Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

2 minutes ago, uini said:

 

ne ostaje poenta ista ako je u pitanju sport gde finci smatraju da su u top 5-6 na svetu u svakom trenutku, ako vec moram da pojasnjavam.

 

nervirali bi se za sitnicu umesto sto slave svaki kos jer su srecni sto su tu, na basketu.

 

Kontaš da bi hiljade Srba išlo na hokej i aplaudiralo kada na 10-0 Fincima damo gol, a zatim jurilo finske navijače da im čestita na odličnoj partiji njihove reprezentacije 😄

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

 

ne ostaje poenta ista ako je u pitanju sport gde finci smatraju da su u top 5-6 na svetu u svakom trenutku, ako vec moram da pojasnjavam.

 

nervirali bi se za sitnicu umesto sto slave svaki kos jer su srecni sto su tu, na basketu.

 

U pravu si ako imamo snimak finskih navijača gde oni pizde zbog poraza. U suprotnom je to samo tvoja pretpostavka.

 

P.S. Evo ja tražim nešto po YT ali ne nalazim... Možda neko ko redovno prati hokej zna (ili ti znaš, onda davaj neki snimak). 😄 

P.P.S. Poenta je da je razlika kulturološka, ne zavisi od vrste sporta.

Edited by DameTime
dodatak
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, 1945 said:

Zasto ne potpuno?

 

Zato što gledam stvari iz svoje perspektive, a ja sam vrlo kompetitivna osoba. Što opet ne znači da ne volim te stvari u kojima se takmičim, samo želim da budem najbolja moguća u datom trenutku - bilo to kuvanje kafe, faks ili basket.

 

Ja razumem Jokićevu tačku gledišta i ima poentu ako priča o prosečnom navijaču koji ne prati košarku sem kad igra nacionalni tim, pljuje selektora i igrače u zavisnosti od rezultata i kako vetar duva - ali za mene je ovo svejedno generalizacija sa kojom se ne mogu baš složiti. A može biti i lepo odvajanje od odgovornosti u zavisnosti od konteksta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, medobrundo said:

 

Kontaš da bi hiljade Srba išlo na hokej i aplaudiralo kada na 10-0 Fincima damo gol, a zatim jurilo finske navijače da im čestita na odličnoj partiji njihove reprezentacije 😄

 

ne pratiš fabulu radnje

 

51 minutes ago, DameTime said:

 

Da vide reakciju kad prospemo 15 razlike u Q3... :classic_cool:

 

34 minutes ago, uini said:

 

da vidimo mi finsku reakciju u semis svetskog prvenstva u hokeju, ako od 2-0 naprave 2-3.

 

ona kaže (ako sam razumeo), kako finci sve to doživljavaju pozitiva, sport i piva;

ja kažem da treba uneti u jednačinu sport (hokej) u kojem su finci velesila, pa da onda raspravljamo da li bi imali srbske ili finske reakcije na razvoj negativne situacije.

18 minutes ago, DameTime said:

 

P.P.S. Poenta je da je razlika kulturološka, ne zavisi od vrste sporta.

 

ako nema na utjubu, onda je razlika kulturološka (ne slažem se); ubeđen sam da su i finci ljudi koji pizde kada im ide loše u nečemu u čemu su dobri, sa ili bez jutjuba.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

ne pratiš fabulu radnje

 

 

 

ona kaže (ako sam razumeo), kako finci sve to doživljavaju pozitiva, sport i piva;

ja kažem da treba uneti u jednačinu sport (hokej) u kojem su finci velesila, pa da onda raspravljamo da li bi imali srbske ili finske reakcije na razvoj negativne situacije.

 

Ja kažem da je razlika kulturološka i da nema veze sa sportom i koliko je ko dobar u njemu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

ako nema na utjubu, onda je razlika kulturološka (ne slažem se); ubeđen sam da su i finci ljudi koji pizde kada im ide loše u nečemu u čemu su dobri, sa ili bez jutjuba.

 

Pokušavam da pronađem dokaz za tvoju tvrdnju, nešto što bi inače ti trebalo da uradiš kad već tvrdiš... Ali dala sam ti benefit of the doubt pa rekoh da prokopam i sama.

 

Btw, medobrundo prati fabulu jer ti je lepo ukazao - ne bi Srbi jurili Fince da im čestitaju na ubedljivoj pobedi nakon što su jedva dali gol a primili ih 10, čak ni u hokeju.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

razumeš li kako 10ominutno istraživanje na jutjubu nije krunski dokaz nizašta? (??)

