Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

Nije Tavares tek tamo neki Frankenštajn, kao što nije ni Fall (iako je Tavares svakako košarkaški veštiji). Zato sam i prokomentarisala da kad imaš takvog igrača u Evropi - izuzetnih fizičkih predispozicija, koji može da zatvori reket a u napadu nije drvo, već ima određen repertoar poteza, to je prevelika prednost. Uostalom, da li je neki trener u ovom plej ofu "rešio" Edija? Ne baš, Željko je imao ideju i prilično dobru egzekuciju, ali to nije bilo ni izbliza dovoljno. Ne verujem da Fall može mnogo protiv Tavaresa, više me zanima šta je Bartzokas pripremio za večeras.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Don Dusko said:

Bas cemo da sudimo na osnovu ove utakmice gde svi igraci Barse igraju preko one stvari(da izvinu dame).

 

Tobi jeste igrač koji bi mogao da nanese štetu Tavaresu. Kad je mogao Smajli, mogao bi i ovaj, sa obzirom da je duplo bolji grač sa pouzadnijim šutem. 

 

Da ga napadne šutem i kretnjama, a u odbrani da pokuša da bude ispred. Kako god, sve bi bilo bolje od minuta bačenih na Šanlija, koji je imao -7 indeks.

 

A nije da je to baš toliko "general posle bitke" mišljenje, Šanli na nivou sezone ima 26% za tri, Tobi 45%. Ali jbg kad Tobi nie igrao sekunde, a i kad igra, to uglavnom bude na 4.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Losmi17 said:

Deluje da ce doci do ozbiljnog remonta u barsi.

 

Nisam siguran. Samo Kjuriku, Tobiju i Sanliju isticu ugovori. Sve bek ap opcije i sustinski ne toliko vazni igraci za Barsu odnosno nisu nosioci. Pasce neki raskid ugovora verovatno (Kalina najverovatnije narocito ako Saras ostane) al da raskinu par igraca u to sumnjam, bar niko to nije uradio do sad. Bio Saras trener ili ne ko bi se i zasto odrekao Satoranskog, Laprovitole, Abrinesa, Mirotica, Veselog... Svi oni su pod ugovorima. Eto mozda i Higinsa raskinu jer je imao probleme sa povredama.

 

U Real rekao bih da stize vise pojacanja a jos vise Efesu i Panatinaikosu i Bajernu jer tamo vise od pola tima isticu ugovori. Mozda i Olimpijakosu ako predje Slukas u Real a Vezenkov ode u Sakramento, obe opcije su 50% za sada. Monaku, Makabiju i Feneru su nosioci tu i za narednu sezonu. Kod Armanija bi se moglo ocekivati vise promena kao i u Zvezdi i Partizanu ali to je sve upitno za sada bukvalno sva 3 tima mogu da zadrze vecinu a mogu i pola da promene zbog isticanja ugovora.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Sector said:

Ne sjećam se kad sam pogledao utakmicu za 3. mjesto na F4. Nešto najbesmislenije u sportu. 

 

Koliko vidim po statsima, moćni Strazel MVP. 

 

 

Ja prošle godine nisam otišao na tekmu za treće mesto, imao kartu i blejao u stanu 300m od Arene 😄 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Nisam siguran. Samo Kjuriku, Tobiju i Sanliju isticu ugovori. Sve bek ap opcije i sustinski ne toliko vazni igraci za Barsu odnosno nisu nosioci. Pasce neki raskid ugovora verovatno (Kalina najverovatnije narocito ako Saras ostane) al da raskinu par igraca u to sumnjam, bar niko to nije uradio do sad. Bio Saras trener ili ne ko bi se i zasto odrekao Satoranskog, Laprovitole, Abrinesa, Mirotica, Veselog... Svi oni su pod ugovorima. Eto mozda i Higinsa raskinu jer je imao probleme sa povredama.

