Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

7 minutes ago, bosMan_jr said:

Moram da kazem da ne vidim da ih iko potcenjuje, ja sam ih vise puta pre pocetka naveo kao prvog favorita (jos kad se kompletiraju u odnosu na Bg).

I nisam primetio da se neko pobunio preterano.

 

Blago tebi onda, ali piše se ovde svašta. 😄 

 

7 minutes ago, bosMan_jr said:

Osim toga, cinjenica je da smo Slovenija, Grcka i mi na prva 3 mesta, a kako ko redja je stvar ukusa.

Takodje ne bih mnogo zakljucaka izvlacio iz duela sa Holandijom i Ceskom, kao sto nikakav pokazatelj nasih dometa ne.m bi bila pobeda od 30 razlike danas.

Juce Poljska razbija Cesku, danas gubi 30 od Finske. 
Na turniru ovog tipa se broje pobede, sve drugo je bitno samo gledaocu u fotelji.

 

Ma slažem se skroz sa ovim :)) To su prva 3 favorita pa mi međusobno procenimo kome ćemo dati najviše šanse. 

 

7 minutes ago, bosMan_jr said:

 

dodatno, ako pricamo o potcenjivanju samog Janisa, ja bih uvek svoju sudbinu stavio u ruke Janisa ako su ponudjeni Luka, Jokic i on. 
Luka naravno to moze promeniti u buducnosti, ali ako pricamo leta 2022. situacija je ta. 
 

E drugi je par cipela sto neki kosarkaski strucnjaci posmatraju kosarku kao umetnicko klizanje pa neki dobijaju vise poena na stil

 

Apsolutno! 

7 minutes ago, Don Radonja said:

Ovo kao pogledajte 3Q u 1995 sta se tamo desilo. 😄

 

Pa nije bilo toliko davno, ko je gledao... 😉 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Beonegro said:

Meni je OK to što mu ne sude korake, mislim da je podprckavanje igrača suđenjem tih pasivnih koraka koji im ne donose prednost nad odbrambenim igračem baš najpodlije što sudija može da radi (mislim da je Jeretin prije 20 - 25 godina zbog toga naboo u crnogorskoj ligi - i za to dobio suspenziju godinu dana - izvjesnog Vladana Šundića, sada ABAligaškog sudiju, koji je neskriveno uživao da te hvata na tim sitnicama). OK mi je i to što je zaštićen, zvijezde i treba da budu zaštićene. OK mi je čak i da mu tolerišu demarkiranje rukama kad ga čuva neko ko mu parira snagom, tipa Jokić i Zubac, ali je jebeno odvratno da mu juče puštaju da u odlučujućim napadima potpuno neskriveno gura Matkovića pa Hezonju, jer bih tako i ja sad sa 44 godine mogao da dam koš, čak i ozbiljnim igračima.

Kako ne donosi prednost ako se on za ceo turnir ne bi adaptirao na prava fibina pravila.Makar to bile situacije kada nikog nema oko njega a on krece lagano u napad na svojoj polovini.

Mada shvatam sta si hteo reci,opet mislim da treba biti dosledan.

P.S bio je neki snimak grckog novinara pred prvenstvo gde ga je hvalio za sut,pa neke fadeaway suteve baca na treningu.Tu mu vezbe i poteze pokazuje trener,trener odradi dribling jedan korak,drugi,zaokret  a Janis jedan,dva,tricetiri..zaokret sut.Nisu koraci jer nije uhvatio loptu ali jasno je da bi imao problema na prvi korak po fibinim pravilima,ne idu mu te sitnije stvari.

 

No hajde da vidimo jesu li Italijani blesavi da trce sa Grcima ili ce da odigraju nesto planski.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Selektor Srbije, Svetislav Pešić odvojio je i deo svog vremena posle konferencije, kako bi na srpskom sagledao stvari sa današnjeg meča.

