Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

2 hours ago, Marvin said:

Ja čekam da kolega Goldberg objasni jel sme ovo da Zvezda dobije Olimpijakos? 😄

 

Ne radi se o tome da li sme ili ne sme, nego koliko je mec priblizan duelu u PO ili F4.

 

Nadam si da si gledao i uzivao u mecu u Kaunasu u kojem je odlucila jedna lopta - ja tako zamisljam da bi mogao da izgleda i njihov mec na F4 ako bi se kojim cudom plasirali.

 

Sto se tice ostalih meceva (pa tako i KKCZ - Olympiacos), u pitanju su mahom revijalni mecevi na koje stvarno nisam ni zeleo da gubim vreme. Efes je ocigledno digao ruke od sezone mnogo pre ovog kola, Olympiacos je prvi pa mu se moze da lagano gubi u BG.

 

Kako god, nadam se da ce sutrasnji mec u Monacu biti koliko - toliko neizvestan da moze da se pogleda do kraja. A onda poslednje kolo, Zalgiris koji mora da trijumfuje i u Minhenu, Baskonia na "nemogucoj misiji" u Pireju, Fenerbahce koji ce doci po pobedu u BG.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Knipex said:

Meni nekako izgledno da je prvih 8 ekipa već poznato.

Olimpijakos

Real

Barselona

Monako

Makabi

Fenerbahce

Partizan

Žalgiris

 

Ne nužno ovim poretkom, naravno.

 

Treba sacekati sutrasnje meceve, ali sto se tice prolaska u PO, kalkulacije su sledece:

 

Olympiacos, Real, Barcelona, Monaco i Maccabi su sigurni ucesnici TOP8. Crvena zvezda, Efes, Valencia, Armani... nemaju nikakve sanse.

 

Za 3 preostala mesta konkurisu 4 ekipe: Partizan, Fenerbahce, Baskonia i Zalgiris.

 

Partizan: Prolazi dalje sa bar jednom pobedom. Ispada ako izgubi obe, a i Zalgiris i Baskonia pobede u gostima.

Fenerbahce: Prolaze dalje sa pobedom u Beogradu. Ako izgube, ispadaju ako i Partizan i Baskonia i Zalgiris pobede.

Baskonia: U slucaju poraza moraju da se nadaju i porazu Zalgirisa u Minhenu. U slucaju pobede sigurno prolaze.

Zalgiris: Moraju da dobiju Bayern, ali i tada postoji mogucnost da ispadnu - ako Partizan, Baskonia i Fenerbahce pobede.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

 

Ne radi se o tome da li sme ili ne sme, nego koliko je mec priblizan duelu u PO ili F4.

 

Nadam si da si gledao i uzivao u mecu u Kaunasu u kojem je odlucila jedna lopta - ja tako zamisljam da bi mogao da izgleda i njihov mec na F4 ako bi se kojim cudom plasirali.

 

Sto se tice ostalih meceva (pa tako i KKCZ - Olympiacos), u pitanju su mahom revijalni mecevi na koje stvarno nisam ni zeleo da gubim vreme. Efes je ocigledno digao ruke od sezone mnogo pre ovog kola, Olympiacos je prvi pa mu se moze da lagano gubi u BG.

 

Kako god, nadam se da ce sutrasnji mec u Monacu biti koliko - toliko neizvestan da moze da se pogleda do kraja. A onda poslednje kolo, Zalgiris koji mora da trijumfuje i u Minhenu, Baskonia na "nemogucoj misiji" u Pireju, Fenerbahce koji ce doci po pobedu u BG.

Bas suprotno, Oly bi sinocnom pobedom obezbedio prvo mesto i mogao bi taktizirati i čak pustiti Baskoniju pa sa njima da se bori u PO(Baskonija je smešna ekipa što se PO tice, ljudi su ubedljivo najgora odbrana od svih ekipa koja se bore za top 8).

