Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

svasta nesto prljavo ocekujem iz ovoga, mozda je obradovicev autoritet neka zastita a mozda I nije, ali se spanci nece libiti da upotrebe svoj uticaj I svaku mogucu zakulisnu radnju da se vrate u zivot u ovoj seriji, a da su mocni, mocni su

 

pa kampaco je presedeo par meseci I igrao protiv male mostanice I studentske menze samo zahvaljujuci uvredjenosti I uticaju reala u ovom privatnom, neozbiljnom takmicenju

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Issey said:

Odvratne ekipe i jedni i drugi... 

 

Jedna velika istina...

 

 

1 hour ago, Kosjan Willavić said:

Jbt, kako se to uvek namesti tako. Nadam se da ce sa Danteom biti sve ok. Najeba ni kriv ni duzan. Igraci Reala su bas losi luzeri, da sam grobar, popio bih ban vcrs.

 

Nije baš da je nevin i on, iako mi je do noćas jedini bio gotivan lik tu, prvi je priskočio, udario i odgurnuo Ljulja sa ledja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Predragdjape said:

Cudi me kako Zeljko nije pripremio ekipu psihicki(iako su delovali dobro) na sitne incidente igrace Reala(Spance). Naseo je Panter opasno(ili je s namerom to uradio). 

 

Sigurno su bili pripremljeni, ali su provokacije trajale tokom čitave utakmice. Nego se nismo fokusirali na to jer je Partizan bio toliko dominantan u igri (što i valja da bude fokus jelte). Tek 5 minuta pred kraj je sve eskaliralo, Deck, Llull itd. Jednostavno je teško ostati potpuno imun u takvim trenucima, lako je nama odavde da pišemo... Zapalimo se i mi na forumu pa otkucamo svašta, a da neće igrači u žaru borbe.

 

Želimir je poslao jedinu prihvatljivu poruku navijačima Partizana - izbeći atmosferu linča i pretnje dočecima. Niti jedan igrač, član stručnog štaba ili simpatizer Reala se ne sme osetiti nesigurno u Beogradu. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DameTime said:

 

Sigurno su bili pripremljeni, ali su provokacije trajale tokom čitave utakmice. Nego se nismo fokusirali na to jer je Partizan bio toliko dominantan u igri (što i valja da bude fokus jelte). Tek 5 minuta pred kraj je sve eskaliralo, Deck, Llull itd. Jednostavno je teško ostati potpuno imun u takvim trenucima, lako je nama odavde da pišemo... Zapalimo se i mi na forumu pa otkucamo svašta, a da neće igrači u žaru borbe.

 

Želimir je poslao jedinu prihvatljivu poruku navijačima Partizana - izbeći atmosferu linča i pretnje dočecima. Niti jedan igrač, član stručnog štaba ili simpatizer Reala se ne sme osetiti nesigurno u Beogradu. 

Pa ako je neko poznat po provokacijama, to su Spanske ekipe. I normalno je da ce provocirati posebno kada gube da bi napravili neki haos.  Panter kao kapiten ekipe, nije smeo u vec resenoj utakmici da reaguje tako, ok, jeste ali na tome je trebalo da se zavrsi(odmah su nakon njihove svadje pocela guranja umesto razdvajanja igraca I smirivanja tenzija)...

Edited by Predragdjape
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Predragdjape said:

Pa ako je neko poznat po provokacijama, to su Spanske ekipe. I normalno je da ce provocirati posebno kada gube da bi napravili neki haos.  Panter kao kapiten ekipe, nije smeo u vec resenoj utakmici da reaguje tako, ok, jeste ali na tome je trebalo da se zavrsi(odmah su nakon njihove svadje pocela guranja umesto razdvajanja igraca I smirivanja tenzija)...

 

Sve mi to znamo u teoriji, ali evo i ovde na forumu smo izgoreli na njihovo ponašanje. Zamisli kad si tome izložen već 35 minuta + 40 u G1. Hoću da kažem kako razumem prvobitnu Panterovu reakciju, nije dao na sebe, on i Llull su se malo "koškali", podigao je ruku ali se i iskontrolisao... I završilo bi na tome, da se nije desilo sve ono kasnije. Za to već nema opravdanja.

Link to comment
Share on other sites

Izmedju Pantera i Ljulja su se nakon onog slepačkog faula desila samo dva lakša body check-a...i to je bilo to. Jeste Kevin podigao pesnicu, Ljulj se malo iscimao ali prvu znatniju silu je ipak primenio Dante odnoseći Ljulja sa ledja...i tek tada nastupaju Dek i Jabusele.

Lesor je opet ispao najveći baja.

