Jump to content

HRVATSKA: Lijepa nasa


McCarthy

Recommended Posts

1 minute ago, Amigo said:

Kao sto sam vec rekao predsednik drzave bi trebao da pazljivo bira svaku izgovorenu rijec.

 Osim u tvitovima. To se američka birokratija uzbunila, da li predsednikovi tvitovi imaju težinu "presidential statement"? Oni ih vode u anale za istoriju a ovo im je nepoznato, ne znaju šta da rade sa time.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Amigo said:

Kolinda je demokratski izabrana od strane gradjana Hrvatske na najvisu mogucu funkciju predsednika, tako da reci ko jos uzima Kolindu za ozbiljno je najblaze receno neozbiljno.

 

Tačno je to a tačna je i ova fotografija koja je ovekovečila uvlakavštvo. Svako je to na netu mogao da vidi poniženje ovih razmera.

 

2019kolindatrump01.jpg

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Yoyogi said:

 

Tačno je to a tačna je i ova fotografija koja je ovekovečila uvlakavštvo. Svako je to na netu mogao da vidi poniženje ovih razmera.

 

2019kolindatrump01.jpg

 

Lijepa je Kolinda, nema tu dileme, pokusala je da iskoristi svoje kvalitete, ali izgleda da nije njegov tip:classic_unsure:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amigo said:

 

Kao sto sam vec rekao predsednik drzave bi trebao da pazljivo bira svaku izgovorenu rijec.

 

Zar predsednici to i ne rade?

Predsednici najbolje znaju sta njegovi glasaci najvise vole da cuju pa zato pazljivo biraju izgovorene reci.

Obracaju se onima ko ih bira a ne tamo nekome ko nema ucesca u tome.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/2/2019 at 1:15 PM, A sad said:

 

Deda joj je bio partizan, tesko ranjen ili mozda cak poginuo, baba provela dobar deo rata u logoru... 

 

Onda sam pogresno razumeo, mislio sam da se pod "njeni" misli na Hrvate.

 

On 9/2/2019 at 2:52 PM, mladenvzz said:

...poslije izbora KGK za predsjednicu,napisao sam na starom forumu da

smo gospodina predsjednika zamijenili sa plavušom.Godine me nisu 

razuvjerile.Danas,pisati bilo što a ne uzeti u obzir reakcije dužnosnika

iz Srbije je jednostavno degutantno.Ova javljanja, a doživljavao sam ih

kao ozbiljne forumaše(npr. Vasa,Juan itd) su me jednostavno razočarala.

To mi jednostavno dođe kao reakcije na bilo što iz Hrvatske,a slijede reakcije

Vučić,Dačić,Vulin,Stefanović,Linta itd. itd.

Drugi svjetski rat sam čitao godinama,od monografija do ozbiljnih knjiga,

pa ako se otvori neka tema o drugom svjetskom spreman sam se uključiti.

Ja sigurno to neću započeti,a nadam se da je moderacija u našoj internoj

komunikaciji zapamtila neke početne moje teze.

 

Tvoj problem je sto si, samo zbog toga sto si rodio tu gde si se rodio uziveo u ulogu navijaca hrvatskog tima, pa mislis da svi koji su iz Srbije navijaju za tim Srbija (ili tim SNS).

 

Onda ti nije jasno kako neko ima prava da spominje hrvatske politicare ako je u Srbiji na vlasti Saruman sa svojim orkovima. Ne znam za @DJ_Vasa, ali mogu da kazem da ovde vecina ne navija za tim Srbija i ne smatra Sarumana i orkove za svoje. Stavise, mislimo da su i HDZ i orkovi slicna populisticka smeca od stranaka i smeca od politicara i zadrzavamo potpuno pravo da za smece kazemo da je smece nezavisno od toga da li smece vlada u Srbiji, Hrvatskoj, Rusiji, Italiji, Francuskoj, Kongu ili bilo kojoj drugoj zemlji.

 

Ti mozes da budes deo tima Hrvatska pa da te kritike na racun predsednice koja relativizuje ustastvo pogadjaju, ali neces imati postovanje zbog tog izbora.

