Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

1 minute ago, djole said:

sve je to tačno i sigurno bi bilo tako

 

ali koliko može da se zameri panteru za reakciju koja je realno prirodna za 99% ljudi i koja isto tako u 99% slučajeva ne dovede do ničega više nego obostrane tehničke eventualno isključenja njih dvojice? kako se na basketu 3v3 u kraju prolazi za one fukarske faulove kao sto je ljuljov? sad ces ti da mi kazes ali on je profi sportista, korak ga deli od F4, eyez on the prize, mora da se iskontroliše i slično i sve je to tačno i sa svim se slažem i isto sam sinoć rekao, ali realno to je sve "general posle bitke" - rekao sam već, ko bi uopšte pričao o llull vs panter da se sve završilo benigno, kako se u 99% slučajeva i završi?

 

a ovo ovde što mi jedemo govna ovde po forumu, to je opet neka druga priča, vrv i mi moramo malo da odušimo što su nam se usrali u veče i što ne možemo da uživamo što smo naguzili real 2:0 u sred madrida

 

 

Da li bi imao razumevanje za Petruševa da je onomad nastavio sa sukobom kad ga je Lesor udarao sa leđa? Svaki nastavak sukoba dovodi do još veće tuče koja može izazvati povrede igrača i veće suspenzije. To su profi igrači koji igraju za ozbiljnu lovu i moraju da istrpe i udarce i prljave faulove, nije to basket u kraju gde smo došli da se zezamo. Par mečeva suspenzije i po 50000 evra kazne mora da bude od EL inače su otvorili sezonu kik boksa u narednim mečevima plej offa

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Barkley#34 said:

Uini, potoji i stvaran život, ne živi se na internetu i gledanjem preko tevea, gde svako može da bude Gandi.

 

postoji i stvaran život. u tom životu punter sanja ovakve svoje partije koje vode ekipu sa njim kao prvim među jednakima, makar dve sezone ako ne i oduvek.

lik je profesionalac i nije se poneo profesionalno, pri čemu nisam u fazonu da ga grdim, samo mi je najiskrenije žao.

 

glupo je porediti sa situacijama ns pojedinaca iz stvarnog života, ulog nije toliki kao u ovom slučaju kod partizana.

ako malo karikiram situaciju, ja sam pre nedelju dana imao na poslu od potencijalnog klijenta, ljulj potez, ničim izazvan; nije tekma za f4, više je ono prolazna stvar, tekma sa krkom u gostima.

 

čak sam mogao implicitno da oteram potencijalnog klijenta u tri lepe i da ne snosim naročite sankcije za to ali jebiga, imaš neku svest da ne đuskaš u svoje ime, već u ime kluba.

ma nebitno, ubeđen sam da bi punter drugačije postupio kada bi mogao da vrati vreme, kao u cher-tjuni.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Šta da ti kažem, ja sam na poslu imao "ozbiljne" reakcije pred ozbiljnim igračima i iako mi nije bilo svejedno u prvom trenutku kad sam shvatio šta radim, dugoročniji efekat toga je da me oni i drugi više poštovali jer nisam imao rendom popizditis neko reakciju na nešto što bi svi oni uradili ali nisu, a pritom nisam pričao gluposti. I moja žena je u fazonu da stalno treba izbegavati konflikte, smanjiti reakcije a onda kad podivlja ja sam morao da je smirujem da ne pojede nekog, a posle sam joj mast vadio. Jbg, prvi ne želim probleme i rrudim se da ih izbegnem, ali sa džukcima ne može ponekad drugačije.

 

Uostalom, po stoti put, Panter se samo uneo u facu, što gledamo stalno, nije ga udario ili tako nešto, problem je nastao posle.

 

Takođe, ko garantuje da ne bi ponovili džukački potez i to sa ozbiljnijim posledicama jer nije ovo Ljuljovo bilo prva stvar? Šta da su nekog slomili na ulazu, kao što je već pokušano? Kukali bismo i zazivali božansku pravdu ili samo slegli ramenima, u fazonu takav je svet, ništa ne možemo?

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nikako se ne sme zaboraviti da je KKPARTIZAN na mala vrata ušao u EL nego samo slušati Obradovića koji zna s'kim ima posla i nastaviti sa dobrom igrom na terenu. Sve druge igre su unapred izgubljene. Videh sad neke kazne od strane EL još 2013 kad je bila zadnja ozbiljna frka između Olimpijakosa i Galatasaraja gde glavni krivci dobijaji 3-4 utakmice kazne i solidne novce da uplate EL. Siguran sam da će tako biti i u ovom slučaju što nažalost Pantera i Lesora isključuje iz daljeg učešća u EL. Pa sad neka sami procene da li je vredelo uzvratiti na faul Ljulja

Edited by Perkos2
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Barkley#34 said:

Uostalom, po stoti put, Panter se samo uneo u facu, što gledamo stalno, nije ga udario ili tako nešto, problem je nastao posle.

