Jump to content

HRVATSKA: Lijepa nasa


McCarthy

Recommended Posts

I jedno i drugo, kad vec pitas, ali najvise sto televizija prenosi.

 

Sta bilo koga u Hrvatskoj ili Srbiji treba da interesuje neki tulum koji prave HDZ, SNS, SDP ili bilo koja druga koalicija?

 

Eno u Srbiji, ukljucenje iz tabora SNS, maksimalno su pokrili Sarumanov govor i malo uhvatili ono neukusno kolo i to je to. A u Hrvatskoj jos malo pa ne prenose kako je porodica buduceg premijera navijala za vreme proglasenja rezultata.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, vidim da na Indexu imaju prenose uživo iz tabora stranaka, slično kao prijenose iz različitih gradova(kafici, trgovi, itd) dok traje svjetsko u nogometu. Kao, prenose 'atmosferu'. 

 

Odakle je to došlo, iz Amerika?

 

 

... 

 

 

Inače, Index, kakav je god, je za tri klase iznad svakog portala u regiji.

Edited by Bushman
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, goldberg said:

Moze li mi neko objasniti zasto prilikom svake objave izbornih rezultata u Hrvatskoj imamo prenos tuluma/zurki, veselja, ica i pica, pesmi? Malo mi je to neukusno.

 

Koliko znam, u Srbiji televizije se ukljucuju samo kada neko iz stranackih prostorija treba da da izjavu, objavi rezultate i da komentar. Da nema diktature jedne partije to bi bila mnogo gledljivija izborna noc od one u Hrvatskoj.

 

5 minutes ago, goldberg said:

I jedno i drugo, kad vec pitas, ali najvise sto televizija prenosi.

 

Sta bilo koga u Hrvatskoj ili Srbiji treba da interesuje neki tulum koji prave HDZ, SNS, SDP ili bilo koja druga koalicija?

 

Eno u Srbiji, ukljucenje iz tabora SNS, maksimalno su pokrili Sarumanov govor i malo uhvatili ono neukusno kolo i to je to. A u Hrvatskoj jos malo pa ne prenose kako je porodica buduceg premijera navijala za vreme proglasenja rezultata.

 

mislim da se radi o nekoj jeftinoj imitaciji americke politicke scene. nebitno, ja uvijek slusam radio (HR1), tako da mogu raditi i neke druge (pametnije) stvari u toku izborne noci.

 

...

 

nikada u zivotu nisam pratio izborne noci u Srbiji, pa ne mogu napraviti komparaciju. mozda da i ti napravis kao i ja, posebno zato sto te izborna noc u Hrvatskoj toliko zivcira? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za razliku od Srbije, na zapadu se manje vise sve zna (sve je mnogo bolje organizovano, ako iskljucimo prenose tuluma, pevanja i "atmosfere" iz izbornih stozera)/

 

Imamo HDZ koaliciju na 68, SDP - IDS - HSS - GLAS sa osvojenih 44 mandata, Domovinski pokret sa 15, Most je i dalje tu na 8, Mozemo (tu je Radnicka fronta od kojih je najpoznatija Katarina Peovic, pa "Zagreb je nas!" (nesto kao NDBG ovde), pa ORaH ...) sa osvojenih 6 mandata, Pametno 2 i HNS 1 (iznenadjuje me kako je HNS ipak izasao sam i pokupio 1 mandat).

 

Nedostaju jos 8 glasova manjina. Ne znam gde je Zivi zid i gde je Pernarova partija?

 

HDSSB je ocigledno bivsa partija, sta je sa raznoraznim HSP - ovima?

Link to comment
Share on other sites

On 7/4/2020 at 5:17 PM, Vjekoslav said:

tolika frka oko gdje. Oreskovic i njene koalicije Centar, a ne shvacam kako ce uopce preci izborni prag (5%). hajde da su se ujedinili sa HNS-om i Liberalnim Demokratima, gdje vidim na listi aktualnog osjeckog gradonacelnika Vrkica i bivseg predsjednika HNS-a Vrdoljaka, pa mozda, eventualno, kroz devine usi, ali ovako ne vjerujem da imaju sanse, obzirom da stranka Pametno u Slavoniji i dalje kotira kao neka splitska lokalna pizdarija. 