 

Ovako pobedom Reala oni moraju dobiti Baskoniju ako žele prvo mesto, a za Partizan je poraz Olija baš zbog toga bitan, odnosno Oly će ići po pobedu, a takodje I Real ima sad motiv da se bori u Tel Avivu.

 

Zalgiris će dobiti Bajern i skidam im kapu za 19 pobeda sa onim sastavom u nikad neizvesnijoj EL, ovo je kosarka Duleta koja baš nije lepa za oko ali je korisna i oni su baš tvrd orah.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Crtice sa sinoćnjih mečeva:

 

- Žalgiris dobio iako su trojke šutirali 5/23 (malo ispod 22%), Tejlor, Brazdeikis i Butkevičius zajedno 1/14 :ajme:

- Kampaco i pored onako briljantne partije i nekoliko nesvakidašnjih asistencija samo dve izgubljene lopte a čak 5 ukradenih;

- Kod Fenera Najdžel Hejs i Pjer igrali svih 40 minuta a Tajler Dorsi 35, prava takmičarska košarka 🥰

Edited by Romantik
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, goldberg said:

 

Sto se tice ostalih meceva (pa tako i KKCZ - Olympiacos), u pitanju su mahom revijalni mecevi na koje stvarno nisam ni zeleo da gubim vreme. Efes je ocigledno digao ruke od sezone mnogo pre ovog kola, Olympiacos je prvi pa mu se moze da lagano gubi u BG.

 

 

Oly-ju je i te kako bilo stalo da dobije sinoćnu tekmu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, DameTime said:

 

Oly-ju je i te kako bilo stalo da dobije sinoćnu tekmu. 

 

Ma čemu objašnjavenje bilo čega čoveku koji nema dodirnu tačku sa košarkom?

 

Za njega je Žalgiris - Makabi vrhunac košarke zašto je u drugom poluvremenu palo ukupno tipa 35 poena, i zato što smo videli cigle iz svih mogućih pozicija i masu promašenih zicera.

 

Ovako izgleda divni shootchart te fenomenalne košarke:

 

Snimak-ekrana-2023-04-07-084551.png

Edited by realno *w
  • Like 4
  • Ha-ha 13
Link to comment
Share on other sites

Pobeda Zvezde nikako ne odgovara Baskoniji, dok odgovara svima drugima. 

 

Baš je striking da može da se desi da ekipa sa skorom 19-15 ne prođe dalje.

 

Mislim da je Barselona jedini čisti favorit, ko god da bude prekoputa.

 

Olimpijakos, Real i Monako su i te kako ranjivi.

 

Fener generalno ima brutalan sastav i Itudisa na klupi i baš su koska ukoliko prodju; slicno važi i za (pogotovo) KKP i Monako. O Zalgirisu sve znamo. Na papiru ništa, a u realnosti..

 

Trebalo bi da bude dobar PO.

Edited by medobrundo
Link to comment
Share on other sites

Oly se protiv komsija pojavio u rekreativnom modu, pa je dobio samarcinu. Stoga su sinoc dosli bas nabrijani, a kako i ne bi, nije uopste svejedno da li ces u plejofu na Partizan ili bezvezni Zalgiris.

 

Sad moraju dobiti zahuktalu Baskoniju, za koju je to mec sezone. Verovatno i hoce, ali definitivno su planirali da sinoc zavrse posao.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, realno *w said:

 

Ma čemu objašnjavenje bilo čega čoveku koji nema dodirnu tačku sa košarkom?

 

Za njega je Žalgiris - Makabi vrhunac košarke zašto je u drugom poluvremenu palo ukupno tipa 35 poena, i zato što smo videli cigle iz svih mogućih pozicija u masu promašenih zicera.

 

Ovako izgleda divni shootchart te fenomenalne košarke:

 

Snimak-ekrana-2023-04-07-084551.png

 

Okrutan si 😄 Cenim tvoje mišljenje što se tiče košarke i ne slažem se ni ja sa ovim goldbergovim gledištem, ali jbg ima pravo na takav stav... Za mene je to krvavokolenašenje u košarci postalo baš precenjeno.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, medobrundo said:

Pobeda Zvezde nikako ne odgovara Baskoniji, dok odgovara svima drugima. 

