Jump to content

UEFA Champions League 2022/23


Don Juan

Recommended Posts

2 hours ago, threepwood said:

Odlican je Dinamo, bas dobro stoje i fino trce kontre. Komicno je kako Fofana od xy miliona Orsica nije mogao pogledom da isprati. Bilo bi fino kad bi izdrzali do poluvremena ovako.

 

Ipak, ne mogu da se otmem utisku kako je Maksimir verovatno najruzniji stadion u Evropi. Nisu mu bas ni pomogli sa ovim dnevnim terminom

Na nivou Euro skupina bez ikakve dileme. A sjajno je i što se neće mijenjati 🤣🤣🤣

2 minutes ago, Don Radonja said:

Zavisi od ugla gledanja. 😄

Nisi me ubro. Nije bitno iz kojeg ugla gledaš 😉

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Velika pobjeda kojoj sam se potajno i nadao. Kad je Oršić krenuo odmah sam rekao - “ovo je 100 posto gol”. Bilo je dosta i sreće na kraju ali ekipa ju je stavom na terenu definitivno i zaslužila. Sudac odličan, čak možda malo i naginjao za nas ali nije mi jasno gdje je vidio 8 minuta za nadoknaditi. Ipak, realno je Dinamo i dalje daleko i od trećeg mjesta a kamoli nečeg više ali ovakve pobjede posebno vesele i zauvijek ostaju upisane u povijest kluba. Da ne zaboravim - hvala Grofu i Meku što se nisu javljali prije/u toku tekme 😁🙂

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, gledan van, ludilo 1 said:

Velika pobjeda kojoj sam se potajno i nadao. Kad je Oršić krenuo odmah sam rekao - “ovo je 100 posto gol”. Bilo je dosta i sreće na kraju ali ekipa ju je stavom na terenu definitivno i zaslužila. Sudac odličan, čak možda malo i naginjao za nas ali nije mi jasno gdje je vidio 8 minuta za nadoknaditi. Ipak, realno je Dinamo i dalje daleko i od trećeg mjesta a kamoli nečeg više ali ovakve pobjede posebno vesele i zauvijek ostaju upisane u povijest kluba. Da ne zaboravim - hvala Grofu i Meku što se nisu javljali prije/u toku tekme 😁🙂

Nije naginjao za nas. Sudio je dobro i nije nas uzeo nigdje pa se odma čini da je "za nas". Ali 8 minuta je stvarno bezobrazluk. Ugl. Oršić vrhunski, hladnokrvno, s igračem na leđima, nakon 50 metara sprinta. Petko valjda primio svaku s Koulibalyem na leđima, to i pas za gol su razlozi zašto ga se isplati čekat i istrpit kurcobolju protiv Gorice i Belupa. Ljubičić isto izvrstan. Ne znam dal mogu nać nekog da je bio loš. Livaković mi je par puta digao živce. Kad u 5 metara Ljubičić skače i blokira udarac glavom dok Livaković stoji na crti. Pa jbt...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bugl Khan said:

Sudio je dobro i nije nas uzeo nigdje pa se odma čini da je "za nas"


Tako sam otprilike i mislio (nije se vodio onom “sudim za jačega/protiv slabijega” u 50/50 situacijama) mada mislim da je mogao suditi Ljubičiću žuti za ono pred kraj a iskreno malo sam se prepao u onoj situaciji u 60-i-nekoj da ne sudi neki bezvezan penal, jest da nije bio po meni al da je htio mogao je vidjeti nešto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Najjači utisak mi je šut kod gola. Kako ju je majstorski zavrnuo. :Hail: Pet puta sam vraćao da pogledam.

 

Ja sam bas u dilemi dal je tako hteo ili je bukvalno iz ocaja udario kako je udario pa sta bude, ali fenomenalno je ispalo. Svakako rispekt, jako pametno je otisao u stranu da ga ne stigne ovaj stoper. 

Link to comment
Share on other sites

Meni je taj Orsic blistao cini mi se pretprosle sezone, ako ne gresim. Non -stop je punio mreze i bio na listi strelaca. I neki od golova koje je davao...bio sam impresioniran.
Nisam mogao da verujem da nije nigde otisao.

