Jump to content

UEFA Champions League 2022/23


Don Juan

Recommended Posts

2 minutes ago, Markoss said:

Ovaj Ilic je kanta od golmana, kad god sam gledao prima golove na svoju dusu. Ok, odbrani tu i tamo, ali ga hajpuju kao da je u najmanju ruku Bufon, a on decko tri godine mladji Milos Gordic.

 

Generalno sramotan pristup TSC, ali i sramotna priprema za ovu LS. Imaju presporu ekipu i za srpske uslove i onda umesto da uloze u tim, odluce da se pojacanju domacim mediokritetima. Na teren izasli kao s tegovima oko nogu, bez zelje da igraju fudbal. Nadam se da ce im Braga strpati jos 5. 

A jbg. prvi put igraju sa ovakvim protivnikom na ovakvom nivou. Igraju koliko mogu. Nisu imali sreće ni sa žrebom. Ova Braga može i grupnu fazu LŠ da prođe. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nele said:

Samo neka gaje Djakovce …

 

Nadam se da ce 20-0 da bude

 

Djakovac je zapravo i dobar igrac. Problem je ova prespora odbrana, prespora sredina i prespor napad. Da su imali malo sluha, pojacali bi se igracima koji prave razliku, a ne domacim fudbalerima koji ne garantuju trenutno nista. 

 

Njima je od 11 fudbalera, jedini brz igrac onaj Sasa Jovanovic, i eventualno Pantovic. Svi ostali, kao tegove oko nogu da imaju, bolesno spora ekipa. 

1 minute ago, Čočo said:

A jbg. prvi put igraju sa ovakvim protivnikom na ovakvom nivou. Igraju koliko mogu. Nisu imali sreće ni sa žrebom. Ova Braga može i grupnu fazu LŠ da prođe. 

 

Radi se o tome da ako igras kvalifikacije za LS, dovedes nekog stranca, nekog iskautiras, probas da napravis bolju ekipu nego prosle godine, a ne budu ti pojacanja - golobradi Djordjevic koji nije bio standardan ni u Vozdovcu, Rakonjac koji je statirao prethodnih sest meseci, Milovanovic koji ne garantuje ni 5 golova u SL, Stanic koji je imao prosecnu sezonu u Spartaku i Pantovic koji moze biti, a ne mora, s tim da je on jedino smisleno pojacanje tu.

 

Ovakvo jajarenje i treba da se kazni sa 5 golova. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Markoss said:

 

Djakovac je zapravo i dobar igrac. Problem je ova prespora odbrana, prespora sredina i prespor napad. Da su imali malo sluha, pojacali bi se igracima koji prave razliku, a ne domacim fudbalerima koji ne garantuju trenutno nista. 

 

Njima je od 11 fudbalera, jedini brz igrac onaj Sasa Jovanovic, i eventualno Pantovic. Svi ostali, kao tegove oko nogu da imaju, bolesno spora ekipa. 

Slazem se za pojacanja i to da su spori ali Djakovac je dobar samo mozda za nasu ligu, nisam ga previse gledao ali kad god jesam nula.

 

To mi je ne shvatljivo od LE imaju sigurnih 5m ja mislim i oni ne probaju da iskopaju nekog stranca kog privucu bas tom pricom o ligi evrope.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nele said:

Slazem se za pojacanja i to da su spori ali Djakovac je dobar samo mozda za nasu ligu, nisam ga previse gledao ali kad god jesam nula.

 

To mi je ne shvatljivo od LE imaju sigurnih 5m ja mislim i oni ne probaju da iskopaju nekog stranca kog privucu bas tom pricom o ligi evrope.

 

Djakovac, Jovanovic, Stojic, Pantovic i Rakonjac su dobri igraci za nasu ligu. Svi ostali su im upitni igraci i za neke slabije klubove u SL, pre svega Kuveljic i Djordjevic. Ne ide se tako u Evropu, jebiga. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Markoss said:

 

Djakovac je zapravo i dobar igrac. Problem je ova prespora odbrana, prespora sredina i prespor napad. Da su imali malo sluha, pojacali bi se igracima koji prave razliku, a ne domacim fudbalerima koji ne garantuju trenutno nista. 

 

Njima je od 11 fudbalera, jedini brz igrac onaj Sasa Jovanovic, i eventualno Pantovic. Svi ostali, kao tegove oko nogu da imaju, bolesno spora ekipa. 

 

Radi se o tome da ako igras kvalifikacije za LS, dovedes nekog stranca, nekog iskautiras, probas da napravis bolju ekipu nego prosle godine, a ne budu ti pojacanja - golobradi Djordjevic koji nije bio standardan ni u Vozdovcu, Rakonjac koji je statirao prethodnih sest meseci, Milovanovic koji ne garantuje ni 5 golova u SL, Stanic koji je imao prosecnu sezonu u Spartaku i Pantovic koji moze biti, a ne mora, s tim da je on jedino smisleno pojacanje tu.

 

Ovakvo jajarenje i treba da se kazni sa 5 golova. 

