Jump to content

HRVATSKA: Lijepa nasa


McCarthy

Recommended Posts

...ironside,zahvalan sam na ovom klipu,nisam znao za njega.Ja sam za taj kraj izuzetno

emotivno vezan.Recimo,tu su moji korijeni.Zašto sam naveo Kavalire? Podsječaju me na moga

dedu.Svirao je cimbale,violine(govorili su gusle)na karakterističan način.

Znam otići  u selo mojeg starog ali to je danas sasvim drugačije od mojih sječanja.Nekada,zemljane

hižice,,podovi-nabijena ilovača itd.Danas,imaju sve kao i ja u Varaždinu.Još se sječam,bio sam klinac,

kad mi je došla voda,i deda mi je otprike rekao,"Mladen za nas je to povijesni trenutak".Ali,moj deda ti je desetak godina 

živio i radio u Americi,povukla ga sestra.I sad,postoji priča.Navodno,moj deda se zaljubio u crnkinju a sestra

ga je šupirala u Hrvatsku.

Moji klinci su istraživali naše rodoslovno stablo.Ja za to nisam bio zainteresiran.Prema prezimenu.Bilo je tu svašta

jedino,putovali su,odlazili u krajeve koje kao obični turisti nikada ne bi posjetili i došli do Rumunjske i grada Sibiu.

Moj komentar je bio klad su mi ispričali svoja saznanja,da su naši preci nešto gadno zgreješili kad su završili 

kao kmetovi u Zagorju

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...osobno mislim da je i Istra i moje Zagorje,Vjeko će možda reći i Slavonija,Dalmacija

bogatstvo Hrvatske.Nažalost u svoj toj različitosti mi tek trebamo naučiti živjeti sa

drugim i drugačijima.

A sad,ono što je čini mi se bila poanta tvojega pitanja,ne ću ga komentirati na zločesti

način,a mogao bih,ponovio bih moramo se naučiti živjeti sa drugina i drugačijima.Istra se

ponosi sa svojom multikulturalnošču ili multinacionalnošču.Kod nas,na sjeveru Hrvatske

vrijedi ono.Kad su pitali Zagorca/Međimu8rca ima li nacionalizma,on je odgovorio,mi i Hrvati

se dobro slažemo.

Imamo mi drugih problema,nismo mi baš bez grijeha.Jednostavno ne znamo kako riješiti

problem Roma.Rekao bih,dali smo im lovu ali to ne rješava problem.Očito trebanjihov problem

rješavatzi na drugačiji način 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mladenvzz said:

...osobno mislim da je i Istra i moje Zagorje,Vjeko će možda reći i Slavonija,Dalmacija

bogatstvo Hrvatske.Nažalost u svoj toj različitosti mi tek trebamo naučiti živjeti sa

drugim i drugačijima.

A sad,ono što je čini mi se bila poanta tvojega pitanja,ne ću ga komentirati na zločesti

način,a mogao bih,ponovio bih moramo se naučiti živjeti sa drugina i drugačijima.Istra se

ponosi sa svojom multikulturalnošču ili multinacionalnošču.Kod nas,na sjeveru Hrvatske

vrijedi ono.Kad su pitali Zagorca/Međimu8rca ima li nacionalizma,on je odgovorio,mi i Hrvati

se dobro slažemo.

Imamo mi drugih problema,nismo mi baš bez grijeha.Jednostavno ne znamo kako riješiti

problem Roma.Rekao bih,dali smo im lovu ali to ne rješava problem.Očito trebanjihov problem

rješavatzi na drugačiji način 

 

 

 

 

Nema nikakve poente. Pitanje je je bilo potpuno jasno. 

Link to comment
Share on other sites

...A sad,ajde da ti vjerujem ali iz nekih tvojih ranijih postova sam skeptičan.

Slušao sam danas zastupnika Srpske nacionalne manjine Miloševića,ranije 

Pupavca,njihov govor je u skladu sa standardnim jezikom,prekrasno.Možemo

tome dodati i Jovića.

