Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

12 minutes ago, uini said:

ne znam zasto bi sada bila aktuelna ta prica oko novog selektora, samo da javim kako ljudi zaposleni u nba ne mogu fizicki da budu sa reprezentacijom.

 

takodje, milojevic je na poslu koji najbolje radi, individualna sljaka sa visokim igracima, u ligi i zemlji u koju je zeleo da ode.

 

 

Cenis da ce se zadovoljiti time? Pricam o tome da postane selektor minimum 2024.godine, a do tada da bude negde prvi pomocnik ili glavni trener.

Link to comment
Share on other sites

Šta se desilo sa omim Lučićevim trademark potezom, šutem iz skraćenom kornera ili sa ivice reketa na koji se rado dizao i u kojem je bio relativno nepogrešiv? Sećam se mečeva, još iz perioda Partizana, u kojem je baš znao da maltretira protivnike tim šutem. Često je tako znao da iznudi i faul pri šutu. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Snjofko said:

Cenis da ce se zadovoljiti time? Pricam o tome da postane selektor minimum 2024.godine, a do tada da bude negde prvi pomocnik ili glavni trener.

 

mislim da se grdno precenjuje ta neka prilika da budeš selektor jedno ili dva takmičenja, akaš se sa fiba prozorima, moliš boga da ti za turnir dođu najbolji, pripremiš igru za tri nedelje, čitaš i slušaš napušavanje svakog ko ima pristup internetu, da bi te na kraju proglasili nemačem pojma. 

 

na stranu što ja mislim da milojević razume šta je njegov talenat i poziv, što ameri cene takav posao i materijalno i reputacijski i što je pričao da želi u usa, što zbog nba lige, što zbog toga jer mu je dete otišlo tamo.

3 minutes ago, Beonegro said:

Kari selektor, Alimpijević prvi potprecednik?

 

pa možda, to je svakako bolje od ovoga. ja nisam uspeo da formiram mišljenje o alimpijeviću, jer sam ga nakon zvezde gledao svega dve tekme, protiv partizana i virtusa. 

Link to comment
Share on other sites

Jović je igrao dobro prvo poluvreme, podsetio je na stare dane.

 

U prvoj četvrtini je, dok je bio na parketu, u naših 14 poena ugradio svoje dve trojke i dve asistencije; i uspeo koliko toliko da nas poveže.

 

U drugoj četvrtini je bio još bolji, iako bez poena. Ušao je 26-26 i 7 i po minuta do kraja 2/4; imao je dve asistencije i dve ukradene; i bio poprilično aktivan na parketu, posebno u odbrani (mislim da je imao još jednu ukradenu, ne znam kome je pripisana). Nismo primili koš čitava četiri minuta (otišli na 32:26). U tom trenutku Jović promašuje onaj zicer u kontri, koju je prilično brzo istrčao, napravio dobru separaciju ramenom i imao rutinsko polaganje levom rukom; na drugoj strani Vilbekin daje trojku za 32:29 i prve poene Turaka nakon tih 4 minuta. Zatim Jović izlazi.

 

Da li nije imao snage, da li ga je taj zicer poljuljao, da li dugačko neigranje.. dosta toga je uticalo da bez samopouzdanja i sa manje energije odigra drugo poluvreme, u kojem je zaista bio non-factor.

 

