Jump to content

Panathinaikos-nova era evropskog velikana!!!


Devil In My Pants

Recommended Posts

10 minutes ago, propolis said:

Meni deluje da je više besan na unutrašnje stvari u Pao,a ne na poraz od Partizana. 

Verovatno je mislio da ne može biti lošije od Bokana i Čovića kad je dolazio u Pao🙂

 

ako misliš na akviziciju bacona, ne slažem se, tj ako on misli da mu bacon kvari logiku, onda je tino-nino.

panatinaikos nema igrača osim njega koji može da reši izvrsnu odbranu protivnika ili nedovoljno dobar protok lopte paoa.

 

sad će ljudi reći, protok lopte nije problem sa baconom u igri hehe.

tačno je da je privatnik i to ne baš najpametniji ali ima radonja iskustva sa takvim igračima, makar sa qmillerom ako niko drugi.

 

uostalom, d-won't je baš bio primer i budale i privatnika pre nego što je sreo radonju, tako da ko zna, možda ispadne nešto

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Radonja ako dočeka drugi krug EL bit će fešta. Ajde vidjet ćemo ali stalno imam taj feeling da mu je odlazak u PAO bila loša odluka. Ne znam o financijskim detaljima skoro ništa,  vjerovatno su posrijedi lijepi šoldi mada sam dojma da bi mu puno više godio ostanak u Bg. A i nama,  navijačima. Nisam pristaša teorija zavjera i ne znam isto tako puno o desavanjima na relaciji Ćović-Radonjić govorim isključivo na osnovu vlastite percepcije i tumačenja novonastale situacije kako kod nas tako i kod Grka. 

Edited by bodo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, uini said:

 

ako misliš na akviziciju bacona, ne slažem se, tj ako on misli da mu bacon kvari logiku, onda je tino-nino.

panatinaikos nema igrača osim njega koji može da reši izvrsnu odbranu protivnika ili nedovoljno dobar protok lopte paoa.

 

sad će ljudi reći, protok lopte nije problem sa baconom u igri hehe.

tačno je da je privatnik i to ne baš najpametniji ali ima radonja iskustva sa takvim igračima, makar sa qmillerom ako niko drugi.

 

uostalom, d-won't je baš bio primer i budale i privatnika pre nego što je sreo radonju, tako da ko zna, možda ispadne nešto

 

Ne, ne mislim na Bejkona nego na zalaganje nekih igrača u odbrani i generalno hemije u ekipi.

Juče je Papjanis bio baš ljut na Lija i njegovu alibi odbranu.

 

Evo i ovaj tajm aut na šta liči...

 

 

 

Edited by propolis
Bohoridis je duplo bolji igrač od Lija ako ne ništa bar u odbrani i ne razumem zašto ga ne koristi.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, uini said:

 

ako misliš na akviziciju bacona, ne slažem se, tj ako on misli da mu bacon kvari logiku, onda je tino-nino.

panatinaikos nema igrača osim njega koji može da reši izvrsnu odbranu protivnika ili nedovoljno dobar protok lopte paoa.

 

sad će ljudi reći, protok lopte nije problem sa baconom u igri hehe.

tačno je da je privatnik i to ne baš najpametniji ali ima radonja iskustva sa takvim igračima, makar sa qmillerom ako niko drugi.

 

uostalom, d-won't je baš bio primer i budale i privatnika pre nego što je sreo radonju, tako da ko zna, možda ispadne nešto

Miller ni izbliza nije bio privatnik kao ovaj. Ovo je bas protitip divljine. 

 

Jos ja prije mjesec, tako nesto pitao na NBA temi kakav je Bacon jer ga nisam gledao u Monaku. Nije ni cudo da su ga sutnuli brze bolje jer kao sto rekoste, te fizikalije u NBA ne prolaze i onda dolazi do izrazaja koliko bira losa resenja i privatizuje loptu. 

 

Sve sto Pao uradi smisleno jeste kad je Walters na terenu

Link to comment
Share on other sites

On 10/2/2022 at 10:08 PM, propolis said:

Pao ima kompletno novu ekipu i Radonja jeste dobar trener,ali teško da je mađioničar i ovo će mu biti jedna od težih sezona.

Što se tiče rostera veoma tanko i ukoliko ne dovedu još bar dva igrača EL klase teško da ce iznad 14tog mesta u EL.

 

Sad je situacija ista kao i posle superkupa samo što su umesto Endrjusa doveli Bejkona.

 

Li i Vilijams su kese u odbrani i kada su njih dvojica zajedno na parketu te rupe niko ne bi mogao da zakrpi tako da se ostali i ne trude. 

Fali im igrač na 4,a oni doveli Bejkona za koga je Radonja dva dana pre potpisa rekao da se traži drugi tip igrača i da im on ne treba. Možda su tu krenule trzavice na relaciji uprava-trener.