- Ovo je bila jedna atmosfera, kako da kažem, izvanredna, pravi spektakl u kojem su učestvovali i naši navijači. Mi smo malo podigli Čehe u zadnjoj četvrtini, ali kao što sam rekao i na zvaničnoj konferenciji, možda nam je baš bila potrebna ovakva utakmica za ono što nas očekuje. Mi smo u drugoj četvrtini demonstrirali odbranu koju želimo, otišli smo na 17:2, pogotovo zbog tih rotacija sa kojima smo radili. Malo smo se opustili u trećoj četvrtini, što nije dobro na ovakvom turniru, ali je bitno da budemo svesni da se to ne sme dešavati na utakmicama gde smo favoriti. 

Zadovoljan je bio selektor i činjenicom da je Srbija imala samo sedam izgubljenih lopti večeras.

 

- Oni su pokazali šta bi uradili, pokazali su ponos i to su uradili na dobrom nivou, mi smo, interesantno je, napravili samo sedam izgubljenih lopti. To je fantastično, sve ispod deset izgubljenih lopti je razumljivo. Radimo na tome da što manje gubimo lopte. Malo su nas pritisli preko čitavog terena, uzimali smo isliovane šuteve, sa razlogom, jer su odradili dosta dobru odbranu. Od toga nam je bitno da profitiramo, da znamo šta nas očekuje u tim utakmicama. Igra se skoro svaki dan, teško je zadržati taj kontinuitet na kojem radimo.

 

Sutra je za Srbiju dan za odmor, što će naši momci iskoristiti da napune baterije pre večernjeg treninga.

- Sutra imamo priliku da odspavamo, ako mislite da je ova utakmica bila levom rukom, ako nije na nivou naše ekipe, a odigra utakmicu sezone protiv nas, mnogo je teško za nas i morate da razumete da je odnos prema igri i sinoć bio na dosta dobrom nivou. Na drugoj strani je isto bila ekipa sa ponosom, da se pokaže protiv favorita za kojeg smo mi ovde proglašeni.

Naravno, Pešić je istakao da je uvek bolje pobediti, nego izgubiti.

- Što je najvažnije, bolje je kada se pobedi, nego kada se izgubi. Istovremeno, želimo da od pobede profitiramo, kada izgubiš gledaš sve i razgovaraš mnogo više. Kad se pobedi, pobedio si i stvarno pomisliš da je sve perfektno, ali nije. Zato je važno da vidimo kako reagujemo pred ovakvom publikom, nije ovo bila galama na nivou "Pionira", ali je galama bila. Ipak su to momci koji imaju neki pritisak, a sa druge strane je bila odbrana na granici faula. Hoću da kažem da je odbrana Čeha bila na visokom nivou, mi smo morali da nađemo druga rešenja, ali dobro je.

Našalio se selektor da nema nikakvog udvaranja igračima, da sve rešavaju u hodu.

- Moram da vam kažem da se ne udvaram igračima, imam inteligentne momke, razumeju i svesni su toga da kada dođemo u ovakvu situaciju, znaju da se izvade. 

Najvažnija vest bila je dolazak Nikole Milutinova u Prag u toku sutrašnjeg dana.

- Trebalo bi, on je super, već je dobro

 

Link to comment
Share on other sites

Apsolutni sam nemač pojma i toga sam svestan... Al' aj, nemo' se ljutite. 

 

Najviše od svega me brine jako mali broj laganih poena. Previše je napada koji predugo traju i svode se na besomučno dodavanje lopte u krug. Deluje prilično neraznovrsno. 

 

Možda je potpuno glupo, ali da li bi imalo smisla probati sa više Micić+Nedović minuta na terenu? Ne mislim nužno na više Vasinih minuta, nego samo više Nedovića u postojećim Micićevim. Recimo kod Nedovića lopta u prvoj fazi napada jer je brz i može da odvuče odbranu, napravi višak i više otvorenih igrača a time bi se i Vasi negde otvorilo više prostora i za bolji pregled a i da eventualno po prijemu lopte krene na ulaz ili uzme šut, a da pri tom nije iznuđen zato što je 4 sekunde na satu. 