Slažem se. Ali evidentno je da su oni odustali od LŠ pre nego što su i krenuli da igraju. Meni se to ne sviđa. Ekipu su spremali za sigurnu Ligu konferencija koju su obezbedili prošle godine drugim mestom u ligi. Što i jeste za početak njihov nivo takmičenja u Evropi. Ovaj TSC će rasti svake godine ako igraju bar neko evropsko takmičenje. Za početak neka igraju tu Ligu konferencija pa godinama će naučiti kako i sa kojim poslovanjem i rosterom se igra LŠ. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Čočo said:

Slažem se. Ali evidentno je da su oni odustali od LŠ pre nego što su i krenuli da igraju. Meni se to ne sviđa. Ekipu su spremali za sigurnu Ligu konferencija koju su obezbedili prošle godine drugim mestom u ligi. Što i jeste za početak njihov nivo takmičenja u Evropi. Ovaj TSC će rasti svake godine ako igraju bar neko evropsko takmičenje. Za početak neka igraju tu Ligu konferencija pa godinama će naučiti kako i sa kojim poslovanjem i rosterom se igra LŠ. 

 

Samo sto ce LS da igraju verovatno vise nikad, al ajde, meni je ovaj njihov model poslovanja klasican srpski. Razmisljanje kako da se samo sto vise para uzme sa sto manje cimanja, a fudbal u trecem planu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Čočo said:

Slažem se. Ali evidentno je da su oni odustali od LŠ pre nego što su i krenuli da igraju. Meni se to ne sviđa. Ekipu su spremali za sigurnu Ligu konferencija koju su obezbedili prošle godine drugim mestom u ligi. Što i jeste za početak njihov nivo takmičenja u Evropi. Ovaj TSC će rasti svake godine ako igraju bar neko evropsko takmičenje. Za početak neka igraju tu Ligu konferencija pa godinama će naučiti kako i sa kojim poslovanjem i rosterom se igra LŠ. 

Pa kakva liga konferencija kad oni imaju sigurnu ligu evrope ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Markoss said:

 

Samo sto ce LS da igraju verovatno vise nikad, al ajde, meni je ovaj njihov model poslovanja klasican srpski. Razmisljanje kako da se samo sto vise para uzme sa sto manje cimanja, a fudbal u trecem planu. 

To im je, što im je. Uvek će imati LK ili u najboljem slučaju LE. I Zvezda je svih ovih godina imala isto poslovanje. Treba dosta toga da se poklopi da se uradi sve onako kako treba kao Zvezda ove godine. Milojević je u onom podkastu sjajno objasnio kako zapravo sve funkcioniše i koji su sve preduslovi potrebni da se dodje do rezultata. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nele said:

Pa kakva liga konferencija kad oni imaju sigurnu ligu evrope ?

 Znam da neko takmičenje imaju sigurno obezbeđeno. I tu LE ako imaju sreće sa žrebom bi mogli dobro da prođu. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

Tacno je falilo TSC-u po jedan kapitalac u sve tri linije tima, tada bi i ova pojacanja bila daleko smislenija i imali bi nesto siri sastav. Razumem donekle i ideju da igraci koji su obezbedili to 2. mesto (igraci Partizana he he) budu u prilici da igraju ovo leto, ali to je defetisticki i neambiciozno.

 

Uprkos tome, malo koncentrisanije reakcije u odbrani u one dve situacije i drugacije bi izgledala slika. Da ne pominjem onaj zicer Pantovica...

Link to comment
Share on other sites

TSCu bi samo tako legao na sredini terena Miloš Vulić koji se spominje da dolazi kod njih. Da je ostao i Ilić imali bi dobru sredinu. Treba im jedan dobar štoper i napadač i fina bi ekipa to bila i za evropska takmičenja. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kendrick said:

Tacno je falilo TSC-u po jedan kapitalac u sve tri linije tima, tada bi i ova pojacanja bila daleko smislenija i imali bi nesto siri sastav. Razumem donekle i ideju da igraci koji su obezbedili to 2. mesto (igraci Partizana he he) budu u prilici da igraju ovo leto, ali to je defetisticki i neambiciozno.

 

Uprkos tome, malo koncentrisanije reakcije u odbrani u one dve situacije i drugacije bi izgledala slika. Da ne pominjem onaj zicer Pantovica...

 

Ma ko da reaguje kad je tu Djordjevic iz Vozdovca koji ni tamo nije pravio razliku, umesto da su doveli dobrog stopera kojih ima xy na trzistu.

 

Elem, Kuveljic je najgori igrac koji je ikad zaigrao na ovom nivou fudbala. Decko je mesar, ali los mesar, cak ni to ne ume da radi. 

5 minutes ago, Čočo said:

TSCu bi samo tako legao na sredini terena Miloš Vulić koji se spominje da dolazi kod njih. Da je ostao i Ilić imali bi dobru sredinu. Treba im jedan dobar štoper i napadač i fina bi ekipa to bila i za evropska takmičenja. 