  • Like 5
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Sve mi to znamo u teoriji, ali evo i ovde na forumu smo izgoreli na njihovo ponašanje. Zamisli kad si tome izložen već 35 minuta + 40 u G1. Hoću da kažem kako razumem prvobitnu Panterovu reakciju, nije dao na sebe, on i Llull su se malo "koškali", podigao je ruku ali se i iskontrolisao... I završilo bi na tome, da se nije desilo sve ono kasnije. Za to već nema opravdanja.

Jbg, mi u teoriji sa strane znamo I mozemo u komentarima da reagujemo kako hocemo, ali na terenu moras biti svestan ukupne situacije. Posebno kada vodis I pred pobednom si(imas 2 mec lopte kod kuce)... Duel Lulja i Pantera nije nista novo, cesto se takva koskanja desavaju na utakmici, s Tim sto se cesto desava I da saigraci jedne druge smire tj razdvoje. Problem je nastao kada nisu razdvajali vec I sami ucestvovali u tome...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Predragdjape said:

Jbg, mi u teoriji sa strane znamo I mozemo u komentarima da reagujemo kako hocemo, ali na terenu moras biti svestan ukupne situacije. Posebno kada vodis I pred pobednom si(imas 2 mec lopte kod kuce)... Duel Lulja i Pantera nije nista novo, cesto se takva koskanja desavaju na utakmici, s Tim sto se cesto desava I da saigraci jedne druge smire tj razdvoje. Problem je nastao kada nisu razdvajali vec I sami ucestvovali u tome...

 

Lakše je to reći nego učiniti. Slažem se za situaciju KP-Llull, seljački potez Serhia, KP je reagovao i moglo se završiti na tome. Kad je krenula šutka na terenu, deblji kraj su izvukli Dante i na drugoj strani Musa, koji je isto ni kriv ni dužan maltene patosiran. Sve u svemu jako ružna slika, baš uznemirujuća. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, DameTime said:

Niti jedan igrač, član stručnog štaba ili simpatizer Reala se ne sme osetiti nesigurno u Beogradu. 

Nadam se da im se neće ništa dogoditi samo iz razloga što bismo mi najebali zbog toga, ali priželjkujem da se osećaju prilično nesigurno.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barkley#34 said:

Nadam se da im se neće ništa dogoditi samo iz razloga što bismo mi najebali zbog toga, ali priželjkujem da se osećaju prilično nesigurno.

 

Razumem da je tebi teže nego meni kao neutralnoj gledateljki (mada realno u ovom okršaju naravno naginjem ka vama). Ali bilo kakva ružna atmosfera, stvaranje osećaja nesigurnosti gostima će vama napraviti probleme, to i sam znaš. Budite tj. budimo svi iznad ovakvih poteza koji su posledica nemoći jer je protivnik bolji.

 

Ova serija se više neće seliti u Madrid. Završite je pred svojim navijačima, pometlajte ove smećare i spremajte se za F4. Uzdravlje 🖤

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pre svega, šteta je što je košarka ostala u drugom planu. Partizan je imao odgovor na svaki pokušaj Reala da se vrati u život a i ti pokušaji su više bili stihijski nego planski. Partizan je u neverovatnom samopouzdanju, kao neki teniser u prajmu za koga znaš da ti neće pokloniti ništa i da će robotski svaku tvoju grešku kazniti. Real bez Tavaresa kao poštar bez adrese, pilot bez stjuardese. Nervozni, uznemireni, pregoreli. Iako je KKP svakako imao odlično suđenje, Madriđani su dizali frku na bukvalno svaku sudijsku odluku a većina su bile ispravne.

 

Što se tuče tiče, žao mi samo što se Yabusele i Lessort nisu, kao dva vrhovna vola, međusobno dohvatili nego su obojica kao cave sa leđa glumili neko ludilo, pri čemu je onaj rvački zahvat debeloguzog mogao baš gadno da se završi za Exuma, potpuno sulud potez i za ozbiljnu suzpenziju a o Lessortu sam već dovoljno pisao pa da se ne ponavljam. 

  • Like 13
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

I Mateo je neiskusan, vidi se da čovek ne vlada ni kontaktima u svom telefonu, a ne timom. Bilo je jasno još par napada pre toga da Deck želi problem, kada je kao bolesnik fiksirao Smailagića. Neko iskusniji i svesniji bi ga izvukao i oladio.

 

 

 

 

Edited by medobrundo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DameTime said:

 

Sve mi to znamo u teoriji, ali evo i ovde na forumu smo izgoreli na njihovo ponašanje. Zamisli kad si tome izložen već 35 minuta + 40 u G1. Hoću da kažem kako razumem prvobitnu Panterovu reakciju, nije dao na sebe, on i Llull su se malo "koškali", podigao je ruku ali se i iskontrolisao... I završilo bi na tome, da se nije desilo sve ono kasnije. Za to već nema opravdanja.