 

Jasno je da meni kad gledam naše u oči više upadaju naše mane i svaki promašaj je katastrofa, dok drugi deluju poletno i puni energije i da mogu sve. Pretpostavljam da ljudima s druge strane kad gledaju nas ne izgleda tako, ali čak i u tom slučaju ... Zašto deluje da se mučimo? 

 

Uz samo maaaaaaaalo bolji procenat šuta čini mi se da bi i ove užasne 3/4 lakše podneli i mnogo ranije prekinuli ove serije protivnika... 

 

+ Kad nam stiže Milutinov? 

Link to comment
Share on other sites

Davidovac deluje kao izletnik a ovde na forumu ima maltene status božanstva. Sve vreme priprema neupitno među 12. Ni u jednom segmentu igre dovoljno dobar. Mlako. Čak je i Ristić više opravdao poziv od njega.

Edited by drgnk
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, drgnk said:

Davidovac deluje kao izletnik a ovde na forumu ima maltene status božanstva. Sve vreme priprema neupitno među 12. Ni u jednom segmentu igre dovoljno dobar. Mlako. Čak je i Ristić više opravdao poziv od njega.

Postoji legenda da on pali motore tek u plejofu, tj. ovde u nokaut fazi, pošto mu često ovako izgleda ligaški deo sezone. Bumo vidli.

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Ja sam jos pre pocetka rekao, Micic nama  mora biti vodja druge petorke sa Milutinovim jer su mnogo kompatibilni i opasni zajedno. Opasniji je Micic sa Milutinovim nego sa Jokicem. Njima dvojica trebaju 2 lopte. Trebalo je da Teo bude plej sa Jokicem u petorci i napadi bi izgledali mnogo bolje i smislenije. Pustite vi odbranu, mi sad ne primamo ispod 80

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, dulematic said:

Samo da prijavim da ću da vas izveštavam iz Berlina sa polufinala i finala, a možda uhvatim i jednu četvrtfinalnu utakmicu, u sredu večernju ako budu igrali naši i uspem da navatam kartu. Za finalni vikend karte kupljene 🙂


Onda idemo posle polufinala da proslavimo uz pivo 😎

 

Sad, da li pobedu Srbije ili neke Grčke, who cares, pivo je pivo.

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, drgnk said:

Davidovac deluje kao izletnik a ovde na forumu ima maltene status božanstva. Sve vreme priprema neupitno među 12. Ni u jednom segmentu igre dovoljno dobar. Mlako. Čak je i Ristić više opravdao poziv od njega.

Davidovac izgleda kao neko ko je zalutao u reprezentaciju. 

 

On bi trebalo da je osigurač za Kalinića/Lučića, a za sada čista 0.  Ni Lučić nije mnogo bolji. Za sada od krila jedino Kalina odrađuje posao. Jako tanko na SF/PF.

 

Bekovi po meni igraju bolje od očekivanog, posebno Jaramaz i Marinković, a realno je očekivati da Gudurić i Nedović dignu formu za eliminacije. 

 

 

Edited by Stari Wook
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Redstar0356 said:

Ja sam jos pre pocetka rekao, Micic nama  mora biti vodja druge petorke sa Milutinovim jer su mnogo kompatibilni i opasni zajedno. Opasniji je Micic sa Milutinovim nego sa Jokicem. Njima dvojica trebaju 2 lopte. Trebalo je da Teo bude plej sa Jokicem u petorci i napadi bi izgledali mnogo bolje i smislenije. Pustite vi odbranu, mi sad ne primamo ispod 80

 

