Jump to content

Grupa B (SLO, FRA, LIT, NEM, BIH, MADj)


Pobednik grupe  

41 members have voted

  1. 1. Pobednik grupe?

    • Slovenija
    • Francuska
    • Litvanija
      0
    • Nemacka
    • Bosna i Hercegovina
    • Madjarska
      0


Recommended Posts

2 hours ago, uini said:

 

šta znam, u dosadašnjoj karijeri je imao neuporedivo više sjajnih partija kada je bilo važno a zanemarljiv broj partija u kojima nije uspeo da napravi značajan uticaj na igru ili još gore, negativan. to ne znači da će njegova ekipa pobediti ali istorija kaže da on isporučuje.

 

Ne uzimam ja njemu ništa od dosadašnjih uspeha, ovo je više stvar uverenja tj. poverenja. Ja imam vrlo specifično mišljenje o Luki, vrlo poštujem njegovu strast prema košarci uopšte ali i igranju za reprezentaciju. Sve ostalo... Nisam neki fan one-man timova ili onih koji bi to da budu. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, freethrow said:

Nekako se svodi na to čiji šuteri iz skupa 2-6 igrača SRB, GRE, SLO će najbolje šutirati otvorene trojke... Mislim ne skroz, ali jako dobrim delom.

 

 

ne slazem se ali ako ti pojasnis svoj stav i ja cu svoj.

 

na prvi pogled je tako kao sto kazes ali kosarka i dalje nije napredna statistika koliko je prilagodjavanje datom kontekstu.

3 minutes ago, DameTime said:

Nisam neki fan one-man timova ili onih koji bi to da budu. 

 

grcka je one man team vise nego slovenija.

Edited by uini
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ni mene Slo nije impresionirala. Odnosno Dončić je debo, prošle godine je to bilo ok i razumljivo, ove je previše, baš se oseća da ne živi sporcki , mnogo je promašaja na prvi obruč, nema brzine bukvalno igra na snagu i naravno mozak.

Ako Slovenija misli nešto dalje  onda on mora da isporučuje, ubiće ih Nemci opet za početak 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je Luka dovoljno dokazao i pokazao za prethodne dve godine. Uostalom, Slovenija je evropski prvak a Grcka je... nista.

 

Odigrala je citava Slovenija jako lose i to se nece ponoviti na ovom prvenstvu sigurno i pored toga su izgubili na jednu loptu od vise nego solidne Bosne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slovenci su se juce dosta pickarali. Na tajmautima nervoza, Prepelic je pred kraj meca bukvalno urlao na Tobeya zasto kod branjenja pika stoji toliko duboko. Goran ne jebe Sekulica dva posto, posle meca je rekao novinarima da pitaju trenera zasto mu je minutaza takva kakva jeste.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, uini said:

 

 

ne slazem se ali ako ti pojasnis svoj stav i ja cu svoj.

 

na prvi pogled je tako kao sto kazes ali kosarka i dalje nije napredna statistika koliko je prilagodjavanje datom kontekstu.

 

grcka je one man team vise nego slovenija.

Pa ako se uzme da će Janis, Luka i Joker da isporuče svoje, da svi odlično asistiraju i otvaraju dosta prostora za šuteve onda se svede na to ko ima bolji dan Gudurić ili Prepelica, hipotetički

 

Bold. Sa tom razlikom što Grčka ima trenera 

Edited by Milos 3.14
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, uini said:

 

 

ne slazem se ali ako ti pojasnis svoj stav i ja cu svoj.

 

na prvi pogled je tako kao sto kazes ali kosarka i dalje nije napredna statistika koliko je prilagodjavanje datom kontekstu.

 

grcka je one man team vise nego slovenija.

