Jump to content

HRVATSKA: Lijepa nasa


McCarthy

Recommended Posts

Kad se sjetim onih vremena kada sam jedva cekao da idem u Hrvatsku na more, spavao po kampovima, na plazama, upoznavao ljude iz svih krajeva, cini mi se da je vise bilo raje iz Srbije nego iz Hrvatske, (Makarska i Dubrovacka rivijera, Korcula, Hvar, Mljet) i naravno nas iz Bosne je bilo pun qurac, pardon my french. Nikakvih problema, stopiralo se, zezalo, svima dobro.

U to vrijeme, sedamdesete i osamdesete, za mene je to bila moja domovina isto kao i Bosna, u Srbiju sam prvi put otisao tek kada je Tito umro da posjetimo Dedinje.

Moze neko reci bio je rat, ali bio je rat i prije, pa kada je rat prosao ljudi su se normalno ponasali.

Ovo sada je totalno ludilo, sport se koristi anti-civilizacijski, prilika da se neko pretuce. Na drugoj strani neko je dosao na suludu ideju da stavi tenk ispred stadiona, mediji redovno mentalno truju stanovnistvo, nije cudo sto je u toku masovno iseljavanje. Sta imaju mladi ljudi rodjeni u ovom mileniju sa ratom koji je bio prije nego sto su i rodjeni. 

Nasilnici dobivaju minimalne kazne ili cak ni to, dok bi nekada za slicna djela postali neprijatelji drzave, bolje da ih nema, tako da to nije nikome ni padalo na pamet.

 

Predsjednici drzava moraju da zestoko osude takve stvari, jer u suprotnom precutno odobravaju anti-civilizacijske pojave, o medijima da ne govorim, tu je vjerovatno i najveci problem.

Edited by Amigo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Klasične uvrede na račun HR.

 

Kolindini su bili partizani, vaši su čistili Beograd od Židova i tako postali nacistički ponos prvog Judenfrei grada Europe.

 

Uvrede nemaju smisla, kužite to? Ubijaju raspravu na forumu.

Žalosno

 

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pojam antifasizma ne ide zajedno sa onom monstruoznom tvorevinom u kojoj se desavao genocid koji nisu sprovodili nemacki vojnici vec vojnici tadasnje NDH.

Istorija se ne moze promeniti, ma.koliko to neko hteo. Ne mogu svi oni logori, medju kojima i onaj za decu, da za Hrvatsku budu isto kao i Ausvic za Poljsku. Ausvic su stvorili nemacki fasisti, ove logore po NDH su stvorili hrvatski fasisti.

To su cinjenice, ma kakav kvalitet diskusije se pominjao ubuduce.

Srbija? Ok, najgora je, sve se zna. Ali, to ne menja fakte o tadasnjoj Hrvatskoj i njenim jurisnicima u crnom kojima Kolinda odaje pocast u Blajburgu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pojam antifasizma ne ide zajedno sa onom monstruoznom tvorevinom u kojoj se desavao genocid koji nisu sprovodili nemacki vojnici vec vojnici tadasnje NDH. Istorija se ne moze promeniti, ma.koliko to neko hteo. Ne mogu svi oni logori, medju kojima i onaj za decu, da za Hrvatsku budu isto kao i Ausvic za Poljsku. Ausvic su stvorili nemacki fasisti, ove logore po NDH su stvorili hrvatski fasisti.

To su cinjenice, ma kakav kvalitet diskusije se pominjao ubuduce.

Srbija? Ok, najgora je, sve se zna. Ali, to ne menja fakte o tadasnjoj Hrvatskoj i njenim jurisnicima u crnom kojima Kolinda odaje pocast u Blajburgu.

 

Jasno si negirao suprotstavljanje Hrvata svojoj državi, zbog stvari koje su bile zločinačke. Barem su imali "muda".  

Što vi 80ih/ 90ih niste ustali protiv Miloševića, pametnjakovići?

 

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, demag said:

Jasno si negirao suprotstavljanje Hrvata svojoj državi, zbog stvari koje su bile zločinačke. Barem su imali "muda".  

