Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

1 hour ago, Jelencom said:

Dobar je Okobo,ali meni licno je Monako bas odvratna ekipa.Bas bih volio da ih Partizan i Zvezda pobijede u Bg i da ih malo uzdrmaju .

 

Nemam pojma, u Monaku je odvratan Džejms, većina drugih su i dobri košarkaši i nisu mi antipatični ni kao likovi.

Druga je stvar što je sam klub neki instant produkt. Ekipa je po mom ukusu i ne igraju loš basket 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nerealan mi je napredak Lesora od igraca koji je prosle godine u ovo vreme ostao bez ugovora sa Makabijem i nije mogao da nadje drugi EL klub, do igraca koji je u ovom momentu jedan od najdominantnijih igraca na poziciji pet u EL, a mozda bih mogao da kazem i najdominantniji da nema Tavaresa. Coveka gotovo da ne mozes da zaustavis u napadu osim ako ga ne fauliras, a i kada ga fauliras to je uglavnom za slobodna bacanja ili 2+1.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

ne mislim da je lesor nesto svemirski napredovao igacki
isti je to skillset kao i ranije i ista atletska dominacija
ja sam ga zeleo u kkcz prosle godine ali valjda je struka procenila da ne vredi 500k+

po meni, razlika je pre svega u tome da ga zeljko bolje koristi nego drugi
i igra kkp je koncipirana idealno za lesora

on licno je napredovao u nekom decision makingu i taktickoj pripremljenosti

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ne mislim da je lesor nesto svemirski napredovao igacki
isti je to skillset kao i ranije i ista atletska dominacija
ja sam ga zeleo u kkcz prosle godine ali valjda je struka procenila da ne vredi 500k+

po meni, razlika je pre svega u tome da ga zeljko bolje koristi nego drugi
i igra kkp je koncipirana idealno za lesora

on licno je napredovao u nekom decision makingu i taktickoj pripremljenosti

Slobodna je rapidno popravio,preko 75%,više ne ispada u odbrani kao ranije,takođe fizički je baš moćan njega jedan Mustafa Fall 2 3 puta nije mogao pomeriti sećam se.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ne mislim da je lesor nesto svemirski napredovao igacki
isti je to skillset kao i ranije i ista atletska dominacija
ja sam ga zeleo u kkcz prosle godine ali valjda je struka procenila da ne vredi 500k+

po meni, razlika je pre svega u tome da ga zeljko bolje koristi nego drugi
i igra kkp je koncipirana idealno za lesora

on licno je napredovao u nekom decision makingu i taktickoj pripremljenosti

Ne znam, on meni komplet deluje bolje nego pre u svakom segmentu igre. Spomenuo je forumas iznad slobodna bacanja koja je popravio, ali i pored toga u napadu deluje mnogo sigurnije, moze da napada i licem i ledjima bez problema, ne izgleda vise kao pre sirovo u napadu nego je sve to racionalno i sa dosta osecaja i dobrih odluka.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, СтелаРоса said:

Nerealan mi je napredak Lesora od igraca koji je prosle godine u ovo vreme ostao bez ugovora sa Makabijem i nije mogao da nadje drugi EL klub, do igraca koji je u ovom momentu jedan od najdominantnijih igraca na poziciji pet u EL, a mozda bih mogao da kazem i najdominantniji da nema Tavaresa. Coveka gotovo da ne mozes da zaustavis u napadu osim ako ga ne fauliras, a i kada ga fauliras to je uglavnom za slobodna bacanja ili 2+1.

 

Secam se kad je Alimpijevic ga dovodio kao mladog i nepoznatog stranog igraca da bude startni centar evroligaske ekipe a covek nije ni Evrokup igrao pre toga, da je pricao da se radi o izuzetnom atleti kome ce trebati vremena da bude vrhunski. I u pravu je bio, samo sto je bilo prerano tad za Evroligu i preskocio je stepenik.

 

Inace Lesor je potpisao kratkorocni ugovor sa Makabijem zato sto se Zizic povredio tokom priprema valjda. Imali su Zizica i Rejnoldsa tako da u Evroligi ne bi igrao a u izraelskom prvenstvu ga ne bi koristili zbog ogranicenog broja stranaca kao sto Holins ne igra. Takodje imali su i Sorkina kao 4/5 opciju i mozda jos nekog ne mogu da se setim.

 

Lesor je u tih par utakmica pokazao ozbiljan instant kvalitet, protiv nas je izdominirao u dresu Makabija mada smo dobili taj mec pa je to palo u drugi plan ljudima da se sete toga. Kao sto je Vildoza sad na primer, nema prilagodjavanja i psihickih barijera vec instant kvalitet i prilagodjavanje. Na prve 3 utakmice gde je igrao preko 10 minuta tacnije za 47 minuta ukupno je imao 35 poena, 12 skokova, 3 asistencije i 3 ukradene. Maltene nepogresiv za 2, 13/15 za 2. Vrhunski ucinak. Na ostale dve je igrao nesto manje minuta jer je Rejnolds bio dominantan.