Koliko bi lopti bilo potrebno za Tea i Nikolu? Ovo su baš hot tejkovi, Teodosić i Jokić su obojica "lucidni" kreatori i ne verujem da bi se poklopili, barem ne bez duge, duge pripreme. Lično mislim da Jokiću više odgovara Micić kao plej jer je plej-skorer.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne vidim stvarno razlog za neko mracenje, zaista mi se cini da igramo na nekih 40% trenutno. Odbrana i skok nisu sjajni, ali se vidi da kad ga stegnemo stegnemo i time lomimo protivnike, sto je jako vazno. Naravno, Holandija i Ceska nisu nikakav reper (mada se vise ne slazem da su te reprezentacije bas takav apsolutni odron, kad ih relativno uporedimo sa nekim drugim reprezentacijama ovde), ali nadam se da ce u eliminacijama taj tonus i koncentracija biti maksimalni 40 minuta i ako to bude slucaj, ja zaista ne vidim da bi nam iko osim Slovenije mogao da predstavlja nepremostivu prepreku. I dalje bismo mogli da izgubimo od par reprezentacija naravno, ali bi to bilo iznenadjenje.

 

Dalje, uopste ne mislim da Kari nesto baguje. Mislim da je jako svestan toga da nam treba sto vise raspolozivih igraca za nokaut fazu i zbog toga "previse" drzi drugu postavu na terenu. Time pokazuje da im veruje i zeli da se sami iskobeljaju kad upadnu u probleme.

 

I danas dok su nam Cesi pravili onu seriju i kad je stvarno pretila nekakva opasnost da upadnemo u neku zavrsnicu na dve-tri lopte, menjao je polako. Nije vrsio duple izmene, trazio tajmaute, besneo, vec je prvo vratio samo Kalinica, onda Micica, pa onda Jokica i onda je Marinkovic resio tekmu, sto je takodje jako bitno.

 

Dalje, ona skrnava petorka najcesce igra sa Guduricem. Jasno je da Kari zeli njega da aktivira sto vise i promovise ga u nekog vodju druge postave. Podseca me malo na ono sto je igrao Harden davno u Oklahomi. E sad, to bi mozda mogla da bude i Nedoviceva uloga, ili bi i njih dvojica mogli da se ukombinuju, ali takodje mislim da Nedovica zeli polako da vraca, pa za sada njegova uloga nema puno smisla, daje mu loptu u ruke, ali u petorkama gde ima dovoljno osiguraca da se i ne ocekuje od njega da resava napade. Mislim da ce se to promeniti kako turnir bude odmicao.

 

Ristic je ocigledno najslabiji igrac u sastavu, ali ipak raduje njegova igra, jer nije toliko tragicna statisticki, iako objektivno pravi mnogo gresaka na terenu i ponekad bas deluje amaterski, ali imajuci u vidu ocekivanja, mislim da ih je i prevazisao i ipak solidno odmorio Jokica dok Milutinov nije tu.

 

Marinkoviceva uloga je spot on i usudicu se da kazem da ovakav Marinkovic zaista menja mnogo bolje igrace koji iz ovog ili onog razloga ne igraju ovde.

 

Ostali takodje imaju definisane uloge i isporucuju ih korektno, pogotovo je bitan Kuridza da bude ovako ladan ceo turnir, da hasluje, nista vise ne treba od njega.

 

Brine samo Davidovac i cini se da je jasno sto je bio na kraju klupe u pripremnom periodu. Ili mu uloga ne odgovara (mada ne vidim zasto ne bi, kad on ovo igra i u Zvezdi, neka 3/4) ili je neki drugi problem, ali kvalitet njegove igre je jako nizak, plus je malokrvan. Ako se ne trgne, deluje da ce praviti Riletu drustvo na kraju klupe, dok ce Kuridza giljati 15ak minuta i u eliminacijama.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Redstar0356 said:

Ja sam jos pre pocetka rekao, Micic nama  mora biti vodja druge petorke sa Milutinovim jer su mnogo kompatibilni i opasni zajedno. Opasniji je Micic sa Milutinovim nego sa Jokicem. Njima dvojica trebaju 2 lopte. Trebalo je da Teo bude plej sa Jokicem u petorci i napadi bi izgledali mnogo bolje i smislenije. Pustite vi odbranu, mi sad ne primamo ispod 80

Ma pazi da se Micić kao MVP Evrolige skloni Teodosiću, lol

 

Teo bi kupio ostatke iza Micića kao što to sada radi Jaramaz, a pitanje je i da li bi video minute da se Nedović nije povredio, jer i njega Pešić koristi povremeno na kecu koliko sam uspeo da primetim. Na to sve i Avramović dan posle otpisivanja Tea se povredio.

 

Pešić je izrazio veće poštovanje prema Teu što ga nije vodio, nego da dobije 5-10 minuta i da igra garbage time.

Edited by Dracarys
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, McLeod said:

Ne vidim stvarno razlog za neko mracenje, zaista mi se cini da igramo na nekih 40% trenutno. Odbrana i skok nisu sjajni, ali se vidi da kad ga stegnemo stegnemo i time lomimo protivnike, sto je jako vazno. Naravno, Holandija i Ceska nisu nikakav reper (mada se vise ne slazem da su te reprezentacije bas takav apsolutni odron, kad ih relativno uporedimo sa nekim drugim reprezentacijama ovde), ali nadam se da ce u eliminacijama taj tonus i koncentracija biti maksimalni 40 minuta i ako to bude slucaj, ja zaista ne vidim da bi nam iko osim Slovenije mogao da predstavlja nepremostivu prepreku. I dalje bismo mogli da izgubimo od par reprezentacija naravno, ali bi to bilo iznenadjenje.

 

Dalje, uopste ne mislim da Kari nesto baguje. Mislim da je jako svestan toga da nam treba sto vise raspolozivih igraca za nokaut fazu i zbog toga "previse" drzi drugu postavu na terenu. Time pokazuje da im veruje i zeli da se sami iskobeljaju kad upadnu u probleme.

 

I danas dok su nam Cesi pravili onu seriju i kad je stvarno pretila nekakva opasnost da upadnemo u neku zavrsnicu na dve-tri lopte, menjao je polako. Nije vrsio duple izmene, trazio tajmaute, besneo, vec je prvo vratio samo Kalinica, onda Micica, pa onda Jokica i onda je Marinkovic resio tekmu, sto je takodje jako bitno.

 

Dalje, ona skrnava petorka najcesce igra sa Guduricem. Jasno je da Kari zeli njega da aktivira sto vise i promovise ga u nekog vodju druge postave. Podseca me malo na ono sto je igrao Harden davno u Oklahomi. E sad, to bi mozda mogla da bude i Nedoviceva uloga, ili bi i njih dvojica mogli da se ukombinuju, ali takodje mislim da Nedovica zeli polako da vraca, pa za sada njegova uloga nema puno smisla, daje mu loptu u ruke, ali u petorkama gde ima dovoljno osiguraca da se i ne ocekuje od njega da resava napade. Mislim da ce se to promeniti kako turnir bude odmicao.

 

Ristic je ocigledno najslabiji igrac u sastavu, ali ipak raduje njegova igra, jer nije toliko tragicna statisticki, iako objektivno pravi mnogo gresaka na terenu i ponekad bas deluje amaterski, ali imajuci u vidu ocekivanja, mislim da ih je i prevazisao i ipak solidno odmorio Jokica dok Milutinov nije tu.

 

Marinkoviceva uloga je spot on i usudicu se da kazem da ovakav Marinkovic zaista menja mnogo bolje igrace koji iz ovog ili onog razloga ne igraju ovde.

 

Ostali takodje imaju definisane uloge i isporucuju ih korektno, pogotovo je bitan Kuridza da bude ovako ladan ceo turnir, da hasluje, nista vise ne treba od njega.