Link to comment
Share on other sites

Nekad sam dosta pratio HRT i nevjerovatno je koliko po Hrvatskoj ima tih mikrosredina sa posebnim narječjima i jezicima.

 

I Umagu sam bio zadnji put prošle jeseni, (polumaraton) i na ulici sam, čekajući devojče iz agencije, uglavnom mogao čuti italijanski, ili bar meni tako zvuči. Jako prijatni ljudi, otvoreni za razgovor i pozitivnog raspoloženja.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
13 hours ago, Vjekoslav said:

 

ovo je potpuna, ali bas potpuna zamjena teza, a bogami i potpuno izmisljanje dogadjaja. Milosevic uspostavlja SAO krajine upravo na osnovu "Jasenovca i povampirenog ustastva" (i ne samo Milosevic, treba cuti Biljanu Plavsic kada govori o temeljnom razlogu za osnivanje Republike Srpske), dok npr. Hrvatska ima itekakav ekonomski razlog da makne teroristicke balvane i s Korduna / Like (turizam na Jadranskom moru), i kasnije, iz zapadne Slavonije (Slavonija nije mogla ekonomski prezivjeti zatvorena / izolirana sa 4 strane).  

 

pa prvi balvani u Hrvatskoj krecu 1990. godine usred turisticke sezone, o cemu vi ovdje uopce pricate?

 

...

 

edit: ma jebo to, rekao sam sebi da se necu vise javljati na ovaj topic upravo zato sto ovdje vlada upravo epsko ludilo, a ne cinjenice i argumentirana diskusija. aj zdravo. 

 

Balvani su pravo malo čudo. Pojavili su se ničim izazvani, kao i Albanska pobuna na Kosovu. Pero i Mićo , nakon satrvene gajbe "Laškog" ispred lokalne prodavnice, odluče da išćeraju 80 kubika smrčevine na lokalnu cestu . Pošto su i oni balvani sami po sebi (Pero i Mićo), utripovali su da Tudjman oko sebe okuplja neke likove iz Argentine, koji u zadnjem desnom dzepu nose češalj i sliku poglavnika. Poverovali su i u velikosrpsku propagandu  da se Srbi isteruju sa posla, da podpisuju nekakve papire kojima dokazuju lojalnost novoj državi, da ih isteruju iz stanova itd. Kada su popili pola gajbe pive, upita Pero Mića :"Mićo,oćemo li", na šta Mićo, pre toga podrignuvši, odgovori: "Ajmo"

 

I poče sranje. I poče turistička sezona. Da je bio januar mesec , Pero i Mićo bi osvojili Klagenfurt i Blajburg... ovako ostadoše ispred prodavnice.

 

Vjekoslave, čoveče ... ovo sa turističkom sezonom je pobedilo sva istorijska prejebavanja na internetu. Čestitam pobedniku. Odoh da se opijem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mladenvzz said:

....pitanje za moderaciju,mogu li na ovoj temi odgovoriti ZnajJovi što se tiće Hrvatske ili bi trebala nova tema.Mislim

da dotični gospodin priča gluposti,i nema pojma o nekim faktima

 

Radujem se faktima, čak šta više, verujem da mogu da pogodim polovinu koja će biti prezentovana.Posebno bih se radovao temi na kojoj bi smo mogli da o njima raspravljamo.

Link to comment
Share on other sites

...ZmajJova,lijepo za ćitati  za naknadnu pamet ali to ne odgovara niti istini

niti,kako mnogi ovdje vole pričati,faktografiji.

Ja ću krenuti od kostituiranja Sabora.Tu bih napomenuo da se u predizbornoj 

kampanji priča svašta da se pridobiju glasači.Predstavnici Srba,mislim na one,

koji su tako bili izabrani na etničkoj listi,nisu došli.

Na prvoj  sjednici Sabora izabrano je,po tadašnjem Ustavu,predsjedništvo 

republike,Tuđman predsjednik,ali i Srbin kao član.Sabor ostavlja mogućnost

da jedan od podpredsjednika bude Predstavnik SDS.

Slijedi formiranje vlade.

Svaka vlada ima u nekim demokratskim uzusima bar 100 dana da se vidi njeno djelovanje.

