Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Pefi se zalio da telo  više ne može da izdrži bez odmora. S obzirom na to kakav je igrač, da uvek ide grlom u jagode, da se ne štedi, jasno je da je tajming za povlačenje iz repke bio optimalan. 

 

Kod svakoga telo drugačije trpi. A poznato je da kod izrazito defanzivno orijentisanih igrača telo brže strada.

Pefiju se na odluci i načinu kako je saopštio, tojest odnosu prema repki i saigračima nema ništa zameriti.

 

Sasvim je drugi problem to da li se to nama (navijacima) svidja ili ne.

 

Momak je apsolutno zaslužio svako poštovanje. Čestitke na svemu pruženom i posebno hvala na posvećenosti prema repstaciji.

 

  • Like 14
  • Love 1
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Mislim da ću večno pamtiti kako su on i Jović otpratili onomad Delavedovu u svlačionicu pa u hotel, ni u wc nije mogao bez njih. Dobro, pamtiću i kako je dao ključnu trojku u finalu ABA prošle sezone, al' to je već grobarska muka. :classic_smile:

 

Ostaje žal što nije produžio karijeru, jer bi npr. dobro došao 2017. nakon serije otkaza i Jovićeve povrede. Međutim, nije kalkulisao, jasno je rekao svoje i držao se toga. U svakom slučaju, bio je veliki deo uspeha nacionalnog tima (kao što Teo reče - Meni je Pefi kapiten), korektan lik i hvala mu na svemu. Puno mu sreće želim u daljem životu.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Barkley#34 said:

Mislim da ću večno pamtiti kako su on i Jović otpratili onomad Delavedovu u svlačionicu pa u hotel, ni u wc nije mogao bez njih

Kad pomenu ovo, setih se da priupitam

 

Zna li neko gde moze da se downloaduje ili pogleda kompletan meč

Srbija- Australija  ,semis 2016?

 

Urnisasmo ih odbranom da nisu znali gde se nalaze. Bas brutalno gaženje. 

Ta tekma mi je jedan od tri briljantno odigranog meča repke u modernoj istoriji ( od Dude naovamo).

 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, drgnk said:

Na toj utakmici protiv Australije, pored brutalne odbrane koju je igrao, šutirao je i trojke kao lud. Nisam mogao da verujem u šta se pretvorio. I onda usledi povlačenje iz reprezentacije. 😭

Ceo tim je igrao neverovatno protiv Australije. Nestvarna kosarka. Od tog trenutka bolje da se ne prica sta se desilo sa reprezentacijom.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Kenozoik said:

Pefi se zalio da telo  više ne može da izdrži bez odmora. S obzirom na to kakav je igrač, da uvek ide grlom u jagode, da se ne štedi, jasno je da je tajming za povlačenje iz repke bio optimalan. 

 

Kod svakoga telo drugačije trpi. A poznato je da kod izrazito defanzivno orijentisanih igrača telo brže strada.

Pefiju se na odluci i načinu kako je saopštio, tojest odnosu prema repki i saigračima nema ništa zameriti.

 

Sasvim je drugi problem to da li se to nama (navijacima) svidja ili ne.

 

Momak je apsolutno zaslužio svako poštovanje. Čestitke na svemu pruženom i posebno hvala na posvećenosti prema repstaciji.

 

Kao što sam napisao, bilo je situacija poslednjih godina kada bi nam značio u nekim utakmicama u kvalifikacijama npr.

 

Mogao je on sa Saletom da dogovori to sve, Sale je najbolje znao kroz šta je Pefi prolazio i koliko se žrtvovao. Niko mu ne bi zamerio neke otkaze na početku, a posle više verovatno ne bi ni dobijao poziv, tako da, ne bi se ni primećivalo da ga nema.

 

Ipak, lepo je biti na raspolaganju ako treba. Za kvalifikacije ove šugave FIBA-ine, možda da se uleti na neki OI kvalifikacioni turnir ako treba ili čak na prvenstvo u poslednjem času ako treba, za neku ulogu sa klupe, bez prođenih priprema.

 

To rade legende repstacije, ovako, svaka mu čast za sve do 2016. godine, posle toga mu se piše minus što se mene tiče.

 

Nije baš zdravo za budućnost repstacije i buduće generacije praviti se kao da nema veze što se neko oprostio sa 28.godina. Ali dobro, nebitno.

 

Sve u svemu, Pefi je u plusu što se tiče repke, mogao je biti i veća legenda, ali hvala.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Snjofko said:

Kao što sam napisao, bilo je situacija poslednjih godina kada bi nam značio u nekim utakmicama u kvalifikacijama npr.

