Jump to content

HRVATSKA: Lijepa nasa


McCarthy

Recommended Posts

8 hours ago, Atreid said:

 

 

 

U biti, karta je dokaz da su obrazovani ljudi praktički nepismeni.

 

Zaokružiti između 11 debila, baš največeg debila poslje Đapića, moraš biti teški bolesnik u glavi.

U biti, moraš biti ekonomski nepismen i totalno neinformiran.

Edited by A sad
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, demag said:

U biti, karta je dokaz da su obrazovani ljudi praktički nepismeni.

 

Zaokružiti između 11 debila, baš največeg debila poslje Đapića, moraš biti teški bolesnik u glavi.

U biti, moraš biti ekonomski nepismen i totalno neinformiran.

 

Mislim da su ipak imovinsko stanje i prihodi danas vazniji od obrazovanja, a i opsta perspektivnost, pri tome i obrazovani su se odselili iz ovih siromasnih:

 

 

 

Izvukli smo čiste brojke: Milanović je dobio u osam županija koje čine dvije trećine BDP-a, HDZ-ove su opustošene

 

Grabar-Kitarović slavila u županijama u kojima živi gotovo upola manje stanovnika i koje čine manje od četvrtine hrvatskog BDP-a

 

Prosječan BDP po stanovniku u županijama u kojima je pobijedio Zoran Milanović 23 posto iznad hrvatskoga, a u onima u kojima je najbolji rezultat ostvarila Kolinda Grabar-Kitarović zaostaje za 22 posto. Miroslav Škoro bio je relativni pobjednik u županijama čiji je prosječni BDP po stanovniku 29 posto manji od hrvatskoga.

 

prvom krugu predsjedničkih izbora održanom u nedjelju Zoran Milanović bio je relativni pobjednik u onim županijama u kojima HDZ redovno gubi izbore. U tih sedam županija i Gradu Zagrebu živi više od polovine ukupnog stanovništva Hrvatske i u njima se stvara dvije trećine nacionalnoga BDP-a. Kolinda Grabar-Kitarović dobila je najviše glasova isto tako u osam županija, ali u njima živi gotovo upola manje stanovnika i nastaje manje od četvrtine hrvatskog BDP-a.

 

Ovoga puta HDZ i njegova predsjednička kandidatkinja morali su se zadovoljiti samo sa svojim tradicionalnim uporištima u dalmatinskim županijama jer je u slavonskim najveći broj glasova dobio Miroslav Škoro. U četiri slavonske županije i Bjelovarsko-bilogorskoj, gdje je Miroslav Škoro uspio zadobiti najveću podršku, ukupno živi 18 posto stanovnika Hrvatske, ali je njihov udio u BDP-u svega 12,94 posto.

 

spacer.png

 

Ima jos toga zanimljivog na linku, ali da ne kopiram sve: https://www.telegram.hr/price/izvukli-smo-brojke-osam-zupanija-u-kojima-je-slavio-milanovic-cine-dvije-trecine-hrvatskog-bdp-a/

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja sam gledao prvih 15ak min. Žena nije konkretno odgovorila na niti jedno jedino pitanje. 

Milanović čisti pod s njom ali uzalud kad je zlatni križ na bijeloj majici upalio sve lampice u glavama jedno 400-500 tisuća glasača.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Atreid said:

Aha, Milanovic je razbija, e, sad da l' ce to nesto da znaci, ne znam.

 

Ne može Kolinda parirati Milanoviću u debati, to svi dobro znaju, pa čak i ona. Kolinda nema kapacitet za debatu ali i ostalo joj baš ne štima najbolje.

 

11 hours ago, Bushman said:

Ja sam gledao prvih 15ak min. Žena nije konkretno odgovorila na niti jedno jedino pitanje. 

Milanović čisti pod s njom ali uzalud kad je zlatni križ na bijeloj majici upalio sve lampice u glavama jedno 400-500 tisuća glasača.

 

To je tako kod vjernika i onih drugih, smatraju križ na majci za nešto extra bitno kod kandidata. žalosno

 

Za normalne ljude je dovoljno što se radi o najgorem premijeru u povijesti RH, a konkurencija je više nego žestoka.

Od dizanja poreza i porezne presije, predstečajnih nagodbi i nakaradnih ovršnih zakona, stvari koji su srušile gospodarstvo i izbrisale 220.000 radnih mjesta u realnom sektoru, zbog retardiranog klošara Milanovića.

 

To je dovoljno normalnim ljudima, treba biti teži debil, da zaokružiš tog klošara.

A opet, sa druge strane KGK...i ispadaš ponovno debil ako nju zaokružiš

 

odlično

 

 

 

Edited by demag
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Bushman said:

Milanović čisti pod s njom

 

17 hours ago, Atreid said:

Aha, Milanovic je razbija

 

gledamo li isti duel? onaj na HRT-u? 

pogledao sam i duel na RTL-u. bas zbog Milanovica.

