Jump to content

Eurocup 2022/23


uvrnuto

Recommended Posts

Slazem se, uzasno sudjenje u korist domacina, ali nekako nemam neki osecaj da je ucinjena nekakva nepravda - po meni sudjenje i treba da bude blago na strani domacina u ovakvom formatu. Super je sto je Bursa sa 7. mesta otisla u finale, ali to nekako ponistava celu regularnu sezonu.

 

Mislim da ili treba da se promeni ovakav format ili da domacini budu uvek gurani od sudija jer tako ce stvarno svaki mec u grupama da ima smisla i svako ce se boriti da bude sto bolje plasiran na tabeli.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, goldberg said:

Slazem se, uzasno sudjenje u korist domacina, ali nekako nemam neki osecaj da je ucinjena nekakva nepravda - po meni sudjenje i treba da bude blago na strani domacina u ovakvom formatu. Super je sto je Bursa sa 7. mesta otisla u finale, ali to nekako ponistava celu regularnu sezonu.

 

Mislim da ili treba da se promeni ovakav format ili da domacini budu uvek gurani od sudija jer tako ce stvarno svaki mec u grupama da ima smisla i svako ce se boriti da bude sto bolje plasiran na tabeli.

 :krstipd4: :krstipd4: :krstipd4:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nisam mislio na pljacku, samo na domacinsko sudjenje koje je uvek prisutno - inace ce neko ko je bio 8. ili 7. uvek imati prednost relaksiranosti u odnosu na protivnika.

 

Inace, zato nemam nista ni protiv domacinskog sudjenja u ABA ligi koje je oduvek prisutno u PO.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Uhvatio sam samo kraj, cini se da je bila dobra utakmica Huventud - Hapoel. Steta sto je ispao Hapoel, imaju brutalan domaci teren i bili bi osvezenje za EL. Doduse i Huventud ima prilicno lepu atmosferu + veliku tradiciju. Oni se cine kao najbolji kandidat za EL, ali ce verovatno morati da dobiju dve utakmice na gostovanjima da bi osvojili. 

Link to comment
Share on other sites

Ne bih voleo da neko od klubova iz Spanije ovo osvoji, prvo sto su oba kluba vec bila tu i nisu neko osvezenje za takmicenje, a drugo zato sto zbog glupavog pravila o ogranicenju broja klubova iz jedne zemlje to znaci da ce Valencia da izvisi, a jos uvek se nadam da ce u EL biti razuma i da ce narandzasti biti deo takmicenja i sledece sezone.

 

Mislim da bi Prometey mogao da igra EL - i za samo takmicenje bi to bila reklama i verovatno bi im progledali kroz prste zbog politike. Naravno, nemam nista ni protiv Turk Telekoma, ali oni vec imaju manje sansi jer do kraja takmicenja mogu samo da gostuju.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, goldberg said:

Mislim da bi Prometey mogao da igra EL - i za samo takmicenje bi to bila reklama i verovatno bi im progledali kroz prste zbog politike. 

 

AdorableLastingHochstettersfrog-max-1mb.gif.2b5946884ad7774a745ac27202f91294.gif

 

Daj bre @goldberg o cemu ti pricas? Pa nije EL kao Eurovision takmicenje... 

 

Ali da vidimo Lipovija u EL, sa svojih mocnih 27% za 3p u EC ove sezone, to bi bilo... 😄 sto kaze Cvarkov "usracu se".

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, bekrinjo said:

Za razliku od prošle sezone ove je domaći teren od krucijalnog značaja pa je jedini brejk u dosadašnjih 12 mečeva napravio Pariz u Litvaniji.

 

Da, ove sezone je sve nekako kako treba, a i taj Pariz je dobio taj mec nakon produzetka. Ovakvi rezultati daju na znacaju i regularnom delu sezone, nema vise gluposti tipa "ma bicemo 6., a onda cemo lagano da dobijemo tri meca i eto nas u finalu".

 

Sledece sezone ce svako ko bude imao ambicije da daleko dogura morati da se bori za prve dve pozicije u grupi.

 

17 hours ago, Kooineeperk said:

Daj bre @goldberg o cemu ti pricas? Pa nije EL kao Eurovision takmicenje... 

 

Tu su negde po ozbiljnosti, ta EL ni sada ne zna ko ce joj igrati takmicenje sledece sezone, cirkus najobicniji.

 

17 hours ago, Kooineeperk said:

Ali da vidimo Lipovija u EL, sa svojih mocnih 27% za 3p u EC ove sezone, to bi bilo... 😄 sto kaze Cvarkov "usracu se".

 

 

Sta se to razlikuje od Dangubica ili Zagorca u EL? Ovaj prvi igra u Promitheasu, ovaj drugi ni ne znam gde je zavrsio.

 

Nije Lipovyy tu bitan, nego kao i u svakom EC klubu imas 6-7 ozbiljnih igraca, ostali popunjavaju broj. A Prometey ima D.J. Stephensa, Agadu, Clavella, Sanona, Balvina...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...