 

Kvalitetniji plej umesto Lija i jedna četvorka su must!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Milos 3.14 said:

Od tri igrača koja je doveo Radonjić dva su baš promašaji Gudaitis koji nikako ne ide uz Papajanisa i Vilijams koji je preskup u odnosu na to da je realno krš igrač.

Ne mere protiv partizana lopta pod koš, toliko je prosto.

Vilijams im je ubedljivo najbolji igrac za sad.

 

Problem je Lee koji je bas krs igrac. Ne bi ni igrao u 4 cetvrtini da Vanilica nije dobio cetvrtu.

Link to comment
Share on other sites

Ima problema Dejo definitivno. Ni selekcija mu nije najbolja, dje je zapelo ne znam, da li do budzeta ili menadzera ili kombinacija ta dva faktora. Petorka dje su Li, sinocni Bejkon, Kalaicakis, Vilijams i Papajanis je presmijesna, osudjena na gresku u vaznim momentima. Pozitivno je to sto usli sinoc u tucu sa KKP sto odavno nisam vidim od mlohavog Panatenaikosa ali KKP je odigrao savrsen mec. Pao je promijenio i potrosio mnogo trenera poslednjih godina, vidjecemo da li ce jos jednog. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izgubili su mec u prvoj cetvrtini. 15 razlike je previse, a bilo bi i 18 da ih nije sreca pogledala kod one trojke sa pola terena. Posle toga je Pao dobio 3 od 3 cetvrtine, ali nije mogao da stigne tu razliku iz prve cetvrtine. Tu mi nije jasno da je Radonja dozvolio da mu ekipa na domacem terenu primi 31 poen za 10 minuta, a napravi svega 4 faula (od toga cetvrti faul u poslednjem napadu protivnika za 3+1). Imali su sasvim dobru igru u nastavku pre svega u napadu, promasili su neke otvorene suteve, a kada su mogli da prelome u svoju korist pojavljivao se divljak Bejkon sa nerezonskim solo akcijama i u potpuno ih ugasio. Ima ova ekipa kvalitet, ali ocigledno u ovom momentu to nije bas najbolje poslozeno. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, propolis said:

Evo i ovaj tajm aut na šta liči...

 

okej kapiram. što se tajm auta tiče, videli smo dovoljno puta da ih treneri praktično odćute ili kažu jednu stvar, kao radonjić sada, da bi probudili sense of urgency kod igrača.

ne treba njima često crtanje akcija, ionako sami moraju da prepoznaju šta da igraju u zavisnosti od onoga što im se nudi ili brani.

 

hoću da kažem, nema ničeg naročito smešnog ili neobičnog ovde (kuperu)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

ako misliš na akviziciju bacona, ne slažem se, tj ako on misli da mu bacon kvari logiku, onda je tino-nino.

panatinaikos nema igrača osim njega koji može da reši izvrsnu odbranu protivnika ili nedovoljno dobar protok lopte paoa.

 

sad će ljudi reći, protok lopte nije problem sa baconom u igri hehe.

tačno je da je privatnik i to ne baš najpametniji ali ima radonja iskustva sa takvim igračima, makar sa qmillerom ako niko drugi.

 

uostalom, d-won't je baš bio primer i budale i privatnika pre nego što je sreo radonju, tako da ko zna, možda ispadne nešto

 

I ja se ne slažem. Ova konferencija nije imala nikakve veze sa Baconom i situacijom unutar kluba. Uostalom, da mu toliko smeta Bacon, mogao ga je ostaviti na klupi u momentima kad se lomila tekma. Ili barem posle prvih par greški u 4Q.

 

Meni je ovo više ličilo na to da mu je intervjua preko glave. Pa na poluvremenu, pa posle utakmice, pa kzs, a ustvari ponavlja ko papagaj jedno te isto. Da je neprofesionalno, jeste. da ima nešto tu da se pročita izmedju redova, mislim da nema.

 

Tačno. I Q i Dwill, pa i Marcus recimo su primeri igrača koje je radonja uspeo da malo smiri i ubedi jih da je tim ipak na prvom mestu. Sa JOB-om je krenulo u pravom smeru (po mom mišljenju), ali nije uspelo na kraju. Videčemo, dali je Dwayne voljan da se podredi, ili ne. 

Na papir, tu je sve što ti treba. Kad bi želeo, on bi mogao da bude Clyburn tip igrača. Ključno je da ga Radonjić ubedi da kad napravi prednost, ne mora on da završi svaki put, nego da iskoristi rotaciju odbrane i pronadje slobodnog saigrača. Ali da vidimo ima li uopšte vremena za to, i dali če Bacon uopšte da pristane na to.