 

Ipak koliko odlican bio, imali su vec dva odlicna centra u vidu Zizica i Rejnoldsa koji su bili razliciti tipovi centara i garantovane minute i kao sto rekoh i da je ostao ne bi igrao ili mozda 5 min prosecno ako i toliko jer sto bi skracivao Zizicu ili Rejnoldsu koji su bili top. Ovako mu je ispalo bolje.

 

Kad je zavrsio kratkorocni sa Makabijem svi su vec bili popunjeni na centru u Evroligi, cak smo i mi potpisali Cirbesa za treceg centra, a pre toga je Lesor pregovarao sa Zvezdom i Radonjic je procenio da ne vredi davati 600k za njega. Jedna od vecih greska Radonje, igrali bi top8 sa njim sigurno prosle sezone jer nam je samo to falilo. Mada Radonjin glavni cilj je osvajanje Aba lige, mozda je procenio ono njegovo da iskace iz sablona discipline-karaktera ili cega vec treceg za svlacionicu pa ga mozda nije zato uzeo ali znam da je sigurno nudjen za 600k i da je posle toga promenio Miska Raznatovica i presao u Oktagon a oni mu zavrsili Partizan.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, СтелаРоса said:

Ne znam, on meni komplet deluje bolje nego pre u svakom segmentu igre. Spomenuo je forumas iznad slobodna bacanja koja je popravio, ali i pored toga u napadu deluje mnogo sigurnije, moze da napada i licem i ledjima bez problema, ne izgleda vise kao pre sirovo u napadu nego je sve to racionalno i sa dosta osecaja i dobrih odluka.

Ima tu još stvari - nezaletanje nakon ofanzivnog skoka uključujući iznošenje lopte, asistencije, koncentracija... Što kažeš, kompletan paket je unapredio. Mnogo mi je drago zbog njega.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

I dalje je Lessort dosta sirov u napadu, mislim da mu se toleriše dosta nekih sumnjivih pivotiranja, a kada je već blizu obruča teško ga je zaustaviti jer je em jak em vrlo eksplozivan. Ono gde se unapredio neverovatno su 1. slobodna bacanja 2. donošenje odluka posle ofanzivnog skoka 3. generalno kapiranje timske igre i u odbrani i u napadu. Odličan centar je postao i mislim da će Partizanu biti jako teško da ga zadrži na leto.

Btw, Bajern je baš beda u ovom sastavu, posebno šuterski. Tačno vidiš da nema ko tu da izmisli poene, mislio sam da je onaj Winston bolji strelac a i on ispade dosta slab 1 na 1. Kad vidim onog Elias Harrisa na terenu muka me uhvati, mnogo loš igrač. Možda bi oni dobili utakmicu sinoć samo da je neki Obst igrao, promašili su ogroman broj otvorenih šuteva, pa i zicera. Njima je Hunter ispao najbolji šuter u sinoćnjoj rotaciji.

 

Ili recimo Walden, do pre koju godinu je bio lider KKCZ i KKP pre toga, a realno je Exum za 2 klase iznad njega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NikadProtivKaline said:

meni Exum deluje bukvalno nezaustavljivo

ne znam kako mu se dese one neke crne tekme gde ga nigde nema, valjda bude previse pasivan ili sta

ali kad mu se igra, po meni, ubedljivo najbolji igrac kkp

 

Realno. Mnogo je moćan fizički za Evropu. Njega jednostavno moraš da braniš zonski i da mu provociraš šut. Na ulazu je kao neki Lebron za Evropu, znaš da ide u desno al ne možeš da ga zaustaviš.

Link to comment
Share on other sites

Iako je liga ove sezone bas ujednacena, ipak se moze reci da su se izdvojile ekipe Baskonije, Monaka, Barselone, Fenera, Reala i Olimpijakosa i ja ih vidim kao sigurne ucesnike u top 8. Bice ogromna borba za preostala dva mesta gde za sada po skoru prednost imaju Makabi, Zvezda, Efes i Zalgiris, a sanse ce sigurno imati i Partizan, Valensija, verovatno i Armani koji se polako dize i po kvalitetu rostera svakako ima mesta u 8. Dakle, sedam ekipa za dva mesta, mada ne treba otpisivati ni ostale klubove. Bice ludo u drugom delu sezone, ocekujem da ce borba za 8 trajati do poslednjeg kola.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Drug Crni said:

Da li je Howard iz Baskonije bolji igrac od Larkina u najboljoj formi?

Jesi li ozbiljan? Howard je jednodimenzionalan igrac, koji doduse ima top sut i koji moze da sasipa svaku ekipu ako mu se otvori. U suprotnom je stetan za ekipu ako ga ne krene i to dobro zna i trener koji nema problema da ga klupira ako je tako. Pogledaj isto i odnos as-to. Jos on treba da se dokazuje.

 

Na drugoj strani Larkin ume sve, a uz to je i dvostruki osvajac EL kao 1-2 opcija. One njegove partije od pre 2 godine  nece dugo niko da ponovi u EL. 

 

Kapiram da si pod utiskom sinocne ili neke druge utakmice, ali pogledaj samo koliko i jednocifrenih partija ima.

Edited by MrTripleDouble
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...