 

Edited by goldberg
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mislim da svi koji pricate da je KGK glupa masite poentu. Ona je objavila kandidaturu prvo kod desnice. Dalje, utrkivala se sa komentarima kako je Pavelic eto... pogresi covek i sve ostalo samo ne bi li se dodvorila desnici. Ideja svega je da oduva onog tamburasa koji joj je glavna prepreka u njenom timu. Cim se razracuna s njim, odmah ce se setiti i babe i dede, ujaka, ujne, tetke iz Karlovca koji su svi gle cuda bili partizani. Zasto? Pa tada ce trebati pobediti kandidata SDPa, dakle preuzeti levi centar. 

Sve u svemu, zena vidi svoju poziciju kao dobro placen posao sa solidnim beneficijama koji joj omogucava da vidi sveta. Pride pozicija je protokolarna, pa je samim tim benigna, sto je na kraju krajeva cini potpuno nezanimljivom za bilo kakvu raspravu. 

Link to comment
Share on other sites

...goldberg,ako je tvoj kriterij za svrstavanje u neke timove ili navijače tih

timova,mjesto rođenja onda zaista ne mogu oponirati.No,to meni pomalo

sliči na situaciju koju sam davnih dana doživio u vojsci.Naime kad sam nakon 

obuke prelazio u nastavnu četu i došao se javiti kapetanu,pitali njega,koga smo

dobili.On pogleda papire i odgovori im "dobili smo ustašu".

U životu sam igrao samo za dva tima,jedan je bio moj košarkaški,a sve kasnije samo za moju

obitelj.U svemu drugom sam bio strogi individualac.

Da,rođen sam i živim na sjeveru Hrvatske.Nisam siguran da si upoznat,ali,sjever Hrvatske,5 županija,

regionalnu vlast obnašaju župani koji nisu HDZ  i gdje HDZ ne pobjeđuje na izborima.

KGK nema neku stvarnu vlast u Hrvatskoj.Pokušavala je ona uzimati više nego su joj ustavne

ovlasti ali ju premijeri uopće nisu uzimali za ozbiljno.Stvarna,izvršna vlast u RH je na vladi,odnosno,

premijeru.KGK može samo štetiti i šteti ugledu Hrvatske

Link to comment
Share on other sites

On 9/4/2019 at 2:23 PM, mladenvzz said:

...goldberg,ako je tvoj kriterij za svrstavanje u neke timove ili navijače tih

timova,mjesto rođenja onda zaista ne mogu oponirati.No,to meni pomalo

sliči na situaciju koju sam davnih dana doživio u vojsci.Naime kad sam nakon 

obuke prelazio u nastavnu četu i došao se javiti kapetanu,pitali njega,koga smo

dobili.On pogleda papire i odgovori im "dobili smo ustašu".

U životu sam igrao samo za dva tima,jedan je bio moj košarkaški,a sve kasnije samo za moju

obitelj.U svemu drugom sam bio strogi individualac.

Da,rođen sam i živim na sjeveru Hrvatske.Nisam siguran da si upoznat,ali,sjever Hrvatske,5 županija,

regionalnu vlast obnašaju župani koji nisu HDZ  i gdje HDZ ne pobjeđuje na izborima.

KGK nema neku stvarnu vlast u Hrvatskoj.Pokušavala je ona uzimati više nego su joj ustavne

ovlasti ali ju premijeri uopće nisu uzimali za ozbiljno.Stvarna,izvršna vlast u RH je na vladi,odnosno,

premijeru.KGK može samo štetiti i šteti ugledu Hrvatske

 

Da, upoznat sam da HDZ ne pobedjuje u Zagorju, Istri i tim krajevima. Reagovao sam jer si napisao:

 

Quote

 

Danas,pisati bilo što a ne uzeti u obzir reakcije dužnosnika

iz Srbije je jednostavno degutantno.Ova javljanja, a doživljavao sam ih

kao ozbiljne forumaše(npr. Vasa,Juan itd) su me jednostavno razočarala.

To mi jednostavno dođe kao reakcije na bilo što iz Hrvatske,a slijede reakcije

Vučić,Dačić,Vulin,Stefanović,Linta itd. itd.

