Jump to content

FK Crvena Zvezda 2022/2023


СтелаРоса

Recommended Posts

Mjalbi i definitivno odbio da pusti trenera, ali posto se prvenstvo u Svedskoj zavrsava za dva meseca, a ugovor Branstroma nije produzen, ne bi me cudilo da on vec u Novembru dolazi kod nas. Uvek pouzdani Maxbet javlja da danas stize Poja Asbagi i da ce potpisati 1+1 ugovor kao pomocni trener. CV mu nije los za ulogu pomocnog trenera, bio prvi trener Geteborga, svedske U21 reprezentacije i Barnsleja.

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Pižon dolazi sa barjakom na stadion, a preporučuje i ostalima koji dolaze da ga kupe. Samo ne reče dal svi trebaju kod istog prodavca da kupe ili može i neki svoj da se ponese. On će poneti onaj što je nosio protiv Voždovca :lol_2:

 

E da i misli da navijači nisu svesni još uvek koliko će dobar fudbal da se igra u Evropi ove sezone :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiv text o Kangvi na mozartu kako su ga sjebali u mozak za kratko vreme (kamo srece da je jedini). Srecom decku je tek 22 tako da, i ako ne uspe kod ovih smradova imace prostora da se pokaze negde drugde. Moj utisak je da ga ne hebavaju previse, a decko svakako ima kvalitet a nije  i on kriv sto nema bas najbolju atmosferu za napredak. Ne mogu da se otmem utisku da ima odlican sut iz prekida na onim klipovima  a da se prednost daje magiku. svi vole magika ali ne razumem ni tu alavost da bas sve od njega polazi

 

naravno, ne ocekujem da nauljani poltron uradi nesto po tom pitanju, to je visa matematika za njega ali trebalo bi neko ko se bude ozbiljno bavio timom da npr i to pokusa. nije lose za podizanje samopouzdanja

Edited by maXa88
Link to comment
Share on other sites

Ne mogu ocima da vidim Dinamo, ali bas ako su dobili veceras. Pa neka se Terza sad kurci i sere okolo. Dinamo sa nekoliko stranaca od koji su dvojica Makedonci, cini mi se. U Maksimir ne slecu Van la Pare, Kulibali, Bakajoko i ostale bitange...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Bolje da protim Monaka igramo sa timom koji je poceo prvenstvo...

Znaci i Kanga i Kangva .....pa kud puklo da puklo.

Koliko su losi tako u odbrani u napadu ce drzat neku vagu.

Ovako ce trazit igru non stop i zadnje mesto u Ligi Evrope nam je zagarantovano.

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, berti said:

Ne mogu ocima da vidim Dinamo, ali bas ako su dobili veceras. Pa neka se Terza sad kurci i sere okolo. Dinamo sa nekoliko stranaca od koji su dvojica Makedonci, cini mi se. U Maksimir ne slecu Van la Pare, Kulibali, Bakajoko i ostale bitange...


2 из Македоније и Иранац. Кад ту бирају значи сигурно се не расипају. А млади стрпали Челзију 4 комада. Ђе су они стручњаци што су ономад хвалили Психољуба како добро ради? 
Како сијеш тако жањеш…

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Imamo Ristovskog iz Mkd i Moharamija iz Irana u prvih 11. Nekad bude i Rasmusen (da Rasmusen jbt🤡, Lauritsen, naravno @Drug Crni) iz Danske, nekad i Teophile (sve rijeđe) iz Francuske. Tu je i Emreli iz Azerbajdžana. Ugl, stranci su gotovi igrači koji moraju bit za prvih 11 ili nešto donositi ako ulaze s klupe, dok su domaći nosioci i na njima se uzimaju pare. Stranci koji se ne snađu/ ili im se ne svidi ovdje, brzo odlaze (Moubandje za kojeg su svi mislili da će bit bomba pojačanje).

Škola naravno ima puno klinaca stranaca, ali nije svaki dan Olmo.  

EDIT: Ako pod drugog Makedonca smatrate Ademija, niste u krivu, al ni u pravu. Rođen je u Šibeniku, cijeli život igra u HNL-u, zaigrao je za Mkd jer mu je dojadilo čekat poziv A repke. Inače jedan od najvećih kapetana Dinama u povijesti.

Edited by Bugl Khan
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Bugl Khan said:

Imamo Ristovskog iz Mkd i Moharamija iz Irana u prvih 11. Nekad bude i Rasmusen iz Danske, nekad i Teophile (sve rijeđe) iz Francuske. Tu je i Emreli iz Azerbajdžana. Ugl, stranci su gotovi igrači koji moraju bit za prvih 11 ili nešto donositi ako ulaze s klupe, dok su domaći nosioci i na njima se uzimaju pare. Stranci koji se ne snađu/ ili im se ne svidi ovdje, brzo odlaze (Moubandje za kojeg su svi mislili da će bit bomba pojačanje).

