Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

Quote

Nikola Jokić dominira na prvenstvu Evrope, Bogdan Tanjević je izneo svoje mišljenje kako će Italijani da ga čuvaju.

– Oni će da igraju na “blef”, da ga udvajaju i utrajaju. Puštaće spoljne igrače da imaju otvoren šut da im bude teret što su sami, da im stvore pritisak. Velika je razlika između Srbije pre godinu dana. Jokić je dominantan igrač. Sav je motivisan da te pobedi, ne gleda cifre, samo rezultat na tabli. Zbog toga je igra dobra, univerzalna, igra sa spoljnim i unutrašnjim plejmejekrom. Pešić je dobro postavio igru, jako mi se dopada kako Srbija igra. Ekipa ne može da igra dobro, ako ne igra dobru odbranu, a Srbija igra dobru odbranu. Mi smo u moje vreme neke nedostatke pokrivali dobrom odbranom – jasan je bio Tanjević.

Italijanski mediji su po rečima Bogdana Tanjevića već otpisali svoju reprezentaciju. To je opasno.

– Ogroman respekt i malo optimizma. To je opasno za početak utakmice, osuđeni na smrt igraju najbilje utakmice, izneće najveću energiju oslobođeni obaveze. Mogu da pogode ono što se ne pogodi protiv ekipe sa manje kvaliteta. Niži su ispod koša, Galinari im fali, može da se gura ispod koša, a kad izađe na osam metara pogodi trojku. Veliki je hendikep neigranje Galinarija.

Biće to i dvoboj dva trenera različitog iskustva, iskusnog Svetislava Pešića i neiskusnog Poceka.

– Uvek dajem prednost ekipama koje vodi Pešić. On zna da postavi ekipu. Imao je od koga da uči devet godina, to ti je osnovna škola plus ponovo prvi razred – uz osmeh je poručio Tanjević i nastavio: Fantastičan posao radi Kari, Poceko nema toliko iskustvo. Voditi reprezentaciju je drugačije nego kada vodiš klub, to su različite metodologije. Prednost je na strani Srbije kada je reč o sleketoru.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Kakva moderacija ovuda ordinira pokazuje to da nisu banovali Meka pred prvenstvo. Neozbiljno. 😤

 

trebalo je, jer sada ima grofa AKA the first followera, koji je meka transformisao iz the lone nut pozicije u lidera. sve je to prikazano ovde u par minuta:

 

 

  • Thanks 1
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Snjofko said:

Razmisljao sam ko ce da glumi u filmu o osvajanju prvenstva

 

 

Micić

 

micic.jpg

 

Jaramaz

 

jaramaz-1.jpg

 

Gudurić

 

guduric.jpg

 

Marinković

 

marinkovic-1.jpg

 

Nedović

 

nedovic.jpg

 

Lučić

 

lu-i.jpg

 

Kalinić

 

kalinic.jpg

 

Jagodić Kuridža

 

Kuridza.jpg

 

Davidovac

 

davidovac.jpg

 

Jokić

 

jokic.jpg

 

Milutinov

 

milutinov.jpg

 

 

Ristić

 

ristic-1.jpg

 

Bez Bikovića, preklinjem te. Zapravo, bez svih pripadnika Montevideo postave. 

 

Nego, ja pala s Marsa, jesmo li u 18h ili 21h?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Shonewizard said:

U 18h.

 

Imam tremu 😄

 

Hvala! Ne znam gde videh 21h i ostah načisto zbunjena 😄 

 

46 minutes ago, Marvin said:

Ja ubijam tremu medobrundovom metodom 🙂

 

Ja nemam tremu. Poslednja dva dana nisam stigla da razmišljam o košarci ni da čitam forum, možda je to pomoglo... Verujem da će momci dobiti večeras ali neće Žabari biti mačiji kašalj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Danas cemo da vidimo na kom niovu nam je odbrana. Mislim da je ovo veci ispit za nasu odbranu nego potencijalni duel protiv Francuske. Imho Italija je jedna od ekipa ciji nam stil igre najmanje odgovara. Igraju dosta od lopte, sa puno kretnji, svi sutiraju i ako udju u ritam to je vrlo nezgodno. Danas cemo posebno videti kako branimo pnp, koji nam je verovatno najslabija tacka u odbrani. Ocekujem da to branimo sa trecim igracem, a onda da vidimo koliko brzo i dobro rotiramo.

Za napad se samo nadam da ne upadnemo u neku sutersku nervozu, da se mase otvoreni sutevi u nizu jer je to Italijanima jedina sansa da pobede. Jokic ce verovatno dati bar 20 poena iako ce ga bezobrazno udvajati, ali mora i ostatak ekipe da isprati to.

  • Like 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...