 

Pa daj ti bilo kakvo istraživanje za ono što tvrdiš, ja sam se uhvatila za jutjub zato što smo sinoć gledali neku vrstu snimka. Možemo da se prebacimo i na prava empirijska multikulturalna istraživanja, if you wish 🙂 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2022 at 3:34 PM, UDresuKvinsiMilera said:

Nije bas tako.

Tamo su mecevi na dva produzetka,puno jakih sastava,klanica izmedju nadolazecih ekipa i ovih preiskusnih koje mozda polako hvata panika,nervoza i sl pa ludi dueli tek slede...Ali nista od toga ne znaci da su ti dueli kvalitetni,ja bih rekao skroz obrnuto ali da ne preteram.Svakako poenta mi je da tesni mecevi ne znace da su oni kvalitetni.

Recimo Holandija je na pripremama izgubila od Nemacke samo 2 razlike,od Slovenije samo 7,oba gostovanja.Taj De Jong je i Francuzima u istom periodu strpao 5 od 6/7 trojki ili 6 od 8,na moje oci.

 

Svi dogadjaji dovode do zakljucka da su najveci favoriti malo slabiji nego sto se ocekivalo(barem u ovoj fazi) a oni otpisani dosta ozbiljniji nego sto se ocekivali a vidim neki to jos ne shvataju.Doslovno postoje tri lose ekipe na turrniru a ostali mogu da igraju egalcic sa 80,90% ekipa.

 

Pogledaj zavrsnicu Fra Madjarska da vidis sta rade Francuzi,koje su to greske iz pionira,postigli 11 poena u poslednjoj cetvrtini sa sve penal zavrsnicom,prosle nedelje BiH dali 5 poena za cetvrtinu....Evo Litvanci vecito nezgodan protivnik,borbeni fizikalci sa sutem za tri, jednostavno na to izbore rezultat ali koju kosarku oni igraju?Bez pleja a sa dva centra,barem pocnu sa dva pa su u toku svake uutakmice na prvenstvu shvatili da to tako ne ide pa klupiraju jednog od Sabonisa-Valancijunasa u zavisnosti ko je raspolozeniji.

Nadam se da se razumemo, to sto su ti mecevi na dva produzetka moze da znaci i da obe ekipa igraju podjednako lose,da je ta Litvanija  kadra da igra egal sa apsolutno svakim pa opet igraju "hrkljus".

 

Dosta je to daleko od svemirskog nivoa pa cak i za nasu grupu,recimo BiH bi se i ovde borila za trece,drugo mesto kao i tamo.Mada to je tesko tvrditi,ugrubo gledano je tako.

 

Naisao sam sada na podatak koji potvrdjuje ovo.Litvanija je sa dva centra igrala 60min tokom takmicenja i ekipni  +/- tada je  -8,kada igraju samo sa Sabonisom(26min ukupno) to je -7 a kada igraju samo sa Valancijunasom(takvu postavku su imali 38min) oni su na +10...a imaju tri poraza...jasno je da su promasili sa kosarkom koju igraju.Pa ljudi gledali smo mi to 2019...

On 9/5/2022 at 3:48 PM, Beonegro said:

Kad Gruzija i Turska igraju 50 minuta da bi rezultat bio 88:83, svima nam je jasno da nije neizvjesno zato što podjednako znaju, nego zato što podjednako ne znaju.

Međutim, kad Njemačka i Litvanija izginu u odbrani a bude 109:107 i imaš 30+ partije sa obje strane, to već znači nešto drugo.

Mogu i ja da izginem protiv nekog NBA igraca pa bi me razvalio u basketu.Trud ne donosi nuzno kvalitet.A ovo 109:107 i 30+ partije si bas secirao radi poente,ipak su igrali produzetak pa su takve brojke.Nemci ispustili +7 i napad minut pred kraj regularnog dela..sve zbog gresaka a ne dobre igre...

Mi smo tu Nemacku rutinirali lakse nego Holandiju.No nije ni bitno,pogledaj bilo koju utakmicu Francuske pa vidi sta rade,pogledajte statistiku koju sam dao za Lit.Litvanija dozvoljava sebi takve planske greske da im ja to primetim kao laik,Doncic sutira na utakmici 0/8 za tri,pa jel BiH ekstra odigrala i pobedila ili se glavni motor Slo opet frustrirao i sebe iskljucio iz utakmice?Sve sami prikazi losih izdanja jednog velikog kvaliteta,nista drugo.

Neke od tih ekipa toliko ne koristi svoj potencijal da ta grupa sigurno ne igra "svemirski " basket.