 

Mogao je on sa Saletom da dogovori to sve, Sale je najbolje znao kroz šta je Pefi prolazio i koliko se žrtvovao. Niko mu ne bi zamerio neke otkaze na početku, a posle više verovatno ne bi ni dobijao poziv, tako da, ne bi se ni primećivalo da ga nema.

Ma ne znam, nije mi jasna ta logika stvarno. 

Onda smo mogli da vratimo bilo koga iz penzije. Šta je npr falilo da npr Stojaković iskoči iz repka penzije i pomogne Mokinim Moskitosima...

 

Ja bih rekao da je takav stav nepoštovanje prema igraču i njegovim razlozima. A siguran sam da je Sale sve pokušao da ga namoli da odloži penziju.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On je igrao sva seniorska prvenstva od EP 2009 pa sve zaključno sa OI 2016 (Ukupno 7 velikih takmičenja, nema razloga da mislimo da nekim slučajem ne bi igrao i u Londonu da smo se kvalifikovali.). Ama apsolutno mu se nema šta prigovoriti ili zamerati. To što je otišao sa samo 28 god u reprezentativnu penziju, mu dođe skroz zanemarljivo kad se pogleda minuli rad. Nema šta, sa odazivanjem repki svako leto od 21-e do 28-e, čovek je dao pozitivan primer toj priči. Kad tako neko ode iz repke, to je sasvim ok i više od toga i kaže se: Hvala mnogo, puno sreće u ostatku karijere i životu.     

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Snjofko said:

Kao što sam napisao, bilo je situacija poslednjih godina kada bi nam značio u nekim utakmicama u kvalifikacijama npr.

 

Mogao je on sa Saletom da dogovori to sve, Sale je najbolje znao kroz šta je Pefi prolazio i koliko se žrtvovao. Niko mu ne bi zamerio neke otkaze na početku, a posle više verovatno ne bi ni dobijao poziv, tako da, ne bi se ni primećivalo da ga nema.

 

Ipak, lepo je biti na raspolaganju ako treba. Za kvalifikacije ove šugave FIBA-ine, možda da se uleti na neki OI kvalifikacioni turnir ako treba ili čak na prvenstvo u poslednjem času ako treba, za neku ulogu sa klupe, bez prođenih priprema.

 

To rade legende repstacije, ovako, svaka mu čast za sve do 2016. godine, posle toga mu se piše minus što se mene tiče.

 

Nije baš zdravo za budućnost repstacije i buduće generacije praviti se kao da nema veze što se neko oprostio sa 28.godina. Ali dobro, nebitno.

 

Sve u svemu, Pefi je u plusu što se tiče repke, mogao je biti i veća legenda, ali hvala.

 

Kako da ti kažem, to što ti zamišljaš da je Pefi trebalo da bude kao Lebron - je isključivo tvoj problem. Nisu svi igrači jednaki i nije svačije telo isto, da može da izdrži te napore. Znamo koliko je to uticaja imalo na Bogdanovu karijeru, tj. učestalost povređivanja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moje misljenje samo. A ono je da se ne treba oprastati sa 28. godina i da mi ne svidja taj potez. Vidis svake godine gde si i sta si pa onda odlucis. Ne mogu da se setim kad tacno, ali znam da nam je u nekoj prilici bas falio i to je trebao samo da dodje i uskoci, nije morao pripreme da prolazi i sve.

 

Ali ok. Nije ni toliko bitno. Hvala za sve dok je igrao i svako mu dobro zelim u post kosarkaskom zivotu.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Kenozoik said:

A siguran sam da je Sale sve pokušao da ga namoli da odloži penziju.

Jeste, pričao je pred ta takmičenja da će pokušati da ga ubedi ali je Pefi ostao pri svome.

 

Ne bi bilo pošteno ni da je rekao da će videti pred svako takmičenje pa da ga pljujemo kad krene da izmišlja razloge za odustajanje. 

 

Sećam se da sam ga par puta video sa familijom tu negde u vreme kad je završio sa reprezentacijom, dete mu je imalo tipa godinu-dve i možda je i zbog njega hteo da ima više vremena. Posebno kad se uzme u obzir to da se do tada svaki put odazivao i nije se nikada štedeo.

 

Uostalom, on bi i sad mogao negde da odstatira sezonu-dve i uzme 100-200 K evra ali opet nije hteo nikoga da zajebe i da ide ispod svog uobičajenog nivoa spremnosti i posvećenosti na terenu.

