Jump to content

UEFA Champions League 2022/23


Don Juan

Recommended Posts

Just now, suptil said:

Klaksvik i Servet prosli na penale.

 

Neverovatno šta si je dozvolio Genk. Igrač više od 5. minuta dalje i ispadnu.

 

Just now, pantelia said:

Farani :Hail:

 

Zasluženo. Igrali su hrabro, a penale tukli još hrabrije. Svih 5 kao iz učbenika, jako i precizno. Jednoga zaustavila prečka, ali na sreču bilo je dovoljno i 4

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Увек се деси по неко изненађење у раној фази квалифиација. Ни ова година није изузетак. Ипак од уторка пале се машине и у причу улазе крупније главе. Биће добар двомеч Аек-Динамо.

Link to comment
Share on other sites

Svaka čast Faranima ali za mene su apsolutne legende Belgijanci ....

Genk prvo izgubi titulu bukvalno u zadnjim minutima sezone, onda u kvalifikacijama igraš sa igračem više od 9. minuta dva puta vodiš, Servet te dva puta stigne i na kraju ispadneš na penale ...

Čekamo Galatu da kiksne protiv Litvanaca i opravda reputaciju Turaka kao najvećih cirkuzanata evrotakmičenja ...

Edited by mare80
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pero_Cameron said:

Bravo za Klaksvićane. Igraće se evropsko takmičenje na Farskim Ostrvima. Sledeći protivnik Molde.

 

Da li oni imaju stadion koji zadovoljava grupe LS/EL/ECL? 

 

U svakom slucaju, projekat ECL nastavlja da opravdava svoje postojanje - jos vise klubova i zemalja ima sanse da udje u grupe, odigra par meceva u Evropi do kraja godine, uzmu pristojne pare.

 

KI Klaksvik je tu vec par sezona, sa novcem od plasmana u ECL ili EL (LS je malo previse nerealno) postace bukvalno nepobedivi u svojoj ligi. A kad smo vec kod liga, ko jos ceka na prvi plasman u grupe nekog evropskog takmicenja? Predstavnik Gilbratara je igrao grupe ECL, Dudelange iz Luksemburga grupe LE, mislim da je i Vaduz igrao grupe ECL, sada ce i Farska ostrva imati svog predstavnika. Ostaju San Marino, Malta i Andora izgleda.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, goldberg said:

 

Da li oni imaju stadion koji zadovoljava grupe LS/EL/ECL? 

 

U svakom slucaju, projekat ECL nastavlja da opravdava svoje postojanje - jos vise klubova i zemalja ima sanse da udje u grupe, odigra par meceva u Evropi do kraja godine, uzmu pristojne pare.

 

KI Klaksvik je tu vec par sezona, sa novcem od plasmana u ECL ili EL (LS je malo previse nerealno) postace bukvalno nepobedivi u svojoj ligi. A kad smo vec kod liga, ko jos ceka na prvi plasman u grupe nekog evropskog takmicenja? Predstavnik Gilbratara je igrao grupe ECL, Dudelange iz Luksemburga grupe LE, mislim da je i Vaduz igrao grupe ECL, sada ce i Farska ostrva imati svog predstavnika. Ostaju San Marino, Malta i Andora izgleda.

B1: trebalo bi da imaju, onaj na kom igra reprezentacija. 

B2: I Bosna 😁, mada će Zrinjski imati lepu priliku i prvu meč loptu protiv Breidablika. 

 

Ovako iz glave što mi pada na pamet od zemalja koje još nisu imale predstavnike: CG, Severna Irska, Island, Litvanija, ne znam Gruzija ako ne računamo period SSSR-a.

Edited by Pero_Cameron
.
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Pero_Cameron said:

B1: trebalo bi da imaju, onaj na kom igra reprezentacija. 

B2: I Bosna 😁, mada će Zrinjski imati lepu priliku i prvu meč loptu protiv Breidablika. 

 

Ovako iz glave što mi pada na pamet od zemalja koje još nisu imale predstavnike: Severna Irska, Island, Litvanija, ne znam Gruzija ako ne računamo period SSSR-a.

 

Iz Litvanije je igrao Zalgiris prosle sezone u grupama ECL.

 

Pogledom na mape ECL i EL na wikipediji dolazimo do sledecih zemalja koje jos uvek nisu imale predstavnike u grupnoj fazi nekog evropskog klupskog takmicenja:

 

Island, Vels, Severna Irska, Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Gruzija, Farska ostrva, Andora, Malta i San Marino.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, goldberg said:

 

Da li oni imaju stadion koji zadovoljava grupe LS/EL/ECL? 

 

U svakom slucaju, projekat ECL nastavlja da opravdava svoje postojanje - jos vise klubova i zemalja ima sanse da udje u grupe, odigra par meceva u Evropi do kraja godine, uzmu pristojne pare.

