Jump to content

HRVATSKA: Lijepa nasa


McCarthy

Recommended Posts

Just now, A sad said:

 

Ide drugi krug. Ako pobedi mislim da ce to biti prvi put. 

Ma,em ima veliku prednost,em HDZ-ova masinerija nece propustiti priliku..

U Osijeku je organizacija SDP-a bas u rasulu..mesec dana pre izbora je doslo do nekih podela..stoga je rezultat u najvecem slavonskom gradu ustvari i ocekivan.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Crni Bombarder said:

Ma,em ima veliku prednost,em HDZ-ova masinerija nece propustiti priliku..

U Osijeku je organizacija SDP-a bas u rasulu..mesec dana pre izbora je doslo do nekih podela..stoga je rezultat u najvecem slavonskom gradu ustvari i ocekivan.

 

Velika je prednost i verovatno ce pobediti. Ali ima i Mlinarevic odakle da vuce glasove, plus tu je moguce i prelivanje glasova ako se napravi neka greska u kampanji kod HDZa. Mada, tesko da moze da dodje do preokreta. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, A sad said:

 

Levicarski populizam ne donosi nista dobro. Uvek je pogresno odgovore na realne drustveno politicke probleme traziti u demagogiji. Takvih pokreta je bilo po Evropi koliko hoces i sve se zavrsilo neuspehom, nas region kasni za Evropom dobrano pa tek sad postaju moderni, verujem da ce se eksperiment isto zavrsiti. 


Ne znam koliki su demagozi, jer ne pratim Hr politiku, ali s obzirom da ih Ne davimo Beograd podržava mogu da povučem neku paralelu između njih, pa da te pitam da li imaš isti takav stav i o NDVMBGD i da li bi bilo loše kad bi oni došli na vlast u Beogradu?

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, uvrnuto said:


Ne znam koliki su demagozi, jer ne pratim Hr politiku, ali s obzirom da ih Ne davimo Beograd podržava mogu da povučem neku paralelu između njih, pa da te pitam da li imaš isti takav stav i o NDVMBGD i da li bi bilo loše kad bi oni došli na vlast u Beogradu?

 

Pisao sam na starom forumu dosta o njima pa da se ne ponavljam. Ukratko receno da.

Link to comment
Share on other sites

...šteta da je moderacija ovog foruma uškopila članove ovog foruma koji su se javljali iz Hrvatske pa se više ne javljaju.Izgleda da sam ja posljednji koji tu i tamo napiše nešto.

SDP u Osijeku proživljava teške trenutke.Nisu uspjeli skupiti potpise za izbor župana tako da uopće nisu imali kandidata,veliki fijasko,.predsjednik županijske organizacije je podnio ostavku,pa je Zagreb raspustio organizaciju u Osijeku.I to sve se događalo pred izbore.HDZ je za svog kandidata stavio jednog mladog čovjeka(33 godine).Ne znam puno o njemu,po onome što se moglo čuti od njega na javin sučeljavanjima na tv,mogu reći da mi se svidio,izbjegava neke ideološke rasprave i orjentiran je bio na lokalne teme.Predviđam da će pobijediti.

U Zagrebu će pobijediti Tomašević iz platforme Možemo!.Može se reći da se 4 godine praktično pripremao za ove izbore.U potpunosti je upućen u situaciju u Zagrebu a i čini mi se da ima širok kreg zaista stručnih suradnika.U gradskoj skupštini mu nedostaje samo jedan glas do većine.Većinu će postići sa SDP.

Istovremeno su se u Zagrebu codili i izbori za gradske četvrti.Od njih 17 platforma Možemo je pobijedila u 16.

Napomenuo bih da se u puno gradova na izborima pod firmom Možemo! javljale slične lijevo-zelene grupe i da su prelazile izborni prag i ušle u gradske skupština,npr.Rijeka,Osijek,Split itd.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, mladenvzz said:

...šteta da je moderacija ovog foruma uškopila članove ovog foruma koji su se javljali iz Hrvatske pa se više ne javljaju.Izgleda da sam ja posljednji koji tu i tamo napiše nešto.

SDP u Osijeku proživljava teške trenutke.Nisu uspjeli skupiti potpise za izbor župana tako da uopće nisu imali kandidata,veliki fijasko,.predsjednik županijske organizacije je podnio ostavku,pa je Zagreb raspustio organizaciju u Osijeku.I to sve se događalo pred izbore.HDZ je za svog kandidata stavio jednog mladog čovjeka(33 godine).Ne znam puno o njemu,po onome što se moglo čuti od njega na javin sučeljavanjima na tv,mogu reći da mi se svidio,izbjegava neke ideološke rasprave i orjentiran je bio na lokalne teme.Predviđam da će pobijediti.