Što vi 80ih/ 90ih niste ustali protiv Miloševića, pametnjakovići?

 

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

 

Što se srdiš? Ja sam mislio da si ti za argumentovanu raspravu na forumu. 

 

Bertijeva ocena je preterana, ali ajde da vidimo koliko se to Hrvata suprotstavilo svojoj državi, a koliko njih je to uradilo nakon 1943. kad je jasno bilo šta će biti. Izvoli, podijum je tvoj.

 

A to što Srbi ne samo da nisu ustali protiv Miloševića, nego što su većinski i bili za njega, je svakako naša sramota, samo kakve sad to veze ima?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, demag said:

Jasno si negirao suprotstavljanje Hrvata svojoj državi, zbog stvari koje su bile zločinačke. Barem su imali "muda".  

Što vi 80ih/ 90ih niste ustali protiv Miloševića, pametnjakovići?

 

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

 

Pogledaj nacionalni sastav hrvatskih korpusa pa ces videti da je mnogo veci broj Srba u njima. Srbi iz tadasnje Hrvatske su kao vid borbe i otpora genocidu nad njima odlazili u partixanski pokret. Sami nazivi tih odreda govori u kojim krajevima su se formirali. Krajevi gde su Srbi pretezno ziveli. Lika, Kordun, Banija... Do povecanja broja Hrvata dolazi 1943.kada Italija puca, a narocito 1944.kada veliki broj Hrvata menja stranu i pristupa partixanskom pokretu.

To su cinjenice i sramota Srbije u vezi sa svim poslednjim ratovima nema veze sa tim. Ako ce odgovornost Srbije za masakre po celoj bivsoj drzavi u ratovima devedesetih skinuti ogromne breme Hrvatske iz drugog svetskog rata, onda ok. Neka ti bude.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, demag said:

Klasične uvrede na račun HR.

 

Kolindini su bili partizani, vaši su čistili Beograd od Židova i tako postali nacistički ponos prvog Judenfrei grada Europe.

 

Uvrede nemaju smisla, kužite to? Ubijaju raspravu na forumu.

Žalosno

 

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Druze, ja mislim da je klasicna uvreda Kolindina izjava.

Kad kazes da je doprinos tvoje zemlje antifasistickoj borbi najveci je uvreda svih zemalja koje su dale velike zetve u toj borbi.

A pored toga je ta izjava lazna, bahata, glupava, nemoralna, neprimerena...

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ko još uzima Kolindu ozbiljno? Ne uzimaju je ni u samoj Hrvatskoj, a tek u svetu. A izjave mi smo dali najviše, mi smo propatili najviše, su tm naših političara, date bez ikakvog razmišljanja. 

 

Veći je problem što tamo nije bilo nikoga iz Srbije, a trebalo je da bude, pošto je u Beogradu srušen trojni pakt, i na teritoriji Srbije su bile prve oslobođene teritorije u Evropi, pa je trebalo da nas bude, makar simolično. A zašto nas nije bilo, nema veze sa učešćem Srbije, nego sa današnjom politikom, i tu bi naši političari trebalo dobrano da se zamisle, ako je to ikako moguće.

 

A Kolinda može da priča komotno šta joj je drago.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Malo mi se riga od te priče, "ko još to shvata ozbiljno". Laži su laži i uvek to treba reći. Drugo, nije to rekla neka pijanica što cepa zidarac ispred dragstora, nego predsednica države.

 

O delu koji se tiče toga što mi nismo tu i da je to naša sramota mogu da se složim, ali bih dodao i da su takve stvari uvek služile za politička potkusurivanja. Na primer, više bi trebalo da obratimo pažnju na to kako smo mi ovde u Srbiji obeležili 100 godina od kraja Prvog svetskog rata.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, demag said:

Klasične uvrede na račun HR.

 

Kolindini su bili partizani, vaši su čistili Beograd od Židova i tako postali nacistički ponos prvog Judenfrei grada Europe.

 

Uvrede nemaju smisla, kužite to? Ubijaju raspravu na forumu.