Škola naravno ima puno klinaca stranaca, ali nije svaki dan Olmo.  

EDIT: Ako pod drugog Makedonca smatrate Ademija, niste u krivu, al ni u pravu. Rođen je u Šibeniku, cijeli život igra u HNL-u, zaigrao je za Mkd jer mu je dojadilo čekat poziv A repke. Inače jedan od najvećih kapetana Dinama u povijesti.


Drugacije se radi nego kod nas u Zvezdi, to sigurno. Ne znam koliko poznajes prilike, al imamo tu neku vezu sa FK Graficar (navijacko-mafijaski klub), gde bukvalno omladinski tim ne igra nikakvu ulogu, maltene su tu selekciju izbrisali. Sve najbolje salju u taj Graficar, svasta se radi. Cesto ces cuti od Zvezdasa da ni nemamo omladinsku skolu, sto je donekle i tacno, jer su ugusili najbitniju sponu izmedju nje i prvog tima. Ne kazem da je kod vas stanje zlato, ipak je veliki novac u pitanju, ali svakako klub ima vise koristi i finansijske i rezultatske. Ovde se bas lose radi na polju transfera i dovodjenja igraca. Amaterski, bez preterivanja.

 

1 hour ago, Константин said:


2 из Македоније и Иранац. Кад ту бирају значи сигурно се не расипају. А млади стрпали Челзију 4 комада. Ђе су они стручњаци што су ономад хвалили Психољуба како добро ради? 
Како сијеш тако жањеш…


Da znaju ko je tog Djordjevica postavio tu, pojeli bi svoje reci. Oni koji se pitaju sve u  Zvezdi i kojima i Terzic licno raportira. Tuga koliko su ljudi lakoverni.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sve to ima veze sa nivoom korupcije u državi. Ne kaže se za džabe kakva ti država takav ti fudbal. Ne kažem da nema korupcije u Hrvatskoj, ima i u Švedskoj a kamoli u Hrvatskoj i to će sigurno 90% Hrvata da potvrdi, ali ovo što je kod nas je ipak nivo, a možda i nekoliko nivoa iznad. Nije baš sve pod kontrolom jedne stranke, pritom ne mislim samo na SNS, kod nas je uvek tako. Ljudi navikli valjda još iz vreme Tita da imaju nekog vrhovnog tatu nacije i da je uvek u pravu i onda kada je još to uspostavljeno krenulo se sve gore i gore, a logično je da ako taj koji je na vlasti vidi da može da radi šta hoće da će raditi šta hoće. Ja nemam drugog objašnjenja zašto većina Srba vole diktatore na vlasti. Zašto vole da ih neko kinji i pokazuje kako treba. Zašto s zadovoljstvom prihvataju ulogu ovaca. E jbg kad je tako onda će biti korupcije čak i u sportu a pogotovo u fudbalu gde su pare enormne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2022 at 5:50 PM, Ljubitelj baklave said:

Samo da vas obavestim da FKCZ od ovog trenutka nije vise lider prvenstva. Just saying

Jeste da imamo dve utakmice manje, ali kad se setimo da su to gostovanja Cuki i Vosi, nema mesta za neki optimizam, bar trenutno. 

Pritisak se povecao upravo na max level, uoci gostovanja Pazaru za vikend.

 

Pa kako to, zar se Crvena zvezda nije obezbedila na dugi niz godina, zar se Terzi ne smesi brk jer je obezbedio milione od grupa LS?

 

Realnost je da sa rastom prihoda rastu i rashodi i "rashodi" pa se klub jos nalazi u vecoj dubiozi nego bez tih para od grupa LS/LE. Nesto kao Pir nakon pobeda protiv Rimljana, kad je zavapio da ce ih jos jedna takva pobeda unistiti.

Elem, kad vec pricamo o prvenstvu, samo da Partizan ne osvoji jer znamo sta sledi - malo ce Partizan da se puni parama, a Crvena zvezda da place i raspada se na drugom mestu na tabeli. Za sve ove ostale klubove bi bila lepa prica (nesto kao Lester, samo sto kod njih nema secikesa u upravi), a i interesantna - koliko bi im trebalo vremena od apsolutnog vrha do bankrota i "fuzije" sa nekim klubom iz trece lige?

