Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

Za neutralnog promatrača strašna utakmica u Pioniru. Katalonci ni sami još uvijek ne znaju kako su ovo dobili, epski ih je sralo izvana, u jednom trenutku su mi izgledali potpuno gotovi. Zvezda ako će nastaviti ovako igrati + na ovo postojeće stvarno dođe Polonara i Campazzo dobije pravo nastupa najkasnije pred ono duplo kolo po meni top8 ne bi trebao pobjeći. Jednostavno u ovom trenutku ne vidim 8 kvalitetnijih ekipa kad se uzme sve u obzir. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 12/30/2022 at 11:31 PM, Sharp said:

Za neutralnog promatrača strašna utakmica u Pioniru. Katalonci ni sami još uvijek ne znaju kako su ovo dobili, epski ih je sralo izvana, u jednom trenutku su mi izgledali potpuno gotovi. Zvezda ako će nastaviti ovako igrati + na ovo postojeće stvarno dođe Polonara i Campazzo dobije pravo nastupa najkasnije pred ono duplo kolo po meni top8 ne bi trebao pobjeći. Jednostavno u ovom trenutku ne vidim 8 kvalitetnijih ekipa kad se uzme sve u obzir. 

 

Pa naravno da ne znaju sami kako su dobili kad su od 34:19 igrali uzasnu odbranu i dozvolili sebi seriju od 2:21.

 

To bi bilo isto kao kada bi Crvena zvezda gostovala u Ljubljani, ovi u toku meca ostanu bez Ferrella, krenu da gube 15 razlike i onda Alibegovic i Matkovic ubace gomilu zicera i preokrenu mec (mec u kojem Crvena zvezda sutira preko 60% za tri poena). Nesto sumnjam da bi bilo ko ovde na forumu takav mec nazivao fenomenalnim, pre bi se cupala kosa od igre u odbrani.

 

Uopste su ove vrhunske ekipe precesto pocele sebi da dozvoljavaju da gube zbog nekih maloumnih serija. Efes povede 55:65, bam, nakon odredjenog vremena 77:67 za Maccabi. Barcelona je od 19:34 dosla do 40:36 i to kad se protivniku povredio najbolji igrac. Pa onda Armani - Monaco 58:70 4:20 do kraja, 79:71 za Armani na kraju. Pa to je za momentalni otkaz, odnosno bilo bi za otkaz da nema toliko meceva pa se pojedinacni poraz podvodi pod kategoriju "meh".

Link to comment
Share on other sites

Jako mi se sviđa ovaj Urbonisov podcast, nisam do sada previše gledao ali od sad hoću, momci super pričaju, jednostavno za razumeti i pratiti, objektivni su, kritični prema onome što zaslužuje kritiku i vidi se da sa velikom strašću prate evroligu

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Chaos Is Me said:

Jako mi se sviđa ovaj Urbonisov podcast, nisam do sada previše gledao ali od sad hoću, momci super pričaju, jednostavno za razumeti i pratiti, objektivni su, kritični prema onome što zaslužuje kritiku i vidi se da sa velikom strašću prate evroligu

 

 

Ja ih već neko vreme sporadično slušam jer su maltene jedini EL podkast (od skoro ima onaj MaxBet-ov) 

Jako dobar posao rade, ne preuveličavaju stvari već dosta realno o njima govore. Ovaj mlađi sa kosicom je čini mi se igrao u mlađim kategorijama Ritasa i vidi se da ima malo stručniji ugao gledanja od druge dvojice ali je fin balans, ovaj drugi (koji nije Urbonas, nema šanse imena da im zapamtim) me malo nervira al mislim pre svega jer je Majk Džejms fanboy 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Shikamaru said:

Ja ih već neko vreme sporadično slušam jer su maltene jedini EL podkast (od skoro ima onaj MaxBet-ov) 

Jako dobar posao rade, ne preuveličavaju stvari već dosta realno o njima govore. Ovaj mlađi sa kosicom je čini mi se igrao u mlađim kategorijama Ritasa i vidi se da ima malo stručniji ugao gledanja od druge dvojice ali je fin balans, ovaj drugi (koji nije Urbonas, nema šanse imena da im zapamtim) me malo nervira al mislim pre svega jer je Majk Džejms fanboy 


Augustas je dosta veliki ljubitelj Srpske kosarke. Bio je u Areni na Srbija - Grcka, par puta na derbijima, najveci fan Jokica van Srbije i generalno imam utisak da je prilican zaljubljenik u nasu kosarkasku pricu.
U orgazmima je pricao o nasoj selekciji tokom EP, cak sam imao utisak da ga je pogodilo sto smo ispali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Chaos Is Me said:

Popljuvaše Bacona samo tako. Podsetiše me na moje prepirke na PAO temi sa Vinijem i Guruom, fanovima Bacona. 😄

 

Dobra paralela da je Walkup neki Marcus Smart za evropsko tržište. 

