Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

3 hours ago, uini said:

 

ma ti plus minusi macku o rep, kao i statistika generalno u odnosu na ono sto se desava na terenu.

 

mogao je jokic da igra i 40mins i da 40pts i da mi izgubimo

 

meli ga je dobio u odbrani, to je karijeva krivica i zato nismo pobedili.

 

jokica su svi busili u napadu celo prvenstvo i to je jokiceva krivica ali nismo zato izgubili, mada bi pomoglo da je imao neko cojstvo i prkos na defanzivnom kraju.

 

Kako ga je dobio, objasni mi? Tako što naši igrače maše jedno 7,8 otvorenih trojku na povratne lopte? 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Ne sam Safete said:

Zvezdan Mitrović?

 

Nemač pojma. Bio mi je trener 2 godine kad sam bio kadet i junior, da išta zna ja bih imao NBA karijeru, ne bih sad pod ovu early onset starost provodio dane razvlačeći excele kao zadnja socijala i klošar do bola 😉

 

Zvezdo je ozbiljan čovjek i dobar trener, ali ja nekako i dalje mislim da za klupu Srbije u obzir dolazi samo ekstra-klasa, ili eventualno neko znatno mlađi od Zvezda sa potencijalom i supervizijom nekog od ovih čiča koje su preturile milion tekmi u karijeri.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod izvlačenja raznih imena iz naftalina, šta se dešava sa Aleksandrom Kesarom i imenjakom Trifunovićem? 

Totalno su mi pobegli sa radara još pre x godina.

Kesar mi je, za Dudinog mandata, dok mu je bio pomoćni, delovao ok prospekt trener. Čak ga je i Duda predlagao za njegovog naslednika, što nije mala stvar. 

Trifa je fino počeo trenersku karijeru, baš sam mislio da će napraviti neko pristojno ime u tom svetu, pa ćorak.

 

Možda nisam dovoljno temeljno pratio dešavanja, gde nestaše ti ljudi? 

Link to comment
Share on other sites

Koji trener bi, ako dođe do Karijeve smjene (ili ostavke, nebitno) mogao preuzeti kormilo reprezentacije? Iz saveza se apsolutno ne oglašavaju, a nije da se može ovako ležerno pristupiti datoj situaciji. Već u novembru je sljedeći prozor i strahujem od apokaliptičnog scenarija da izgubimo od Velike Britanije i/ili Turske. Ako već ostane Pešić ne bi bilo loše da mentoriše nekog trenera koji bi nastavio sa vođenjem reprezentacije nakon što on odluči da se povuče. Generalno, mišljenja sam da treba napraviti čistku u Savezu, postaviti kompetentne ljude u vrhu, odnosno zdrave temelje. Angažovati trenera kojem bi primarni posao bio - selektor seniorske košarkaške reprezentacije Srbije, da intenzivno prati nastupe igrača kandidata za tim i sa njima bude u stalnom kontaktu. To je vjerovatno jedino pravo rješenje kako se ne bi više dolazilo u ovako neugodne situacije, gdje nam opasno visi nastup na SP, a samim tim nas vjerovatno ne bi bilo ni na OI. Pitanje je ko odgovara ovom opisu, možda Džile, Zvezdan? Čini mi se da trenutno nemaju angažman ni drugi. Mislim, lupio sam imena, ali shvatate poentu. Minimalne su šanse da ljudi koji nešto tu odlučuju razmišljaju na ovakav način, zato i jesmo tu gdje smo. 