 

po stoti put,nije se samo uneo u facu, već je udario u njega kao brzi voz i zapeo pesnaju iznad njega kao strelom.

ništa tragično i nepopravljivo ali dovoljno da nastane pičvajz.

 

ostale stvari su šbbkbb. mislim, ko može da garantuje bilo šta i da već na f4 ne dođe neki ljulj 2 i saplete ledaya s'leđa i ovaj ustane i krene da ga puni kao u mortal kombat pri 15 razlike za partizan, 7 minuta do kraja.

 

možete vi do sutra da pričate o ljudskosti, ponosu i slično ali ovde su prioriteti na drugoj strani i ja ne vidim ništa pozitivno, niti opravdano u reakciji puntera.

morao je pametnije da reaguje, nije i to je to. idemo dalje.

 

Quote

Takođe, ko garantuje da ne bi ponovili džukački potez i to sa ozbiljnijim posledicama jer nije ovo Ljuljovo bilo prva stvar? Šta da su nekog slomili na ulazu, kao što je već pokušano? Kukali bismo i zazivali božansku pravdu ili samo slegli ramenima, u fazonu takav je svet, ništa ne možemo?

 

ovaj deo mi govori da ili ne razumeš profi sport ili si privremeno u gubitku sa moći rasuđivanja.

vrhunski sport nije mesto za isterivanje pravde. čak i privtni život najčešće nije mesto osim ako si priteran uza zid ali to je već digresija.

 

vi se zapitajte da li bi f4 ili pravdu. ja bih birao f4 da sam na vašem mestu. i punterovom.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Poseidon said:

Iz ove perspektive, mozda ce najveci problem za Partizan predstavljati reakcija Lessort-a. Da je nasrnuo na onu budalu pa i da ga čovek razume, ovako će više od jednog meča biti baš ozbiljan problem... 

Uz to zna EL za njegovu kaznu iza ABA lige što će mu biti dodatno otežavajuća okolnost. Od svih igrača Partizana sinoć on je baš postupio najgore. Niti je branio i zaštitio svoje saigrače pred naletom onog buldižera, niti je razdvajao nego je onako funjarski otišao iza leđa Dzanana Muse i bacio ga na pod. Ako je već bio za borbu trebalo je da se uhvati sa Jabuselom u klinč.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

po stoti put,nije se samo uneo u facu, već je udario u njega kao brzi voz i zapeo pesnaju iznad njega kao strelom.

Beo ti je već opisao na KKP temi šta se desilo, da ne ponavljam.

 

4 minutes ago, uini said:

ovaj deo mi govori da ili ne razumeš profi sport ili si privremeno u gubitku sa moći rasuđivanja.

vrhunski sport nije mesto za isterivanje pravde. čak i privtni život najčešće nije mesto osim ako si priteran uza zid ali to je već digresija.

 

vi se zapitajte da li bi f4 ili pravdu. ja bih birao f4 da sam na vašem mestu. i punterovom.

Jeste, naravno, nismo nikad videli isterivanje pravde na profi terenima, čak i u mnogo zajebanijim trenucima od ovog. Ali pošto je sve što džukac Rudi i njemu slični rade u granicama pravila ne bih dalje nastavljao. Uostalom, pravila se menjaju kako bi se zaštitili majstori od nasrtaja idiota, a ne da im se to pušta da rade decenijama.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barkley#34 said:

Beo ti je već opisao na KKP temi šta se desilo, da ne ponavljam.

 

Jeste, naravno, nismo nikad videli isterivanje pravde na profi terenima, čak i u mnogo zajebanijim trenucima od ovog. Ali pošto je sve što džukac Rudi i njemu slični rade u granicama pravila ne bih dalje nastavljao. Uostalom, pravila se menjaju kako bi se zaštitili majstori od nasrtaja idiota, a ne da im se to pušta da rade decenijama.

