Jump to content

Strane reprezentacije


Drug Crni

Recommended Posts

1 hour ago, Dragan Mićić said:

Fifa je odlucila da za svetsko svaka reprezentacija ima 23 igraca + 3 golmana. U toku utakmice dozvoljeno 5 izmena.

To svakako ide na ruku jačim reprezentacijama iz većih država. Manjima je prilična razlika u kvaliteti kadra između prvih 11 i eventualnih 5 zamjena.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hrvatski trener Dragan Skočić će ipak voditi Iran na SP. Nakon što je odradio rezultatski najbolje kvalifikacije u povijesti Irana, savez mu je kao nagradu spremio otkaz. Javnost, tj. navijači podivljali i savez se ipak predomislio.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Brazilci predstavili obe garniture dresova za predstojeci Mundijal. Obe garniture se odlikuju sarom jaguara na sebi,jer je ova zivotinja karakteristicna za amazonsku prasumu,a ujedno i veoma omiljena medju stanovnistvom u Brazilu.

Brazil_WC_kit_.jpg?quality=80&width=876&

Brazil_Away_Kit_.jpg?quality=80&width=87

Dresove je promovisao cuveni Ronaldo,koji je svoju reprezentaciju predvodio do poslednje titule svetskog prvaka,osvojene u Japanu i Juznoj Koreji, pre ravno 20 godina.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Brazilci predstavili obe garniture dresova za predstojeci Mundijal. Obe garniture se odlikuju sarom jaguara na sebi,jer je ova zivotinja karakteristicna za amazonsku prasumu,a ujedno i veoma omiljena medju stanovnistvom u Brazilu.

Brazil_WC_kit_.jpg?quality=80&width=876&

Brazil_Away_Kit_.jpg?quality=80&width=87

Dresove je promovisao cuveni Ronaldo,koji je svoju reprezentaciju predvodio do poslednje titule svetskog prvaka,osvojene u Japanu i Juznoj Koreji, pre ravno 20 godina.

Ove "boginje" im nisu trebale po dresu, ali Brazil je Brazil.

 

Moram da priznam da se meni plavi više sviđa 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ajde da bacimo pogled na ono sto je Adidas spremio za predstojeci Mundijal.
Kao tehnicki sponzor,ova nemacka kompanija obezbedjuje opremu za pet reprezentacija: Nemacku, Argentinu, Spaniju, Japan i Meksiko. Po mom skromnom sudu, Adidas je napravio vrhunski posao..ali vrhunski..i prvi i rezervni dresovi su (po meni) pun pogodak.

Nemacka

Germany_World_Cup_kits.jpg?quality=80&fo

Prvi dres se istice crnom uzduznom prugom sto je posveta prvom nemackom reprezentativnom dresu. U sredini su zlatni logo kompanije i grb saveza,a na okovratniku boje nemacke zastave. Rezervni dres je kombinacija visnja-crvene i crne boje (sto opet asocira na boje iz zastave),a dominira stilizovano slovo "D" sto je pocetno slovo imena zemlje - Deutschland

Argentina

Na domacem dresu reklo bi se - nista novo..nije bas tako. Napred je novi Adidasov logo (debi ce imati bas u kolekciji za Mundijal),ali najvece promene su otraga. Od napred su to tri pruge jednake sirine,medjutim pozadi je srednja pruga podeljena na dve uze. Sve,naravno,asocira na argenstinsku zastavu,a odmah ispod okovratnika nalazi se Majansko sunce ili Sunce Maja (Sol de Mayo) kao bitan simbol.

womens-argentina-22-home-jersey.jpg?qual

Rezervni dres je veoma zive ljubicaste boje i inspirisan je zeljom za jednakoscu u svetu. Boja lavande inace simbolizuje borbu za jednakost polova,a sara opet podseca na zrake Sunca Maja.

Argentina_Away_Kit.jpg?quality=80&format

Spanija

Prvi dres je vec tradicionalno crveni. Ima V izrez sa okvirom u boji spanske zastave i velikim amblemom fudbalskog saveza.
Spain_home_shirt.jpg?quality=80&format=p

Meni je dosta zanimljivija druga garnitura. Ona je u zvaka-plavoj nijansi,a u art-deco stilu dominira logo svetskog prvenstva 1982.kada je Spanija bila domacin. Na rukavima su tri poznate Adidasove strafte u boji nacionalne zastave.

Spain_away_shirt.jpg?quality=80&format=p

Japan

Zemlja izlazeceg sunca dobila je od nemacke kompanije dresove inspirisane origamijem - drevnom vestinom karakteristicnom za Japan. Na domacem dresu dominira obrazac koji je inspirisan grbom saveza,a to je ustvari vrana sa tri noge. To treba da predstavlja brzinu i umetnos origamija. Dres je elektrik-plavo boje,sa crvenim i belim straftama sa strane

Japan_home_shirt.jpg?quality=80&format=p

Rezervni dres je,mozemo reci,klasican. Belu boju razbijaju detalji u vidu senke plave i crvene boje na rukavima i ramenima,opet inspirisani origamijem.