No,17.8. kreću barikade.I bisu problem čak toliki barikade ali kad se uz barikade

pojave  ljudi sa oružjem.Onda je to terorizam.Mogu i nastaviti ali mislim da

je to za sada dovoljno.

Ustav,božični Ustav,je donesen kasnije.

 

Link to comment
Share on other sites

...ZmajJova,lijepo za ćitati  za naknadnu pamet ali to ne odgovara niti istini
niti,kako mnogi ovdje vole pričati,faktografiji.
Ja ću krenuti od kostituiranja Sabora.Tu bih napomenuo da se u predizbornoj 
kampanji priča svašta da se pridobiju glasači.Predstavnici Srba,mislim na one,
koji su tako bili izabrani na etničkoj listi,nisu došli.
Na prvoj  sjednici Sabora izabrano je,po tadašnjem Ustavu,predsjedništvo 
republike,Tuđman predsjednik,ali i Srbin kao član.Sabor ostavlja mogućnost
da jedan od podpredsjednika bude Predstavnik SDS.
Slijedi formiranje vlade.
Svaka vlada ima u nekim demokratskim uzusima bar 100 dana da se vidi njeno djelovanje.
No,17.8. kreću barikade.I bisu problem čak toliki barikade ali kad se uz barikade
pojave  ljudi sa oružjem.Onda je to terorizam.Mogu i nastaviti ali mislim da
je to za sada dovoljno.
Ustav,božični Ustav,je donesen kasnije.
 
Postovano je ovde sta je pisalo u ustavu.
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, mladenvzz said:

...ZmajJova,lijepo za ćitati  za naknadnu pamet ali to ne odgovara niti istini

niti,kako mnogi ovdje vole pričati,faktografiji.

Ja ću krenuti od kostituiranja Sabora.Tu bih napomenuo da se u predizbornoj 

kampanji priča svašta da se pridobiju glasači.Predstavnici Srba,mislim na one,

koji su tako bili izabrani na etničkoj listi,nisu došli.

Na prvoj  sjednici Sabora izabrano je,po tadašnjem Ustavu,predsjedništvo 

republike,Tuđman predsjednik,ali i Srbin kao član.Sabor ostavlja mogućnost

da jedan od podpredsjednika bude Predstavnik SDS.

Slijedi formiranje vlade.

Svaka vlada ima u nekim demokratskim uzusima bar 100 dana da se vidi njeno djelovanje.

No,17.8. kreću barikade.I bisu problem čak toliki barikade ali kad se uz barikade

pojave  ljudi sa oružjem.Onda je to terorizam.Mogu i nastaviti ali mislim da

je to za sada dovoljno.

Ustav,božični Ustav,je donesen kasnije.

 

 

Ti si najavio faktografiju, a ja je u ovom tvom postu ne vidim. 

 

"100" dana pre formiranja vlade, i 100 dana posle, u Hrvatskoj je sprovodjena totalna segregacija Srpskog stanovništva, i svih koji su se izjašnjavali kao Jugosloveni.

 

Svaki istinski Hrvatski nacionalista (nacionalista u najboljem smislu reči)potvrdiće ove moje reči.

Link to comment
Share on other sites

...quad,odgovor je,da.Pitaj dalje

Recimo,mogao bi pitati,kako država reagira na pojavu terorista.

Ili,što znači ako država bude spriječena da djeluje protiv terorista.

E sad,mogao bi me pitati,tko je sprečio djelovanje policije,jer to je

njihova obaveza.

Link to comment
Share on other sites

...ZnajJova,ako si čitao što sam napisao,naznačio sam početak,moj.

Mogao sam krenuti i od 1987.Odredi kad želiš da je početak.Neovisno

o tome pričaš gluposti,nemaš pojma o dešavanjima o kojima bi želio,ili o kojima pišeš.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mladenvzz said:

...ZnajJova,ako si čitao što sam napisao,naznačio sam početak,moj.

Mogao sam krenuti i od 1987.Odredi kad želiš da je početak.Neovisno

o tome pričaš gluposti,nemaš pojma o dešavanjima o kojima bi želio,ili o kojima pišeš.

