane koju igraju Podgoricani.

Sto se Lazarevica tice ja cu podrzati svaku Duskovu odluku kada dodje vreme za finale.

Sa jedne strane on je verovatno neko ko bi najbolje mogao da cuva Ledeja dole na postu, sa druge strane potpuno je neupotrebljiv na 4, a sa te pozicije ide gro nasih napada, da se ne vracamo vise na to.

Na spoljnim pozicijama u odbrani moze biti koristan ali nisam siguran koliko nam je neophodan, Facu moze da brani Eksuma, Laza ce da jase Pantera i to mu ide odlicno, jedino Dobric visi u odbrani ali sa tim cemo morati da zivimo.

Pefi ce verovatno biti zaduzen za njihove trojke, eventualno moze da preuzme nekog od bekova i ja tu, uprkos misljenjima pojedinih ovde, nemam nikakvih briga.

Ukoliko Lazarevica ne budemo gledali na 4 morace Ben i narocito Petrusev da budu konstantno na 100% fokusa jer ce njihov duel sa Ledejom verovatno biti od presudne vaznosti za ishod serije.

Edited by Nenadd
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kooineeperk said:

I sve to sa tek par hiljada sezonskih...

 

Znaci veliki broj se iscimao da dodje i kupi kartu. 

 

Stvarno za pohvalu. 

U polufinalu jos bolja brojka, skoro 8000 ljudi je bilo u hali ako je verovati podacima sa Aba lige. Prosle sezone protiv Cedevite u prvom mecu polufinala je bilo 6000 navijaca. Tokom cele sezone je poseta sasvim dobra, mnogo bolja nego prethodnih godina. Verujem da je jedan od razloga Kampaco i bas bi bilo lepo kada bi ga zadrzali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zašto ne bi bilo moguće zadržati našu trojku koja bi zaradjivala 1M+ ?
Pa imamo primer komšija od prošle godine. Zadržali su trojicu koji imaju 1M+ i na to doveli ponajbolje igrače Barse i Makabija a otpustili Dangubica i Zagorca.
Eto možemo i mi tako, zadržimo najbolje igrače iz ove sezone, dovedemo ne tako dobre igrače iz Barse(Kalinića) i Makabija (Nebo) a otpustimo Lazarevića i Kuzmica. Naravno sve ovo uradimo početkom juna da nam neko ne bi uzeo igrače. Početkom sezone kada vidimo gde škripi dovesti eventualno neku cetvorcicu (Polonara ili Poitress). Eto ne mora baš da bude kapiten ekipe i pod višegodišnjim ugovorom. Da uštedimo nešto novca poreskih obveznika.
Ja ne vidim ni jedan problem.

  • Like 4
  • Love 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, goldberg said:

Pa bauljala je i KKCZ sa Alimpijevicem, Bjelicom, Anticem i Feldinom. Naravno da ces da budes inferioran sa mnogo slabijim budzetom

koliko se secam tu su bile 2 pobede future sa pola kosa sa cuvenim promasenim zicerom lesora

sa mnogo slabijim budzetom kao sto sam kazes

stavi to u kontekst onih -40 od pre neki dan, pa da definisemo sta je bauljanje

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Laki21 said:

Pozdrav ljudi, šta ima?

 

Evo mene iz bajboka, javio sam se prvo komšijama kao što je red, pa da pozdravim i sve ovde.

Osim što je poslednjih sedam dana lep osećaj što si navijač Crvene Zvezde, ništa drugo novo.

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Laki21 said:

Kako nisam, dobrosusedski odnosi i miroljubiva aktivna koegzistencija uz proaktivan stav su osnov za prijateljstvo i saradnju.

Smilja Avramov - Medjunarodno javno pravo 😄

  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

Kako nisam, dobrosusedski odnosi i miroljubiva aktivna koegzistencija uz proaktivan stav su osnov za prijateljstvo i saradnju.

Jel si obratio paznju kako napadaju zonu?

 

:samcuizacu

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Čočo said:

Zato što ako žena kaže ja hoću Španiju, nema tih para zbog kojih bi jedan od te trojice ostao.

Jebes coveka kome zena diktira karijeru i zivot. Da izvinu dame koje ovo citaju, mozda zvucim kao zadrti homo erektus, ali nekada su zene podrzavale svoje muzeve, stajale uz njihove odluke, a ne odlucivale umesto njih.

Da gospodja radi i znacajno doprinosi izdrzavanju porodice, pa i da nametne odluku, ovako u zdravoj bracnoj zajednici, valjda ljudi mogu da se dogovore koji je korak najbolji po porodicu i karijeru onog ko realno donosi hleb na sto.

I to sve pricam iz ugla nekog ko je vise od 15 godina, u solidno skladnom i rekao bih sasvim srecnom braku..

Oprosticete mi ako zvucim kao matori konzervativac, ali meni ove moderne musko-zenske relacije nista nisu jasne🙄

Prastajte za off i privatizovanje...

 

Edited by Gudura
  • Like 4
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Gudura said:

Jebes coveka kome zena diktira karijeru i zivot. Da izvinu dame koje ovo citaju, mozda zvucim kao zadrti homo erektus, ali nekada su zene podrzavale svoje muzeve, stajale uz njihove odluke, a ne odlucivale umesto njih.

Da gospodja radi i znacajno doprinosi izdrzavanju porodice, pa i da nametne odluku, ovako u zdravoj bracnoj zajednici, valjda ljudi mogu da se dogovore koji je korak najbolji po porodicu i karijeru onog ko realno donosi hleb na sto.

I to sve pricam iz ugla nekog ko je vise od 15 godina, u solidno skladnom i rekao bih sasvim srecnom braku..

Oprosticete mi ako zvucim kao matori konzervativac, ali meni ove moderne musko-zenske relacije nista nisu jasne🙄

Prastajte za off i privatizovanje...

 

Nije samo žena. Ima i malo dete. Porodicu. Nisam primetio da je njegova porodica moderna. Baš deluju suprotno od toga. Mislim da mu je ona na prvom mestu što je i normalno. A to nikako ne spada u opis sadašnje moderne porodice. Čovek bira najbolje ne samo za njega nego i ženu i dete. 

Edited by Čočo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Laki21 said:

Kako nisam, dobrosusedski odnosi i miroljubiva aktivna koegzistencija uz proaktivan stav su osnov za prijateljstvo i saradnju.

Laki u "Bik Ferdinand" modu🤣

Zaboravio si Ledeju da se izvines🙃

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Kooineeperk said:

I sve to sa tek par hiljada sezonskih...

 

Znaci veliki broj se iscimao da dodje i kupi kartu. 

 

Stvarno za pohvalu. 

Neki smo prešli i 600km 😉 (ukupno u oba pravca), ali je vredelo itekako.

Ma samo onaj upijač Kampaca kad sam video uživo i onda nastaje takav haos u publici da niko nije ni primetio da nam je istekao napad 😁

  • Like 19
  • Love 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...