Žalosno

 

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

 

Kako su Kolindini bili Partizani? HDZ i citav desni deo politickog spektra u Hrvatskoj se svojski trudi da prikaze da nema nista sa "crvenima", koriste se nazivi "komunjare", "orjunasi", SDP se redovno optuzuje da su jugonostalgicari i sta sve ne.

 

Ispada da su nekada Partizani dobri, a nekada nisu.

 

 

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, goldberg said:

 

Kako su Kolindini bili Partizani? HDZ i citav desni deo politickog spektra u Hrvatskoj se svojski trudi da prikaze da nema nista sa "crvenima", koriste se nazivi "komunjare", "orjunasi", SDP se redovno optuzuje da su jugonostalgicari i sta sve ne.

 

Ispada da su nekada Partizani dobri, a nekada nisu.

 

 

 

Deda joj je bio partizan, tesko ranjen ili mozda cak poginuo, baba provela dobar deo rata u logoru... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DonJuan said:

Ko još uzima Kolindu ozbiljno? Ne uzimaju je ni u samoj Hrvatskoj, a tek u svetu. A izjave mi smo dali najviše, mi smo propatili najviše, su tm naših političara, date bez ikakvog razmišljanja.

Imam jednog prijatelja iz Zagreba koji često dolazi ovde poslovno jer se bavi trgovinom. Kolindu opisuje kao primitivku i čak ju je uporedio sa promuklom Cecom zbog pevanja na nekom skupu, pričao da je pijana dočekivala fudbalere posle prvenstva u Rusiji i navodio još neke primere. Spomenuo mi je i cirkuse sa ustašama, četnicima i partizanima kao deo stalne kampanje za domaću gologuziju, što svakako ide u paketu sa ovim našim mamlazima na vlasti i sa vlašću BiH. Koliko sam čuo, dotična Kolinda jeste iz partizanske porodice, ali ne gadi se na Blajburg, za dom spremni ili Thompsona Tupsona., a sve to zbog gologuzije. Ista priča je i kod nas, kao npr. kad AV organizuje slet za Putina ili kad otvara prodavnicu raspalog nameštaja koja se nalazi u 3 PM (IKEA) ili običnu prodavnicu nemačkih mesnih crkotina (LIDL, aka Linda iz Pečenjevce). Šta ćeš, gologuzija traži 'leba i igara, a dok se ne odseli tamo gde će bolje unovčiti veštine pranja klozeta, sudova ili otpušavanja kanalizacije, moraš joj dati nešto ako hoćeš glasove. Možda bi trebalo da citiram i jednu pametnu primedbu Ramba Amadeusa, uz konstataciju da se cifre mogu promeniti u zavisnosti od države.

 

Quote

Nacionalizam je tema za one do 300 evra prihoda mesečno. Njima se servira ta priča. Kada plata pređe 500 evra, onda počinje razgovor o garderobi i kafićima. Kada pređe 1.000, onda je top-tema zdrava hrana, letovanja i zimovanja, a kada se popne na više od 3.000 onda prestaje svako palamuđenje. Ljudi onda pričaju o vremenskoj prognozi i ljubavi.

 

Da se vratim na ovog drugara iz Zagreba i da objasnim još nešto. Taj radi u firmi koja se bavi hranom, kreće se u tim krugovima i poznaje ljude iz firmi u obe zemlje. I jedni i drugi idu na letovanja i zimovanja u susedstvo, tako da su npr. neki njegovi išli na skijanje na Zlatibor i Kopaonik, a odavde su letovali na Jadranu. I jedne i druge zabole za ustaše, četnike, partizane, ko nas zavadi, vi ste nama... (dopisati po želji) i tako to, ali im je izuzetno stalo do poreskih stopa, kriterijuma za izvozne dozvole, cena hrane, mogućnosti brzog transporta i tako to. Isto tako, stalo im je i do toga kakvi sadržaji postoje u kom letovalištu ili zimovalištu, koji restoran nudi bolje vino, rakiju, pivo, roštilj, ribu i slično. Istorija je istorija, a sadašnjost je ipak sadašnjost. Imao sam prilike da se povremeno družim sa njima i ljudi deluju kao normalan urbani svet, a razgovori im idu u ove Rambove kategorije 500-1000 evra, premda zaista nikome nisam zavirivao u džep da vidim koliko zarađuje. Sve u svemu, takvi ne glasaju za Kolindu (povremeno se razgovara o politici, ali ne sa pozicija onih ispred zadruge), a ovi naši ne vole AV.

