Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

17 minutes ago, realno *w said:

 

Dovoljno dobro klupa: Slukas počinje sa klupe, Agravanis, Papajanis, malo Papapetru i to je to, ni ne treba im više.

Janis bez ikakvih problema igra 37-38 minuta, niti se umara, niti ulazi u problem sa ličnim greškama, ništa. I Dorsi isto.

Gledam njihova 4 glavna igrača, prosečno prave izmedju 1 i 2 lične.

 

 

 

 

Da li im treba vise ili ne je stvar za diskusiju, ali ovo nije dugacka klupa. Plus sto su Papajanis i Papapetru skoro pa neupotrebljivi (protiv nas svakako, njihovih 10 minuta je crna grupa iz koje se nece izvuci), Agravanis za sad overachievuje, nisam ubedjen da ce takav biti u eliminacijama.

 

Jedini legit igrac, i to potencijalno, je Slukas.

 

Luncis, Larenzakis i Kostas su apsolutni non factori.

 

 

 

 

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jokić , Kalinić i Micić su ovo do sada igrali sa 50% . Zašto, Jokić jer je u NBA naučio da dozira potrošnju, a Vasa i Kalina jer su takvi likovi pogotovo Micić.

Mislim da imamo najjaču ekipu , a tu mislim i na klupu. Raduje me dobra igra Micića, ja sam prilično euforičan iako sam svestan da u jednoj tekmi možeš da izgubiš i od lošijih ekipa nego što su one koje nas čekaju

Edited by Milos 3.14
Link to comment
Share on other sites

Francuska klupa - Maledon pomeren na kraj, ne dobija minute uopste. Okobo, Mbaje, Luvavu je cak starter cesto, ima ozbiljnu minutazu bez ikakvog ucinka, Tarpej, Albisi, Ertel kao prvi plej tiha jeza.

 

Oni jedino imaju rotaciju na centru - Gober, Fal, Poaje i tu su jaki (nebitno za nas, Jokic ih svu trojicu puni besomucno).

 

Treba im vrhunsko poentersko nosenje Furnijea sa 25+ poena uz 50%+ iz igre, Jabusele da sve pokrpi i ubacuje otpatke u napadu, i da im se pojavi jos neko iz trojca Ertel, Luvavu, Okobo.

 

To njima treba za kompetitivnu utakmicu protiv prosecne nase partije.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Obi-Wan said:

Samo da primetim da mi ne sviđa floskula koja se izgleda zapatila -  "ne igramo mi na max broju obrtaja".

 

Nije ovo humanitarni turnir pa jedan napad igraš, drugi se zezaš i slično. Moj dojam da se mi svesno nismo spuštali na "niži broj obrtaja", nego da je to posledica dobre igre protivnika. I ono što je najvaznije iz tih par neprijatnih situacija čupali smo se uglavnom kad su nam ulazili šutevi u serijama.

Recimo da bi preciznija formulacija bila da ne igramo sve vreme na max broju obrtaja. Svesno ili nesvesno dolazi do delimičnog opuštanja kada vodiš 15-20 protiv protivnika za koga znaš da je nominalno slabiji. I kad su nam prilazili, relativno brzo smo se čupali. Dalje, kombinuju se petorke više nego kada bi se nagazilo do daske. Zatim, očigledno je da kod Jokića ima ohoho prostora da dodatno maltretira protivnike. Na kraju, igrali smo bez rezervnog centra, koji se mirne duše može nositi sa većinom prvih centara ostalih ekipa a ispao je iz ekipe i Vanja, čija se uloga u šutu i odbrani jasno videla do sada.

 

Sve ovo vide i potencijalni protivnici i znaju da koliko god da smo povremeno delovali strahovito protiv ipak nedoraslih protivnika, ima još rezervi u našem sastavu i našoj igri.

 

Dodatno, mislim da većinski među forumašima dominira stav koji je miks samopouzdanja i nezaletanja, što je, po meni, baš kako treba.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Milos 3.14 said:

Jokić , Kalinić i Micić su ovo do sada igrali sa 50%

Ne znam za Micića i Kalinića, ali za Jokića se slažem, ovo do sada je sve dobro i fino, ali u KO fazi očekujem da počini nekoliko zločina nad protivničkim ekipama.