Riportovan si, a sada da pojasnim. Srbija, Grčka i Slovenija imaju 3 od najboljih 4 košarkaša na svetu (prvi je SC#30 naravno) i u ovakvoj konkurenciji toliko odudaraju od 90% ostalih košarkaša iz svojih i tuđih reprezentacija da je to strašno. Imam utisak da nije toliki gap bio ni kada su igrali superstarovi 90tih ili 2000tih. Srbija više ne koristi Jokića kao izmenu Birči i kao pomoćnu 4ku, Janis više nije krakati trkač koji se zaleće pa mu sviraju korake i faulove u napadu, Dončić je... pa ne znam, još je dosta bolji nego na prethodnom prvenstvu. Logično je da se baš protiv ove 3 reprezentacije najviše prilagođava odbrana, mnogo više nego za jednog na primer Nurkića kojeg sam gledao sinoć i koji je, to mi je naknadno sinulo, kada zdrav verovatno u top 10 centara lige (!).

 

Svaka ekipa će da ide na neku vrstu puštanja saigrača gorepobrojanih superstarova kako im neko od ovog trojca ne bi dao 50+20 što je apsolutno moguće. Uz dužno poštovanje za Karija (kojeg sam užasno potcenio i posipaću se pepelom još 100x), mi, ukoliko se ova trojica igrača uklone, imamo ubedljivo najjaču ekipu od te 3 i imamo Vaska Micića i sve, ali se čak i kod nas neki glavni prelomni momenti dešavaju kada VanjaM ili Jaramaz ili Gudurić dobiju lep povratni pas iz srca reketa. Kod Slovenije i Grčke je slično. Ne kažem da se svodi skroz na to, ali verujem da ukoliko na kraju prvenstva pogledamo procente za 3 nekoliko glavnih spot-up šutera iz ove 3 ekipe, da će biti jake korelacije sa plasmanom. Na kraju, i mi i Slovenija imamo igrače koji mogu bez problema da šutiraju i sa 8m, u smislu da im ne pravi neku razliku (Vanja, Prepelič, Gudurić, Nedović, Dragići) što je isto po meni dosta zanemaren aspekt ovde.

10 minutes ago, Beonegro said:

Freethrowljev stav je self eksplenetori: ko da više koševa sasvim izvjesno će pobijediti 😄 

To je Boškov govorio stalno u Italiji na TVu dok je vodio Sampdoriju: 

vinče skvadra ke fa pju gol

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Milos 3.14 said:

Pa ako se uzme da će Janis, Luka i Joker da isporuče svoje, da svi odlično asistiraju i otvaraju dosta prostora za šuteve onda se svede na to ko ima bolji dan Gudurić ili Prepelica, hipotetički

 

Bold. Sa tom razlikom što Grčka ima trenera 

 

topla voda, stoji i u mom pitanju ali nije po meni odgovor, jer su potrebni "laboratorijski uslovi" u kojima se doncic, jokic i janis 100% snadju i iskoriste svoj abilty, pa onda sve zavisi od divine  intervention saigraca za 3, u tom slucaju = slovenia uins.

 

31 minutes ago, Beonegro said:

Freethrowljev stav je self eksplenetori: ko da više koševa sasvim izvjesno će pobijediti 😄 

 

pa da, igra sidekicka, sto ujedno i potcenjuje i precenjuje tri glavna igraca na prvenstvu, zavisi kakav kontekst bidne.

 

23 minutes ago, freethrow said:

Riportovan si, a sada da pojasnim. Srbija, Grčka i Slovenija imaju 3 od najboljih 4 košarkaša na svetu (prvi je SC#30 naravno) i u ovakvoj konkurenciji toliko odudaraju od 90% ostalih košarkaša iz svojih i tuđih reprezentacija da je to strašno. Imam utisak da nije toliki gap bio ni kada su igrali superstarovi 90tih ili 2000tih. Srbija više ne koristi Jokića kao izmenu Birči i kao pomoćnu 4ku, Janis više nije krakati trkač koji se zaleće pa mu sviraju korake i faulove u napadu, Dončić je... pa ne znam, još je dosta bolji nego na prethodnom prvenstvu. Logično je da se baš protiv ove 3 reprezentacije najviše prilagođava odbrana, mnogo više nego za jednog na primer Nurkića kojeg sam gledao sinoć i koji je, to mi je naknadno sinulo, kada zdrav verovatno u top 10 centara lige (!).