1 hour ago, DonJuan said:

Veći je problem što tamo nije bilo nikoga iz Srbije, a trebalo je da bude, pošto je u Beogradu srušen trojni pakt, i na teritoriji Srbije su bile prve oslobođene teritorije u Evropi, pa je trebalo da nas bude, makar simolično. A zašto nas nije bilo, nema veze sa učešćem Srbije, nego sa današnjom politikom, i tu bi naši političari trebalo dobrano da se zamisle, ako je to ikako moguće.

Poljaci imaju svoju kuću i u nju zovu onoga koga smatraju da treba, ali zaista ne znam koga bi odavde trebalo pozvati ako gledamo predstavnike tzv. države. Rusija je svakako nepoželjna jer se posrala na evropsku baštinu nastalu posle II svetskog rata, za šta su sasvim dovoljni primeri Krim, Donbas odnosno Lugansk. Isto tako, SSSR jeste oterao Nemce, ali je okupirao deo Evrope i Poljaci na to gledaju kao na smenu okupatora. Antifašizam jeste bio prisutan na tlu Srbije, ali... rehabilitovaše Dražu Mihailovića samo na osnovu greške u proceduri, četničke suvenire možeš da slobodno kupiš maltene na ćošku, preispoljni fašista Nikolaj je u međuvremenu postao svetac (OK, tamo gore može da se druži sa kolegom Stepincem). Ne znam zaista ni koga bi pozvali - dojučerašnjeg doglavnika četničkog vojvode, volinu Vulina koji ne izlazi iz ruske guzice, predstavnika vojske čiji je najviši čin ratni zločinac, a poznata je po tome što se malo zaigrala pa ratovala po komšiluku protiv tih istih saveznika ili nekog trećeg. Da se razumemo - ni Kolindi tamo nije mesto, mada je imala sreće što je Hrvatska članica NATO i što nikoga u EU ne zanimaju mnogo njeni istupi za gologuziju.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

...poslije izbora KGK za predsjednicu,napisao sam na starom forumu da

smo gospodina predsjednika zamijenili sa plavušom.Godine me nisu 

razuvjerile.Danas,pisati bilo što a ne uzeti u obzir reakcije dužnosnika

iz Srbije je jednostavno degutantno.Ova javljanja, a doživljavao sam ih

kao ozbiljne forumaše(npr. Vasa,Juan itd) su me jednostavno razočarala.

To mi jednostavno dođe kao reakcije na bilo što iz Hrvatske,a slijede reakcije

Vučić,Dačić,Vulin,Stefanović,Linta itd. itd.

Drugi svjetski rat sam čitao godinama,od monografija do ozbiljnih knjiga,

pa ako se otvori neka tema o drugom svjetskom spreman sam se uključiti.

Ja sigurno to neću započeti,a nadam se da je moderacija u našoj internoj

komunikaciji zapamtila neke početne moje teze.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mladenvzz said:

...poslije izbora KGK za predsjednicu,napisao sam na starom forumu da

smo gospodina predsjednika zamijenili sa plavušom.Godine me nisu 

razuvjerile.Danas,pisati bilo što a ne uzeti u obzir reakcije dužnosnika

iz Srbije je jednostavno degutantno.Ova javljanja, a doživljavao sam ih

kao ozbiljne forumaše(npr. Vasa,Juan itd) su me jednostavno razočarala.

To mi jednostavno dođe kao reakcije na bilo što iz Hrvatske,a slijede reakcije

Vučić,Dačić,Vulin,Stefanović,Linta itd. itd.