 

 

Hteo sam da razjasnim da je sasvim drugacije kad SNS i SPS banda i njihovi glasaci sa Informerom umesto mozga reaguju na izjave iz Hrvatske i kada na njih reaguju forumasi odavde.

 

Probaj nekad da citas komentare na youtube u kojima se komentarise nesto vezano za hrvatsko - srpske ili srpsko - albanske odnose. To je prepuno primitivizma, vulgarnosti, mrznje, zla, bolesti, ludila. Razlika je sto ce SNS informer tipu da smeta samo albanski ili hrvatski komentar, a barem meni su svi komentari tamo potpuno odvratni.

 

Da zakljucim, uopste nema veze sto sam iz Srbije. Potpuno su mi odvratni i HDZ desni degenerici i SNS informer sljam i raznorazni ljubitelji Tacija i Haradinaja. Dodaj tu bilo kog slicnog sa ovih prostora.

 

Ti imas, kao i svi potpuno pravo da na temama u Srbiji komentarises Vulinove sizofrene izjave ili Dacica koji malo - malo pa nesto lupi kad se napije. Ne mislim da bi bilo ko odgovorio sa "sta se vi javljate, kod vas maltretiraju Srbe".

Edited by goldberg
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

hmmm....

 

 

10 hours ago, goldberg said:

Razlika je sto ce SNS informer

 

sebe i svoje citateljstvo identificirati sa Srbima u susjednim republikama? tu nema razlike izmedju SNS Informera i ovog topica, koji od pocetka fercera tako kako fercera upravo zbog tog do zla boga primitivnog etnickog obrasca, gdje Srbi iz Srbije i dalje misle da je na njima da se bave pitanjima Srba u Hrvatskoj. i to u tolikoj mjeri da, fakticki (dakle iscitavajuci ovaj topic), osim srpskog pitanja, u Lijepoj nasoj druga pitanja uopce ne postoje.

 

...

 

pandan ovom topicu ne bi bilo ucesce forumasa iz Hrvatske na topicima o Srbiji. ne, tu si opet promasio. pandan bi bio topic s naslovom "Munze Konza", ili u tom stilu, gdje bi se topic zatrpavao, od strane Hrvata iz Hrvatske, pitanjima polozaja Hrvata u Srbiji. i to, dakako, na senzacionalisticki, i pacenicki nacin. takvog topica nikada nije bilo na FB92. a nema ga, hvala sv. Irudu, ni na ovom forumu. istina, nema bas ni previse gradjana Hrvatske na ovom boardu, pa je to vjerojatno zato.

 

porazno je da moderacija ovog boarda smatra da se etnickim obrascima moze voditi smislena diskusija.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dragi Vjeko, ovde se povela diskusija o KGK percepciji antifasizma ( više ukazivanje na njenu budalaštinu) pa je onda Mladen okrenuo na obrazac: a kakvi ste vi.

Ajde i to da zanemarimo ali da li moze i na jednom topiku da neko iz Srbije, kaze bilo sta o Hrvatskoj, pa i o položaju Srba u Hrvatskoj a da se prethodno ne pospe pepelom, izbičuje 2-3 puta i prizna da su Srbi krivi za sve na ovom svetu pa da onda proybori pokoju?

Pa brate, previše ste nežni leptirići bez ikakvog razloga, niko ovde ne koristi taj kao što kažeš do zla boga primitivni eticki obrazac.

 

Edited by CLASH
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...CLASH,po mojim kriterijima,koji i ne moraju biti istovjetni tvojima,

sasvim dovoljno sam rekao što mislim o KGK.Ne gledam preko ograde

i u principu ne interesira me situacija u Srbiji.Moje je,svaki u svojoj državi

ima sasvim dovoljno svojih problema da bi se naslađivali problemima 

susjeda.

Što sam želio reći svojim upadom u raspravu?Usporedio sam reakcije nekih

naših uvaženih forumaša,svi imaju nešto reći,sa reakcijom službene politike

kad opet svi imaju nešto za reći.

