Jump to content

UEFA Champions League 2022/23


Don Juan

Recommended Posts

2 hours ago, Markoss said:

 

Samo sto ce LS da igraju verovatno vise nikad, al ajde, meni je ovaj njihov model poslovanja klasican srpski. Razmisljanje kako da se samo sto vise para uzme sa sto manje cimanja, a fudbal u trecem planu. 

Nemaju "sponzora" koji će decenijama da im trpa milione i pokriva dugove. Kupuju koliko mogu i već dve sezone za redom prodaju barem jwdnog kapitalca, sticajem okolnosti zapale im kvalilifikacije za LŠ i srećom nisu se primili da treba da je napadnu dovođenjem skupih pojačanja o zaduživanjem. Odigrali koliko mogu, u par navrata delovali  sasvim solidno, sa Bragom ni Zvezda ne bi bila sigurna za prolaz sa sve 70+ potrošenih miliona.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

TSC ne vredi ni komentarisati. U redu, jasno je da su za njih LS kvalifikacije samo formalnost koga god da dovedu, ali toliko odsustva zelje da se klub etablira kao stalan kandidat za 2. mesto u ligi i da se nesto uradi u ECL - tragikomedija. Kad sam poredio nasu ligu sa ligom Hrvatske, hajde jos jednom - podsecaju na Lokomotivu koja je jednom osvojila drugo mesto (HNL imao 2 mesta u kvf za LS) i zatim sve rasprodala i ispala iz Evrope. Samo, u HNL je Lokomotiva objektivno peti klub po finansijama, ovde je TSC treci.

 

Mislim, nisam ni gledao njihov mec, samo par minuta kada su primili dva gola i ono je lose. Gledao sam KI Klaksvik - Molde, Frederiksberg nastavlja da pravi sou. Jedan pogodak tako sto je zalomio levog beka gostiju i uhvatio golmana na spavanju, drugi istrcao kontru, ostao jedan na jedan sa golmanom sa nekih 18 metara i zabio golcinu u gornji desni ugao. :Hail:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nisam pratio ali ovako napamet, ako je ovo 3 kolo kvalifikacija za LŠ, logično je da onaj ko ispadne ide u plej of za LE. Ne razumem kako može direktno u LE. Zvezda je onomad ispala na Kipru u 3. kolu kad je bila korona i posle je morala da igra plej of za LE.

Link to comment
Share on other sites

ТСЦ је пви пут играо против екипе која игра овакав фудбал. Није реално да могу са њима да се носе. Брага је тврђа екипа која тешко постиже голове али ово је лагано и рутински одиграно јер је противник недорастао. 

 

Звезда је нпр. успела да буде испред Браге у групи ЛЕ, али је Брага исто овако играла и са њима. брзо, кратки пасови кроз средину, игра на прву... једноставно то су они, играју тако фудбал и ТСЦ то не може да прати. Звезда је квалитетнија у одбрани пре свега, чвршћа екипа и плус имала мало среће у Браги и извукла реми. ТСЦ нема ни близу тај квалитет и чврстину.

 

ТСЦ ће у ЛЕ добити једног противника јачег од Браге сигурно, можда и два. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Profesor TSC je u "stazi pratilaca", i u toj stazi svi koji ispadnu i u 3. i u 4. kolu idu u grupe LE.

 

Quote

Third qualifying round

The draw for the third qualifying round was held on 24 July 2023. The first legs will be played on 8, 9 and 15 August, and the second legs will be played on 15 and 19 August 2023.

The winners of the ties will advance to the play-off round of their respective path. The Champions Path losers will be transferred to the Europa League play-off round, while the League Path losers will be transferred to the Europa League group stage.

 

Crvena zvezda je u stazi sampiona i zato je igrala PO za grupnu fazu LE, isto kao sto ce sada Copenhagen, Dinamo ili Aris da igraju PO za ulazak u LE.

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ok je sve to, samo njihova "pojačanja" kad su znali da igraju sigurno LE tek onda nemaju smisla... Valjda ce dovesti 2,3 igrača koji će unaprediti igru. 

Odbrana, veza i napad.... Svuda fali bar po jedan pismen igrač... Deluju osetno slabiji nego prošle sezone

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Poseidon said:

Ok je sve to, samo njihova "pojačanja" kad su znali da igraju sigurno LE tek onda nemaju smisla... Valjda ce dovesti 2,3 igrača koji će unaprediti igru. 