Link to comment
Share on other sites

dinamo je za klasu jaci klub, ne kazem da bi nas dobili u medjusobnom susretu ali su ekipa koja ima glavu i rep, vecinom domaci igraci, dosta mladih fudbalera... poslovanje i transfer politija drugi univerzum, organizaciono tri klase iznad

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Slabo nam klinci izrastaju u moderne igrace i fizicki i tehnicki. Em se lose sa njima radi, em ne dobijaju sansu. Evo samo da uporedimo ovog sto je dao gol danas Celziju. Brz, agilan, dobra tehnika, kao zujalica na terenu. Koga od nasih da uporedimo sa njim? Nemas takvog igraca, mozda Bukari, ali samo u nekim elementima igre. To je ono sto je nazalost nas najveci problem. I onda sa ovim nasim babama, egoistima i nabedjenim zvezdama, koje niko ne sme da izbaci iz prvih 11 ili igre, tesko je ocekivati da zaigras moderan fudbal.
Ne znam, veliki smo klub, ogromnog potencijala, ali je toliko nizak nivo profesionalizma na svim nivoima funkcionisanja, da se zaprepastis.

Edited by Bode
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Dinamo dokazao da moze bez puno stranaca, uz mlade igrace, bez bonus pravila igraju mladi, ne daju pasos kao na traci strancima... 

 

Inace njihove mlade u mladjim kategorijama dobijamo redovno, jednostavno posle nasi ne dobijaju sansu

 

Sledi veliki pad u fudbalu, i kosarci imamo jos 5 godina, vidite sta se desilo u rukometu, vaterpolu, pa i odbojci

 

Nama u kosarci Vanja sa 25,pa Jokic i ostali sa 27, mladi ni blizu prvih timova u svim sportovima

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, dzoneee said:

Sve to ima veze sa nivoom korupcije u državi. Ne kaže se za džabe kakva ti država takav ti fudbal. Ne kažem da nema korupcije u Hrvatskoj, ima i u Švedskoj a kamoli u Hrvatskoj i to će sigurno 90% Hrvata da potvrdi, ali ovo što je kod nas je ipak nivo, a možda i nekoliko nivoa iznad. Nije baš sve pod kontrolom jedne stranke, pritom ne mislim samo na SNS, kod nas je uvek tako. Ljudi navikli valjda još iz vreme Tita da imaju nekog vrhovnog tatu nacije i da je uvek u pravu i onda kada je još to uspostavljeno krenulo se sve gore i gore, a logično je da ako taj koji je na vlasti vidi da može da radi šta hoće da će raditi šta hoće. Ja nemam drugog objašnjenja zašto većina Srba vole diktatore na vlasti. Zašto vole da ih neko kinji i pokazuje kako treba. Zašto s zadovoljstvom prihvataju ulogu ovaca. E jbg kad je tako onda će biti korupcije čak i u sportu a pogotovo u fudbalu gde su pare enormne.

Ako sve tako ne valja, od kud vam izravno klub u CL druge godine?

2 različita načina rada imamo. Rezultat imate i vi i mi (samo vi s 2 kluba). 

Sad, zašto vas ne zanima proizvodnja previše, ne znam. A i ne bi vam spamao temu više. Vidio samo da nabrajate naše strance pa odgovorio.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, vlaDixXx said:

Dinamo dokazao da moze bez puno stranaca, uz mlade igrace, bez bonus pravila igraju mladi, ne daju pasos kao na traci 


Da, ali je osnovna razlika sto dobijaju sansu igraci koji poseduju pravi kvalitet. I zato su za velike klubove velikog finansijkog potencijala svake godine stanica. Jer znaju sta ce dobiti od njih.
Ako mislis da ne poznaju prilike kod nas (mislim na te iste klubove) kako se i sta radi, varas se. Znaju do detalja, zato i ne zaziru. Tek ih kupuju kad se dokazu u tamo nekoj Fiorentini.
Cak je i o Partizanu dosta pao utisak poslednjih godina.

Edited by Bode
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Bugl Khan said:

Ako sve tako ne valja, od kud vam izravno klub u CL druge godine?

2 različita načina rada imamo. Rezultat imate i vi i mi (samo vi s 2 kluba). 

Sad, zašto vas ne zanima proizvodnja previše, ne znam. A i ne bi vam spamao temu više. Vidio samo da nabrajate naše strance pa odgovorio.

U svakom sportu je tako kod nas, kad su usle pare

Necu da sad spominjem imena(u Srbiji ni Mesi ne bi valjao) , ali koliko je super klinaca unisteno, imamo dobar sistem dovedemo najbolje iz zemlje, i kad treba da igraju cak ni klupa, tribine... I plus ne zele da ih puste u inostranstvo 

 

Evo dacu nekoliko primera 

Lukic Gk pusten, eto ga u Remsu

Lukic DC 2002 nije pusten u  Bordo

Veljko Nikolic 1999 opasne pare mogle su da se uzmu 

Blizanci Mituljikici trazeno preko 7 miliona cak i 10 od Ajaksa (odusevljeni njima) ,za nekog ko nije prisao prvom timu 

 

Pa kako je oteran Jovic, Ristic, Njegos, Racic, Joveljic, braca Ilic, Terzic

 

Niko nije dobio postenu sansu, igraju veterani bez trzisne vrednosti, i vecini njima Zvezda je vrhunac karijere

 

MOGLE SU OGROMNE PARE DA SE UZMU, ali... 