Nije dobra paralela.Ne vidim zasto bi svako ko igra dobru odbranu bio automatski povezivan sa Smartom.Njihove uloge i pozicije na kojima igraju su dosta razlicite, ne vidim slicnosti.Ni karakterno nisu ista bransa.

Ta logika  jedan od najboljih defanzivaca na perimetru u EL=Markus Smart nije dobra,jer Vokap nije samo to.On je u Zalg vrlo fino orkestrirao napade,jedan od retkih pass first plejeva,na manjem uzorku isto to radi i u Oliju.

Lazic je cak blizi Smartu,sa naravno razlikom u talentima a Vokap neki totalno drugi paket.Vokap je ako bi trazio slicnog neki Jovic u zvezdinom mandatu sa ipak osetno manje talenta.Takodje Smartova polivalentnost u odbrani je doosta veca od Vokapove...

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

Nije dobra paralela.Ne vidim zasto bi svako ko igra dobru odbranu bio automatski povezivan sa Smartom.Njihove uloge i pozicije na kojima igraju su dosta razlicite, ne vidim slicnosti.Ni karakterno nisu ista bransa.

Ta logika  jedan od najboljih defanzivaca na perimetru u EL=Markus Smart nije dobra,jer Vokap nije samo to.On je u Zalg vrlo fino orkestrirao napade,jedan od retkih pass first plejeva,na manjem uzorku isto to radi i u Oliju.

Lazic je cak blizi Smartu,sa naravno razlikom u talentima a Vokap neki totalno drugi paket.Vokap je ako bi trazio slicnog neki Jovic u zvezdinom mandatu sa ipak osetno manje talenta.Takodje Smartova polivalentnost u odbrani je doosta veca od Vokapove...

Nije Marcus Smart toliki bezveznjak u napadu da ga poredimo sa Lazicem. Walkup - Smart je odlicno poredjenje.

Bas mi je drago da su popljuvali Bacona, lepo je to cuti, momci znaju basketa. Samo mi nisu jasni navijaci Panatinaikosa koji uzdizu njegove partije, koju kosarku oni gledaju meni nije jasno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/3/2023 at 1:27 AM, Chaos Is Me said:

 momci super pričaju, jednostavno za razumeti i pratiti, objektivni su, kritični prema onome što zaslužuje kritiku i vidi se da sa velikom strašću prate evroligu

 

16 hours ago, Chaos Is Me said:

Popljuvaše Bacona samo tako. Podsetiše me na moje prepirke na PAO temi sa Vinijem i Guruom, fanovima Bacona. 😄

Spoiler

Sad se jasno vidi
Da ti nisi taj
Jer ti dobro pričaš
I previše si spor

To što radiš nije ono o čemu smo maštali
U sebi misliš dobro činim, to je ona prava strar
Ne razmišljaš o tome kako vreme brzo prolazi
Sad te dobro zna previše njih

Sad se jasno vidi
Da ti nisi taj
Jer ti k'o da želiš
Da doživiš kraj

To što radiš nije ono o čemu smo maštali
U sebi misliš dobro činim, to je ona prava strar
Ne razmišljaš o tome kako vreme brzo prolazi
Sad te dobro zna previše njih

Sad se jasno vidi
Da ti nisi taj
Sad se jasno vidi
Da ti nisi taj

Sad se jasno vidi
Sad se jasno vidi
Sad se jasno vidi
Sad se jasno vidi
Sad se jasno vidi
Sad se jasno vidi
Sad se jasno vidi
Sad se jasno vidi
Sad se jasno vidi
Sad se jasno vidi
Sad se jasno vidi
Sad se jasno vidi
Sad se jasno vidi
Sad se jasno vidi
Sad se

 

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Del Piero said:

Nije Marcus Smart toliki bezveznjak u napadu da ga poredimo sa Lazicem. Walkup - Smart je odlicno poredjenje.

Bas mi je drago da su popljuvali Bacona, lepo je to cuti, momci znaju basketa. Samo mi nisu jasni navijaci Panatinaikosa koji uzdizu njegove partije, koju kosarku oni gledaju meni nije jasno.

Nigde nisam napisao da je bezveznjak u napadu.Nisi razumeo o cemu pricam.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

Nije dobra paralela.Ne vidim zasto bi svako ko igra dobru odbranu bio automatski povezivan sa Smartom.Njihove uloge i pozicije na kojima igraju su dosta razlicite, ne vidim slicnosti.Ni karakterno nisu ista bransa.

