Jump to content

Premijer liga 2022/2023


Shunsuke Nakamura

Recommended Posts

21 minutes ago, McLeod said:

Karvaljo je meni takodje bolji od Terija. Dugovecnost i broj titula ne bi trebalo da bude presudna. Milner je odigrao na stotine utakmica i naosvajao se trofeja, svakako koristan igrac i svaka cast, ali ne verujem da bi njega neko stavio u top 20 veznjaka u PL. Dzejms je verovatno u 20, ali ne cenim ga posebno. Razmislicu malo pa cu da izbacim neku moju top 20 listu po pozicijama. Interesantna diskusija.

Naravno da kada pricas o best of the best moras da uzmes u obzir dugovecnost i broj trofeja uz naravno njihove igracke kvalitete. O'Shea je uzeo isto PL kao Vidic, igrao i duze u Utd ali jel cemo stvarno uporedjivati njih dvojicu igracki. 

 

Carvalho je bio sjajan stoper ali Terry je 15+ godina bio stub odbrane tog Celzija i imao razne partnere i sa svima imao sjajnu saradnju. 

Edited by Miki28
typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alpaka Bereta Sida said:

Carvalho je i u Realu u ono malo vremena sto je proveo bio jako bitan. Prije svega jer je Ramos uz njega dosta sazrio i isprofilisao se u stopera koji ce dugi niz godina biti najbolji na svijetu. Fizikalije i atleticizam je uvijek imao al s Ricardom je dosta popravio pozicioniranje. 

Pa ovdje se gleda PL i tu ipak dolazi do izrazaja dugovjecnost Terry ali sto se tice karijere Carvalho je bio u Portu, Celzi, Real i u Portugalu ozbiljan baja, sjajan stoper. On i Terry su sigurno u top 3 najboljih stoperskih tandema ikada u PL

Link to comment
Share on other sites

I meni je Karvaljo bio bolji od Terija. 

 

Inace, nesto na sta se uvek krstim i levom i desnom je kad neko tvrdi da je Ferdinand bio bolji od Vidica. Ferdinand je bio dobar igrac, dobar su tandem bili, ali je isto znao da kiskne i zasere, bukvalno ga je Vidic cinio duplo boljim igracem, sve je covek cistio i kupio, maltene mu je bio libero.

 

Meni je Vidic no brainer najbolji stoper PL kog sam gledao, i to onako bas objektivno tvrdim. Kompani mi je drugi. 

Link to comment
Share on other sites

On 1/11/2023 at 2:49 PM, alpaka Bereta Sida said:

VVD se relativno kasno probio na elitni nivo i fali mu trofeja pa zato po mom misljenju ne moze u pricu oko top 3 al u samom primeu tesko da je ijedan stoper igrao bolje od njega. 

Vazi da je bio bolji od Vidic-a.

Kakve gluposti. Kakav recency bias.

Nemanja Vidic je po glasovima bio 2 godine najbolji igrac cele lige. UPRKOS britanskoj agendi da su Terry i Vidic bolji stoperi.
United osvajao i titule, igrao 3 finala LS-a. Primao se gol jednom u 10 meceva.


Stoperi: 

1. Nemanja Vidic
2. Terry
3. Rio
4. VVD
5. Carvalho
6. Kompany
...

Golmani:

Van Der Saar
Cech
Schmeichel
Alisson
Courtois
Kasper

sve ispod toga su u pitanju nijanse, prime vs konstantnost vs preference
ali od svih tih verovatno se najvise izdavajau:

DDG
Given

 

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

Nista losiji u primeu nije bio od Vidica. Uostalom i on je bio najbolji igrac EPLa i to u eri kad je EPL bio jaci nego u Vidicevoj eri. Za razliku od Vidica nikad nije imao klasnog stopera kao partnera, a defanzivne brojke Liverpoola u sezonama 18/19, 19/20 i 21/22 su u rangu defanzivnih brojki Vidicevog Uniteda. Prime VVD i prime Vidic su nijanse u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Nista losiji u primeu nije bio od Vidica. Uostalom i on je bio najbolji igrac EPLa i to u eri kad je EPL bio jaci nego u Vidicevoj eri. Za razliku od Vidica nikad nije imao klasnog stopera kao partnera, a defanzivne brojke Liverpoola u sezonama 18/19, 19/20 i 21/22 su u rangu defanzivnih brojki Vidicevog Uniteda. Prime VVD i prime Vidic su nijanse u pitanju.