 

priv-os.jpg

 

4.22 + 3.04 = 7.26

 

mada sam ja uvijek bio slab prognozer, tu sam izgleda bio u pravu. da su se ujedinili (sto uopce nije bio toliki problem ni svjetonazorski ni programski) sa Vrkicem i Vrdoljakom, prosli bi. ovako je ispala truba iz Slavonije. medjutim ipak se Centar plasirao u Sabor, i to sa cak 3 mjesta (iz dva grada, Zagreba i Splita), i to mi je bas drago. dugo se nije desilo da neko za koga glasam dogura do Sabora. HNS je usao u Sabor na jedvite jade, sa 1 mjestom (i to iz Varazdina).

 

 

5 hours ago, Bushman said:

Pomalo iznenađujuće za HDZ/SDP omjer i broj mandata za Možemo!

 

"Mozemo" je razbio u sve 4 izborne jedinice gdje glasaju Zagrepcani (a posebno u Prvoj). to je publika Darka Rundeka, elitisticko preseravanje na temu ekologije, socijalizma, migrantske krize, sveckog morala, itd. takve freneticne ljude koji me povlace za rukav poput Jehovinih svjedoka zeleci mi prenijeti "radosnu vijest" zaobilazim u sirokom luku, smatram ih opasnim. dakako, opasnim za druge, ne i za njih same, jer su to u pravilu kukavice. mozda je i dobro da su se konacno kanalizirali u ovoj "zeleno-crvenoj" koaliciji, koja niti ima veze s ekologijom, niti ima veze sa socijaldemokracijom u 21. stoljecu. osvojili su 7 saborskih mjesta. Domovinski pokret se od te silne domovinske halabuke na koncu prosrao. posebno u Slavoniji, gdje ni SDP nisu uspjeli pobjedit. ulaze u Sabor sa 16 mandata. 

 

...

 

cestitke Plenkovicu. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Bushman said:

Ne znam, vidim da na Indexu imaju prenose uživo iz tabora stranaka, slično kao prijenose iz različitih gradova(kafici, trgovi, itd) dok traje svjetsko u nogometu. Kao, prenose 'atmosferu'. Odakle je to došlo, iz Amerika? Inače, Index, kakav je god, je za tri klase iznad svakog portala u regiji.

 

u pozadini je atmosfera, u prvom planu politicari koji na pitanja novinara komentiraju rezultate, tu je i ukljucivanje DIP-a, medjutim dominantno mjesto (i svakako apsolutno dominantnu minutazu) zauzimaju analiticari u studiju koji komentiraju i rezultate i politicare. i to odlicni analiticari, politolozi, sociolozi, itd. tako je na HRT-u, tako je na Novoj, tako je na RTL-u, tako je na N1, dakle na svim kanalima s nacionalnom pokrivenoscu. i tako je u biti bilo uvijek, od prvih visestranackih izbora u RH, koji se i sluzbeno i nesluzbeno slave kao praznik demokracije. ja tu uistinu ne vidim sto bi tu trebalo biti toliko neukusno. sama politicka scena je daleko, ali daleko neukusnija od izborne noci. i estetski, i eticki. krkanje i opijanje nisam vidio nigdje, koje tv programe ti i Goldberg uopce pratite? 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vjekoslav said:

 krkanje i opijanje nisam vidio nigdje, koje tv programe ti i Goldberg uopce pratite? 

 

Hm, na primer ove medije.

 

Quote

U izbornom stožeru koalicije Možemo nestrpljivo se očekuju konačni rezultati parlamentarnih izbora Državnog izbornog povjerenstva. Prema trenutnim nepotpunim rezultatima, koalicija Možemo osvaja 5 mandata.

U međuvremenu, atmosfera u njihovom stožeru dosta je vesela.

Tako je, primjerice, Rada Borić iz Nove ljevice i zaplesala.

U videu pogledajte kako je to izgledalo. 

 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, goldberg said:

Hm, na primer ove medije.

 

nisam to vidio u N1 prijenosu. pitao sam za tv, ne za medije, odnosno njihove web sajtove.

edit: ti si mi u biti dao link na twitter, ne na N1 prijenos izborne noci.

edit2: btw. gdje ti vidis krkanje i opijanje? zena plese.

Edited by Vjekoslav
Link to comment
Share on other sites

Pa nisam ni ispratio ove izbore.

 

Obicno pratim na HRT hrvatske izbore, na RTS i N1 srpske (Pink i ostale SNS televizije ne pratim).