Edited by Grunf
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jokica niko nije busio u odbrani uglavnom su pogadjali trojke ali to je vise bilo do nase  timske odbrane . On je svakog svog protivnika individualno nadigrao. Vazno je da se ovde pise kako je Meli sa sutom od 7/18 razbio Jokica. Mnogi izgleda nisu ni  gledali utakmicu  ali imaju potrebu  da napisu nesto ma koliko to bilo netacno😃

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, srlepajce said:

Da , samo sto je Slovenacki trener mlad i moze da vodi Sloveniju jos 20 godina. A Pesic je poprilicno vremesan covek, koji je cesto zaboravljao igrace na klupi, ne samo na EP nego i u kvalifikacijama za SP gde nas je kostao vazne  pobede u mecu sa Belgijom . Naravno ne slazem se sa tako ruznim tekstvovima  ali  je vreme da sa sa njim razidjemo sto pre, bilo bi dobro da se i KSS malo procisti.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Kari je zadnje tri live or die utakmice pripremo, a naročito vodio (ono protiv Belgije kod nas mi i dalje ne izlazi iz glave) vodio kao junior, porazi od Belgijanaca idu isključivo na njegovu dušu zbog sulidih rotacija i petorki koje su završavale mečeve, bez ikakvog osećaja za ono što se dešava na terenu.

 

Isto tako je bio tragikomičan što se tiče tekme sa Talijanima. Iskreno, ne bih ga zadržavao dalje ni minuta, apsolutno ne mu ne dajem nikakvo poverenje. Da li je u pitanju starost, dekoncentracija nešta treće, ne zanima me preterano, od selektora se traži rezultat a on je jezivo fejlovao na tom polju.

 

Pitanje je samo da li sada seći ili ga pustiti da završi kvalifikacione utakmice.

 

Što se naslednika tiče, ne vidim domaće ime koje mi uliva poverenje. Od stranaca voleo bih videti na prvom mestu Trinkijerija.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Miki8 said:

Na drugom gif-u je odigrao sasvim dobru odbranu iako se vratio iz te zamke koju je pokusao da postavi italijanskom pleju, Meli je ubacio tezak sut . 

 

ne moze ovo biti dobra odbrana u utakmici na ispadanje, u situaciji 1na1 ispod kosa, gde je jokic pokazao u nba da ume da odigra odbranu na nekom nivou lige.

 

taj duel mora da bude cvrsci i po cenu faula a ne ovako.

 

u svakom slucaju, ne mogu dovoljno puta da ponovim kako nismo izgubili zbog odbrane, vec zbog napada u kojem nismo uspeli da nateramo italijansku odbranu da se prilagodjava nasem atomskom oruzju.

 

a za to nije jokic kriv, vec pesic.

defanzivno smo limitirani ali kada igramo napad u nasem ritmu i kako zelimo a ne kako nam dopuste, mi onda pobedjujemo, jer imamo igraca kakvog drugi nemaju.

 

samo jos jednom da podvucem ovim kako ne krivim jokica, sto ne znaci da sad treba da se pravimo da je ovo dobra odbrana. ovakvih scena iz gifa br.2 je bilo i u grupi, samo sto je jokic uspostavio svoju dominaciju na cca tri nacina a ne samo sa slobodnjaka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Guru

 

ne znam da li je ovo samo uzorak ili sve što si uspeo da pronađeš, a što prikazuje Jokićevu nonšalantnu odbranu

 

Uglavnom, to je negde u granicama očekivanog:

 

- većina situacija u prvom poluvremenu, dok reprezentaciji ide odlično, zahvaljujući njemu. Primera radi, 3 od 7 ovih klipova je iz 1/4, u kojoj smo vodili 26-16 po njegovom izlasku. Ne baš loša situacija 🙂

 

- četvrti klip u periodu kada je podigao vođstvo na 42-30; i kada ga je Pešić neobjašnjivo izveo, te se prednost istopila na 48:45

 

- ukupno, sa Jokićem na parketu (13 min) u prvom poluvremenu, ako se ne varam, rezultat je bio 40-26; bez Jokića (7 min) rezultat je bio 11-19. Da ne spominjem tragikomičan napad, ali to je i slabija odbrana.

 

- da je igrao koliko treba, jasno je da ne bismo na poluvreme otišli sa "bednih" 51-45. Ne može se sada znati koji bi rezultat bio, ali ne bi me čudilo da smo dogurali do nekih 55-60 poena što bi obezbedilo mirniji početak poluvremena i generalno celokupnu situaciju.