Ako živiš u nadi da će se pravila u EL menjati protiv velikih klubova mogu ti reći odmah da se džabe nadaš. Desilo se sranje i sad neka Obradović iskuka što manju kaznu za svoje igrača zbog narednih utakmica a svi koji budu u Areni na trećoj neka prvo razmisle da li im je prioritet uspeh kluba za koji navijaju ili neko pokazivanje mišića nad evropskim velikanom.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ono što je za mene najveći utisak utakmice (košarkaški utisak) je nepostojeća kolektivna odbrana Reala.

Tu mislim na odbranu od prodora (ovo se najbolje videlo kod onog kucanja Smajlagića, gde Jabusele rotira do obruča 😁) i odbranu pick-a, gde nisu znali ko šta radi, da li je hedge, swich ili drop. To je delom i zbog odsustva Tavaresa i to što Poarije nije dovoljno spreman, ali to nikakvo nije opravdanje.

Sve im se svodilo na čačkanje lopte u igri 1:1, ali sudije im to nisu dozvoljavale i ulazili su u bonus u prva 3-4 minuta svake četvrtine, što je rezultiralo velikim brojem slobodnih bacanja za Partizan.

A onda potez očajnika, onaj pokušaj sa # 2-3...i to je dalo rezultat 2,3 napada...ali igrati u kontinuitetu zonu 2-3 protiv najbolje napadačke ekipe u Evropi, to je po meni samoubistvo.

Ne vidim kako mogu da dobiju bar jednu utakmicu, cak i da da budu suspenzije za Partizan, jer ovo što sam već naveo je sistemski problem.

Zaboravih čuvanje Exuma u presingu na celom od Ljulja, a ovaj 3x brži, mada od Ljulja sam i ja sad brži...

Partizan je trenutno klasa iznad, što se i videlo u obe utakmice.

 

 

Edited by Thor
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

KKP timski šutira preko 40% za 3 ove sezone i preko 83% sa linije bacanja. Strašne stvari. Pri tome, bacanja u poslednjih mesec, dva gotovo i da ne promašuju. Uvek se neko nađe da bocne trojku kad treba. To ubija protivnika u pojam totalno, tim pre što KKP iznuđuje mnogo bacanja, posebno Punter, Exum i Lessort. 

 

Još jednom se pokazuje na primeru Reala da je moderna košarka igra bekova i prosto je neverovatno da su dozvolili ovakav pomor na poziciji pleja, sa dva penzionera (vidljivo i prethodnih sezona, nije kao da su Chacho i Llull propali tek ove sezone) i jednim krajnje prosečnim EL igračem. 

 

Vraćam se na tuču. Što više gledam, sve mi luđi potez Yabuselea koji je lagano mogao da "zaključa" Exuma i ne dozvoli mu neku eskalaciju sukoba ali je umesto toga rešio da glumi kečera i mogao da mu slomi vrat da je ovaj pao pod drugačijim uglom. Lessort je kao i svaki nasilnik ponovo krenuo na najslabijeg umesto da krene na zemljaka koji po gabaritima može da mu parira, klasično jaje. Ostali učesnici - ne bih im previše zamerao, Punter je pao na provokaciju ali ništa što nismo viđali već 100 puta.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Perkos2 said:

Ako živiš u nadi da će se pravila u EL menjati protiv velikih klubova mogu ti reći odmah da se džabe nadaš.

Ne mislim, mislim na zaštitu majstora, za koga god da igraju. To su uspele neke druge federacije pa valjda će i EL jednom, pre nego što se raspadne.

Link to comment
Share on other sites

Vec sam pisao, najbolji mid range napad Evrolige plus trojke koje pucaju u visokom % citave sezone ( mada su po broju ispaljenih trica, tek negde u drugoj polovini lige, vide sam takav podatak, ako je tacno ). 

Njima je glavna snaga mid range attack, Panter i Lajdej pre svega koji ubacuju nenormalno mnogo tih suteva, Lajdej sa onim veoma cudnim izbacejem sa jednom rukom i prolazi u visokim %. Ovde dodati jos i Papapetru, Madara, Exuma i Nanelija, koji takodje znaju da ubace sa mid range. 

Plus naravno prodor igra preko Exuma i iznudjivanje faulova Panterice sa bacakanjem nogama ( sto mu takodje prolazi, jer sudije padnu na to , skoro uvek ), tu im ipak pomaze sudijski kriterijum koji je vise nego naklonjen njima citave sezone i to je fakat. 

Ali to ne umanjuje stil igre i sve ostalo, ali da pomaze, pomaze, jednostavno je tako. 

 

Real pociscen i posramljen , ne pamtim kad ga je neko ovako pocistio u Madridu u dve utakmice zaredom u dva dana i to u play offu. 