 

 

I nista od ovog ne znaci da ce oni ostati na ovoj igri,Litvanci ce sigurno vecinski odustati od oba centra na terenu,Nemci pobedom protiv Slo ce imati jako samopouzdanje jos domacini,Doncic je ipak bolji od 0/8 za tri...

Link to comment
Share on other sites

 

17 hours ago, Romantik said:

Predivna igra, ovo vraća u detinjstvo kad su na ovaj način momci u plavom gazili redom :64:

 

bas tako. igramo leprsavo, lepo, imamo majstore u timu, samopouzdanje, vrhunskog trenera. 

deluje da ce nas tesko iko zaustaviti. 

 

16 hours ago, Don Radonja said:

Koliko Kari gotivi Kalinu. 😄

 

a kako da ga ne gotivis? 

covek je suvo zlato za svaku ekipu, neprocenjiv. konacno ce saras da uzme el.

 

on i luca dva univerzalna vojnika, ali bukvalno vojnika.

sve rade, odbrana mogu da cuvaju sve osim petice, mogu i spolja, mogu i ledjima, atrkativni, uvek na skoku, imaju pobednicki mentalitet.

 

imamo 4 vrhunska igraca i to je fakat. jokic, vasa, luca i kalina. 

idemo po titulu, 20 jebenih godina je nismo uzeli i vreme je!

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Quote

ZADOVOLJAN PRISTUPOM

Podvukao je da je igra rivala veoma dobro proučena.

– Ovo je bila za nas izazovna utakmica. Videli smo to, dosta pričam, Kalinić je sve objasnio, mnogo pričamo i radimo na tome svaki dan. Već sam ih ubio koliko je važna odbrana u tranziciji, pogotovo protiv ekipa kao što je Finska ili ekipa protiv koje smo proglašeni sa pravom kao favoriti. Svi su u tranziciji dobri… To je nešto što nas najviše zanima. Ne mislim da ostale stvari ne treba da pominjemo, ali je to osnova kompletne odbrane. Sve vi to znate, znaju i igrači. Znaju šta protivnik želi, a ako dobiju informacije putem skautinga, znaju šta žele. Pokazali smo jedan apsolutni pristup, kakav treba da bude. Ne postoji Berlin, postoji samo sledeća utakmica. I drago mi je da se pripremamo za svaku utakmicu punom snagom. Ulazimo u svaku kao da je snaga. Prvo da se pobedi kako se pobeđuje, a drugo samo maksimum kada se daje znači da se popravlja forma.

Osim nosilaca, razigrao je i ostale igrače, Nedovića i Jagodića-Kuridžu pre svih.

– Zaboravio sam da kažem da nam je ova utakmica dala puno dobrih stvari osim te pobede, i to što smo uradili sa aspekta igre. Važno nam je bilo, videli ste da je Nedović dobio minute da odigra. Jedno je trening, drugo se utakmice. Važan nam je, drago mi je što su tako ušli u utakmicu. Važno je da dobijemo jednog igrača više, da ne kažem Kuridžu, da ne hvalim ostale važne igrače. On je odigrao što se to traži. Velika ekipa koja se razvija, mora da ima potporu igrača koji ulaze sa klupe. To je za mene bilo zadovoljstvo.

 

BUDIMO STRPLJIVI SA MILUTINOVIM

Vanja Marinković nije bio u timu. Selektor je objasnio zbog čega.

– Vanja ima stomačne bolove. Nadamo se da će to sutra da prođe. Uzeo je sve te lekove. Sa Milutinovim moramo da budemo strpljivi, treniraće sutra, biće to trening posle pauze. Videćemo da li će da igra, ne znamo. Onda imamo dan pauze, može da napravi fond treninga.

Protivnik u utorak biće Izrael.

– Ukupan prilaz da bude na visokom nivou, najmanje na ovom večeras i siguran sam da ćemo ovo da uradimo. Mislimo na Izrael, skromni smo u zahtevima, ne preterujemo previše. Imamo iskusne igrače koji su doživeli poraze i pobede. To je novi izazov, moramo da pobeđujemo, da imamo dobar plasman. Ako hoćemo da popravljamo i budemo uvek bolji, moramo da igramo na granici mogućnosti – rekao je Pešić.

:23:

nema odmora kod Karija

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, uini said:

vidim da pada odusevljenje igrom repke, sto je pohvalno. jedino sto se pise kako nismo igrali ovako od imaginarnog detinjstva a jesmo, izabrati bilo koji turnir od 2009e zakljucno sa 2016om.


i 2019. do Španije. 
 

Namjerno izbjegavam da dam neki jači sud sve dok ne udarimo na tvrdo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...