U Zagrebu će pobijediti Tomašević iz platforme Možemo!.Može se reći da se 4 godine praktično pripremao za ove izbore.U potpunosti je upućen u situaciju u Zagrebu a i čini mi se da ima širok kreg zaista stručnih suradnika.U gradskoj skupštini mu nedostaje samo jedan glas do većine.Većinu će postići sa SDP.

Istovremeno su se u Zagrebu codili i izbori za gradske četvrti.Od njih 17 platforma Možemo je pobijedila u 16.

Napomenuo bih da se u puno gradova na izborima pod firmom Možemo! javljale slične lijevo-zelene grupe i da su prelazile izborni prag i ušle u gradske skupština,npr.Rijeka,Osijek,Split itd.

Pozdrav mladene i ostani nam ovdje. Ovaj forum je poznat i dobar zahvaljujuci svima vama sa strane. Na zalost nema vas jos mnogo. Drzi se i hvala na komentarima. Ovim zelim uputiti poziv svima i ostalim bivsim forumasima da nam se pridruze. Meni licno mnogo nedostaju.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bih voleo da ove korumpirane prodavce patriotizma u svim ex yu zemljama pobede pragmaticni politicari nove generacije, ali ocigledno to ovde ne biva, nego se demagogijom odgovara na demagogiju.

 

Da li je ovaj bolji od Skore i Bandica - tesko da moze da bude gori, ali je tragedija da toliko godina posle Sirize i Podemosa i kraha koji su kasnije doziveli taj opijum za mase i na ovom podneblju uhvati korenje.

 

No, verovatno nije do njih, oni samo traze priliku za glasove i vlast, problem je u narodima i narodnostima ocigledno.

Link to comment
Share on other sites

Vrlo verovatno su i gori, jer im je program hodgepodge svih propalih populisticko levih i zelenih stranaka sirom Evrope u poslednjih 20 godina.

 

edit: kad vidim u necijem programu povratio bih: Kreiranje pravednog i progresivnog poreznog sustava.

 

Progresivni porez NIJE pravedan. U svojoj prirodi. Progresivni porez moze biti legitiman ekonomski alat, ali nazivati ga pravednim je pogresno.

 

Drugo, pravda i ekonomija su dva potpuno odvojena skupa, ekonomska resenja se primenjuju radi svoje efikasnosti u datom sistemu, a ne zato sto neki mali Perica misli da je tako pravedno.

 

Da ne pricamo sto kad im gledas statut, ove parole predstavljaju neku petinu platforme, sve ostalo je vezano za ustrojstvo stranke i kako funkcionise, vidi se sta im je bilo vaznije kad su ga pisali.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

...da su ovo nacionalni izbori onda bih vjerojatno trebalo govoriti o temama koje otvara McLoad.Ovako to su teme koje se na ovim izborima uopće nisu otvarale.Stariji forumaši,oni sa dužim stažem,vjerojatno se sječaju da sam svojevremeno napisao da građani Zagreba mogu izabrati za gradonačelnika mogu izabrati i magarca,njihov izbor,koji se mene u principu i ne tiče.Na ono nekoliko sučeljavanja koje sam popratio u Zagrebu,dominirale su lokalne teme,transparentnost u vođenju javnih financija,revizija svih ugovora koje je grad sklapao u vrijeme pokojnog gradonačelnika,itd.

Projekat plaforme Možemo! valja se već najmanje 8 godina.krenulo se od pojedinih aktivističkih grupa,koje su se prije 4 godine,za prošle lokalne izbore objedinile u platformu i dobile neke zastupnike.Znam da su propitivali skoro sve prijedloge Bandića koji su dolazili na skupštinu,od financija do GUP.

Nacionalnu vidljivost dobivaju na zadnjim izborima za Sabor,gdje su se pokazali

...(nastavak)kao jako dobro pripremljeni zastupnici o svakoj temi kad su uzimali riječ.ne vrijedi ih miješati sa komedijašima iz Živog zida.Kad bih ih trebalo okarakterizirati onda bih rekao da je to skupina mladih,građanski orijentiranih intetektualaca,željnih izvršiti promjene u Zagrebu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

...nekako vam ispod radara prolaze izbori u Splitu.Tamo je kao vodeći kandidat u drugi krug ušao Ivica Puljak(stranka Pametno),sveučilišni profesor(fizika)koji je puno vremena proveo kao voditelj jednog tima u CERNU.Za Split je karakteristično da nijedan gradonačelnik nije uspio ući u drugi mandat.Puljak ima velike šanse da pobijedi.U predizbornim sučeljavanjima dominirale su lokalne teme bez bilo kakove ideologizacije.