 

I kazem ti, evo sad za parlamentarne izbore u Srbiji, N1: ukljucenje iz SNS, ukljucenje iz SPS (Dacic daje izjavu, pitaju ga da li ce podneti ostavku zbog losijeg rezultata - kaze da nece i da nije losiji rezultat), malo ukljucenje iz staba PSG, izjava Glisica iz SPAS, pa konferencija Sapica i to je sve od ukljucenja.

 

To zapravo i ocekujem od ukljucenja, reporter sa lica mesta koji govori kako jos nisu pristigli oni sto treba da daju izjave i na kraju, prenos konferencije iz stranaka.

 

U Hrvatskoj je to otprilike ovako: ovde je sve veselo (prikazuje buku u pozadini, ljude sa casama u ruci i to njih 40-50 na zurci), ocekuju pobedu, nadaju se dobrim rezultatima, pa valjda onda nekog sa tog tuluma intervjuisu dok u pozadini tresti neka muzika...A mene to uopste ne interesuje, nisu mi ti politicari ni u Srbiji ni u Hrvatskoj neki prisni likovi pa da gledam kako se vesele ili zaloste i kakva je atmosfera sa raznoraznih tuluma. Ocekujem konferenciju i komentarisanje rezultata, ne slave oni tamo 40 godina od mature nego su se kandidovali da prezentuju svoje ideje i zastupaju gradjane u parlamentu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Vjekoslav said:

 

u pozadini je atmosfera, u prvom planu politicari koji na pitanja novinara komentiraju rezultate, tu je i ukljucivanje DIP-a, medjutim dominantno mjesto (i svakako apsolutno dominantnu minutazu) zauzimaju analiticari u studiju koji komentiraju i rezultate i politicare. i to odlicni analiticari, politolozi, sociolozi, itd. tako je na HRT-u, tako je na Novoj, tako je na RTL-u, tako je na N1, dakle na svim kanalima s nacionalnom pokrivenoscu. i tako je u biti bilo uvijek, od prvih visestranackih izbora u RH, koji se i sluzbeno i nesluzbeno slave kao praznik demokracije. ja tu uistinu ne vidim sto bi tu trebalo biti toliko neukusno. sama politicka scena je daleko, ali daleko neukusnija od izborne noci. i estetski, i eticki. krkanje i opijanje nisam vidio nigdje, koje tv programe ti i Goldberg uopce pratite? 

Ja televiziju ne gledam već godinama, samo sam se referirao na post od kolege Goldberga.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

U Hrvatskoj je to otprilike ovako: ovde je sve veselo (prikazuje buku u pozadini, ljude sa casama u ruci i to njih 40-50 na zurci), ocekuju pobedu, nadaju se dobrim rezultatima, pa valjda onda nekog sa tog tuluma intervjuisu dok u pozadini tresti neka muzika...A mene to uopste ne interesuje, nisu mi ti politicari ni u Srbiji ni u Hrvatskoj neki prisni likovi pa da gledam kako se vesele ili zaloste i kakva je atmosfera sa raznoraznih tuluma. Ocekujem konferenciju i komentarisanje rezultata, ne slave oni tamo 40 godina od mature nego su se kandidovali da prezentuju svoje ideje i zastupaju gradjane u parlamentu.


A bogami spremi se da se neriviras ubuduce, ovako je sad all around the world, samo se pice, svedski sto razlikuju i muzicki izbor. Kao pesma Evrovizije.

 

I politiku moraju da naprave komercijalnom inace ko bi se smarao sa njima cak i u vreme izbora. Tuzno, ali istinito.
 

9 hours ago, Vjekoslav said:

to je publika Darka Rundeka,


Au 😂. Pa sto tako strogo?

 

 

Sta u ekonomskom smislu znace ovakvi rezultati izbora iz ugla stanja u Hrvatskoj? Bolje, status quo?

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Plavi Golub said:


A bogami spremi se da se neriviras ubuduce, ovako je sad all around the world, samo se pice, svedski sto razlikuju i muzicki izbor. Kao pesma Evrovizije.

 

I politiku moraju da naprave komercijalnom inace ko bi se smarao sa njima cak i u vreme izbora. Tuzno, ali istinito.

 

Gledao sam malo na HRT, bili su dobri, ali je onda stigao MOST i Grmoja koji se bori sa muzikom koja tresti u pozadini i ljudi koji djuskaju.

 

Moze da se gleda ako se preskoce ti delovi, a opet, mislim da bi bilo bolje da uz broj mandata u izbornim jedinicama uvedu i ukupan broj mandata, mislim na izbori.hr.