Smješno,tragikomično bi bilo reći da su Srbi krivi za sve.Ali,da se službena 

,da li politika ili da ju nazovemo bilo kako drugačije,se petlja u neke odnose

je istina.

Link to comment
Share on other sites

...golderg,napisao sam da u ovim sjevernim županijima RH HDZ nije na vlasti,ali to ne znači 

da bih nazvao ljude koji vode te oprganizacijeb smećem.Neke od njih i osobno znam i znam

da su to izuzetno kvalitetni ljudi..Ovdje na sjeveru ti je u principu logika,jedno su izbori,ali nakon

izbora je,dečki glave skupa i radimo.I sad,da ti velim što to ja,kad napišem sjever,pod tim podrazumjevam

-zagorsko-krapinska županija na vlasti SDP

-varaždiska županija-na vlasti reformisti

-međimurska županija-na vlasti HNS

-koprivničko-križevačka županija-na vlasti neovisni

-bjelovarsko bilogorska-na vlast neovisni

E sad,to je bila riječ o županima,u skupštini su raziličite koalicije,pa su tako u mojoj županiji

u koaliciji reformisti i HDZ.

Osobno mislim da kad bih i poželio komentirati situaciju u susjednoj državi trebao znati puno više nego znam.

Volim otići na srpske medije i čitati,no to ne znači da bilo što mogu i komentirati bez obzira na sadržaj.

Tu dolazimo do onoga,zašto sam uopće na ovom forumu,neovisno o tome radilo se to o ovom ili starom

forumu.Na hrvatskim forumima,barem onim koje sam ja vidio,uopće ne želim pristupiti.Ovaj mi se činio,

kao jedan pristojan forum .

 

Link to comment
Share on other sites

A što bi ti ja, ili bilo ko drugi, gledao u krštenicu/putovnicu pre nego što ti dam pravo da otvoriš usta?

Ako je ono što imaš zboriti smisleno i racionalno utemeljeno - ja ću otvoriti uši, ako pak naslućujem etnocentristički diskurs i puko parolašenje - okrenit ću si glavu i mirno proći pored...

But that’s just me. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja bih samo da pojasnim svoj stav.

Smatram da na ovom forumu svako iz Srbije, Hrvatske, Angole, Urugvaja, Filipina... moze komentarisati SVE u vezi Srbije, Hrvatske, Angole, Urugvaja, Filipina..

Shodno nivou informisanosti, znanja, vestini pisanja, nameri, duhovitosti,  takav ce biti kvalitet postova.

Da, svestan sam bremena skorije istorije regiona i smatram da bas i zbog toga ovde ne sme biti svetih krava. Naravno da smo svi bolje informisani o regionu nego o problemima u Mongoliji i naravno da ce biti vise postova o tome.

Naravno da mislim da bilo ko iz Hrvatske moze da pise o npr.rehabilitaciji Nedica u Srbiji bez prethodne ograde o NDH.

I obratno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Postoji i ta tradicija. 

Kažeš da nemaš pojma šta sam hteo reći, ali si mi dao ‘plus’;

Kažeš da si “ubogi Hrvatić” i impliciraš da zbog toga imaš poseban tretman;

Pitam te lepo i jasno, u čemu je (očigledan) problem da bez uvijanja ovde izneseš šti te žulja? 

Ne moraš odgovoriti - ali ja te pitam s’pravom. 

Link to comment
Share on other sites

...još jednom,jer odgovaraš pitanjem,tvojim rječima,što tebe žulja?

Apsolutno odbijam tvoju insinuaciju da imam ili želim imati neki

poseban tretman jer sam po svemu sudeći jedini koji se javlja iz

Hrvatske,osim Vjeke.I ono,uvaženi član i zagrada,reci otvoreno,

mogu zašutiti,možete me banovati,ja neću patiti.

Rekao sam,i pokušavam napisati,da bar vi na ovom forumu

pokušate shvatiti da u ovoj jebenoj Hrvatskoj,koja nije uniforma,

postoje ljudi kojima se jebe i za nacinalnost,i za krvna zrnca.

Kad sam napisao Hrvatić,zoran će se sjetiti,to nema veze sa 

nacionalnošču

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...