 

Brine samo Davidovac i cini se da je jasno sto je bio na kraju klupe u pripremnom periodu. Ili mu uloga ne odgovara (mada ne vidim zasto ne bi, kad on ovo igra i u Zvezdi, neka 3/4) ili je neki drugi problem, ali kvalitet njegove igre je jako nizak, plus je malokrvan. Ako se ne trgne, deluje da ce praviti Riletu drustvo na kraju klupe, dok ce Kuridza giljati 15ak minuta i u eliminacijama.

 

Fina analiza, samo bih rekla da me pomalo živcira kad razne ekipe nazivamo odronima i sl. Moramo se suočiti s tim da danas svi igraju košarku. Naravno, ni Holandija ni Češka nisu test kakav bi bile Grčka/Slovenija/Francuska, ali opet i oni imaju igrače koji mogu da "polude" i natrpaju nas, pogotovo sa tendencijom da protiv nas svi šutiraju perfektno. Prelomiti i takve ekipe je odličan boost samopouzdanja jer znači da tim mora biti fokusiran svih 40 minuta da bi pobedio. 

2 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Kakav bespotreban optimizam

 

Ti bar znaš kako je praviti ražanj dok je zec još u šumi. ❤️

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svakako.

 

Sto se odrona tice, iako je delovalo da je ova Holandija ubedljivo najgora ekipa na prvenstvu, ja nisam siguran iskreno, mnoge ekipe izgledaju gore od ocekivanog, recimo Gruzija bas lose izgleda, mnogo ih je unazadila povreda Sengelije ocigledno, ali mnogi su ovde bez nekih od najboljih igraca pa igraju.

 

Madjarska isto ne izgleda sjajno, Bugarska je takodje lose, mada su se danas drzali protiv Turaka 25 minuta (koji jesu banda, sa druge strane). Britanci se isto drzali otprilike toliko protiv Hrvata, ali je ocigledno da ce biti malo setnje i jos ociglednije da razlika izmedju apsolutnih favorita za medalje i ovih koji cekaju iz senke nije tolika koliko se mislilo, bar prema ova prva dva kola.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, McLeod said:

Ne vidim stvarno razlog za neko mracenje, zaista mi se cini da igramo na nekih 40% trenutno. Odbrana i skok nisu sjajni, ali se vidi da kad ga stegnemo stegnemo i time lomimo protivnike, sto je jako vazno. Naravno, Holandija i Ceska nisu nikakav reper (mada se vise ne slazem da su te reprezentacije bas takav apsolutni odron, kad ih relativno uporedimo sa nekim drugim reprezentacijama ovde), ali nadam se da ce u eliminacijama taj tonus i koncentracija biti maksimalni 40 minuta i ako to bude slucaj, ja zaista ne vidim da bi nam iko osim Slovenije mogao da predstavlja nepremostivu prepreku. I dalje bismo mogli da izgubimo od par reprezentacija naravno, ali bi to bilo iznenadjenje.

 

Dalje, uopste ne mislim da Kari nesto baguje. Mislim da je jako svestan toga da nam treba sto vise raspolozivih igraca za nokaut fazu i zbog toga "previse" drzi drugu postavu na terenu. Time pokazuje da im veruje i zeli da se sami iskobeljaju kad upadnu u probleme.

 

I danas dok su nam Cesi pravili onu seriju i kad je stvarno pretila nekakva opasnost da upadnemo u neku zavrsnicu na dve-tri lopte, menjao je polako. Nije vrsio duple izmene, trazio tajmaute, besneo, vec je prvo vratio samo Kalinica, onda Micica, pa onda Jokica i onda je Marinkovic resio tekmu, sto je takodje jako bitno.