 

Vulic je ok igrac, ali je spor, kao i svi drugi u TSC. Oni su bukvalno morali dva brza igraca da dovedu napred, stopera koji je bolji od Stojica i veznjaka koji je bolji od Kuveljica (sto i nije tesko). Dakle, cetiri stranca da ubodu, zadrze Ilica i ovo danas bi imalo sasvim drugaciji utisak. 

 

Sta ovde ocekuju s Rakonjcem koji je spor kao puz, i nema doslovno nikakvu svrhu ako igras na neku kontru. Ali tu je na klupi njegov brat blizanac Milovanovic, sreca pa su obojicu doveli u ovom prelaznom roku, likovi fudbalski blizanci. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Braga ocekivano dize bekove visoko i insistira na skolskim kombinacijama sa krilima, koji jesu zajebani i traze 1na1 igru. Morace Jovanovic i Pantovic da se vracaju bolje da zatvaraju koliko mogu. Bice prostora i za neku kontricu, samo da ih ne otvore prerano.

 

13 minutes ago, Markoss said:

Sta ovde ocekuju s Rakonjcem koji je spor kao puz, i nema doslovno nikakvu svrhu ako igras na neku kontru. Ali tu je na klupi njegov brat blizanac Milovanovic, sreca pa su obojicu doveli u ovom prelaznom roku, likovi fudbalski blizanci. 

 

Treba im zbog duge lopte, mada mrka kapa pored Fontea. Pre ce ovde neko usecanje Pantovica ili Jovanovica da rezultira golom nego njegova skok igra.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kendrick said:

Braga ocekivano dize bekove visoko i insistira na skolskim kombinacijama sa krilima, koji jesu zajebani i traze 1na1 igru. Morace Jovanovic i Pantovic da se vracaju bolje da zatvaraju koliko mogu. Bice prostora i za neku kontricu, samo da ih ne otvore prerano.

 

 

Treba im zbog duge lopte, mada mrka kapa pored Fontea. Pre ce ovde neko usecanje Pantovica ili Jovanovica da rezultira golom nego njegova skok igra.

 

Treba ako imas Mitrovica, ali Rakonjac pored Fontea nece dati gol makar igrao 500 minuta, a ne 90. Mogu da mu napucavaju do sutra, dzabe kad on nije kvalitet da skoci, osvoji duel i zadrzi loptu. 

 

Bolje da su poceli sa Pantovicem i Jovanovicem kao isturenim igracima, a da je Stanic tu iza njih kao neko ko ume da stane na loptu i uradi nesto smisleno s njom. 

Edited by Markoss
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Steta za treci, bilo bi nekog simbolicnog lozenja pred revans da je ostalo 2-0. Gde se seti ovog Antonica da uvede, covek ih sahrani za 15 sekundi na terenu.

 

Tacno sam znao kad je krenuo klovn s arene da cestita tsc-u na sjajnom nastupu (lol), da ne gine jos jedan gol i pao je otprilike 20 sekundi kasnije.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Priča da treba kazniti Dinamo kako bi se neko dozvao pameti je smešna. Ko bi se tu dozvao pameti? Ovi što se voze dva dana da bi se onda boli noževima u nekoj uličici? Dajte ljudi, nemojte biti smešni.

Te likove zabole ona stvar koje takmičenje če njihov klub da igra, ili što ga neče igrati. Tako da bi ta kazna na njihovo ponašanje uticala 0%. Čak bi oni verovatno i ostali aktivni u ovakvim nekim sitaucijama, uprkos suspenziji kluba. Jer bi se uskočili upomoč nekoj bratskoj grupi u nekoj akciji.

Jedina sankcija koja ima smisla je ona o kojoj je Berti pisao. A to je individualna. Preputovao si pola evrope da bi mlatio noževima. Izvolite na višegodišnju robiju zbog (pokušaja) ubistva. Hvala lepo. Pa onda neka sledeči mudonja dobro prekalkuliše u glavi šta mu se isplati, a šta ne.

 

in other news, Klaksvik :Hail: kakva dva gola dade čovek. Prvi mi je bio pogotovo fascinantan. Fantastična odluka da opali na prvu stativu, kad su svi očekivali centaršut.

 

Olimpija razočarala. Bili su po meni konkretniji protivnik na početku, ali im je sudija sa onim poništenim golom za 1-1 podrezao krila. Šteta

Link to comment
Share on other sites

Naš najveći problem posle tanke  baze igrača su očajni, odvratni treneri. To nisu ni treneri nego krpe. Sa Žarko Lazetićem u Evropu, ajte. Sve su to deca jedne iste ideologije.

 

Garantovano bi sa trenerima iz 2. čak i 3. španske lige ovaj TSC bi bio, ako ništa taktički, fizički, mentalno na pristojnom nivou. I ne bi se ovako sasrali. Izgubili bi ali bi igrali. Eno Slovenci sa takođe malim budžetima dovedu jednog Alberta Rijeru, poluamateri sa Islanda ganjaju strance. Pokušavaju, menjaju, traže bolje od domaćeg mulja. Ovde batađora lobi jaše kao da su agenti MI6. Imaju sve šeme čak i u medijima, a ne možeš ih ni vrljikom oterati. Tamni vilajet bez izlaza. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...