 

Ovo sam i ja pomislio juče. Pošto nam maltene nijedan rezultat 3 kola ne ide na ruku, pa tražim neke sitnice 😄

 

Kontam da Oli neće biti rad da u dva kola padne sa prvog mesta na kojem je cele sezone, na treće.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dobar u piku said:

Zalgiris će dobiti Bajern i skidam im kapu za 19 pobeda sa onim sastavom u nikad neizvesnijoj EL, ovo je kosarka Duleta koja baš nije lepa za oko ali je korisna i oni su baš tvrd orah.

 

Rutinirace ih Bajern, mmw. Zalgiris je ekstremno limitirana domacica od ekipe. Sinoc su volsebno izbegli eliminaciju, mislim da se u poslednjem kolu nece provuci.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, fradler said:

 

Rutinirace ih Bajern, mmw. Zalgiris je ekstremno limitirana domacica od ekipe. Sinoc su volsebno izbegli eliminaciju, mislim da se u poslednjem kolu nece provuci.

Bas msm da ce biti obrnuto, oni su nekako ekipa koja dobija te mečeve gde su bara-bar ili su favorit, nešto slično kao Monako koji nzm da li ima poraz od ovih slabijih ekipa.

 

Kao navijač Partizana voleo bi da dobiju, jer onda Partizan i sa porazom večeras može biti 5, ako izgube Fener i Makabi što i nije toliko nerealno, Makabi je obezbedio PO, a opet Real nekim čudom i porazom Olija može biti prvi što znači izbegavanje Olija i Barse sve do finala(tako da će imati motiv da dobiju u Tel Avivu).

1 minute ago, Perkos2 said:

teoretski može se desiti da pet ekipa završi sa skorom 19-15 Fener, Makabi, Parizan, Žalgiris, Baskonija, ko bi u tom slučaju otpao?

Fener otpada, Partizan bi tu 5 bio, Baskonija 6, Makabi 7, Zalgiris 8.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Okrutan si 😄 Cenim tvoje mišljenje što se tiče košarke i ne slažem se ni ja sa ovim goldbergovim gledištem, ali jbg ima pravo na takav stav... Za mene je to krvavokolenašenje u košarci postalo baš precenjeno.

 

Ja sam na forumu 15 godina i konstantno slušam te priče. Ali 2 stvari hoću da ti obrazložim:

 

1. Nemam problem sa "krvavim kolenima" i da neko preferira takvu košarku. Ja mogu baš da uživam u tekmi na izuzetno mali broj poena, u kojima se igraju vrhunske odbrane. Pa KKP - Barsa 2010. mi je u top5 tekmi ikada, bilo 130 poena sa produžecima. A onda kad premotaš tu tekmu, videćeš vrhunske odbrane uz sudijski kriterijum da je puštena žestoka igra sa obe strane.

Ali stvar je u tome da od 4 tekme na mali broj, imamo 1 sa vrhunskim odbranama i 3 u kojima jednostavno niko nije mogao ništa da ubode.

 

Verujem da ljudi koji naginju ka takvoj košarci, uglavnom sa nekom nostalgijom gledaju na neka vremena od pre 10, 20 godina, kada verovatno nisu dovoljno dobro razumeli košarku. U tom periodu, napadački potencijal ekipa se uglavnom svodio na 3-4 igrača. Ne računajući top5 ekipa, gotovo da nije postojala ekipa koja je imala 7-8. igrača koji može s vremena na vreme bljesne i ubaci nešto više poena. 

 

Bilo je neverovatno malo dobrih šutera.

Evo ako uzmem za primer taj KKP 09/10 najbolji trojkaš je bio Kecman sa 45% i 2 ubačene trojke po meču. Sledeći je Božić sa 35% i jednom trojkom po meču, pa Roberts sa 32% i isto jednom trojkom po meču, pa Rašić sa 29% itd.