 

KI Klaksvik je tu vec par sezona, sa novcem od plasmana u ECL ili EL (LS je malo previse nerealno) postace bukvalno nepobedivi u svojoj ligi. A kad smo vec kod liga, ko jos ceka na prvi plasman u grupe nekog evropskog takmicenja? Predstavnik Gilbratara je igrao grupe ECL, Dudelange iz Luksemburga grupe LE, mislim da je i Vaduz igrao grupe ECL, sada ce i Farska ostrva imati svog predstavnika. Ostaju San Marino, Malta i Andora izgleda.

To će i Zrinjski postat u BiH ako uđe u skupine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Носиоци у плејофу

 

Аек - Динамо

Копенхаген - Спарта

Олимпија - Галатасарај

Јанг Бојс

 

Неносиоци:

 

Слован - Макаби

Клаксвик - Молде

Раков - Арис

Антверп 

Edited by suptil
Link to comment
Share on other sites

Fantasticna ekipa Kopenhagena sa 4 tinejdzera u ekipi,

jos njih 5 ulaze sa klupe

igraju totalni fudbal,imaju mladog trenera

 

Oskarson 2004 ISL,sinoc het trik

 

prodali su Haraldssonu 2003 ISL u Francusku za 15mili evra

Stamenic tamo bio rezerva,igrao drugu ligu,vidite kako kod igra kod nas

godinu pre toga prodali Kristiansena za 14milona evra u Lester

 

 

 

 

 

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

On 7/21/2023 at 3:16 PM, Pero_Cameron said:

Crnogorski fudbal je dotakao samo dno. Buducnost gubi 5:0 od Islandjana, Arsenal Tivat izgubio kuci 6:1 od Alaskerta iz Jermenije. Sutjeska na jedvite jade prosla amatere iz San Marina. (Sledeci protivnik im je Santa Koloma iz Andore, imali su srece reklo bi se, ali me ne bi nimalo iznenadilo da ispadnu)

Dno je probijeno još i više. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/2/2023 at 11:55 PM, goldberg said:

 

Iz Litvanije je igrao Zalgiris prosle sezone u grupama ECL.

 

Pogledom na mape ECL i EL na wikipediji dolazimo do sledecih zemalja koje jos uvek nisu imale predstavnike u grupnoj fazi nekog evropskog klupskog takmicenja:

 

Island, Vels, Severna Irska, Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Gruzija, Farska ostrva, Andora, Malta i San Marino.

Malo sam istraživao i došao do podatka da je Dinamo Tbilisi igrao Kup Uefa (današnja Liga Evrope) u sezoni 2004/05, tako da i Gruzija otpada sa tog spiska. Kao i jedan od Island/Bih jer će jedna od te 2 zemlje sigurno imati predstavnika ove sezone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2023 at 10:06 PM, alpaka Bereta Sida said:

 

Zrinji u BiH bi jedino Sarajevo moglo parirati obzirom na finansije koje sad imaju no preduslov je da prestanu biti mahalski klub i toksicna sredina sto je opet u domenu naucne fantastike. 

Ne znam koji je budžet Sarajeva, al su na Tribini rekli da Zrinjski s parama od ulaska u skupine hladno uzima pare kakve na godišnjoj bazi nema ni blizu nitko u BiH. Možda su u krivu. Ne znam budžete, al znam da je Jakir pregazio ligu tako što se pojačao sa otpatcima iz 1. HNL i igračima iz 2. HNL. Kada si budu mogli priuštiti bolje igrače....a ostali ostanu na istom...ne znam baš koliko će im netko parirati.  

Link to comment
Share on other sites

TSC pored Zvezde i Partizana jedini klub koji treba da igra neko evropsko takmičenje. Nemaju i dalje kvalitet za LŠ ali bi konferenciju mogli da igraju. Vidi se da nema kvaliteta ali su veoma disciplinovani i za razliku od Vojvodine pokazuju barem privid ekipe koja može da igra makar Ligu konferencije. Braga je ozbiljna ekipa, mnogo ozbiljna za TSC na ovom nivou. Ali ovaj TSC može lepo da se pošiba u Ligi konferencija. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovaj Ilic je kanta od golmana, kad god sam gledao prima golove na svoju dusu. Ok, odbrani tu i tamo, ali ga hajpuju kao da je u najmanju ruku Bufon, a on decko tri godine mladji Milos Gordic.

 

Generalno sramotan pristup TSC, ali i sramotna priprema za ovu LS. Imaju presporu ekipu i za srpske uslove i onda umesto da uloze u tim, odluce da se pojacanju domacim mediokritetima. Na teren izasli kao s tegovima oko nogu, bez zelje da igraju fudbal. Nadam se da ce im Braga strpati jos 5. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...