 

Edited by vlaDixXx
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bugl Khan said:

Ako sve tako ne valja, od kud vam izravno klub u CL druge godine?

2 različita načina rada imamo. Rezultat imate i vi i mi (samo vi s 2 kluba). 

Sad, zašto vas ne zanima proizvodnja previše, ne znam. A i ne bi vam spamao temu više. Vidio samo da nabrajate naše strance pa odgovorio.

Zato što bez obzira na sve imamo talenta za sportove sa loptom. Plus pogode se nekad stvari i na našu ruku, ali uglavnom ne. A sve to da je bolja organizacija a to uslovljava manje korupcije, bilo bi na mnogo višem nivou. Pre svega da klubovi mogu da postave ljude koje zaista zanimaju ti klubovi, da se postavi stručni kadar onaj koji će raditi za dobrobit kluba. Da se organizuju lepo omladinske škole i da se stručno radi sa decom. Da se kontrolišu finansije i da bude odgovaranja u samom klubu za njih. Da se ne izvlače pare iz klubova za stranačka poslovanja. I to je ono osnovno.   

Političari mnogo para uzimaju iz klubova za stranke svoje a da bi to mogli postavljaju se svoji ljudi u njima naravno stranački podobni. Eto ne znam da li je tako isto i kod vas, ali ako ima toga sigurno nije toliko beskrupulozno kao kod nas. Mnogo smo korumpirana zemlja i slažem se da u odnosu na sve što se dešava mi smo još i dobri.  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bugl Khan said:

Ako sve tako ne valja, od kud vam izravno klub u CL druge godine?

2 različita načina rada imamo. Rezultat imate i vi i mi (samo vi s 2 kluba). 

Sad, zašto vas ne zanima proizvodnja previše, ne znam. A i ne bi vam spamao temu više. Vidio samo da nabrajate naše strance pa odgovorio.

 

Imala je i Hrvatska 5 klubova u LS, ali je stvar zeznula Lokomotiva koja je bila druga umesto Osijeka ili Rijeke.

 

Sto se tice sadasnjeg uspeha, to je posledica izbacivanja Rusije + sistema UEFA koja vrednuje kontinuitet. Partizan kao drugi klub iz Srbije je jednostavno uvek mogao da racuna na neki 15-22 koeficijent, zato je postizao rezultate, zato je nabijao koeficijent i tako u krug. Sa druge strane, u Hrvatskoj je Hajduk bas urusen, a Osijek nikako da probije led.

 

Ja lige nikako ne bih uporedjivao samo po koeficijentu, to bi bilo bas besmisleno. HRV liga je jednostavno jaca od SRB, Dinamo postize bolje rezultate, Hajduk bi verovatno bio ispred Partizana, a ostatak lige nije uporediv zbog budzeta ekipa, a i infrastrukture (recimo, Osijek zavrsava lep stadion na kojem ce moci da se igraju mecevi u grupama, kod nas su ili raspali veliki stadioni (Vojvodina, Radnicki) ili bombonica premali stadioni (TSC, Metalac, Cukaricki)).

Link to comment
Share on other sites

mladi igraci moraju da se istrpe

 

setimo se kako je ovde pljuvan erakovic na pocetku, a decko je sad stopercina (dobro, vise je bek hehe)

 

svakako, da je zvezda normalan klub, svake godine bi mogla da izbaci bar 2-3 mlada igraca... mozda se ne bi ni pokazali ali bi bar mogli da dobiju sansu, posebno kroz domacu ligu

 

svakako je lepse gledati klince nego gobeljica, srnica, mustafu, itd. eto, vec tri igraca koji zauzimaju mesto

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gde je Terzinjo sada sa izjavama ako ne .... ja snosim potpunu odgovornost? 

Ocajan trener, ocajan fudbal a sansa nikad bolja da igramo 2 sezone LS i da pokusamo malo da se ustalimo u toj ekipi. Ovako nivo Ludogoreca nam ne gine. 
 

Gobeljic i Srnic ubedjlivo 2 najjace glave na fudbalskoj sceni i to kako se oni nalaze sa kvalitetom FK Batocine u kvalifikacijama za LS je nesto sto treba izucavati u svim trenerskim skolama u svetu.

Edited by dule savic
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...