Danas Partizan ima 6 igrača sa preko 40% i još 2-3 sa 35+.

 

Kada bi išli u dublju analizu, da uzmemo % krilnih centara i petica koje šutiraju, pa koliko to utiče na dobar spejsing i olakšava napade, ali ok, da ne idemo toliko daleko.

 

 

Uglavnom, poenta je da su danas ekipa skuplje, imaju više dobrih igrača, šut za tri je postao "must" za 90+% EL igrača, puno toga se promenilo. Naravno na to ide i broj tekmi. I onda ako takve ekipa postižu više poena, to je zato što su jednostavno talentovanije, a ne zato što igraju revijalnu košarku.

 

 

2. Samim tim dolazimo do tog pojma revijalna košarka. U tim godinama kada je KKP igrao dobro u EL, objašnjenje za bar 50% pobeda je bilo ili revijalna košarka (iako je bio stari format sa malo tekmi) ili je trener protivničke ekipe debil, ili igrači, itd. Evo kao i sada ovaj komentar za CZ - Olimpijakos. Mogu ovi da oderu nekoga kolo pre, kolo posle, ali baš taj dan su došli da odigraju revijlni meč. 

Tako i taj čuveni Žalgiris. Može od Partizana da primi dva puta po 90 poena, da bude u situaciji  da gubi 15 u Bgu, da gubi 20 na domaćem terenu, ali tada su bili opušteni, a sada eto igraju pravu košarku.

 

Ta "revijalna košarka" bi se donekle mogla oprostiti ekipama koje su davno izgubile šanse za top8, a opet jako retko vidimo to.

 

Pao igra ozbiljno svaku meč, Prošlo kolo su se držali 39 minuta sa Olijem, pre toga igrali solidna meč sa Barsom, dobili u gostima Asvel, Efes kući itd.

Bajern gine svaku tekmu kao im treba za život, Alba isto.

 

Jedini koji se baš sprdaju i igraju revijalne tekme je Asvel i jedini pokazuju da ne salužuju EL, ali ok, to nema veze sa ovom temom. Jedna ekipa koja se raspada, od 18 ukupno, je svakako dobar podatak, toga će uvek biti.

 

 

 

  • Like 11
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

Oly-ju je i te kako bilo stalo da dobije sinoćnu tekmu. 

 

Pa i nije, mislim da oni ne prave razliku izmedju Baskonie i Zalgirisa, odnosno misle da ce dobiti Baskoniu u poslednjem kolu i zavrsiti pricu.

 

Inace, nesto se ne secam kada je ta trka za prvo ili drugo mesto u regularnom delu takmicenja bila mnogo napeta - da je PO do samog kraja, onda da, svi bi zeleli da su sto bolje plasirani na tabeli.

 

1 hour ago, realno *w said:

Ma čemu objašnjavenje bilo čega čoveku koji nema dodirnu tačku sa košarkom?

 

Pa ipak nastavlja sa objasnjavanjem kada je shvatio sta je napisao u prvom postu (po tom postu bi mec Baskonia - Asvel bio vrhunac kosarke za mec Efes - Real u finalu EL prosle sezone).

 

2 minutes ago, realno *w said:

 

Ja sam na forumu 15 godina i konstantno slušam te priče. Ali 2 stvari hoću da ti obrazložim:

 

1. Nemam problem sa "krvavim kolenima" i da neko preferira takvu košarku. Ja mogu baš da uživam u tekmi na izuzetno mali broj poena, u kojima se igraju vrhunske odbrane. Pa KKP - Barsa 2010. mi je u top5 tekmi ikada, bilo 130 poena sa produžecima. A onda kad premotaš tu tekmu, videćeš vrhunske odbrane uz sudijski kriterijum da je puštena žestoka igra sa obe strane.

Ali stvar je u tome da od 4 tekme na mali broj, imamo 1 sa vrhunskim odbranama i 3 u kojima jednostavno niko nije mogao ništa da ubode.