 

...

 

povremeno sam pritiskao pauzu, vracao, i ponovno slusao / analizirao. zanimale su me tri stvari, usko vezane za nadleznosti predsjednika - ponasanje predsjednika republike (dignitet), vanjska politika (u regiji posebno), i odnos prema etnickom nacionalizmu (kao prauzroku mnogih aktualnih problema, od nerjesenih pitanja ratnih zlocina, nestalih, i ratne stete, preko mita i korupcije, do hajduckog nacionalsocijalizma u ekonomiji).

 

...

 

dakle jedini koga je gospodin Zoran Milanovic, u tim duelima, uistinu razbio, bio je gospodin Milanovic. mogao bih se cak sloziti i sa gore citiranim izrazom -> pomeo pod. i metaforicki, i doslovno, On se, sa svojih nebeskih visina, konstantno spustao upravo na podni nivo pijacnog olajavanja. ono pak sto je meni uistinu fascinantno je cinjenica da je gospodin Milanovic uspio razbiti samoga sebe bez pomoci gospodje Kolinde Grabar-Kitarovic. primjera radi, nicim izazvan (dakle niti je to bilo pitanje, niti je bio isprovociran), Milanovic proziva svoju suparnicu za isporucivanje hrvatskih generala haskom tribunalu. isto tako, i opet nicim izazvan, i to nekoliko puta u toku obje debate, forsira vlastiti (muski) sovinizam, naglasavajuci da samo on moze biti valjani zapovjednik oruzanih snaga u ratu. pritom, vec u sljedecoj recenici, i opet nicim izazvan, kategoricno tvrdi da rata na ovim prostorima vise nece biti. i hajde, diskusije radi, ako zanemarim sve to (mada necu), ako cak ostavim po strani i njegov etnicki odnos prema BiH (a to svakako necu uciniti), koliko je pak puta, samo u te dvije debate, gospodin Milanovic gubio zivce, crvenio se kao bik / napirivao kao zagorski puran, pokusavajuci u svakoj (ali doslovno svakoj) recenici svima dokazati da je on ne samo najpametniji u studiju, vec i na cijeloj planeti? i da je tih 30ak sekundi koliko su ucesnici duela imali za repliku, samo njemu, konstantno, bilo nedovoljno? nakon 10-og puta prestao sam brojati. tih 10 puta je, nota bene, 10 bilateralnih susreta, ili pak 10 drzavnickih nastupa na raznoraznim medjunarodnim forumima / govornicama. veceras ide duel na Novoj, i kod mene se javlja strah da ako pogledam i taj duel, u nedjelju zaokruzim gospodju Grabar-Kitarovic. i to ne iz inata, vec zato sto je od ta dva ponudjena kandidata za duznost predsjednika RH, ona kvalitetniji kandidat. 

 

...

 

ovo ce dakle biti prvi predsjednicki izbori na kojima cu, kako stvari sada stoje, prekriziti svoj listic. do nedjelje ostaje dva dana, ukoliko netko ima argumente zasto bih ipak trebao glasati za gospodina Zorana Milanovica, neka me, slobodno, pokusa ubijediti.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...pa s obzirom da vi u Osijeku imate šansu zarađivati 8000 eurića uopće

se ne čudim tvom izboru.Ja ću se prikloniti i u ovom krugu večinskom

mišljenju sjeverna Hrvatske,bez da uopće nešto elaboriram,zašto?

Mene osobno je strašno,mogu slobodno reći,povrijedio gaf predsjednice

izrečen u Vukovaru.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Vjekoslav said:

gledamo li isti duel? onaj na HRT-u? 

pogledao sam i duel na RTL-u. bas zbog Milanovica.

 

Onaj na HRTu, jedini je bio profesionalno uradjen. Probao sam i onaj na RTLu i ovaj veceras na Novoj, ali odustao poslje desetak minuta.

 

Quote

/ govornicama. veceras ide duel na Novoj, i kod mene se javlja strah da ako pogledam i taj duel, u nedjelju zaokruzim gospodju Grabar-Kitarovic. i to ne iz inata, vec zato sto je od ta dva ponudjena kandidata za duznost predsjednika RH, ona kvalitetniji kandidat.

...

ovo ce dakle biti prvi predsjednicki izbori na kojima cu, kako stvari sada stoje, prekriziti svoj listic. do nedjelje ostaje dva dana, ukoliko netko ima argumente zasto bih ipak trebao glasati za gospodina Zorana Milanovica, neka me, slobodno, pokusa ubijediti.