Od kazni dosta zavisi, ako budu neke vece kazne za Pantera i Lesora, to moze bi veliki problem. 

Sve u svemu, Zelimir pokazao znanje sto se tice Evrolige, ali i dalje ima tacno NULA trofeja od kad je dosao ovde. Just saying

 

Naravno, sve je lakse kad ti je omuguceno da dovedes pojacanja po zelji, opet sa druge strane treba sve to ukomponovati i napraviti celinu, imaju i Fener i Oly novac, pa ne deluju kao KKP. 

Ali , da je lakse sa parama, definitivno jeste, da je lakse kad imas najtrofejnijeg na klupi u smislu postovanja sudija, jeste, mnogo malih vetrova je tamo kao vetar u pozadini. Taman da gurne kad zatreba. 

 

 

 

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, uini said:

beo mi je opisao, pa gledao sam tekmu.

 

ma nije problem u isterivanju pravde, to se dešava; problem je kada si ti lično ugrožen u svojim nastojanjima da ostvariš nešto veliko, jer biraš da isteruješ pravdu.

 

Tvoja priča bi bila utemeljenija da je Panter ostavio loptu i pesnicom raspalio Lulja. 

 

On to nije učinio, već mu je samo pokazao da neće trpeti nesportske poteze nad sobom i možda malo preterao time što je podigao pesnicu, ali je bilo jasno da iz toga moze da proistekne samo neko koškanje.

 

Ne možeš ti toliko da ne reaguješ na provokacije, koliko neki lik kao Dek moze da dočeka povod da krene da pesniči nekog.

 

 

  • Like 5
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Zasluzuje Partizan ovakve procente. Bukvalno niko ne divlja, svaki put izradjen sut, trazi se najbolja pozicija, kretnja lopte, zna se ko gde i kada ulazi u prastor. Poezija od napada. Jos su poceli da igraju i odbranu, i tu nema vise boze pomozi.

 

Na F4 ocekujem jos Barsu, Olimpijakos i Makabi. Barsa ce biti tezak protivnik ali nista nije nemoguce, jedna utakmica. Sa ovakvim automatizmom u napadu ja ne vidim razlog da Partizan ne bude tretiran kao ravnopravan takmac za titulu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ajde prije nego ih posaljete na F4 da sacekamo ishod sinocnje tuce jer ovo se nece dobro zavrsiti po ucesnike jer Partizan bez Lesoeta, Pantera i Exuma je u problemu ( prvi ce dobiti suspenziju od vise meceva, drugi min 1 ali mislim da ce biti prije 3 a Exum povreda ?). Sto se tice Reala Yabuselle je zavrsi na duzi period igranje a Deck ce dobiti koliko i Panter. Llull vrvt 1 mec. Ostali koji su ucestvovali u frci novcane kazne

Link to comment
Share on other sites

 

Just now, DameTime said:

Da li može neko da pita Željko koliko uigranih akcija ima sada s Partizanom? Prošle godine je izjavio da je sa Fenerom posle 6-7 sezona imao 120 😄 

Žoc insistira na dobrom spejsingu u napadu, i drive and kick igri i to iz više različitih rasporeda u napadu (1-4 najčešće, 2-3 nešto manje, najčešće sa Smajlagićem za pop otvaranja). A iz koliko različith setova ulazi u pick igru, to možemo samo da nagađamo.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, John Terry said:

Zasluzuje Partizan ovakve procente. Bukvalno niko ne divlja, svaki put izradjen sut, trazi se najbolja pozicija, kretnja lopte, zna se ko gde i kada ulazi u prastor. Poezija od napada. Jos su poceli da igraju i odbranu, i tu nema vise boze pomozi.

 

Ovo je došlo tek u poslednje vreme, jedno vreme su igrali klasičan iso basket na čelu sa Punterom koji je jebiga ubacivao divljačke i neizgrađene šuteve jer je takav igrač, bolje ih pogađa nego otvorene. Takođe i Exumovi janisizmi, svesno u desno, daleko je to od izgrađenih šuteva. Međutim, u poslednjih recimo mesečak dana stvarno kidaju, traže rupu, dobra rešenja, eksploatišu slabosti, ali ruku na srce imaju i dosta sreće u nekim situacijama.