 

- u drugom poluvremenu ne znam da li nije bilo više materijala ili je ovo najočitija loša odbrana.. peti klip možemo videti tragičnu odbranu Micića na igraču sa loptom.

 

- sve u svemu, malo mi je smešno da se Jokiću seciraju neki klipovi van konteksta, da li se svaki put potrudio u odbrani.. jasno je da je to njegova igra i da ide na to da se uspostavi brza i tečna igra koju protivnik ne može da isprati. To je i uspeo u prvom poluvremenu. Mislim da je Meli tada i dao gro poena, a i pored toga se Jokić sprdao sa njima (ili očekujemo više od 40-26 za 13 minuta?).

 

- Kari je jednostavno ispao smešan sa nekim svojim zamislima i rotacijama; sve i da neke zamisli nisu prošle, te da su Italijani dobro pripremili meč, Jokić je trebalo da igra 36 min, sa dve mini pauze - na kraju prve i treće četvrtine. Za tih 8 minuta više, ubacio bi sigurno još desetak poena i verovatno izbacio Melija ili koga već iz igre.

 

- ogromna je šteta što smo Jokića u ovakvoj formi, i igračkoj i fizičkoj i mentalnoj, protraćili zarad Karijevih gluposti.

 

 

  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, medobrundo said:

@Guru

 

ne znam da li je ovo samo uzorak ili sve što si uspeo da pronađeš, a što prikazuje Jokićevu nonšalantnu odbranu

 

Uglavnom, to je negde u granicama očekivanog:

 

- većina situacija u prvom poluvremenu, dok reprezentaciji ide odlično, zahvaljujući njemu. Primera radi, 3 od 7 ovih klipova je iz 1/4, u kojoj smo vodili 26-16 po njegovom izlasku. Ne baš loša situacija 🙂

 

- četvrti klip u periodu kada je podigao vođstvo na 42-30; i kada ga je Pešić neobjašnjivo izveo, te se prednost istopila na 48:45

 

- ukupno, sa Jokićem na parketu (13 min) u prvom poluvremenu, ako se ne varam, rezultat je bio 40-26; bez Jokića (7 min) rezultat je bio 11-19. Da ne spominjem tragikomičan napad, ali to je i slabija odbrana.

 

- da je igrao koliko treba, jasno je da ne bismo na poluvreme otišli sa "bednih" 51-45. Ne može se sada znati koji bi rezultat bio, ali ne bi me čudilo da smo dogurali do nekih 55-60 poena što bi obezbedilo mirniji početak poluvremena i generalno celokupnu situaciju.

 

- u drugom poluvremenu ne znam da li nije bilo više materijala ili je ovo najočitija loša odbrana.. peti klip možemo videti tragičnu odbranu Micića na igraču sa loptom.

 

- sve u svemu, malo mi je smešno da se Jokiću seciraju neki klipovi van konteksta, da li se svaki put potrudio u odbrani.. jasno je da je to njegova igra i da ide na to da se uspostavi brza i tečna igra koju protivnik ne može da isprati. To je i uspeo u prvom poluvremenu. Mislim da je Meli tada i dao gro poena, a i pored toga se Jokić sprdao sa njima (ili očekujemo više od 40-26 za 13 minuta?).

 

- Kari je jednostavno ispao smešan sa nekim svojim zamislima i rotacijama; sve i da neke zamisli nisu prošle, te da su Italijani dobro pripremili meč, Jokić je trebalo da igra 36 min, sa dve mini pauze - na kraju prve i treće četvrtine. Za tih 8 minuta više, ubacio bi sigurno još desetak poena i verovatno izbacio Melija ili koga već iz igre.

 

- ogromna je šteta što smo Jokića u ovakvoj formi, i igračkoj i fizičkoj i mentalnoj, protraćili zarad Karijevih gluposti.