 

Sve ostalo je svemirski brod u odnosu na nesrecnu Srbiju.

 

7 hours ago, Don Laki Juan said:

Kad pomisliš da su dotakli dno, kad ono....

 

Kakvo dno, bilo je to i za vreme predsednickih izbora:

 

Quote

'Nitko nije pobjeđivao s takvom razlikom kao ja. U prvom krugu, kada uvijek manji broj glasača izlazi, na predsjedničkim izborima sam dobio više nego Zoran Milanović i Kolinda Grabar Kitarović na ovim izborima zajedno', istaknuo je Vučić.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, goldberg said:

Gledao sam malo na HRT, bili su dobri, ali je onda stigao MOST i Grmoja koji se bori sa muzikom koja tresti u pozadini i ljudi koji djuskaju.

 

Moze da se gleda ako se preskoce ti delovi, a opet, mislim da bi bilo bolje da uz broj mandata u izbornim jedinicama uvedu i ukupan broj mandata, mislim na izbori.hr.

 

Sve ostalo je svemirski brod u odnosu na nesrecnu Srbiju.

 

Bold: Tacno, skroz.

Link to comment
Share on other sites

On 7/5/2020 at 12:47 PM, GlennGould said:

 

Čudna neka vremena... 

 

On 7/5/2020 at 5:25 PM, Vjekoslav said:

predsjednica Europske komisije ucestvuje u predizbornoj kampanji jedne politicke stranke za parlamentarne izbore u nekoj drzavi clanici EU, to je uistinu cudno. i po mom dubokom uvjerenju, neprihvatljivo. moze biti vrlo lako da su je HDZ-ovci navukli, odnosno iskoristili, obzirom da je Hrvatska predsjedala Vijecem EU za vrijeme ove krize, pa je "sigurna Hrvatska" bila samo poruka podrske vezana za pandemiju (pa je onda Plenkovic od te poruke napravio kampanju), medjutim, cak i da je tako, ebes ti Europsku komisiju koju neki provincijski HDZ ovako navuce.

 

On 7/5/2020 at 5:50 PM, GlennGould said:

Prema insajderskim informacijama, Prezidentica je putem PPE snimila poruku koja je trebala imati “privatni” karakter. 
Kako god, duplo golo i statutom zabranjena praksa. Da vidimo posledice...

 

...

Link to comment
Share on other sites

@Vjekoslav

 

Ovaj tvoj drugi citat je najverovatnije najblizi istini, da su je (ih) navukli u uslovima pandemije. Zbog nevestog hendlovanja na pocetku pandemije kad je EU delovala nesnadjeno i nelojalno (Italija) verovatno zele da poprave utisak i imali  su OK nameru. Medjutim ne slazem se sa zadnjih par reci tj zakljuckom.

 

Zasto treba da je tako da oni sa nama svima iz ovih krajeva treba da budu na oprezu da ih ne navucemo na nesto? Pa "nasi" svi gastosi u Evropi zbog toga cesto dobijaju prijem sa zadrskom zbog dela  ljudi sa kompleksom provincije koji misle da  je neko ko ti da kredit poverenja  budala koja priziva da bude preveslana. Mislim oni (HDZ) bi verovatno dobili sa manje vise slicnim rezulatom i bez tog spota. Vo poginuo zbog kilo mesa.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

HDZ je bio u slobodnom padu, grogirani boksač kojem je covid-19 došao kao zvono koje označava kraj runde.

 

Izbore su praktički kupili s onih 11 000 kuna(+ doprinosi s države, nije beg cicija) koje su dijelili za ožujak, travanj i svibanj svakom zaposlenom radniku čija firma ispunjava neke osnovne uvjete.

 

Nije baš malo para za hr standard. Sigurno dosta da prosječan konzument bude 'sit'. 😉

 

Posljedice ćemo osjetiti čim zahladi ali oni su si kupili još 4 godine. Već će se nešto iskemijati u laboratoriju profesora Baltazara.

 

S druge strane SDP je potpuno propao, loša kampanja, izuzev najvjernije, uhljebističke baze oni nisu uspjeli nikoga animirati da im da svoj glas. Jedva preko 30 mandata. 🤪

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

6 hours ago, Plavi Golub said:

Au 😂. Pa sto tako strogo?