 

Svaka ekipa će da ide na neku vrstu puštanja saigrača gorepobrojanih superstarova kako im neko od ovog trojca ne bi dao 50+20 što je apsolutno moguće. Uz dužno poštovanje za Karija (kojeg sam užasno potcenio i posipaću se pepelom još 100x), mi, ukoliko se ova trojica igrača uklone, imamo ubedljivo najjaču ekipu od te 3 i imamo Vaska Micića i sve, ali se čak i kod nas neki glavni prelomni momenti dešavaju kada VanjaM ili Jaramaz ili Gudurić dobiju lep povratni pas iz srca reketa. Kod Slovenije i Grčke je slično. Ne kažem da se svodi skroz na to, ali verujem da ukoliko na kraju prvenstva pogledamo procente za 3 nekoliko glavnih spot-up šutera iz ove 3 ekipe, da će biti jake korelacije sa plasmanom. Na kraju, i mi i Slovenija imamo igrače koji mogu bez problema da šutiraju i sa 8m, u smislu da im ne pravi neku razliku (Vanja, Prepelič, Gudurić, Nedović, Dragići) što je isto po meni dosta zanemaren aspekt ovde.

To je Boškov govorio stalno u Italiji na TVu dok je vodio Sampdoriju: 

vinče skvadra ke fa pju gol

 

po meni pravis glavnu gresku time sto uklanjas top3 igraca turnira kao konstante = potires ih jer su oni 3x thanosa, koji ce isporuciti svoje & dati ostalima priliku da pobede 

 

 

mislim da ce glavna bitka biti upravo u prilagodjavanju ta 3x igraca iz tekme u tekmu, jer nema shaje da sva trojica jednako pozitivno odreaguju na dati kontekst, to otprilike nikada ne biva u realnom zivotu, koji nije napredna statistika.

 

neko ce biti od njih bodiroga i pau gasol a neko i nece, pa ce se sve to umesati sa procentom suta za 3 i dati konacan rez [a mozda se neko od sajdkika drzne i uradi nesto dobro pored suta za tri, tu onda nastaje haos].

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je doprinos sve trojice neupitan. Pa evo i Doncic verzija Bosna uvek ima deset i kusur asistencija, bitne skokove i odbrane, cak i kad sutira 1 od 10 za tri i mozemo da kazemo da je stetocina mod.

 

Mozda on odigra bas tako, a Jokic i Janis isporuce 30 i kusur uz tripl dabl i onda kazemo Doncic podbacio debeli Slovenac odron, ali cak ni u tom najgorem scenariju koji u nekoj realnosti mozda moze da se desi, ti imas ogroman doprinos od tog superstara i u tom stetocina modu.

 

Ako pogledamo recimo Avdiju koji danas ne postoji ili Baboa koji takodje ne postoji, jasno se vidi ta razlika i znacaj.

 

Jedini koji je i prici njima trojici je Vagner. Furnije i Valancijunas su mi recimo tier ispod.

Link to comment
Share on other sites

Ma naravno da nisu isti - štaviše košarkaški teško da mogu biti različitiji - samo eto, da preformulišem: mislim da će efikasnost (EFG) ostalih na kraju odražavati plasmane ekipa, iako će možda Janis da izdivlja sa 38 ppg. A sva trojica mi deluju dosta dobro prilagođena timovima, što pre nije bio slučaj (osim Dončića, ali eto).