 

Dalje, ona skrnava petorka najcesce igra sa Guduricem. Jasno je da Kari zeli njega da aktivira sto vise i promovise ga u nekog vodju druge postave. Podseca me malo na ono sto je igrao Harden davno u Oklahomi. E sad, to bi mozda mogla da bude i Nedoviceva uloga, ili bi i njih dvojica mogli da se ukombinuju, ali takodje mislim da Nedovica zeli polako da vraca, pa za sada njegova uloga nema puno smisla, daje mu loptu u ruke, ali u petorkama gde ima dovoljno osiguraca da se i ne ocekuje od njega da resava napade. Mislim da ce se to promeniti kako turnir bude odmicao.

 

Ristic je ocigledno najslabiji igrac u sastavu, ali ipak raduje njegova igra, jer nije toliko tragicna statisticki, iako objektivno pravi mnogo gresaka na terenu i ponekad bas deluje amaterski, ali imajuci u vidu ocekivanja, mislim da ih je i prevazisao i ipak solidno odmorio Jokica dok Milutinov nije tu.

 

Marinkoviceva uloga je spot on i usudicu se da kazem da ovakav Marinkovic zaista menja mnogo bolje igrace koji iz ovog ili onog razloga ne igraju ovde.

 

Ostali takodje imaju definisane uloge i isporucuju ih korektno, pogotovo je bitan Kuridza da bude ovako ladan ceo turnir, da hasluje, nista vise ne treba od njega.

 

Brine samo Davidovac i cini se da je jasno sto je bio na kraju klupe u pripremnom periodu. Ili mu uloga ne odgovara (mada ne vidim zasto ne bi, kad on ovo igra i u Zvezdi, neka 3/4) ili je neki drugi problem, ali kvalitet njegove igre je jako nizak, plus je malokrvan. Ako se ne trgne, deluje da ce praviti Riletu drustvo na kraju klupe, dok ce Kuridza giljati 15ak minuta i u eliminacijama.

Što se tiče druge petorke: pa naravno, jasno je da Kari kroz ove utakmice sa slabijim protivnicima pokušava da ih razigra, da dobiju na samopouzdanju i šuterskoj formi za KO. To je sve razumno i kako treba. Jedino što se oni generalno ne snalaze dovoljno dobro, čak ni sa ovakvim underdog ekipama. 

 

Možda bi Kari mogao više da kombinuje igrače iz 1 i 2 petorke, a ne da zameni svih pet. Možda bi bili sigurniji sa, recimo Kalinom/Lučom i Vanjom. Možda bi pojedincima bilo lakše da dodju do zadovoljavajućih igara. 

 

Inače, svidja mi se kod Karija što uvek startuje istom (najboljom) petorkom, iako možda nije neophodno za kontrolu meča. Krucijalno je da se nosioci maksimalno uigraju i uhodaju za kasnije. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

Svakako.

 

Sto se odrona tice, iako je delovalo da je ova Holandija ubedljivo najgora ekipa na prvenstvu, ja nisam siguran iskreno, mnoge ekipe izgledaju gore od ocekivanog, recimo Gruzija bas lose izgleda, mnogo ih je unazadila povreda Sengelije ocigledno, ali mnogi su ovde bez nekih od najboljih igraca pa igraju.

 

Ma gde najgori, ni blizu. Nego nisu zvučni toliko pa su automatski svrstani tu, a i cela naša grupa (sem nas, logično) je takva.

 

3 minutes ago, McLeod said:

 

Madjarska isto ne izgleda sjajno, Bugarska je takodje lose, mada su se danas drzali protiv Turaka 25 minuta (koji jesu banda, sa druge strane). Britanci se isto drzali otprilike toliko protiv Hrvata, ali je ocigledno da ce biti malo setnje i jos ociglednije da razlika izmedju apsolutnih favorita za medalje i ovih koji cekaju iz senke nije tolika koliko se mislilo, bar prema ova prva dva kola.

 

Upravo ovo, to je neki utisak u ova dva dana.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...