Jump to content

Strane košarkaške lige


Del Piero

Recommended Posts

Malopre naletim na Galatasaraj - Bujučkeče. 3 min do kraja, vodili gosti i reko aj da odgledam do kraja. Ispostavilo se kao odlična odluka. Na 9s do kraja posle dva ubačena bacanja 6 razlike za goste, 79:85. Kori Volden daje trojku posle 2s napada za 82:85. Gosti pri izvođenju lopte prave faul u napadu. Lopta se izvodi ispod koša i Habaca (neki čupavi lik koji, čini mi se, igra četvorku i kog sam prvi put video u životu) koji je pre toga dao 2 trojke u zadnjih par minuta, ostaje sam na liniji za 3. Naravno daje koš za izjednačenje. Ide se u produžetak jer gosti nisu uspeli da daju koš za nepunih 4s koliko su imali, mada su imali 2 pokušaja.

 

Nakon produžetka dobio Bujučekmeče 96:101.

 

Pre ovoga sam, ove sezone, gledao neke 3-4 utakmice turskog prvenstva i sve su bile zanimljive. 

Link to comment
Share on other sites

Kevin Porter Jr u Paoku do kraja sezone. Izgleda da su njemu sva vrata u NBA zatvorena. Ako mu se igra, a ima tek 23 godine i nije zaradio neke ogromne pare od košarke (ugovor mu je trebao biti 80miliona na 4 godine, ali sve ukupno je zaradio oko 20) on je definitvo igrač koji bi pravio samo takvu razliku u Evroligi. 

Edited by jabadabaadu
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, jabadabaadu said:

Kevin Porter Jr u Paoku do kraja sezone. Izgleda da su njemu sva vrata u NBA zatvorena. Ako mu se igra, a ima tek 23 godine i nije zaradio neke ogromne pare od košarke (ugovor mu je trebao biti 80miliona na 4 godine, ali sve ukupno je zaradio oko 20) on je definitvo igrač koji bi pravio samo takvu razliku u Evroligi. 

Eh da je PredragSaša još u klubu, ovaj bi se odmah bondovao sa njim 😁

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

@Kankkunen

 

Kakav igrac...

 

Zeza se covek u Australiji (odnosno Novi Zeland ali su ista liga), mislim da je vreme za povratak u Evroligu. 🙂

 

 

Malo je falilo da dođe početkom februara, al jbg. :classic_sad:

Stara sam ja čekalica, otom - potom ... :classic_cool:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Dusko said:

Danas derbi Fener vs Efes.

 

Ocekujem dosta zanimljivih komentara ako sad dobije Fener. 😄

 

Sve pare na Fener. 

 

Fener juri prednost domaceg terena, ima pobedu manje (ali i utakmicu manje) a u medjusobnom skoru je 1-0 za Efes i +1. Znaci bice im dovoljna pobeda od 2 razlike da zauzmu prvo mesto i onda cak imaju prostora i za jedan kiks do kraja ligaskog dela (jos 5 utakmica posle toga im ostaje zajedno sa jednom zaostalom).

 

Ovo mi je jos logicnije da dobije Fener nego ono u EL 🙂 pogotovo posle te izgubljene.  

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sa zapitam svaki put kad gledam ovaj Fener kako je Sanli uspeo da igra u Efesu Barsi i Feneru kakvo drvo nista nije bolji ni ovaj Motli on osim snage nista drugo nema verovatno najgluplji igrac u Evropi svaki pokret mu je na silu i na snagu nema kosarkaskih pokreta sav je krut 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Grobarcina1992 said:

Ja sa zapitam svaki put kad gledam ovaj Fener kako je Sanli uspeo da igra u Efesu Barsi i Feneru kakvo drvo nista nije bolji ni ovaj Motli on osim snage nista drugo nema verovatno najgluplji igrac u Evropi svaki pokret mu je na silu i na snagu nema kosarkaskih pokreta sav je krut 

 

U Efesu i Feneru zbog pravila broja domacih igraca posto su turski igraca daleko manjeg kvaliteta od nasih ali u Barsi sto ga je dovodio nejasno dosta. 

Link to comment
Share on other sites

On 4/8/2024 at 11:13 PM, Brat od Korneta said:

 

U Efesu i Feneru zbog pravila broja domacih igraca posto su turski igraca daleko manjeg kvaliteta od nasih ali u Barsi sto ga je dovodio nejasno dosta. 

 

Šanli je dobru odbranu peglao u poslednjoj sezoni u Efesu plus je imao lepu pracku iz pik end popa. Bio je jedan od glavnih igrača na F4.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...