 

zato sto se poigrava tudjim zivotima iz udobne pariske fotelje. Rundek je i obrazovan i inteligentan, dakle nije tupavi provincijalac tipa Mise Kovaca pa da nije svjestan kakve hipokrizijske govnarije valja / prodaje danasnjim mladima. koalicija oko "Mozemo" ne dobacuje (ali ni mrvicu) dalje od postmodernisticki revolucionarnih emocija s Rundekovih koncerata, i zato su oni opasni u politickoj areni. kao sto je bio opasan i Zivi zid. kao sto je, uostalom, opasan i Domovinski pokret. sve je to, i u prenesenom, i u doslovnom smislu, sviranje onoj stvari. a bez trunke odgovornosti. ni gradjanske, ni politicke. na stranu sad sto ne podnosim ljude koji kasne. pisao sam o tome prije 3 godine na Interreg topiku, Darko Rundek na vlastiti koncert kasni sat vremena, a jedna Josipa Lisac, koja je i starija, i za umjetnicku klasu iznad njega, uvijek stize na vrijeme. strogo ili ne, to su fakti. 

 

 

6 hours ago, Plavi Golub said:

Sta u ekonomskom smislu znace ovakvi rezultati izbora iz ugla stanja u Hrvatskoj? Bolje, status quo?

 

proj-2020.jpg

 

https://privredni.hr/europska-komisija-snizila-procjenu-rasta-hrvatskog-gospodarstva

 

 

5 minutes ago, Plavi Golub said:

Mislim oni (HDZ) bi verovatno dobili sa manje vise slicnim rezulatom i bez tog spota. Vo poginuo zbog kilo mesa.

 

taj spot se nije vrtio na televiziji, snimljen je u petak, dakle svega dva dana prije izbora, i ne vjerujem da je imao bilo kakav utjecaj na pobjedu HDZ-a. medjutim ako zbog toga padne Europska komisija, sto bi dakako bio presedan, nesretni Plenky nece uci u europsku povijest kao EU drzavnik (sto mu je silna zelja), vec kao nasljednik baruna Trenka kojim su njemacke i svedske bakice plasile djecu prije spavanja. ″ako ne budes dobra, doci ce Hrvat i odnijet ce te!" :classic_sleep: naughty, naughty Plenky!

 

 

1 hour ago, Plavi Golub said:

Ovaj tvoj drugi citat je najverovatnije najblizi istini, da su je (ih) navukli u uslovima pandemije. Zbog nevestog hendlovanja na pocetku pandemije kad je EU delovala nesnadjeno i nelojalno (Italija) verovatno zele da poprave utisak i imali  su OK nameru. 

 

procitaj ponudjene linkove, odnosno stav Predsjednice o ucescu clanova EK u predizbornim kampanjama politickih stranaka.

 

...

 

u medjuvremenu, Bernardic je dao ostavku na mjesto predsjednika SDP-a, a Plenkovic je sa osvojena 63 mandata vec sastavio stabilnu saborsku vecinu (broj mjesta u Saboru je nota bene 151) s dijasporom, tzv. manjincima i HNS-om. tesko mi je tu ne sloziti se sa Bushmanom u vezi tzv. manjinskih mandata (8) i dijaspore (3). ako vec sami ljudi biraju u ogromnoj vecini ne glasati na takvim listama, one nemaju demokratskog smisla. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vjekoslav said:

zato sto se poigrava tudjim zivotima iz udobne pariske fotelje. Rundek je i obrazovan i inteligentan, dakle nije tupavi provincijalac tipa Mise Kovaca pa da nije svjestan kakve hipokrizijske govnarije valja / prodaje danasnjim mladima. koalicija oko "Mozemo" ne dobacuje (ali ni mrvicu) dalje od postmodernisticki revolucionarnih emocija s Rundekovih koncerata, i zato su oni opasni u politickoj areni. kao sto je bio opasan i Zivi zid. kao sto je, uostalom, opasan i Domovinski pokret. sve je to, i u prenesenom, i u doslovnom smislu, sviranje onoj stvari. a bez trunke odgovornosti. ni gradjanske, ni politicke. na stranu sad sto ne podnosim ljude koji kasne. pisao sam o tome prije 3 godine na Interreg topiku, Darko Rundek na vlastiti koncert kasni sat vremena, a jedna Josipa Lisac, koja je i starija, i za umjetnicku klasu iznad njega, uvijek stize na vrijeme. strogo ili ne, to su fakti. 


Ja sam citajuci nesto pre koju godinu skontala da se on preselio negde na ostrva da gaji lozu, a on je jos uvek u Parizu. Doduse verovatno leti 😉.