Ta logika  jedan od najboljih defanzivaca na perimetru u EL=Markus Smart nije dobra,jer Vokap nije samo to.On je u Zalg vrlo fino orkestrirao napade,jedan od retkih pass first plejeva,na manjem uzorku isto to radi i u Oliju.

Lazic je cak blizi Smartu,sa naravno razlikom u talentima a Vokap neki totalno drugi paket.Vokap je ako bi trazio slicnog neki Jovic u zvezdinom mandatu sa ipak osetno manje talenta.Takodje Smartova polivalentnost u odbrani je doosta veca od Vokapove...

 

Po meni je paralela na mestu, naravno da je Smart polivalentniji jer je NBA ipak druga dimenzija u odnosu na EL ali sličan tip igrača. Karakterno jesu različiti, Walkup za razliku od Smarta neće forsirati ono što mu ne ide. Orkestrirao je fino napade ali daleko je Walkup od nekog elitnog kreatora i plejmejera, Smart je takođe prilično solidan kreator i plejmejker ali nije elita i bolje je da u ekipi imaš nekog kreativnijeg - isti slučaj i sa Walkupom sad kad ima Sloukasa koji je ipak glavni baja što se kreacije tiče. Lazić i Smart imaju veze samo utoliko što su fizički vrlo snažni igrači, po košarkaškim veštinama i Walkup a kamo li Smart su Džordani lično za Lazića.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

Lazic je cak blizi Smartu,sa naravno razlikom u talentima a Vokap neki totalno drugi paket.Vokap je ako bi trazio slicnog neki Jovic u zvezdinom mandatu sa ipak osetno manje talenta.Takodje Smartova polivalentnost u odbrani je doosta veca od Vokapove...

Morate citati sta pise,to vam je prvi zadatak kad replicirate.

Naglasio sam vec sve to sto pisete o fazi napada.

 

Glavna je razlika to sto Smart moze 40min da bude skroz defensive minded,da svu energiju usmeri ka odbrani,da smislja smicalice,juri postavljanje u odbrani za faul protivnika u napadu.To ne moze neko ko ima ozbiljnu ulogu u napadu a Vokap je ima u vidu organizacije napada.

 

Sto se tice versatilnosti oni su opet dva sveta razlicita pa ne znam kako poredjenje moze biti na mestu.Smart pravi svajcarski noz dok je Vokap ogranicen samo na perimetar.

 

Daleko je i Lazic od ove versatilnosti ali u nekim iznudjenim situacijama je bolji od Vokapa.Opet naglasavam,Smart moze i primarno da brani ovakve stvari a moze i bekove,totalno druga dimenzija defanzivnog alata.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Morate citati sta pise,to vam je prvi zadatak kad replicirate.

Naglasio sam vec sve to sto pisete o fazi napada.

 

Glavna je razlika to sto Smart moze 40min da bude skroz defensive minded,da svu energiju usmeri ka odbrani,da smislja smicalice,juri postavljanje u odbrani za faul protivnika u napadu.To ne moze neko ko ima ozbiljnu ulogu u napadu a Vokap je ima u vidu organizacije napada.

 

smart je do pre par sezona bio primarni plejmejker celticsa i igrao defanzivu na nivou kandidata za defanzivca godine. ujedno, to je jedina sličnost sa lazićem; smart je korektan ballhandler, asistent na tom nekom primitivnom nivou, skorer i izvan spotup šuteva za 3. sve je to za lazića misaona imenica.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Morate citati sta pise,to vam je prvi zadatak kad replicirate.

Naglasio sam vec sve to sto pisete o fazi napada.

 

Glavna je razlika to sto Smart moze 40min da bude skroz defensive minded,da svu energiju usmeri ka odbrani,da smislja smicalice,juri postavljanje u odbrani za faul protivnika u napadu.To ne moze neko ko ima ozbiljnu ulogu u napadu a Vokap je ima u vidu organizacije napada.

 

Sto se tice versatilnosti oni su opet dva sveta razlicita pa ne znam kako poredjenje moze biti na mestu.Smart pravi svajcarski noz dok je Vokap ogranicen samo na perimetar.

 

Daleko je i Lazic od ove versatilnosti ali u nekim iznudjenim situacijama je bolji od Vokapa.Opet naglasavam,Smart moze i primarno da brani ovakve stvari a moze i bekove,totalno druga dimenzija defanzivnog alata.