Japan_away_shirt.jpg?quality=80&format=p

Meksiko

Prvi dres je zelene boje i sa belim sorcom i crvenim stucnama,Meksiko se vraca svojim iskonskim bojama. Samim dresom (gornjim delom i rukavima) dominira shara inspirisana Quetzalcoatlom - asteckim pernato-zmijolikim bozanstvom. U meksickoj (acteckoj) kulturi Quetzalcoatl je bog vetra,zastitnik svestenika i izumitelj knjiga i kalendara. Ponekad se smatrao i simbolom smrti i uskrsnuca. Na rukavima se nalaze tri poznate strafte u crvenoj boji,dok jedna crvena linija krasi bok i obod dresa sa zadnje strane.

Mexico_Kit_MI.jpg?quality=80&format=pjpg

Za kraj sam (sasvim namerno) ostavio dres koji mi je najdomljiviji. Meksicki rezervni.
Adidas je odao postovanje drevnim civilizacijama ukorenjenim u meksicku tradiciju,simbolisuci na taj nacin borbeni duh meksicke reprezentacije. Dresom dominira pet zamrsenih simbola crvene boje na belom dresu. Okovratnik je zelene boje koja reprezentuje zmijsku boje pomenutog bozanstva. Za mene je ovaj dres prava mala umetnost satkana u fudbalskom dresu.

adidasmex091-jasminebaeza.jpg

Kako se vama dopadaju dresovi koje je Adidas spremio "svojim" reprezentacijama za Katar?

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Osim meksičkog rezervnog koji mi više liči na neki milje, svi su vrhunski. Auuu brate mili koja razlika u odnosu na ovo što Puma radila za nas :ajme:

 

Ko radi komšijama dresove, nije valjda isto Puma? 

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

Iritira me menjanje boja na rezervnim dresovima, isto kao i kod klubova. ajd' da kažem da može da prođe španski rezervni i to zbog igre sa logom SP '82. U redu mi je da se promeni detalj, deo boje ali kompletno nova boja mi je no-no.

 

Pozitivno je što su svima uradili originali dizajn dresa, a ne kao ovi idioti iz Pume, kopi-pejst. A i u celini je neuporedivo sa Pumom. Zanimljive igre sa nacionalnim/istorijskim motivima ali mislim da se preteralo na meksičkom rezervnom dresu. Možda bi bolje bilo da su ti motivi istaknuti na nekom delu dresa. Ovako je pomalo kao na LSD-u. VIše mi se sviđao prethodni meksički grb federacije.

 

Od prvih garnitura definitivno mi je izbor Argentina, pa Meksiko. Ostalo klasika.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema na cemu.
Namera mi je da sledeci put "predstavim" ono sto je spremio Nike. Brazilski vec jesam. Pa onda i ostale proizvodjace.

Takodje zelim da kazem kako dopustam moderaciji i clanovima foruma da (po zelji) iskoriste ove postove o dresovima,za potrebe PDF Katar 2022. Kad bude kreiran.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Svi su vrhunski, samo mi se meksicki rezervni ne svidja, ali ono, i on moze da prodje u poredjenju sa nasim.

 

Brazilski je bruka koliko je dobar. Ako urade nesto bice klasik. Top 3 njihova dresa ikada i jedna i druga garnitura je vrh IMO

Edited by McLeod
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da,slazem se da izgleda bas dobro..na slici makar.

Inace,ja imam originalni dres brazilske repke sa Mundijala 1998. Regularno ga nosim leti u onim ultra-casual sportskim varijantama...opran mali milion puta i apsolutno se nista nije ni odsilo,a kamoli pocepalo ili izbledelo..a kostao je tada 90 DM :classic_biggrin:

Svom bratancu sam obecao da cu i njemu (jer mu se svidja),kad dodje vreme,kupiti jedan i cvrsto sam odlucio da ce to biti ovaj. Toliko mi se dopada.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 8/30/2022 at 5:16 PM, dzoneee said:

Osim meksičkog rezervnog koji mi više liči na neki milje, svi su vrhunski. Auuu brate mili koja razlika u odnosu na ovo što Puma radila za nas :ajme:

 

Ko radi komšijama dresove, nije valjda isto Puma? 

Nama? Nike već godinama. Realno smo imali 2 proizvođača. Lotto dok nismo postali ime, i od onda Nike. Makar ima masa ljudi kojima su Lotto dresovi najdraži.

On 8/30/2022 at 5:50 PM, Markoss said:

Adidas uvek imao najjace repstativne dresove. 

Meni su njihovi nekako uvijek isti svi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Don Juan said:

Čekaj da vidiš Pumine rezervne. To je tek nedostatak inspiracije 🤣

Ima i Puminih prvih koji nemaju veze s mozgom 😂

On 8/30/2022 at 5:33 PM, Chaos Is Me said:

Meni je bezveze ova verzija adidas logoa (samo logo bez natpisa adidas ispod), podseća me na 90e.

Adidas equipment logo. SP 1994 sa 3 vrste Adidas dresova. 1. Debele 3 štrafte na rebrima, 2. debele 3 štrafte na lijevim prsima i desnoj strani trbuha 3. Dres Njemačke.

Lažem, Argentina je valjda odjebala isto debele štrafte. Tako da smo imali 4 dresa 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Meni je ok prvi. Makar najviše volim kad naprave klasične kockice (2016 npr), al imamo sreće što imamo dres koji je i prepoznatljiv, i kojeg je teško ujebat. Baš se trebaš potrudit da zajebeš prvi dres Hrvatske. 

Malo mi je glupo što su drugi vratili na plavi. Sivi (crni) mi je bio vrh.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...