 

Inače, ortak koji je imao prilike da gleda jedan KKP trening u Areni kaže mi da su vežbali dve akcije ceo trening i to svaki igrač u svakoj kombinaciji uloga - i kao plej i kao šuter i kao drajver i kao skriner, čim nešto nije bukvalno u milimetar kako je Željko zamislio - prekidaj i idemo ponovo ispočetka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Ovo je došlo tek u poslednje vreme, jedno vreme su igrali klasičan iso basket na čelu sa Punterom koji je jebiga ubacivao divljačke i neizgrađene šuteve jer je takav igrač, bolje ih pogađa nego otvorene. Takođe i Exumovi janisizmi, svesno u desno, daleko je to od izgrađenih šuteva. Međutim, u poslednjih recimo mesečak dana stvarno kidaju, traže rupu, dobra rešenja, eksploatišu slabosti, ali ruku na srce imaju i dosta sreće u nekim situacijama.

 

Inače, ortak koji je imao prilike da gleda jedan KKP trening u Areni kaže mi da su vežbali dve akcije ceo trening i to svaki igrač u svakoj kombinaciji uloga - i kao plej i kao šuter i kao drajver i kao skriner, čim nešto nije bukvalno u milimetar kako je Željko zamislio - prekidaj i idemo ponovo ispočetka.

 

Jel se seca neko kakakv je basket furao dok je bio u PAO ili Feneru? Nisam nesto pomno prati kosarku tada, a za PAO se ne secam, iako sam gledao, ali davno bilo. 

 

Ovo mi se cini kao mnogo brza kosarka i napadackija, uvek mi je on bio sinonim za hard defense pre svega, a ovde ispada da je ofanzivni guru ( naravno, sve je lakse kad imas Exuma ili Pantera ), ali fokus je na kosarkaskom opredeljenju, njega se ne secam kao nekog ko ce da fura ovakav jak tempo i napad pre svega, ili je i on pao pod uticaj NBA kosarke, jer ovoo sto gledamo u NBA je dijamentralno suprotno od onog iz 80tih 90tih

 

Sto bi se reklo, poor man Sunsi, NBA mid range za sirotilju

 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

Ono što KKP igra u poslednjih mesec - mesec i po dana je košarkaška rapsodija. Kao true ciganin teška srca to moram da priznam.
Čak mi nije problem da priznam kako me Partizan iritira koliko je dobar,predobar. Šut iz snova. Sve ulazi. Svi igraju sa samopouzdanjem igrača Bullsa iz devedesetih. Jebeno je neverovatno da igraju onakvu košarku. Meni trenutno deluje da niko u Evroligi ne može da ih zaustavi. Pa,kad je već tako,neka uzmu i titulu..šta ja tu mogu?

Real je očajan..na klupi španski Vlada Yo,na terenu lažne veličine koje nemaju pobednički gen,a ovi koji ga poseduju više ne mogu. Godina proizvodnje čini svoje. Potpuno nemoćni u odnosu na Partizan. U prvom poluvremenu ništa nisu uspeli da odbrane. Imao sam utisak da je svaki Partizanov napad završio ili poenima ili bacanjima. I onda iz kompletne nemoći pokušali da bukvalno prebiju goste. Tipičan primer frustracije. Ono je bilo iz nemoći.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drug Crni said:

Ono što KKP igra u poslednjih mesec - mesec i po dana je košarkaška rapsodija. Kao true ciganin teška srca to moram da priznam.
Čak mi nije problem da priznam kako me Partizan iritira koliko je dobar,predobar. Šut iz snova. Sve ulazi. Svi igraju sa samopouzdanjem igrača Bullsa iz devedesetih. Jebeno je neverovatno da igraju onakvu košarku. Meni trenutno deluje da niko u Evroligi ne može da ih zaustavi. Pa,kad je već tako,neka uzmu i titulu..šta ja tu mogu?

Real je očajan..na klupi španski Vlada Yo,na terenu lažne veličine koje nemaju pobednički gen,a ovi koji ga poseduju više ne mogu. Godina proizvodnje čini svoje. Potpuno nemoćni u odnosu na Partizan. U prvom poluvremenu ništa nisu uspeli da odbrane. Imao sam utisak da je svaki Partizanov napad završio ili poenima ili bacanjima. I onda iz kompletne nemoći pokušali da bukvalno prebiju goste. Tipičan primer frustracije. Ono je bilo iz nemoći.

 

 

Nije bas tako, Barsa ih je resetovala dobrano, sve ide od odbrane, Real teorije nema sa onakvom bekovskom linijom da igra odbranu ni blizu Barsine ili recimo odbrane KKCZa. 

U jednoj utakmici je sve moguce, sut je promenljiva kategorija, svako ko dodje na final 4 ce imati podjednake sanse da osvoji, nema favorita, bar ne velikih, mozda minimalnih, samo na papiru. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...