 

 

Bravo za post. 

 

Ovo poslednje je upravo nesto za cim zalim najvise. Prosto nevjerovatno

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Još da dodam da je sada jasno i da je nevođenje Teodosića jedna obična glupost

 

Ne isključivo zbog toga što:

 

A. Jedini ima tonu iskustva u ovakvim mečevima

 

B. Među retkima u ovom timu koji ima sportski ponos, inat, bezobrazluk i želju za pobedom

 

C. Radije bih njemu dao neki od 16 šuteva Jaramaza, Mićića, Lučića i Gudurica, sa verom da bi ipak pogodio više od jednog (mada se u BGu nije proslavio bio, ali ovo je ipak potpuno drugi sistem takmičenja)

 

D. Svakako ne bi igrao lošiju odbranu od Mićića

 

Već zbog toga što je naš igrač koji bi:

 

E. Ubedljivo najlakše uspeo da doturi loptu do Jokića. Da li kroz pik ili da 45 striktno ili i sa centra terena ako treba. Većini drugih igrača je običan pas bio pravi izazov.

 

Umesto da mu se pronađe takva uloga, naročito u ovom preslabom belovskom sastavu, koji nema nikakvo liderstvo i karakter, Kari je odlučio da legendu srpske košarke, koja je od 2009 donela 4* (računamo i Tursku naravno) finala i jedno polufinale (na ukupno 6 takmičenja) - javno ponizi i odstrani. Potez koji nijedna košarkaška nacija sebi ne bi, niti je dozvolila. Naročito ne kada ti i igrački kvaliteti te legende trebaju. Svi smo svesni da je čunj u odbrani - ali o čunj se neko i saplete; o Micićevu senku niti ko može da se saplete, niti je se bilo ko uplašio.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Mislim da se ovde prenebregava činjenica da je najveća razlika u kvalitetu između NBA i ostalih ekipa pre svega odbrana. Malone pravi lude stvari u odbrani kako bi pokrio Jokića. GSW pravi remek dela od timske odbrane kako bi smanjio pritisak na Stefa pod košem. Igranje Jokića i dobijanje njegovih 50/20/20 na 40 minuta podrazumeva i da se igra prilagodljiva odbrana koja nije samo svi preuzimaju sve, ima tu još gomila finesa pre svega ostalih igrača. Nastavnik fizičkog je nešto i prokomentarisao, skoro pa uvredljivo, na račun odbrane Srbije. Po meni, krivica je 80% na potpuno arhaičnoj odbrani Pešića i 20% na nastupu Micića koji je, blago rečeno, skandalozan. Osim, ukoliko nije očekivao, kao i mnogi drugi dobri napadači, da bude "pokrivan" u odbrani, što je opet trenerov posao, koji on nije uradio.

 

edit: ovo što kaže Medo, ukoliko ćeš da ostavljaš Micića na odstrel (na stranu što bi on mogao i malo da se trudi, to je druga priča), onda fuck it, povedi Tea i Anđušića i let it fly...

 

Ne razumem ovu želju da se nepobitno utvrdi srpstvo Dončića, Miličića, Mirotića, Bogdanovića...

Edited by freethrow
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@medobrundo 

Otkazivanje Teodosica se desilo pre povrede Avramovica... verujem da bi Kari ipak poveo Tea da je jos uvek bio u konkurenciji posle te povrede. Kao i Nedoviceve rovitosti. Ali jbg, tako nam se desilo, odrekao se Tea misleci da imamo Avramovica i Nedovica u full-u. 

 

Iako bi to vodjenje Tea, kao sto i sam navodis, promenilo koncept nase igre. Tipa sa "fizicki smo jaki u odbrani" (sto mi deluje da je Kari hteo) u "idemo na kos vise". Mislim da zato nije ni Andjusica pozvao, jer su mu Vanja i Dobric bolji defanzivci a koji znaju da opale 3p tu negde kao i Andjusic. A i mladji su znacajno.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...