 

Gospodin čovek.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/24/2023 at 12:40 PM, Kenozoik said:

Pefi se zalio da telo  više ne može da izdrži bez odmora. S obzirom na to kakav je igrač, da uvek ide grlom u jagode, da se ne štedi, jasno je da je tajming za povlačenje iz repke bio optimalan. 

 

Kod svakoga telo drugačije trpi. A poznato je da kod izrazito defanzivno orijentisanih igrača telo brže strada.

 

Nije samo to u pitanju, nego on igra profi kosarku vec od 18 godine kada je postao prvi plej Hemofarma. I pre toga je igrao za mladje kategorije.

 

Jednostavno, nasi igraci mnogo ranije pocinju sa ozbiljnim naporima i zato mnogo ranije zavrsavaju karijeru. Apsolutno ne znam primer nijednog reprezentativca koji je nastupao za drzavni tim nakon 33. rodjendana, a mnogi su se povlacili i nakon napunjenih 30. Zato su Spanci i Argentinci mogli da racunaju na svoje legende sve do kraja cetvrte decenije, to je stvarno podatak za respekt.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kad Jokić pristane 🙂

 

Pripreme su zakazane za  20.jul, ima još fore.

Vrv će se čekati info o stanju Pokuševskog i još nekih rovitih. 

NI ja ne  žurio da izlećem sa spiskom s obzirom na situaciju sa povredama. 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, goldberg said:

 

Apsolutno ne znam primer nijednog reprezentativca koji je nastupao za drzavni tim nakon 33. rodjendana

Cuj, ne znas nijedan primer. Samo prosle godine na prvenstvu su igrali Lucic i Jagodic-Kuridza. Teodosic je bio tu i imao 35 godina, hteo je da igra. Igrao je svakako kvalifikacije sa 33 plus. Bjelica kvalifikacije za OI 2021. godine sa 33 plus. Bobi mesec dana pre 33. rodjendana. Teo, Bjelica i Bobi bi verovatno svi isli na OI i upisali nastup sa 33 plus na velikom takmicenju da smo se plasirali.

 

 

Simonovic 2019. godine, Divac 2002. godine, Rasko Katic 2014. godine... nije sjajno, ali nije da nema.

 

Ranije su uglavnom vecina bili raspad sistema posle 30.godine, sada kada se to malo ustalilo i dosli bolji uslovi trt-mrt, mi smo stalno nesto menjali, podmladjivali...

 

Od ove generacije su vec 33 cifru presli Teo, Bjelica, Marjanovic i Lucic i ajde i Kuridza, sledece godine je prilika za Nedovica, Kalinica i ekipu i ne vidim zasto ne bi i oni, pa onda Bogdan koga ne vidim da ce odustati u naredne dve godine itd.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Danas kad je sportski zenit a i generalno sportski vijek sportista produzen, ici u penziju ispod 33 je kao da prije 20-30 godina ides u penziju ispod 30. Danas mnogi sportisti igraju na visokom nivou  sa 35. Eno Curry i dalje je u TOP 10 igrača lige, Durent takodje, James je sa 35 bio TOP 10, Modric je sa 35 bio i dalje sam vrh na vojoj poziciji.....ima masu primjera

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Snjofko said:

Cuj, ne znas nijedan primer. Samo prosle godine na prvenstvu su igrali Lucic i Jagodic-Kuridza. Teodosic je bio tu i imao 35 godina, hteo je da igra. Igrao je svakako kvalifikacije sa 33 plus. Bjelica kvalifikacije za OI 2021. godine sa 33 plus. Bobi mesec dana pre 33. rodjendana. Teo, Bjelica i Bobi bi verovatno svi isli na OI i upisali nastup sa 33 plus na velikom takmicenju da smo se plasirali.

 

 

Simonovic 2019. godine, Divac 2002. godine, Rasko Katic 2014. godine... nije sjajno, ali nije da nema.

 

Lucic je prosle godine imao 33, o tome ti pricam. Ove sezone su ga unistile povrede.

 

Jagodic Kuridza je non - faktor, a i on je kasno poceo da igra ozbiljnu kosarku.

 

Teo nije igrao sa 35 - i sta ti to govori? Jos jedan primer koji potvrdjuje pravilo koje sam napisao.

 

Bjelica je imao tada 33 godine i vec je bio pljuvan zajedno sa Bobijem. Simonovic je 1986 godiste, dakle i on je imao 33 godine.

 

Ono sto bih ja voleo je da mi navedes primer kao sto je bio Scola ili Gasol koji su odlicno igrali, a bili su stariji od 33 godine. Ne primere kosarkasa od kojih apsolutno vise nije bilo koristi i koji su samo odlagali penziju.

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...