Još ću spomenuti izbore za župana u Šibeniku.Izgleda da će tamo pobijediti nezavisni kandidat,do sada gradonačelnik Knina i dekan kninskog veleučilišta.Ako uspije,skinut će sa trona jednog hadezeovog dinosaura(4 mandata župan).

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/19/2021 at 3:15 PM, McLeod said:

Ukratko prvo je prevazidjen oblik organizovanja, drugo je nepravedno u svojoj biti, antipreduzetnicki, demotivisuci za svakoga ko zeli da gradi nesto, dok se direktno povladjuje drzavnim uhlebima.

Ono o cemu ne znas nemoj ni komentarisati. U najmanju ruku. Cuj prevazidjeno. Imas li mozda alternativu za ono prvo?

Link to comment
Share on other sites

Ovaj da, sigurno ne znam.

 

Naravno, zakon koji stiti prava radnika. Uz ostavljanje prostora da se u okviru jedne firme/kolektiva radnici, ako zele, organizuju na slican nacin.


Svakako mnogo bolje nego nekakvi relikti komunizma koji sluze za uhlebe da zive na tudjoj grbaci i lapaju lovu i ugradjuju se ni za sta, sto radi 90% sindikalaca kod nas u prethodnih 40 i kusur godina.

 

Krovne organizacije poput sindikata za sve radnike su besmislene i ako moras preko njih da resavas neki problem to je neminovno sporo i neefikasno, zbog cega ih i kvazi-drzava poput nase tako i zaliva i cuva.

 

Evo skorije su uveli profesionalne upravnike u zgrade. Zamisli samo da postoji krovna organizacija tipa nekakva skupstina stanara na nivou drzave, koja satro stiti tvoja prava kao stanara odredjene zgrade, posto tvoj sef, odnosno upravnik ne radi svoj posao.

 

Zamisli koliko bi to bilo potpuno besmisleno, sporo i sklono zloupotrebama. Bas kao sindikati koje imamo danas.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...ne želim pričati o nekim,po mojim mišljenju,prilično osebujnim temama,koje na ovoj temi potežu  neki forumaši koji nemaju pojma o lokalnim situacijama u RHZašto,lokalni izbori su jednostavno,rasprave o lokalnim problemima..

Pišem pod dojmom rasprave na N1 između kandidata za gradonačelnika Zagreba.Rekao bih,voditelj nekopenentetan,jedan kanditat govori s pozicija čovjeka koji se doselio u grad(Škoro),dok drugi govori kao čovjek koji živi Zagreb (Tomašević).Napominjem ,ne živim u Zagrebu i nemam pojma kako dišu Zagrepčani.

Žalim za Vjekom,Slavenom,Machom,demag i ostalima koji su se javljali na ovom i starom forumu i s kojima bi bilo lijepo raspravljati,slagali se o nečemu ili ne.U biti slažem se sa onim što je o moderaciji napisao forumaš HELMET

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/23/2021 at 12:57 PM, mladenvzz said:

...ne želim pričati o nekim,po mojim mišljenju,prilično osebujnim temama,koje na ovoj temi potežu  neki forumaši koji nemaju pojma o lokalnim situacijama u RHZašto,lokalni izbori su jednostavno,rasprave o lokalnim problemima..

Pišem pod dojmom rasprave na N1 između kandidata za gradonačelnika Zagreba.Rekao bih,voditelj nekopenentetan,jedan kanditat govori s pozicija čovjeka koji se doselio u grad(Škoro),dok drugi govori kao čovjek koji živi Zagreb (Tomašević).Napominjem ,ne živim u Zagrebu i nemam pojma kako dišu Zagrepčani.

Žalim za Vjekom,Slavenom,Machom,demag i ostalima koji su se javljali na ovom i starom forumu i s kojima bi bilo lijepo raspravljati,slagali se o nečemu ili ne.U biti slažem se sa onim što je o moderaciji napisao forumaš HELMET

 

Benčić komentariše izbor Tomaševića izjavom "kampanje kao Vučićeva ovde ne prolaze" 
Benčić pogodio, možda i nenamerno suštinu. Zaboravio da doda "više ne prolaze" :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...