Dakle, kad si izdrža 78 min, ne možeš zadnja dva kad treba da ideš kući sa 2-0?

Vau, kakva logika.

A nešto nisam primjetio da je u orvom duelu bilo ovakvih tenzija i provokacija.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, LazarusMNE said:

Dakle, kad si izdrža 78 min, ne možeš zadnja dva kad treba da ideš kući sa 2-0?

Vau, kakva logika.

A nešto nisam primjetio da je u orvom duelu bilo ovakvih tenzija i provokacija.

 

Ponoviću još jednom - lako je to iskuckati na forumu iz udobnosti svoga doma, kao što mi ovde radimo, malo je teže iskontrolisati se na terenu. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Don Dusko said:

Barkli zarsrali su, budimo gospoda za njih, ne spustajmo se na njihov nivo.

 

Ne kazem da trebate da im tapsete al nema potrebe za ovim.

 

Zasrao i Lesor u poslednjem derbiju kad je udario Pertuseva pa su igrači Zvezde prisli da razdvajaju,a ne da napadaju sa leđa kao Exum,meni je delovalo da je on prvi uleteo.

 

Jebiga jaki karakteri u obe ekipe i kad se mača latiš od mača možeš i da stradaš

Edited by propolis
  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Moj životni stav je da kad je neko dobar, korektan, vredan poštovanja... zadnji hleb i krv dajem za njega i spreman sam da pređem preko nekih grešaka. Ako je đubre, ponaša se kao đubre i svi znamo da je đubre već sto godina, nema nikakvo poštovanje od mene. Trudiću se da ne napravim nikakvu glupost jer nije mudro i kažnjivo je (uglavnom), ali želim da zna šta mislim o njemu i da se boji da ću ipak preći tu granicu (a neću, ne zbog njega ili tog spuštanja nego da sebi ne bih napravio veću štetu). 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Ponoviću još jednom - lako je to iskuckati na forumu iz udobnosti svoga doma, kao što mi ovde radimo, malo je teže iskontrolisati se na terenu. 

Svaki malo mentalno zreliji igrač bi ono iskulira', pa je li klinac Petrušev Lesora iskulira i to kad ga je ovaj udario par puta?

Ajde Punter je moga ali i nije mora bolje, mali klinč njega i Ljulja, ali Exum me baš iznenadio, njega sam baš smatra jedinim cool i normalnim tipo tu, Lesor standardno tele, jedino me Ledey pozitivno iznenadio.

Sve u svemu, prelako su nasjeli na provokaciju, i to baš kad nije trebalo, nezrelo totalno.

Link to comment
Share on other sites

Moram još i ovo da spomenem, fasciniran sam koliko su evropska pravila, pa i u košarci, besmisleno rigidna i kruta.

 

Desi se tuča, lete pesnice, bacaju se igrači, i ti onda isključiš sve igrače sa klupe jer su zgazili na teren (i možda pomogli da se igrači smire, zadrzali ih, odgurali?).

 

Ne kraju, moglo je da se dođe do toga da je Realu ostalo par igrača na klupi - i da takmičarski nemoćan tim, koji je i započeo tuču, slavi!?

 

I koja je poenta tog pravila? Šta to pravilo štiti ili omogućava?

 

Nakon snimka, par igrača je moglo biti isključeno, a utakmica završena.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, LazarusMNE said:

Svaki malo mentalno zreliji igrač bi ono iskulira', pa je li klinac Petrušev Lesora iskulira i to kad ga je ovaj udario par puta?

Ajde Punter je moga ali i nije mora bolje, mali klinč njega i Ljulja, ali Exum me baš iznenadio, njega sam baš smatra jedinim cool i normalnim tipo tu, Lesor standardno tele, jedino me Ledey pozitivno iznenadio.

Sve u svemu, prelako su nasjeli na provokaciju, i to baš kad nije trebalo, nezrelo totalno.

 

Dante je, iz onog što sam ja videla, imao nameru da razdvoji i spreči dalju eskalaciju. U tom procesu je gadno nadrljao. Lessort je ozbiljan problem na strani Partizana, ali nije da se to nije znalo od ranije.

Link to comment
Share on other sites

 

3 minutes ago, DameTime said:

 

Dante je, iz onog što sam ja videla, imao nameru da razdvoji i spreči dalju eskalaciju. U tom procesu je gadno nadrljao. Lessort je ozbiljan problem na strani Partizana, ali nije da se to nije znalo od ranije.

Reka' bih da si loše vidjela.

Prilazi, udara i gura Ljulja sa ledja.

Razočarao me.

 

 

https://twitter.com/BasketNews_com/status/1651690275016699908?t=i72CnsH9F8Ec257Zf73grg&s=19

 

Edited by LazarusMNE
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...