Odbrana, veza i napad.... Svuda fali bar po jedan pismen igrač... Deluju osetno slabiji nego prošle sezone

oklen pare za pojačanja ?

oni dovode uglavnom igrače iz naše lige + neki povratnik koji ne košta puno, takvom politikom uspeli su da naprave dobar rezultat i da prodaju dva kapitalca u zadnjih godinu dana, posluju bez dugova.

prvi put igraju protiv evropskih aždaja i nije za očekivati da bi napravili neki podvig ni sa još 2-3 skupa pojačanja a dugove nema ko da pokrije posle

šteta je što nisu moglui Ilića da zadrže barem još pola godine ali on je pod ugovorom koji nisu mogli da preuzmu, ne bahate se i meni su zbog toga simpatični 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Setio se da su i Ratkova prodali za 6.5m plus sigurnih 5m od uefe, mogli su da iskopaju za dzabe 2-3 kvalitetna stranca koja ih ne bi iskostala ni 2m ali opet njihova stvar, privatan klub bez velikog broja navijaca pa nek rade kako hoce. Jedini problem je sto njihov manjak ambicije utice na koeficijent zemlje i na neki klub sa mozda visim ambicijama u buducnosti koji bi se nasao u slicnoj situaciji.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Nele said:

Setio se da su i Ratkova prodali za 6.5m plus sigurnih 5m od uefe, mogli su da iskopaju za dzabe 2-3 kvalitetna stranca koja ih ne bi iskostala ni 2m ali opet njihova stvar, privatan klub bez velikog broja navijaca pa nek rade kako hoce. Jedini problem je sto njihov manjak ambicije utice na koeficijent zemlje i na neki klub sa mozda visim ambicijama u buducnosti koji bi se nasao u slicnoj situaciji.

Upravo to, postpji razlika između bahaćenja i pametne kupovine kojom su mogli da povećaju šanse da prođu u sledeće kolo kvalifikacija za LŠ ili makar da ostvare neki bod kojim će povećati koeficijent a u grupi zaraditi dodatne pare, pošto se, jelte, svaki bod plaća.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Kako bre vi zamišljate da TSC prođe Bragu pa makar doveli Luku Jovića i Nastasića ?

TSC je mali klub tako reći u povoju i treba postepeno da napreduje, svako brzo rešenje može biti pogubno i za sad se nisu upecali na klasično srpsko poimanje FK gde se samo razmišlja kako da se lova prebaci u privatne džepove.

Ja očekujem da za LE malo pojačaju redove ali ne nekim skupim igračima već da nađu 2-3 brža igrača u svakoj liniji iz naše lige ili tu iz okruženja Slovenija ili BiH       

Link to comment
Share on other sites

Ma nije Braga poenta @Perkos2, nego kad znas da u klub ulazi 10+ miliona €, možeš se pojačati koliko toliko da igraš fudbal, ne da dovodiš stopera koji je u rangu prvoligaških klubova ili da ti u vezi igraju antifufbaleri. Mada je i napadač panjčina, ali ajde... 

 

Braga je drugi svet i tim koji je mnogo pre naš nego njihov nivo, ali baš su spori, to nema veze sa iskustvom... Spori i sklepani... Vulićće to malo razmrdati kvalitetom, ali nedovoljno

Link to comment
Share on other sites

Perkose brate niko nije reko da placaju milionska ostecenja, u tipa francuskoj drugoj ligi mogu da se iskopaju kvalitetni igrace za manje para, njima bi tip igraca poput Partizanovog Severine zbog brzine unapredio igru za 20-30% a on ne verujem da ima platu vecu od 300-400 hiljada. 
Plus ko sto sam i juce rekao imaju igracima da ponude izlog u drugom najjacem evropskom takmicenju sto je dodatni plus. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako nam se sroza koeficijent, neće imati drugu šansu da napreduju. Drugo, ako ne mogu da se pametno pojačaju kad im je nekoliko miliona evra u izgledu, ne znam kako će uspeti kada budu morali da gule kvalifikacije i zarade možda par stotina hiljada evrića.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

možda čuvaju pare za crne dane i drže se svoje poslovne politike, možda se i ne snalaze u tim kombinacijama(nemaju mrkelu) ali su oni najmanji problem srpskog fudbala

neka u gruppi EL osvoje koji bod to bi bilo sasvim solidan rezultat

Edited by Perkos2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Svi naši timovi osim Zvezde i Partizana su granični LK  timovi ...