 

U Real rekao bih da stize vise pojacanja a jos vise Efesu i Panatinaikosu i Bajernu jer tamo vise od pola tima isticu ugovori. Mozda i Olimpijakosu ako predje Slukas u Real a Vezenkov ode u Sakramento, obe opcije su 50% za sada. Monaku, Makabiju i Feneru su nosioci tu i za narednu sezonu. Kod Armanija bi se moglo ocekivati vise promena kao i u Zvezdi i Partizanu ali to je sve upitno za sada bukvalno sva 3 tima mogu da zadrze vecinu a mogu i pola da promene zbog isticanja ugovora.

 

Nešto mi se čini da Šaras neće ostati, čak i ako osvoji ACB.

 

Ako neko mora da reže ako hoće da dovodi, to je Real. Mada ne očekujem baš neke velike rezove kod njih.

 

I da, kad su te ekipe u pitanju, ko ima a ko nema ugovor, nije toliko bitno. Ako hoće nekoga da zadrže, zadržaće ga i ako nema ugovor u 90% slučajeva. Isto tako će i da leti neko sa ugovorom, ako fa ne žele.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, realno *w said:

Ako neko mora da reže ako hoće da dovodi, to je Real. Mada ne očekujem baš neke velike rezove kod njih.

 

I da, kad su te ekipe u pitanju, ko ima a ko nema ugovor, nije toliko bitno. Ako hoće nekoga da zadrže, zadržaće ga i ako nema ugovor u 90% slučajeva. Isto tako će i da leti neko sa ugovorom, ako fa ne žele.

 

Slazem se za deo oko Sarasa.

 

U praksi niko nije raskinuo vise od 2 igraca pod ugovorima izmedju 2 sezone, mozda neko da se ne secam ali bas bas retko da ne kazem gotovo nikad.

 

Realu ostaju (najverovatnije) oba centra Tavares i Poarje. Ostaje Jabusele kao startna 4, ostaju Dek i Hezonja kao dve trojke, ostaje Musa (sem ako ga ne uzme neko u Nba). Dakle od 2 do 5 im nosioci ostaju. Samo ce Gosa zameniti Slukasom/Kampacom/Exumom sto je najbolje dostupno od plejmejkera ili ce platiti obestecenja za nekog Darius Thompsona recimo ili ce pojuriti nekog iz Nba kao Barsa Satoranskog. To sto ce da menjaju 9. i 10. opcije u timu ja ne vidim to kao neki remont toliki koliko ljudi misle, ne mislim na tebe i ti si napisao kao i ja da ne ocekujemo velike rezove kod njih. Al ljudi uz seriju sa Partizanom istripovali da ce Real da menja pola tima a vrlo verovatno ce promeniti samo jednog startera i jos par bek ap opcija. Recimo ne ocekujem da produze Hangu i Kornelia kojima isticu ugovori i mozda nekog od tri matorca.

 

Vise od Reala ili Barse ce zasigurno da menjaju Panatinaikos, Bajern, Olimpijakos ukoliko im odu Slukas i Vezenkov. Vrlo moguce i Efes, Armani, Zvezda i Partizan. Pricam o nosiocima igre ili bar najvaznijih 7-8 igraca. Ostale manje bogatije klubove i ne racunam. Virtus ne treba otpisati iako im vecina ima ugovore, vole da dovode kofer igraca. Zaite je vec potpisao za Monako jos ako ne produze Tea to su vec ozbiljne promene.

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, ako hoće da se reše igrača ne moraju da raskinu ugvor, mogu da ga pošalju u drugi klub gde bi igrao, pa taj drugi klub plaća deo, a Real ili Barsa razliku. Kapiram da je to okej da se radi. Ne znam. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

@Marvin Oooo, gde si ti? Nema te nikako 😄 Nadam se da je sve ok. ❤️

 

Ovde nemam za koga da navijam... Možda je tako i bolje.

Navijaj ako ništa drugo za bugarskog brata ili legendetinu Slukasa 😄

 

Mada kad vidim gospodu u majicama Delije i Marakana nije mi svejedno 😅

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Marvin said:

Navijaj ako ništa drugo za bugarskog brata ili legendetinu Slukasa 😄

 

Mada kad vidim gospodu u majicama Delije i Marakana nije mi svejedno 😅

 

Za Real svakako nisam, samo nemam neku konekciju ni sa ovim Oly-jem. 😄 Dobra tekma, MVP prži.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...