Edited by Bode
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Markoss said:

 

Ja sam bas u dilemi dal je tako hteo ili je bukvalno iz ocaja udario kako je udario pa sta bude, ali fenomenalno je ispalo. Svakako rispekt, jako pametno je otisao u stranu da ga ne stigne ovaj stoper. 


Izjavio je nakon tekme da je dobio pola metra još malim odgurivanjem rukom Fofane i onda vidio da je golman izašao, možda i u raskoraku pa se odlučio na takvu završnicu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, threepwood said:

Odlican je Dinamo, bas dobro stoje i fino trce kontre. Komicno je kako Fofana od xy miliona Orsica nije mogao pogledom da isprati. Bilo bi fino kad bi izdrzali do poluvremena ovako.

 

Ipak, ne mogu da se otmem utisku kako je Maksimir verovatno najruzniji stadion u Evropi. Nisu mu bas ni pomogli sa ovim dnevnim terminom

 

Ne moze biti gori od "stadiona" Zrinjskog, ono je za snimanje horor filmova.

 

Kako god, Dinamo je svakako najbolji klub sa ovih prostora u poslednjih 10 ili 20 godina bas zbog poslednjih rezultata - jednom zamalo prosli dalje, dobili Arsenal, izbacili Spurse, evo sada dobise i Chelsea. Crvena zvezda osim Pavkov soua sve "zamalo" - zamalo da izbace Milan, zamalo da prezime u Evropi, zamalo ovo, zamalo ono. Ostale necu ni da komentarisem.

 

Svaka cast navijacima Dinama, uzivajte u uspehu.

Edited by goldberg
  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Bode said:

Meni je taj Orsic blistao cini mi se pretprosle sezone, ako ne gresim. Non -stop je punio mreze i bio na listi strelaca. I neki od golova koje je davao...bio sam impresioniran.
Nisam mogao da verujem da nije nigde otisao.

Nisu ga pustili. Burnley nudio 10M na zimu, ali prvenstvo je bilo gusto i nisu ga pustili. Nije radio problem oko toga, (iako mu je s 29 to vjerojatno bila zadnja šansa za EPL), klub mu dao novi ugovor i ostao je (izjavio nešto tipa kod kuće sam, igram za Dinamo, ne vidim nikakvu tragediju). Neće igrati Prem ali je najbolji strijelac Dinama u Europi u povijesti, i zbog stava i ponašanja će bit jedan od najvećih u povijesti kluba.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bugl Khan said:

Nisu ga pustili. Burnley nudio 10M na zimu, ali prvenstvo je bilo gusto i nisu ga pustili. Nije radio problem oko toga, (iako mu je s 29 to vjerojatno bila zadnja šansa za EPL), klub mu dao novi ugovor i ostao je (izjavio nešto tipa kod kuće sam, igram za Dinamo, ne vidim nikakvu tragediju). Neće igrati Prem ali je najbolji strijelac Dinama u Europi u povijesti, i zbog stava i ponašanja će bit jedan od najvećih u povijesti kluba.


Bas se vidi da je skroman i vaspitan, sto se kaze momak na mestu. Uvek volim to da vidim, pogotovo danas, kada ih novac u vecini slucajeva povede u suprotnom smeru.
I nije tipicno za fudbalere, koji su prepotentni, a pritom neobrazovani u vecini slucajeva.
Svetao primer, rekao bih.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, goldberg said:

 

Imala je i Hrvatska 5 klubova u LS, ali je stvar zeznula Lokomotiva koja je bila druga umesto Osijeka ili Rijeke.

 

Sto se tice sadasnjeg uspeha, to je posledica izbacivanja Rusije + sistema UEFA koja vrednuje kontinuitet. Partizan kao drugi klub iz Srbije je jednostavno uvek mogao da racuna na neki 15-22 koeficijent, zato je postizao rezultate, zato je nabijao koeficijent i tako u krug. Sa druge strane, u Hrvatskoj je Hajduk bas urusen, a Osijek nikako da probije led.

 

Ja lige nikako ne bih uporedjivao samo po koeficijentu, to bi bilo bas besmisleno. HRV liga je jednostavno jaca od SRB, Dinamo postize bolje rezultate, Hajduk bi verovatno bio ispred Partizana, a ostatak lige nije uporediv zbog budzeta ekipa, a i infrastrukture (recimo, Osijek zavrsava lep stadion na kojem ce moci da se igraju mecevi u grupama, kod nas su ili raspali veliki stadioni (Vojvodina, Radnicki) ili bombonica premali stadioni (TSC, Metalac, Cukaricki)).