 

Znam da je inteligentan i obrazovan on je (ispravi me ako nije tako) skolovani dramaturg, kao kod nas pokojni Delca.

 

Nisam znala da se aktivirao politicki i da je poceo kasniti na koncerte. Zadnji put kad sam ga slusala u Beogradu postovao satnicu. 
 

https://www.vreme.com/cms/view.php?id=411770

 

Trac na stranu, shvatam sta hoces da kazes, ili ulazis u politiku sa svim posledicama po sebe kao i za one koji animiras ili cuti i ne kaki. Ovako hipster politicar. 
 

Neka ga neka cuti osim kad peva 😉. Slabo se ja razumem u taj postmodernizam, ali muziku volim. 
 

12 minutes ago, Vjekoslav said:

procitaj ponudjene linkove, odnosno stav Predsjednice o ucescu clanova EK u predizbornim kampanjama politickih stranaka.

 


👍

19 minutes ago, Vjekoslav said:

taj spot se nije vrtio na televiziji, snimljen je u petak, dakle svega dva dana prije izbora, i ne vjerujem da je imao bilo kakav utjecaj na pobjedu HDZ-a. medjutim ako zbog toga padne Europska komisija, sto bi dakako bio presedan, nesretni Plenky nece uci u europsku povijest kao EU drzavnik (sto mu je silna zelja), vec kao nasljednik baruna Trenka kojim su njemacke i svedske bakice plasile djecu prije spavanja. ″ako ne budes dobra, doci ce Hrvat i odnijet ce te!" :classic_sleep: naughty, naughty Plenky!


Au..., onda su ih stvarno nasankali. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Plavi Golub said:

Nisam znala da se aktivirao politicki i da je poceo kasniti na koncerte. 

 

imam i zabiljezeno, jesen 2016. mis'im, nisam ni ja vise balavac pa da mu toleriram "ja sam hipi ikona" preseravanja. da nismo bili u Erdutskim vinogradima (zvjezdano nebo iznad Dunava, lijepo vino, supruga i ja) pokupili bi se i otisli kuci nakon 10ak minuta, ovako smo ipak ostali. sto se njegovog politickog aktivizma tice, mislim da je Bob Dylan zakljucio tu temu jos sredinom 60ih. nisu pomogle ni molbe Joan Baez koje mu je tada upucivala ("vrati se, djeca gladuju!"). Dylan je tada jasno porucio -> ili budi umjetnik, ili budi politicki aktivist, ili se kandidiraj u parlament, ne budi kukavica koja svoja jaja vjecito podmece drugima (i masno ih naplacuje). Rundek je puno napravio devedesetih kad je trebalo skinuti Tudjmana i Milosevica, i posebno kad je trebalo unormaliti odnose Srbije i Hrvatske. al cijela ta prica me neodoljivo podsjeca na otuznu cinjenicu da '41-'45  na ovim prostorima ne bi bilo antifasizma da nije bilo komunista. a fakat je tako. medjutim, danas je 21. stoljece, i tako vise nije. shvaca on to sve, naravno, ali ocigledno jos bolje shvaca (kao proleter, dakako) da u danasnjoj ekonomiji dominantno mjesto zauzima industrija prodavanja snova.

Link to comment
Share on other sites

On 6/28/2020 at 9:40 PM, ras kass said:

Vidim da ce prema prognozama Rvacka opet dobiti desnu vladu. 

 

https://vijesti.hrt.hr/633866/predsjednistvo-sdss-a-danas-donosi-odluku-koga-ce-predloziti-u-vladu

 

tesko da ovu novu Vladu mozemo nazvati desnom. bjezeci od Skorinog Domovinskog pokreta HDZ se na ovim izborima, svjesno ili nesvjesno, pozicionirao i lijevo od centra, potisnuvsi SDP s tog mjesta. u isto vrijeme pojavila se (i prvi put usla u Sabor) i nova ljevica (koalicija oko "Mozemo"), koja je takodjer "ukrala" dio SDP-ovih glasaca, ali s lijeve strane. u biti, Plenkoviceva saborska vecina je danas najslicnija onoj Racanovoj iz 2000. pri tome treba napomenuti da je iznenadjujucem (pa i za samog Plenkovica) uspjehu HDZ-a pripomogao covid-19, obzirom da je Vili Beros iz kriznog stozera postao najpopularniji ministar zdravstva u novijoj povijesti. Beros je osvojio vise (preferencijalnih) glasova od samog Plenkovica.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...