Link to comment
Share on other sites

Povremeno imam utisak da su fritrou i uini ista osoba. Jedna duša, dva nika na forumu fazon. :classic_love:

 

Edit: #teamuini on this, pogotovo kad se uzme u obzir da se Nikola, Janis i Luka međusobno toliko razlikuju, moraće da utiču i prilagođavanja protivnika na njih, pa će to onda uticati i na ostale. Kao medijatorska varijabla. Kada bismo mogli da izdvojimo što uini kaže laboratorijski njih trojicu u identične uslove onda bi moglo ovo što kaže fritrou, mada razumem odakle i on nastupa jer mu je postignuće ove trojice neupitno. No, neminovno je da neće biti identični uslovi za svu trojicu.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, freethrow said:

Ma naravno da nisu isti - štaviše košarkaški teško da mogu biti različitiji - samo eto, da preformulišem: mislim da će efikasnost (EFG) ostalih na kraju odražavati plasmane ekipa, iako će možda Janis da izdivlja sa 38 ppg. A sva trojica mi deluju dosta dobro prilagođena timovima, što pre nije bio slučaj (osim Dončića, ali eto).

 

manje vise da li nisu isti, nego sto sam skoro siguran da ce neko od njih trojice pronaci svog inner-gasola/bodirogu, dok ce druga dvojica biti tek vrlo dobri.

 

to je vec razlika koja ponistava xy ubacenih trica protivnika tj konkurenata

Link to comment
Share on other sites

Bas mi je interesantna ova tema, pa sam malo razmisljao SBBKBB koji bi bili ti igraci 2.- 6. u ove tri ekipe:

 

Slo: Goran, Tobi, Cancar, Jaka, Prepelic

Srb: Vasa, Lucha, Kalina, Vanja / Gudura / Neda

Gre: Dorsi, Kalates, Slukas, P'nikolau, P'petru

 

Rekao bih da je Grcka ovde upadljivo najslabija. Dorsi je iskocio ali ne verujem da moze da drzi ovaj nivo. Kalates i Slukas za sad dosta tanko.

Goranu bih dao blagu pretnost nad Vasom plus imaju Tobija koji se odlicno kapira sa Lukom.

 

Sto me dovodi to poente: ne mozemo ove igrace posmatrati u vakuumu tj van saradnje sa glavnim igracem. Mozda ce Dorsi dati 25 poena danas, ali ce to uraditi ako se odbrana fokusira na Janisa poenterski i ne presece te linije dodavanja niti njihovu tranziciju. Drugim recima, mnogo IFs and BUTs 🙂

Edited by Marvin
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

 

grcka je one man team vise nego slovenija.

Dorsi i Janis su ili poentirali ili asistirali 68,4% poena Grcke za sada....Tu su i neke "sta pricas/cemu ovo" izjave Itudisa poput citiram "Janis je poseban jer je dobar saigrac"...ok...

Janis je bas pravi alfa i po statusu van terena i na terenu,verovatno ce ih to gurati daleko ali nije newmoguce ni da im se obije od glavu.Steta sto nemaju jacu grupu da vidimo kako bi reagovali na neku krizu.Verujem ne bas najbolje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Chaos Is Me said:

Zaboravio si Milutinova kod nas. Meni Grčka ima najbolju tu propratnu posadu ali nisu baš kompatibilni sa Janisom. Čim jedan jeste, kao Dorsey, odmah igra sjajno. Čančar, Jaka i slični bez Luke su mnogo slabiji igrači u odnosu na ove koje imamo mi i Grci.

 

Ne bih se slozio ovde. Grci em najkraca klupa, em nekompatibilnost tima, em su i ovi sto imaju neko ime, Slukas, Kalates i Papa u potpunoj minus fazi. Dorsi trenutno overachievuje ali ocekujem da nestane u eliminacijama.

Link to comment
Share on other sites

Ako bude došlo do toga da neki od velike trojke treba da poentira i rešava u poslednja 2 minuta Bodiroga style, onda je to zbog pozicije na kojoj igra i skila Luka.

Meni ovde više deluje da će da se traži "Robert Ori" među favoritima

48 minutes ago, uini said:

 

manje vise da li nisu isti, nego sto sam skoro siguran da ce neko od njih trojice pronaci svog inner-gasola/bodirogu, dok ce druga dvojica biti tek vrlo dobri.

 

to je vec razlika koja ponistava xy ubacenih trica protivnika tj konkurenata

Ko bi pobedio da su Bodiroga i Gasol igrali u isto vreme? Mislim da je to sada slučaj 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...