Imala je. Zajeb je bio i to što je Lokomotiva rasprodala skoro cijelu momčad i što je bila korona sezona. 

Ali nikad nismo imali direktnog predstavnika u CL.

Ok, ja razumijem što vi govorite. Dugoročno vaš način nije održiv. Ali s parama od UEFAe se može dosta (ustrojit škola kako spada, dovest 2,3 stranca koja vrijede, stavit u izlog talentiranog klinca tj. projekt....). Al mi smo 10 godina gledali puno gore stvari nego vi sad. 

Ne znam, znate bolje od mene, al nerealno mi zvuči da ste u Top 11 slučajno.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Bode said:


Bas se vidi da je skroman i vaspitan, sto se kaze momak na mestu. Uvek volim to da vidim, pogotovo danas, kada ih novac u vecini slucajeva povede u suprotnom smeru.
I nije tipicno za fudbalere, koji su prepotentni, a pritom neobrazovani u vecini slucajeva.
Svetao primer, rekao bih.

Da, sad čitam portale i podsjetili su na jednu izjavu njegovu;

Novinar: jel vam žao što niste otišli u neki veći klub?

Oršić: koji je to klub veći od Dinama?

 

Naravno da ne treba shvatit doslovno, ali pokazuje mentalitet čovjeka, rođenog zagrepčanima, koji je okolnim putem (Koreja) došao u Dinamo i postao legenda kluba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bih rekao da je Orsic hteo onako da je cusne..prvorazredna tehnika :thumbsup:

Kostic sinoc ponovo (jer je u Seriji A imao vec tri puta istu situaciju) promasuje volej/poluvolej iz prilicno izgledne situacije..i to bas promasuje - uopste ne pogadja okvir gola. A sve sa 7-8 metara udaljenosti,malo iskosa..to jednostavno mora bolje,makar da pogodi okvir gola,a ne da mu lopte odlaze 2-3 metra pored stative.. Inace je asistirao kod gola. Juve odigrao bolje nego u Kalcu.

Milan samo bod. Leao pogodio stativu u 94'. City dominantan,za Krosa i Modrica godine su samo broj. Blamcina Lajpciga koji prima komada 4 od ovog Shahtjora za sirotinju. Verujem da dok ja pisem ovaj post,uprava kuca otkaz Tedesku.

Edited by Drug Crni
slovo
Link to comment
Share on other sites

Eden sinoc napokon podsjetio na igraca kakav je nekad bio. Postigao treci gol, asistirao Luki za drugi gol i ucestvovao u akciji za prvi gol. Sad bi mogao dobiti priliku da vise igra obzirom da se Benzema povrijedio i vrlo vjerovatno propusta Mallorcu za vikene te Leipzig na Bernabeu sljedece sedmice. Iskreno se nadam da ce proigrati opet, uzitak je bio gledati onog majstora.

Link to comment
Share on other sites

Inače, trener Šahtjora je Igor Jovićević. On je kratko bio na klupi Dinama i potjeran nakon par mjeseci. 

Kako trošimo mlade trenere, nevjerojatno.

Al zato su Jurčić, Ivković, Krznar, M. Cvitanović i slični uvijek tu da "pomognu" kad treba. 

Čačketa više nije pošteno stavljat u tu grupu 😁

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Drug Crni said:

Da,video sam da im je trener iz Hrvatske. Iskreno,ja ga se i ne secam na klupi Dinama. :smiley33: Kad je i koliko dugo bio trener tamo?

Prije jedno 3 godine ja mislim. On je bio u Dinamu jedno 4-5 godina sigurno. Razne mlade momčadi vodio. Znači školovao ga Dinamo kao trenera. I onda je glavni trener (ne sjećam se ko jbg) dobio otkaz pa su "šansu" dali Jovičeviću. Potjerali su ga nakon nekih mjesec ili dva. Znači maloumni potezi 1/1. 

EDIT: Guglao sam. Bjelicu je zamjenio. Ali se nakon 2 mjeseca iz inozemstva vratio Zoki. Tako da je bilo: hvala na svemu Igore....

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...