 

Ako se ja pitam, krenuo bih od aprila 1941. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mladenvzz said:

...ZnajJova,može ali se toga razdoblja ja ne sječam.Kad su jednog

prijatelja mojeg starog zajedavali gdje je bio 41. rekao im je,ja sam bio

u šumi ali gdje ste bili vi?

A gdje si bio ti aprila 1941.?

Kažu da je Nazor pecnuo Krležu riječima "Šta bi bilo od vas da ste prešli u šumu" sugerišući mu da je trebao preći u partizane kad i on.

Na šta je Krleža rekao "Šta bi tek bilo od vas da niste prešli" 😄

 

On topic, očigledno je da se nema šta novo reći, ostaje nam samo da sačekamo ~ vremena.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mladenvzz said:

...ZnajJova,može ali se toga razdoblja ja ne sječam.Kad su jednog

prijatelja mojeg starog zajedavali gdje je bio 41. rekao im je,ja sam bio

u šumi ali gdje ste bili vi?

A gdje si bio ti aprila 1941.?


Jbg, nisi ni ti valjao balvane po putevima, ali misliš da znaš nešto o tome. Tako je i sa mojom malenkošću i 1941. Izaberi datum, meni je svejedno.

 

Link to comment
Share on other sites

...ZnajJova,već sam na ovim stranicama napisao da dugom pamtim.

Osim toga puno sam čitao.Rekao bih i jednu i drugu stranu.Nikad u nekoj

partiji ali me je interesiralo kuda su otiše najljepše godine moga života i zašto.

Nadam se da možemo lijepo popričati,bez vrijeđanja i uvreda.Imam bogatu

knjižnicu,i onu iz Zagreba i onu iz Beograda.Veselim se lijepom dijalogu

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ZnajJova said:

 

Balvani su pravo malo čudo. Pojavili su se ničim izazvani, kao i Albanska pobuna na Kosovu. Pero i Mićo , nakon satrvene gajbe "Laškog" ispred lokalne prodavnice, odluče da išćeraju 80 kubika smrčevine na lokalnu cestu . Pošto su i oni balvani sami po sebi (Pero i Mićo), utripovali su da Tudjman oko sebe okuplja neke likove iz Argentine, koji u zadnjem desnom dzepu nose češalj i sliku poglavnika. Poverovali su i u velikosrpsku propagandu  da se Srbi isteruju sa posla, da podpisuju nekakve papire kojima dokazuju lojalnost novoj državi, da ih isteruju iz stanova itd. Kada su popili pola gajbe pive, upita Pero Mića :"Mićo,oćemo li", na šta Mićo, pre toga podrignuvši, odgovori: "Ajmo"

 

I poče sranje. I poče turistička sezona. Da je bio januar mesec , Pero i Mićo bi osvojili Klagenfurt i Blajburg... ovako ostadoše ispred prodavnice.

 

Vjekoslave, čoveče ... ovo sa turističkom sezonom je pobedilo sva istorijska prejebavanja na internetu. Čestitam pobedniku. Odoh da se opijem.

 

Ime i prezime likova iz Argentine sa kojima se okružio Tuđman?

Samo zbog kvalitete rasprave i da mi ostali naučimo nešto o tim vremenima

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, demag said:

 

Ime i prezime likova iz Argentine sa kojima se okružio Tuđman?

Samo zbog kvalitete rasprave i da mi ostali naučimo nešto o tim vremenima

 

Ne misliš valjda da to negde imam zapisano? Argentinu sam spomenuo kao omiljenu destinaciju ustaških pobegulja, dolazili su sa svih strana.

Link to comment
Share on other sites

...demag,lepo prosim za malo strplenja.Vidiš da su mladi gospon ZnajJova zaželeli

da krenemo od četrdesetprve,Još nisu otišli prek mora i još neznamo ko bi se opće mogel vrnuti.

Sad jen gospon veli da bi krenuli od sedamdeset prve,more,ali samo ako ima kaj povedati

Link to comment
Share on other sites

  • A sad locked this topic
  • Eddard unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...