 

Vidi ovako, Kolinda je jedan od ovih balkanskih ljigavo-odvratnih politicara nista drugacija od Vucica, ne momente sam je uhvatio da bukvalno izgovara iste fraze kao i Vucic i uopste nije nemoguce da im iste agencije rade kampanje. Ogrizle u korupciji, nepotizmu, neobrazovane, primitivne, a sve pod zastitom nekog velikog patriotizma. Sa, druge strane uopste necu da sporim da je Milanovic dzukac, ali nekoliko vrlo bitnih stvari ga izdvaja, iako je vrlo tezak, sa njim znas na cemu si, kao drugo, neuporedivo, ali neuporedivo je odgovorniji i kad povuce neki neodgovoran potez zna zasto ga je potegao dok kod ovih prvih, sve, ali sve se svodi iskljucivo na licnu korist. Treca stvar, promjena na mjestu predsjednika Hrvatske bi razmrdala ovu ucmalu sredinu i to bi pokrenulo procese u citavoj regiji. U Srbiji imamo parlamentarne izbore ove godine koje ce opozicija bojkotovati, ali 2022. god, imamo predsjednicke koje bi Vucicu bilo puno teze da dobije ukoliko bi u Hrvatskoj bio Milanovac, dok bi mu Kolinda isla na ruku. Slicne, pozitivne procese izbor Milanovica bi pokrenuo i u Bosni i Hercegovini a mozda i u Crnoj Gori. Ova ekipa, sa dogovorenim krizama, kao sada u Crnoj Gori, koje potpuno bespotrebno nekog mogu ozbiljno kostati pa i glave, morala bi da ode, i citavi odnosi bi bili postavljeni na mnogo zdravijim osnovama. I, na kraju najvaznije, za samu Hrvatsku bi to bio pozitivan zaokret, da se ova zabokrecina razbije. Potrebne su tu nove ideje, Plenkovic nema apsolutno vise nikakve ideje sta da radi, tako da svijeze ideje bi bile vrlo pozitivan pomak.

 

Ukoliko se ovaj zaokret sad ne desi, morat cemo cekati neku drugu priliku, a to ko zna kad moze biti. Vidis na primjeru Crne Gore koliko je ova banda spremna daleko da ode samo da bi zadrzala svoje pozicije.

Edited by Atreid
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Knjiga iz djetinjstva koja vas je obilježila?

Kolinda: Mali princ

...

 

Kolinda: Samo da objasnim zašto Mali princ. On je imao svoju ružu i pomislio je da njegova ruža nije ništa posebno, ali je shvatio da je ona samo njegova i da je zato posebna. Poruka je cijeni svoju državu. A najdraža pjesma mi je Cesarica.

 

😂

Link to comment
Share on other sites

Mnogo vazniji od ovih izbora su parlamentarni.

 

Problem za pokrete koji bi mogli da okupe birace koji su protiv i HDZ i SDP je sto nisu dovoljno artikulisani. Glasovi za Skoru su pokupljeni sa svih strana, Kolakusic je objavio da se povlaci iz politike, Jurican nece izlaziti na parlamentarne izbore.

 

Cini se da ni u HDZ nisu zadovoljni Kolindom i da je nekima od njih i svejedno pobedila ili izgubila. Milanovic i ako pobedi, a SDP, IDS i ostale srodne stranke ne uspeju da dobiju parlamentarne izbore nece moci nista uciniti i zato je manje vazno da on ovde pobedi - vaznije je da HDZ izgubi parlamentarne izbore.

Link to comment
Share on other sites

On 1/3/2020 at 10:39 PM, Bushman said:

Knjiga iz djetinjstva koja vas je obilježila?

Kolinda: Mali princ

...

 

Kolinda: Samo da objasnim zašto Mali princ. On je imao svoju ružu i pomislio je da njegova ruža nije ništa posebno, ali je shvatio da je ona samo njegova i da je zato posebna. Poruka je cijeni svoju državu. A najdraža pjesma mi je Cesarica.

 

😂

 

Mediji su puni Kolindinih "bisera", zanimljivo je kako nema niti jednog Milanovićovog bisera.

 

Milanović; smanjili smo poreze sa 23% na 25%

 

Teški retard

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bushman said:

Kad je to rekao?

 

Zoran Milanović u debati tvrdi da je kao premijer smanjio poreze.

Ako je 25% manje od 23%, onda je to istina i to se može slobodno tvrditi nepismenoj stoki u RH.

 

Edited by demag
Link to comment
Share on other sites

...slažem se sa Goldbergom da su puno važniji parlamentarni izbori od ovih

današnjih,predsjedničkih.Naime,ovlasti predsjednika su jako male.Istina 

KGK se pokušala nametnuti kao neki bitan elemenat ali u potpunosti 

neuspješno.Npr. u proteklom peri odu KGK je pokušala nametnuti sjednicu

vlade kojom bi ona predsjedala ali su je svi predsjednici vlada jednostavno

ignorirali,i Milanović i Orešković i Plenković.S obzirom da je jedna od ustavnih

ovlasti predsjednika da je sukreator vanjske politike pokušala je da odlazi na

sastanke Evropskog vijeća ali su je opet svi predsjednici vlada izignorirali.