 

Uglavnom, poenta je da su danas ekipa skuplje, imaju više dobrih igrača, šut za tri je postao "must" za 90+% EL igrača, puno toga se promenilo. Naravno na to ide i broj tekmi. I onda ako takve ekipa postižu više poena, to je zato što su jednostavno talentovanije, a ne zato što igraju revijalnu košarku.

 

Pa ti ili ne umes da citas ili si zlonameran, trece ne postoji.

 

Naravno da su i lose napadacke utakmice nerevijalne i zanimljive (i pored silnih cigala koje pominjes) jer te prikuju za ekran i moras da ih pratis do samog kraja. Sustina sporta je u rezultatu - kao sto je u fudbalu zanimljivija utakmica koja se igra na ispadanje i koja se zavrsi 0:0 i ode u penale od meca nekog 10. kola koji se zavrsi 5:2 za neku ekipu, tako i u slucaju kosarke.

 

Dalje, niko ovde nije napisao da ako se mecevi zavrse sa vise poena, da je to onda revijalan susret. Napisao sam ovde svoje odusevljenje mecom Partizan - Fenerbahce na kojem je bilo postignuto veliki broj poena, ali je mec bio neizvestan do samog kraja. Sa druge strane, mec koji sam okarakterisao kao sprdnju bio je mec KKCZ - PAO koji je zavrsen 81:48 - eto, tu je bio mali broj poena, ali sam jasno napisao da je sramota gostiju koji se nisu pojavili na terenu.

 

2 minutes ago, realno *w said:

 

2. Samim tim dolazimo do tog pojma revijalna košarka. U tim godinama kada je KKP igrao dobro u EL, objašnjenje za bar 50% pobeda je bilo ili revijalna košarka (iako je bio stari format sa malo tekmi) ili je trener protivničke ekipe debil, ili igrači, itd.

 

Ne znam ko je to pisao, ja sam uzivao u mecevima EL tih godina, kao i kada je KKP igrao.

 

2 minutes ago, realno *w said:

Evo kao i sada ovaj komentar za CZ - Olimpijakos. Mogu ovi da oderu nekoga kolo pre, kolo posle, ali baš taj dan su došli da odigraju revijlni meč. 

 

Za CZ vazi isto - ocekujem da najjace evropske ekipe mogu da dobiju u neizvesnoj zavrsnici, a ne lagano kao da gledam mec protiv Asvela ili Bayerna. Kao sto je to bilo u ranijem formatu.

 

2 minutes ago, realno *w said:

Tako i taj čuveni Žalgiris. Može od Partizana da primi dva puta po 90 poena, da bude u situaciji  da gubi 15 u Bgu, da gubi 20 na domaćem terenu, ali tada su bili opušteni, a sada eto igraju pravu košarku.

 

Nisam napisao da su bili opusteni - naprotiv, dali su sve od sebe, ali nisu mogli bolje protiv kvalitetnijeg protivnika.

 

Svaka im cast i na onom pokusaju povratka na domacem terenu.

 

2 minutes ago, realno *w said:

Ta "revijalna košarka" bi se donekle mogla oprostiti ekipama koje su davno izgubile šanse za top8, a opet jako retko vidimo to.

 

Pao igra ozbiljno svaku meč, Prošlo kolo su se držali 39 minuta sa Olijem, pre toga igrali solidna meč sa Barsom, dobili u gostima Asvel, Efes kući itd.

Bajern gine svaku tekmu kao im treba za život, Alba isto.

 

Jedini koji se baš sprdaju i igraju revijalne tekme je Asvel i jedini pokazuju da ne salužuju EL, ali ok, to nema veze sa ovom temom. Jedna ekipa koja se raspada, od 18 ukupno, je svakako dobar podatak, toga će uvek biti.

 

Sta je sa Virtusom?

 

Poslednji mecevi - 13 razlike protiv Monaca, 79:96 kuci protiv Reala, 80:111 u TA, -20 protiv Efesa.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...