 

Ne znam šta ima da te razočara to što neko ko je rođen, živi i radi u Zagrebu kaže da je Kolinda prostakuša, valjda taj bolje zna od mene. Ne pratim baš toliko vesti regionalnog karaktera i kao što sam rekao, na osnovu razgovora sa istim Zagrepčaninom sam preneo ono što sam od njega čuo, pri čemu sam manje-više ponovio njegove reči. Zaista ne ulazim gde je falširala pri pevanju, kada je bila pijana i tome slično. Opet, računam da neko ko je obrazovan i živi od $$$, a ne od merenja dužine piše prosečnog ustaše, četnika ili partizana veoma korektan izvor. Za Tupsona mislim da je običan fašistički kreten koji živi u devedesetim, da njegova muzika može imponovati onima sa veoma niskim IQ i da pristojan čovek takve treba da tretira kao ludake. Što se tiče 'za dom spremni', svako ko to izgovara može da isti pozdrav stavi tamo gde sunce ne sija. Što se tiče ostalih vesti iz Hrvatske, uglavnom me zanima infrastruktura, što si možda primetio, a kokodakanje za lokalnu gologuziju nešto i ne pratim. Gledam one u UK dok govore u Brexitu i svima su puna usta finansijskih proračuna, opcijama koje su u igri, kako sačuvati što više u datoj situaciji ili kako je iskoristiti. Ne kmeče o tome kako su izgubili Ameriku, kako ih je zeznuo mrski Gandi, kako treba da naplate račune mrskim im Francuzima i Nemcima. Tu su gde jesu upravo zato što razmišljaju digitronom, a ne kao lokalne političarske budale koje zabavljaju gologuziju.

 

Nego, baš me zanima šta bi ti rekao ukoliko bi pročitao u vestima da je npr. Vučić uzeo da sa Bajom Malim Knindžom peva nešto u stilu 'Ooooooj Krajinooooo' i da zatim objasni kako je Draža Mihailović jako fin čovek koji nije ni mrava zgazio, al' mu zato dušmani smestiše. Koliko poznajem većinu forumaša, mislim da bi im se prevrnuo stomak.

Edited by DJ_Vasa
typo
  • Like 3
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

...razočarao me nivo na koji ti spuštaš forumsku raspravu.Tebi je netko pričao i o tome

nema rasprave,jer to,navodno,nisi ti rekao,nego si samo prenio što ti je netko pričao.

Zapravo,trebao sam biti tiho,pogotovo ne ulaziti u rasprave s tobom.Još uvijek mi je

u sječanju kako si me izvrijeđao na starom forumu bez ikakovog povoda,i to kao moderator.

Drži se ti svakako Brexita a ako si primjetio ja se u prilike,komentare u Srbiji ne miješam.

A što se tiće Vučića,njegove izjave kod nas više nitko relevantan ne komentira.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, mladenvzz said:

...razočarao me nivo na koji ti spuštaš forumsku raspravu.Tebi je netko pričao i o tome

nema rasprave,jer to,navodno,nisi ti rekao,nego si samo prenio što ti je netko pričao.

Zapravo,trebao sam biti tiho,pogotovo ne ulaziti u rasprave s tobom.Još uvijek mi je

u sječanju kako si me izvrijeđao na starom forumu bez ikakovog povoda,i to kao moderator.

Drži se ti svakako Brexita a ako si primjetio ja se u prilike,komentare u Srbiji ne miješam.

A što se tiće Vučića,njegove izjave kod nas više nitko relevantan ne komentira.

Ja ne razumem šta tebi zapravo smeta. Svako može da piše na svakoj temi, što važi i za tebe i za mene i za sve ostale forumaše. Kada su u pitanju političari, za mene ne postoje svete krave, već samo obične, a ovde ljudi iz više zemalja pišu o političarima iz SAD, UK, Nemačke, Mađarske, Francuske, Grčke, Makedonije, Španije, što je njihovo pravo.

 

Dalje, ovde se veoma negativno komentarišu izjave lokalnih političara, a ako se može kritikovati i predsednik SAD ili premijer UK, zaključak izvuci sam.

 

Ako postoji jedna jedina reč, deo rečenice ili cela rečenica u mom ili bilo čijem postu sa kojom se ne slažeš, onda lepo citiraj, reci šta tu ne valja, pa idemo dalje u diskusiju.