 

1 hour ago, bodo said:

Radonja ako dočeka drugi krug EL bit će fešta. Ajde vidjet ćemo ali stalno imam taj feeling da mu je odlazak u PAO bila loša odluka. Ne znam o financijskim detaljima skoro ništa,  vjerovatno su posrijedi lijepi šoldi mada sam dojma da bi mu puno više godio ostanak u Bg. A i nama,  navijačima. Nisam pristaša teorija zavjera i ne znam isto tako puno o desavanjima na relaciji Ćović-Radonjić govorim isključivo na osnovu vlastite percepcije i tumačenja novonastale situacije kako kod nas tako i kod Grka. 

 

Vračamo se opet na tu priču, ali mislim da financijski deo tu uopšte nije igrao nikakvu ulogu. S obzirom šta se izdešavalo posle odlaska Radonjića, se sve više čini da je Čović (po drugi put) želeo da dokaže kako je Radonjić zamenljiv. I da sad kad on skocka roster, može ga voditi i Vlada Jovanović. I po drugi put se zajeb'o.

 

Možda ja nisam u pravu, ali sve stvari koje su se tad izdešavale, pokazuju da su se oni trudili da Radonjić ne prihvati taj ponuđeni produžetak ugovora. A tu pre svega mislim na aktiviranje opcije za White-a, i neprodužavanje Hollinsa. Kao, nema se. A posle toga doveli 5 centara. Kao, nek se nadje...

A pored toga bi teško Radonjića ubedili da mu treba Kum za 1.1m po sezoni... I to bi mogao biti jedan od razloga.

 

39 minutes ago, propolis said:

 

Sad je situacija ista kao i posle superkupa samo što su umesto Endrjusa doveli Bejkona.

 

Li i Vilijams su kese u odbrani i kada su njih dvojica zajedno na parketu te rupe niko ne bi mogao da zakrpi tako da se ostali i ne trude. 

Fali im igrač na 4,a oni doveli Bejkona za koga je Radonja dva dana pre potpisa rekao da se traži drugi tip igrača i da im on ne treba. Možda su tu krenule trzavice na relaciji uprava-trener.

 

Kvalitetniji plej umesto Lija i jedna četvorka su must!

 

Ne slažem se za Williamsa u potpunosti. Juče je ima lošu utakmicu, ali do sad nije bio liability u odbrani. Štaviše, u prvoj utakmici je poništio Yabuselea. A ni drugi se nisu nešto naigrali protiv njega.

 

LeDay ga jeste razneo juče. Em se radi o jednoj od jačih četvorki u EL, pa je zajeban matchup za Williamsa. Em je čitava ekipa panathinaikosa energetski bila ispod svakog nivoua u prvom poluvremenu. Pa se to najviše odrazilo baš u reketu gde su Lessort i LeDay porobili.

 

Da, jasno je da priča sa Lee-jem ne pije vodu. Meni samo nije jasno što je Andrewsa prikucao za kraj klupe, a ovaj mu igra po 20 minuta. Malo je i sam kriv Radonjić tu. 

 

58 minutes ago, Milos 3.14 said:

Od tri igrača koja je doveo Radonjić dva su baš promašaji Gudaitis koji nikako ne ide uz Papajanisa i Vilijams koji je preskup u odnosu na to da je realno krš igrač.

Ne mere protiv partizana lopta pod koš, toliko je prosto.

 

Pa dobro, nije baš da je doveo samo tri. Ponitka, Grigonis, Wolters, Williams, Gudaitis, Bacon. To su igrači koji su došli posle njegovog dolaska u klub. Ajde, za Bacona znamo da je situacija komplikovana, ali za ostale bi rekao da jeste on aminovao.

 

Ko su promašaji, se baš i ne slažem. Gudaitis je počeo sezonu odlično, i bio u večini utakmica jedan od boljih. Slobodna bacanja ga ubiše, a i cenim da je Radonjić malo na silu teo da probudi Papagiannisa, pa mu je davao minute i kad nije zaslužio, a Gudaitis igrao jako dobro. No, evo na kraju mu je i uspelo, jer je Papagiannis juče drugo poluvreme odigrao jako dobro po mom mišljenju.

Za Williamsa se isto ne slažem. Pod broj jedan znamo li uopšte za koliko je potpisao, da bi procenjivali dali je preskup ili nije? A drugo, jeste juče imao slabiju utakmicu, ali je overall bio možda i ponajbolji njihov igrač do sad.