Molim?

Kad je Vidic igrao PL, u to vreme kad je bio najbolji, samo jedne godine nije engleski tim igrao finale LS-a.
Desavalo se da po 2 ili 3 engleska kluba igraju polufinale.

Od 2005. do 2009. svake godine je jedan od 3 najbolja fudbalera na Svetu bio iz engleske lige.
VVD je imao svoj peak u PL u kome kurca vredi samo City i njegov Liverpool.
Chelsea, Arsenal i Liverpool su mnogo jaci trio, nego sto su su sada City, Chelsea i jebem li ga ko... Totenhem?
PL u periodu od 2006 do 2011 je ne samo era mozda najbolje PL, nego rame uz rame sa nekim slavnim danima italijanske serie A.
Ko sta voli, i kome je sta najbolje, ali mecevi United-a i Chelsea-a iz tog perioda su za mene savrsenstvo fudbala, i fudbal ne moze bolje od toga.
Cvrsto, brzo, muski, visok tempo, visok intezitet, puno skill-a na svakom delu terena.


Rio godinu, godinu i po, nije bio ni bolji od Matipa, kad je Matip igrao dobro. Rio vec od 2007. 2008 se slepa uz Vidica, od kad je imao hornicnih problema sa povredom ledja. Skoro 2,3 godine nije mogao ni normalno da trenira, igrao pod injekcijama, lagao Fergija za bol. I to se videlo jedno vreme. Skoro cele jedne godine je izgledao kao osusena sljiva i igrac od 40 god. Malo se ja mislim vratio 2010 ili 2011. (vise i ne mogu da se setim).
Rio-ov prime se jaaaaaako potcenjuje,a to je bilo tamo naizmenicno od 2002. i 2006. Imao je i tu vreme isto neke pauze (suspenzija) ali imao je jednu godinu, i jedno svetsko prvenstvo gde mi je MOOOOOZDA bio bolji nego prajm Vidica. Secam se da je neko prvenstvo, u dresu Engleske, toliko mocno izgledao i igrao, i u napadu i odbrani, da si mogao da ga zamislis da igra bilo koju poziciju na terenu, izuzev golmana, ia da bi bio top7,top8 igraca na planeti.

Link to comment
Share on other sites

Haha Rio nije bio bolji od Matipa.

 

I btw u periodu otkad je VVD dosao u Pool, Englezi su imali bar jednog predstavnika u svakom finalu LP sem 2020., a 2019. i 2021. dva tima. Danasnji EPL u cjelini je sigurno na svom historijskom vrhuncu. City i Pool u ovom periodu sigurno nisu nista losiji od tog Uniteda i Chelsea (vjerovatno cak i bolji), a onaj Arsenal poslije odlaska Henryja i Liverpool sa Torresom i Gerrardom nisu nikakvi wow timovi u odnosu na ostale Engleze u LP danas. 