Partizan bi uz par pojačanja bio tu negde kvalitet izmedju LE i LK ...

Zvezda je tim konkurentan u LE,medjutim zbog dobrog koeficijenta uz malo sreče može i do 3. mesta u grupi LŠ ... što je opet vodi u LE ... 🙂

 

Problem TSC je što ova njihova ekipa bez par ozbiljnih pojačanja nema šta da traži u LE ... ako joj žreb ne bude naklonjen ima da bude jedan krajnje neprijatan razvoj dogadjaja ...

Opet ponavljam, čak i uz kvalitetniji igrački kadar a bez ozbiljnog stručnog štaba (znači stranaca) naše ekipe nema čemu da se nadaju u evropskim takmičenjima ...

Taktički i kondiciono smo ostali negde zaglavljeni u 1968 godini ...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ovo sto je uradio TSC mnogo vise lici na srpski fudbal nego da su se otvorili pa cak i zaduzili za pojacanja. Niko ne ocekuje da prodju Bragu, oni su tim koji mozda nece statirati ni u LS, organizovana i tvrda ekipa, ali je neverovatno koliko smo daleko od svih modernih tekovina fudbala i osnovnih stvari. Mi gajimo igrace koji su tipa Serija A 90ih gde imas neke mesare i fake tough guys po nekom Kaljariju ili Pjacenci, to im je vezni red u 2023. Braga za vrhunski nivo nema neki epski individualni kvalitet ali ima organizaciju, disciplinu i lako resava sistemske nedostatke protivnika ako ih ima. Oni su ovde podigli linije i bukvalno ugusili jebenih sest igraca TSCa sa bekovima i holding midom i ovi na to nemaju odgovor ceo mec. Da se vratimo na pare - bukvalno komp da ti budu igraci iz drugih liga petice, neko pomenu Francusku, moze i Nemacka. Vidi koliko kostaju i koliku platu mogu da imaju. Probaj da podignes svoju skauting mrezu i da kontaktiras igrace iz slicnih kanala. Za 5 miliona mozes da dovedes 10 igraca koji potencijalno mogu da budu vrhunska prodaja posle, u svojoj skoli gruvas fundamente modernog fudbala, da moze da trci klinac 15 kilometara, kratke direktne pasove i uigravanje linija, sablon. Ko ima vise od dva besmislena dodira sa loptom uzastopno napolje. Veznjacima dril da bude primanje lopte i odmah borba sa presingom, direktan pas, trougao. Krilima otvaranje na malom prostoru, prijem, odlaganje lopte, sprint izmedju linija. Besomucno, od petlica. Nekoga ces da napravis. Nama i dalje igraju panjevi prvu ligu koji posle mogu najvise da dobace do raspale Poljske ili bivseg SSSRa. Drugar odavde isao na probu u neku Svedsku trecu ligu pre godinu dana, ovde igrao izmedju druge i trece lige. Kaze nemaju veze sa fudbalom ne bi mogli u balonu da igraju. Ali! kaze trce kao spricani. Ne znam kako ali svi trce svi ulaze u tebe kaze jedan trening sam izvozao dvojicu kao Ronaldinjo, treci me sacekao mamicu mu. Kaze radim im stopere kao volove na istu foru ali ne odustaju samo se lepe za tebe. I nije dobio ugovor u jebenoj svedskoj trecoj sad igra zonu mislim ovde, klasican seoski Ronaldinjo koji splavari za vikend. Ovo je mnogo nizi nivo naravno ali ni prva liga se ne razlikuje mnogo. Fundamenti modernog fudbala od prvih treninga, a "skilovi" neka se premeste na tiktok.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ova Braga je nista posebno, ubedjen sam da je Zvezda trenutno za klasu bolja i da bi ih prosla bez previse problema.

A sto se tice TSC-a ako nemaju ambiciju da se ne obrukaju u LE trebali su onda da se povuku i da prepuste mesto Cukarickom ili jos bolje Partizanu. Moraju i da imaju obavezu prema timovima koji su im indirektno obezbedili da se nadju u ovoj poziciji tu mislim na Zvezdu i Partizan.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...