Edited by DJ_Vasa
Link to comment
Share on other sites

...Vaso,ja vjerojatno ne shvačam ove forume,i stari i ovaj novi.Kad sam se pridružio starom

ali i nastavio sa novim ,činilo mi se da mogu na tim forumima raspravljati na osnovu nekakovih

argumenata.Strano mi je vrijeđanje,pogotovo ako se to radi o nekome tko se ne može braniti.

Boravljenje na starom i novom forumu me je potaknulo da čitam.I ranije sam puno čitao ali sada su 

bile neke određene teme.

Slažem se sa tobom da na forumima svatko može pisati što god hoće.Ali,mene smeta,kad se glupost

pa radilo se i o predsjednici Hrvatske odmah kvalificira ustaštvom.Koji post ranije,ako si pratio moje 

pisanje,iznio sam svoje mišljanje o KGK.Nejasno mi je njezino lutanje i u izjavama i u djelovanju,da li 

je to izbor loših savjetnika ili je ta žena toliko puna sebe pa može pričati svašta.Ja koliko pratim

hrvatsku politiku,onako opčenito,KGK je pokušavala nametnuti svoje neke ideje i Zokiju,i Oreškoviću, i

Plenkiju ali ju oni uopće nisu,narodski rečeno,šljivili.O tome bi se moglo još puno pričati.

O vašem predsjedniku ne mislim baš najbolje.Čini mi se,možda i griješim,da izlazi iz svojih ustavnih okvita.

I tu ću stati.

E sad,usporedba  Vučića i KGK u nekom javnom djelovanju i reakcija na to.Uzmi si onu glupost KGK sa 

čokoladicama koja se ponavlja i ponavlja.Usporedi to sa  onim Vučićevim,kad je primio djecu srpske

nacionalnosti iz Hrvatske,pa kad mu je klinac odgovorio da navija za Rijeku,i njegove tirade da on kao Srbin

treba navijati za Zvezdu.To je prošlo skoro nezapaženo,a čak se takovi izleti u hrvatskim medijima

niti ne potenciraju.

 

na

Link to comment
Share on other sites

On 9/2/2019 at 6:00 AM, DonJuan said:

Ko još uzima Kolindu ozbiljno? Ne uzimaju je ni u samoj Hrvatskoj, a tek u svetu. A izjave mi smo dali najviše, mi smo propatili najviše, su tm naših političara, date bez ikakvog razmišljanja. 

 

Kolinda je demokratski izabrana od strane gradjana Hrvatske na najvisu mogucu funkciju predsednika, tako da reci ko jos uzima Kolindu za ozbiljno je najblaze receno neozbiljno.

 

On 9/2/2019 at 6:00 AM, DonJuan said:

Veći je problem što tamo nije bilo nikoga iz Srbije, a trebalo je da bude, pošto je u Beogradu srušen trojni pakt, i na teritoriji Srbije su bile prve oslobođene teritorije u Evropi, pa je trebalo da nas bude, makar simolično. A zašto nas nije bilo, nema veze sa učešćem Srbije, nego sa današnjom politikom, i tu bi naši političari trebalo dobrano da se zamisle, ako je to ikako moguće.

 

Sto ce reci da se Poljska obrukala vodeci dnevnu politiku prilikom jednog ovakvog dogadjaja. Za Rusiju cak i mogu da shvatim zasto nisu pozvani, nametnuli su ima komunizam, mada to nije bila striktno Rusija, nego Sovjetski Savez, ali eto nekbude, ali za Srbiju mi nije jasno, tako da bih molio da objasnis tacno zbog kakve sadasnje politike Srbija nije pozvana. Nije valjda zbog odbijanja da prizna Kosovo.

Stvarno ne vidim vezu konkretno za ovaj dogadja.

 

On 9/2/2019 at 6:00 AM, DonJuan said:

A Kolinda može da priča komotno šta joj je drago.

 

Kao sto sam vec rekao predsednik drzave bi trebao da pazljivo bira svaku izgovorenu rijec.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...