Ja bi od ovih 5 rekao da je Grigonis promašaj. Jednostavno je premekan za stil košarke koji žele da igraju. Ali isto mislim da ta priča još nije sroz izgubljena. Jer ostaje nekako pozitivan, i juče se kao i celi tim baš trudio u odbrani u drugom poluvremenu. Što mi odaje neki Djenka vibe. Ne ide ga ono za šta je doveden, ali je spreman da pripomogne na druge načine, dok ga ne krene ofanzivno. Svakako ga treba sačekati. Možda mu i ovo dovođenje Bacona i činjenica da neče imati toliko lopte u rukama, pomogne.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, СтелаРоса said:

Izgubili su mec u prvoj cetvrtini. 15 razlike je previse, a bilo bi i 18 da ih nije sreca pogledala kod one trojke sa pola terena. Posle toga je Pao dobio 3 od 3 cetvrtine, ali nije mogao da stigne tu razliku iz prve cetvrtine. Tu mi nije jasno da je Radonja dozvolio da mu ekipa na domacem terenu primi 31 poen za 10 minuta, a napravi svega 4 faula (od toga cetvrti faul u poslednjem napadu protivnika za 3+1). Imali su sasvim dobru igru u nastavku pre svega u napadu, promasili su neke otvorene suteve, a kada su mogli da prelome u svoju korist pojavljivao se divljak Bejkon sa nerezonskim solo akcijama i u potpuno ih ugasio. Ima ova ekipa kvalitet, ali ocigledno u ovom momentu to nije bas najbolje poslozeno. 

 

Što je najgore, ponavlja se to iz utakmice u utakmicu. Ulaze u utakmicu izuzetno mlako, protivnik im nabije dvocifrenu razliku bez mnogo napora, pa posle toga love taj zaostatak. Zanimljivo je da ga obično nadoknade (izuzev utakmice sa Albom), ali nestane goriva za završnicu.

Ovo drugo i meni nije jasno. Svaki drugi timeout se priča o tome. Trči nazad, napravi faul, nismo u bonusu... Tu je po meni kriv Radonja. To je zadatak za koji nemoraš imati znanje, nego samo volju. Sledeči koji pusti da se mu čovek prošeta do koša i položi je zakucan za klupu. Dok se ne skapira da taj zadatak nije opcionalan, nego obavezan.

 

43 minutes ago, uini said:

 

okej kapiram. što se tajm auta tiče, videli smo dovoljno puta da ih treneri praktično odćute ili kažu jednu stvar, kao radonjić sada, da bi probudili sense of urgency kod igrača.

ne treba njima često crtanje akcija, ionako sami moraju da prepoznaju šta da igraju u zavisnosti od onoga što im se nudi ili brani.

 

hoću da kažem, nema ničeg naročito smešnog ili neobičnog ovde (kuperu)

 

Tako je. Klasičan Radonjićev timeout. 

 

ABA ligu za Sloveniju prenosi Arenasport. I više puta je komentator želeo da se našali na te Radonjičeve timoutove u prethodnim sezonama, ali mu je stari Dončić kao stručni komentator uvek stao u odbranu. "Ako trener svojoj ekipi mora sve da nacrta i objasni u onih 40 sekundi timeouta, to znači da verovatno nije najbolje obavio svoj posao u pripremi utakmice"

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Što je najgore, ponavlja se to iz utakmice u utakmicu. Ulaze u utakmicu izuzetno mlako, protivnik im nabije dvocifrenu razliku bez mnogo napora, pa posle toga love taj zaostatak. Zanimljivo je da ga obično nadoknade (izuzev utakmice sa Albom), ali nestane goriva za završnicu.

I to stoji, a isto tako i Partizan vec petu utakmicu uzastopno u EL uspeva da otvori sa 10ak poena prednosti

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milos 3.14 said:

Od tri igrača koja je doveo Radonjić dva su baš promašaji Gudaitis koji nikako ne ide uz Papajanisa i Vilijams koji je preskup u odnosu na to da je realno krš igrač.

Ne mere protiv partizana lopta pod koš, toliko je prosto.

 

Kako se Derik Vilijams lepo šlepa na konto pika na draftu. Čovek par sezona nešto kao igrao, video da može i od tada debela ladovina. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Sam B said:

 

Kako se Derik Vilijams lepo šlepa na konto pika na draftu. Čovek par sezona nešto kao igrao, video da može i od tada debela ladovina. 

 

On bukvalno "smrdi" od prve sezone u Bajernu (bas kod Radonje). Tada izdivljao, ulazili sutevi, leteo...

Evo već cetvrti ugovor u cetvrtom klubu za cetiri godine nakon te sezone... Još fascinantnije mi je da niko iz tih klubova nije skapirao da se ovaj prethodni bas zahebao, nego liku i dalje daju milionske ugovore i nadaju se da ce bas kod njih da pokida sezonu. Some people just never learn...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Williams je najmanji problem za PAO. Sinoć je igrao dosta loše ali od početka sezone to je sasvim korektno. Pri tome, on nema nikakvu zamenu, to je problem. Lee je katastrofa, da je on ubo neku od otvorenih trojki kad je PAO bio u naletu (koje je sa druge strane Anđušić rutinski pospremio) ne bi bilo tako veselo kod Kupija i ekipe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...