 

Ne možeš da kritikuješ poređenje sa Walkupom a da ponudiš Lazića kao alternativu. Smart je DPOY u NBA ligi i to kao bek, naravno da je versatilan defanzivac. To i dalje ne znači da čuva visoke igrače osim situaciono, uglavnom igra odbranu na perimetru. Walkup je dovoljno snažan da bi se sigurno dobro snašao u switchu na visokom ali nema potrebe za tim osim kad se na utakmici desi situaciono. Obojica su plejmejkeri, ballhandleri. Nisu idealni u toj ulozi i bolje je da imaju nekog uz sebe ko je bolji u tome, što se i dešava u oba slučaja. Možda je Walkup malo prirodniji plejmejker od Smarta ali svakako je mnogo bolje poređenje nego sa Lazićem koji je isključivo off the ball igrač i kad bi prevodio loptu verovatno bi se povredio o istu. Niko ovde nije ni rekao da su Walkup i Smart preslikani igrači, ali vrlo sličan profil svakako. Ponavljam, karakterno su različiti ali igrački dosta dosta slični.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Ne možeš da kritikuješ poređenje sa Walkupom a da ponudiš Lazića kao alternativu. Smart je DPOY u NBA ligi i to kao bek, naravno da je versatilan defanzivac. To i dalje ne znači da čuva visoke igrače osim situaciono, uglavnom igra odbranu na perimetru. Walkup je dovoljno snažan da bi se sigurno dobro snašao u switchu na visokom ali nema potrebe za tim osim kad se na utakmici desi situaciono. Obojica su plejmejkeri, ballhandleri. Nisu idealni u toj ulozi i bolje je da imaju nekog uz sebe ko je bolji u tome, što se i dešava u oba slučaja. Možda je Walkup malo prirodniji plejmejker od Smarta ali svakako je mnogo bolje poređenje nego sa Lazićem koji je isključivo off the ball igrač i kad bi prevodio loptu verovatno bi se povredio o istu. Niko ovde nije ni rekao da su Walkup i Smart preslikani igrači, ali vrlo sličan profil svakako. Ponavljam, karakterno su različiti ali igrački dosta dosta slični.

Mogu jer pricamo o defanzivi.

b2 b3,da i zato su te situacije mnogo cesce nego sto bi trener radio sa Vokapom.I to je kljuc,jedno je dobar defanzivac a totalno je druga dimenzija dobar a versatilan defanzivac.

 

 

47 minutes ago, uini said:

 

smart je do pre par sezona bio primarni plejmejker celticsa i igrao defanzivu na nivou kandidata za defanzivca godine. ujedno, to je jedina sličnost sa lazićem; smart je korektan ballhandler, asistent na tom nekom primitivnom nivou, skorer i izvan spotup šuteva za 3. sve je to za lazića misaona imenica.

To sto on prenosi loptu je jedno a njegov uticaj u napadu pored JB i Tejtuma je drugo,pogotovo na strukturu napada u NBA.Vokapova vaznost u napadu kao plej u EL kosarci i u sistemu kao sto je Oli  je opet totalno drugo.Neuporediva vaznost u napadu.

U Zalgirisu je bila jos drasticnija slika,ako takvu ulogu kao sto je Vokap igrao tamo poredite sa Smartom ne znam sta bih vam rekao.

 

Takodje lepo sam vam boldovao da Smart moze da bude sa manjom ulogom u napadu,po strani,defensive minded totalno da igra ako je zverka koju pokusava da zaustavi dovoljno velika i bitna.Opet se lose cita a replicira.Vokap eto kad kad igra sekundarnog plejmejkera ali ne moze da igra sporadicnu ulogu u napadu kao sto Smart moze pored NBA zvezda poput JB i Tejtuma.

 

 

Mozemo mi ovako u nedogled ali ni tada nece biti poredjenje na mestu.Igraci imaju drasticno razlicitu ulogu u timovima,jedan plej organizator pitbul a jedan svajcarski noz u defanzivi i ballhandler sa minijaturama u napadu,u plejofu,kada se i igra kosarka u NBA.U defanzivi su uvek nivoima iznad svih oni koji dobro cuvaju vise pozicija,daju drugu dimenziju ekipi,Vokap to bas i nije Smart jeste.Ne bude katastrofa kada Vokap nesto preuzme ali nije to ni blizu Smartovog asortimana u odbrani.

Edited by UDresuKvinsiMilera
Link to comment
Share on other sites

Sad sam bas gledao koliko Monaco ima registrovanihi igraca i to po pozicijama izgleda ovako:

 

James, Okobo, Strazel

Loyd, Ouattara

Diallo, Blossomgame

Brown, Moerman (on je bivsi)

Motiejunas, Hall

 

Dakle, 11 igraca uz trojicu juniora koji ne dobijaju minute. Ko bi rekao da moze i tako, da ne treba 15 igraca u rosteru za "nikad vise meceva"?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...