Edited by alpaka Bereta Sida
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ding Hao said:

 

Tipično nešto što bi napisao fan Real Madrida. Najgore je to što se apsolutno slažem :classic_biggrin:


Cholo je od svakog iole plemenitog igraca uspio napravit mesara. Koke kad se tek pojavio je bio top talenat i neko ko je trebao nasljediti Xavija no Cholo ga je uspio pretvoriti u novog Gabija. Sa Saulom slicna prica, takodjer top talenat al ovaj je i od njega uspio napravit klasicnog fizikanera i mesara. Felix je samo zadnji u nizu igraca kojeg uspio unistiti mada za njega jos uvijek ima vremena da se izvuce. U zlatnim danima Cholovog Atletika nije postojao gori i poganiji protivnik za dvomec u LP. Em te isprebijaju em ti uvale neku frljoku pa onda moras poginut na terenu da ih stignes. Hajd 2014. Je to i bilo ok jer je imao ekipu kojoj je to mesarenje savrseno odgovaralo al kasnije je vec imao tim prepun vrhunskih igra no stil igre se nikad nije promijenio.

Link to comment
Share on other sites

Baš razmišljam o tome sinoć dok gledam superkup Španije. Kažu navodno Borha Iglesijas blizu Atletiko Madrida. Na stranu kvaliteti Borhe Iglesijasa, ali ja da sam napadač, pa pre bih došao da igram u Spartak iz Trnave ili neki Kluž nego što bih otišao u Atletiko. A evo, nakon što sam napisao prethodni post, izađe mi na tw neka glasina da će se Čolo povući iz Atletika na kraju sezone. Ne znam koliko je istina, ali biće zanimljivo videti ko će ga naslediti i kako će Atletiko izgledati, ako je to tačno. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Ding Hao said:

Baš razmišljam o tome sinoć dok gledam superkup Španije. Kažu navodno Borha Iglesijas blizu Atletiko Madrida. Na stranu kvaliteti Borhe Iglesijasa, ali ja da sam napadač, pa pre bih došao da igram u Spartak iz Trnave ili neki Kluž nego što bih otišao u Atletiko. A evo, nakon što sam napisao prethodni post, izađe mi na tw neka glasina da će se Čolo povući iz Atletika na kraju sezone. Ne znam koliko je istina, ali biće zanimljivo videti ko će ga naslediti i kako će Atletiko izgledati, ako je to tačno. 

Ja mislim da on odlazi na kraju sezone. Kad ga pogledas vidis da je oronuo, istrosen je psihicki i fizicki tako da ce vrvt napraviti pauzu. Otud i zelja da daju Felixa na pozajmicu ali bez ugovaranja cijene transfera jer ako Colo odlazi onda ekipa mora da se gradi na Felixu.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Ding Hao said:

Baš razmišljam o tome sinoć dok gledam superkup Španije. Kažu navodno Borha Iglesijas blizu Atletiko Madrida. Na stranu kvaliteti Borhe Iglesijasa, ali ja da sam napadač, pa pre bih došao da igram u Spartak iz Trnave ili neki Kluž nego što bih otišao u Atletiko. A evo, nakon što sam napisao prethodni post, izađe mi na tw neka glasina da će se Čolo povući iz Atletika na kraju sezone. Ne znam koliko je istina, ali biće zanimljivo videti ko će ga naslediti i kako će Atletiko izgledati, ako je to tačno. 


To za njegov odlazak je potvrdjeno koliko znam. Ne bi me nimalo iznenadilo da preuzme Chelsea na ljeto jer ovaj Potter je zasad teski raspad i ako ovako nastavi ne vidim da ce proci bez otkaza.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:


To za njegov odlazak je potvrdjeno koliko znam. Ne bi me nimalo iznenadilo da preuzme Chelsea na ljeto jer ovaj Potter je zasad teski raspad i ako ovako nastavi ne vidim da ce proci bez otkaza.

Istim misljenjem se vodimo.Poter je tezak promasaj.Ako Simeone stvarno ode,glupi Amer nece zaliti novac za platu da ga dovede.Iako je moje misljenje da Čolo ne moze nista uraditi u Engleskoj,eventualno u prvoj sezoni neki rezultat.Prevazidjen je taj stil fudbala,na viku,tucu i hvatanje mosnica.Isto vazi i za Kontea.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...