Edited by Beonegro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Beonegro said:

Pešić je rekao da bi trebao da bude u sastavu večeras. Sedlaček je rekao da će sigurno biti u sastavu, ali da vjerovatno neće ulaziti u igru.

Nije ni bitno za večeras.

 

Da se ja pitam, starteri bi igrali samo prvu četvrtinu, i možda par minute treće, a ostalo Ristić, Kuridža... i Gudurić kao glavni većeras da se malo opusti.

 

Najvažnije je da se niko ne povredi večeras i da se odmore Kalina, Jokić i Micić.

Edited by Stari Wook
Link to comment
Share on other sites

Da kazem da mi je drago sto nam sad i definitvno nece zapasti Ukrajina. Oni uvek dovedu neku naopako nasadjenu ekipu, borbeni su, idu svi na prodore bez straha, a ova trojica ogromnih pod kosem to kupe i popravljaju promasaje iz drugog plana + dobro zatvaraju reket u odbrani. Da ne pricam sto neretko pocnu da ubacuju nenormalne stvari, kad igraju protiv najjacih ekipa. Secam se kako su Amere namucili, ovi ih prelomili tek u poslednjih par minuta.

Sto se tice Italije i Hrvatske, ima argumenata i za i protiv za obe ekipe. Ali mi smo tu svakako favorit, tako da nema razloga za brigu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako dobijemo Poljake veceras:

 

EF - Italija

QF - Francuska ili Turska

 

Ako izgubimo od Poljaka veceras:

 

EF - Hrvatska

QF - Spanija ili Litvanija

 

Jel sam dobro iskalulisao? Meni su iskreno obe opcije jednako primamljive, cak mi se prva vise svidja. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ili sam nesto sjebao, jer kolko ja vidim, gledace se kos razlika za ovo (hrvati dobili ukrajince, ukrajinci dobili italijane, a italijani dobili hrvate?):

 

Hrvatska sad ima +20

 

Ukrajina ima +16

 

Italija je na +11, a igrace sa Britancima koje ce da ocetka sigurno 10 plus i u tom slucaju biva druga, Hrvati treci, a Ukrajinci cetvrti i idemo na njih?

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Markoss said:

Ako dobijemo Poljake veceras:

 

EF - Italija

QF - Francuska ili Turska

 

Ako izgubimo od Poljaka veceras:

 

EF - Hrvatska

QF - Spanija ili Litvanija

 

Jel sam dobro iskalulisao? Meni su iskreno obe opcije jednako primamljive, cak mi se prva vise svidja. 

 

bukvalno nema nikakve razlike. treba dobiti ovo večeras bez nekog krljanja i to je to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Markoss said:

Ili sam nesto sjebao, jer kolko ja vidim, gledace se kos razlika za ovo:

 

Hrvatska sad ima +20

 

Ukrajina ima +15

 

Italija je na +11, a igrace sa Britancima koje ce da ocetka sigurno 10 plus i u tom slucaju biva druga, Hrvati treci, a Ukrajinci cetvrti i idemo na njih?

 

 

Gleda se međusobni ogled između Ukrajine, Hrvatske i Italije. 

Ukrajina +6

Hrvatska 0

Italija -6

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Markoss said:

Ili sam nesto sjebao, jer kolko ja vidim, gledace se kos razlika za ovo (hrvati dobili ukrajince, ukrajinci dobili italijane, a italijani dobili hrvate?):

 

Hrvatska sad ima +20

 

Ukrajina ima +15

 

Italija je na +11, a igrace sa Britancima koje ce da ocetka sigurno 10 plus i u tom slucaju biva druga, Hrvati treci, a Ukrajinci cetvrti i idemo na njih?

 

Vecerasnji mec Italija - Britanija je nebitan, Italijani su sigurno 4-ti, Ukrajina je 2-ga, a Hrvatska 3-ca.

Edited by Borca
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...