Može se reći da je predsjednik države više simboličkog a manje stvarnog 

utjecaja.

Parlamentarni izbori su sasvim drugačiji.Hrvatska nije u izbornom smislu jedinstvena

nego je podi jeljena na 10 izbornih jedinica.Taj izborni sustav preferira stranke 

sa dobrom stranačkom infrastrukturom.Neke ad hoc stranke ili pokreti jednostavno nemaju 

šanse da se nametnu kao nekakav relevantni faktor u političkom životu.

Npr. IDS može dobiti svoja 3-4 zastupnika u Istri i ništa više.Ovdje kod mene na sjeveru

HNS će dobiti 2-3 zastupnika.Zapravo postoje dva velika bloka,jedan okupljen oko

SDP i jedan oko HDZ,svaki sa svojim patuljcima.U ovim predsjedničkim izborima je

npr Milanovića podržavao SDP i 12 patuljaka.Na slijedećim parlamentarnim izborima

pitanje je što će dešavati sa dijelom političkog spektra koji je desnije od HDZ,da li će

se uspjeti dogovoriti o jedinstvenom izlasku,tu vrijedi ono "bara mala a puno krokodila".

Kolakušić je bio zapravo velika prevara,puno priče,a zapravo jedini mu je cilj bio

uhljebljivanje u EP.

Juričan je novinar,istraživački novinar,bez ambicija u politici.

Za ono što je između SDP i HDZ vrijedi isto što sam napisao za ekstremnu desnicu,"bara mala

a puno krokodila".

Link to comment
Share on other sites

On 1/3/2020 at 10:11 PM, Atreid said:

 

Onaj na HRTu, jedini je bio profesionalno uradjen. Probao sam i onaj na RTLu i ovaj veceras na Novoj, ali odustao poslje desetak minuta.

 

 

Vidi ovako, Kolinda je jedan od ovih balkanskih ljigavo-odvratnih politicara nista drugacija od Vucica, ne momente sam je uhvatio da bukvalno izgovara iste fraze kao i Vucic i uopste nije nemoguce da im iste agencije rade kampanje. Ogrizle u korupciji, nepotizmu, neobrazovane, primitivne, a sve pod zastitom nekog velikog patriotizma. Sa, druge strane uopste necu da sporim da je Milanovic dzukac, ali nekoliko vrlo bitnih stvari ga izdvaja, iako je vrlo tezak, sa njim znas na cemu si, kao drugo, neuporedivo, ali neuporedivo je odgovorniji i kad povuce neki neodgovoran potez zna zasto ga je potegao dok kod ovih prvih, sve, ali sve se svodi iskljucivo na licnu korist. Treca stvar, promjena na mjestu predsjednika Hrvatske bi razmrdala ovu ucmalu sredinu i to bi pokrenulo procese u citavoj regiji. U Srbiji imamo parlamentarne izbore ove godine koje ce opozicija bojkotovati, ali 2022. god, imamo predsjednicke koje bi Vucicu bilo puno teze da dobije ukoliko bi u Hrvatskoj bio Milanovac, dok bi mu Kolinda isla na ruku. Slicne, pozitivne procese izbor Milanovica bi pokrenuo i u Bosni i Hercegovini a mozda i u Crnoj Gori. Ova ekipa, sa dogovorenim krizama, kao sada u Crnoj Gori, koje potpuno bespotrebno nekog mogu ozbiljno kostati pa i glave, morala bi da ode, i citavi odnosi bi bili postavljeni na mnogo zdravijim osnovama. I, na kraju najvaznije, za samu Hrvatsku bi to bio pozitivan zaokret, da se ova zabokrecina razbije. Potrebne su tu nove ideje, Plenkovic nema apsolutno vise nikakve ideje sta da radi, tako da svijeze ideje bi bile vrlo pozitivan pomak.

 

Ukoliko se ovaj zaokret sad ne desi, morat cemo cekati neku drugu priliku, a to ko zna kad moze biti. Vidis na primjeru Crne Gore koliko je ova banda spremna daleko da ode samo da bi zadrzala svoje pozicije.

 

O kakvim ti procesima u regiji pričaš?

Z.Milanović i hrpa delikvenata u razdoblju 2011g-2015g, praktički su nas ekonomski uništili a da ti klošari toga nisu svijesni.

 

Baš kao što klošari iz HDZ-a nisu svijesni da nismo ušli u EU, još uvijek bi bili u krizi iz 2009god

 

To nisu smisleni procesi, to je hrpa državnih uhljeba, koji isključivo znaju parazitirati a ne raditi i zaraditi.

Edited by demag
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...