Ukoliko on pronađe klub i uspe da ostane zdrav / da se vrati na približan nivo, koji je pokazao u prvom poluvremenu, to je vredan dodatak.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Posle prespavane noći, pobeda se piše i samo je ona važna ali smo bili na ivici žileta opet i mislim da su nas samo promašena bacanja Wilbekina spasila (naravno, niđe veze šta su idioti svirali). Gudurić je konačno odigrao jednu mudašku partiju u reprezentaciji i tu neku light Bogdan ulogu za koju znamo da je veštinama sposoban - šut ga nije išao ali je imao dosta dobrih prodora i najsmislenije smo delovali kad je on imao loptu u rukama. I naravno, Ristićevo kratko pretvaranje u Townsa, bez toga bismo bili u rupi iz koje bismo se teško izvukli. Jović je imao nezavidnu ulogu, potpuno je van forme i na kraju je ipak stao u stranu i vratio se ulozi "golmana" (stari nadimak iz Zvezde :)), makar je u odbrani bio kompetentan, u napadu nažalost igrač manje. Opet je njegovo prisustvo značilo jer je Jaramaz dinamičan igrač ali njegove amplitude su uvek od sjaja do očaja i obrnuto. Značile su i one Dobrićeve trojke iz spot upa, praktično jedina dobra stvar u njegovoj igri uz voljni momenat al malo je bekova koji tako naivno ispadaju iz patika na jedan trzaj rivala. Lučić je napadački očajan već neko vreme i u klubu, ne znam šta se dešava sa njim da posle najbolje košarke karijere igra praktično najgoru, sve nešto mekano i nesigurno, bila je i ona situacija kad je iz spot upa sam kao duh promašio koš za metar, to je u glavi, možda ga i jede pritisak kapitena ove ekipe ali je na kraju odigrao dobru odbranu i prepoznao da je Gudurić najbolji napadač u ovakvom sastavu. Razočarao me i Anđušić, baš se usrao a nisam to očekivao od njega, ona cigla za tri to najbolje govori, on je taman da zatrpava raznorazne Britance. 

 

Ne bih o onima koji nisu igrali, a mogli su, nisu zaslužili da se pomenu. Bitno da smo nekako pretekli a ključni meč ovih nakaradnih kvalifikacija je izgleda bila ona utakmica protiv Grčke u Beogradu, to je i bila utakmica koja je kvalitetom bila svemirski brod za ove ostale prozore. 

 

Pešićem ni malo nisam zadovoljan, mislim da već vozi na nekom autopilotu inata i sujete, a možda su ga i godine jednostavno pregazile. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Turcima je juče igralo 7 igrača koji su igrali protiv Francuske i koji su na tom meču pojeli cca 45% minutaže (i postigli isto toliko poena).

 

Bili su slabiji za Osmana (koji je bio očajan i tragičar na EP), Korkmaza, Sanlija i Senguna; a jači za Vilbekina, pa i Sipahija koji je odigrao sasvim korektan meč (verovatno je i Tuncer mogao da dobije veću ulogu, s obzirom na meč protiv Francuza). Bitim je takođe dobio minute i loptu i pokazao da je za nivo kvalifikacija i više nego solidan igrač -- svim reprezentacijama znači tako neki sekundarni kreator, koji može da izmišlja poene i rastereti udarne igle.

 

Svi igrači igraju tursku ligu (četvorica u Feneru, ostali po Bursi, Efesu, Galati, Karšijaki..) i dosta njih je u nekom momentu karijere igralo zajedno, i po klubovima i po reprezentaciji.

 

Ukratko, uigrani su, naviknuti jedni na druge, na uloge u reprezentaciji, uspeli su da izađu motivisano i svakako su tvrđi orah nego što deluje po sastavu. Pritom, prilično su kompletniji od nas -- još 3 ili 4 igrača i to je to.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, uini said:

ne znam zasto bi sada bila aktuelna ta prica oko novog selektora, samo da javim kako ljudi zaposleni u nba ne mogu fizicki da budu sa reprezentacijom.

 

takodje, milojevic je na poslu koji najbolje radi, individualna sljaka sa visokim igracima, u ligi i zemlji u koju je zeleo da ode.

 

nisam od onih koji misle da je za selektora dovoljna harizma i buketic motivacionih govora. to valjda smatra dovoljnim ekipa koja veruje da je djordjevic samo to radio kao selektor, da nikada nije bio vrhunski plej, te da je sada los trener.

 

slazem se da kariju treba stratesko, in-game pojacanje u strucnom stabu. mislim da je to neophodno i za velike trenere u prajmu a kamo za dedu.

 

Jebiga, ja postavila pitanje jer me zanima šta mislite. Ne mora se odgovoriti. 

 

Što se tiče Milojevića on ima potencijala ali ne bih dovodila trenera koji se tek "kali" kao selektora, u stručni štab why not. Sa poslednjom konstatacijom se potpuno slažem. 

1 hour ago, Snjofko said:

Pa onda od 2032. da nas preuzme Teo 😁

 

Pa od 2040. Jokić 😁

 

Sumnjam da bi se i Teo više petljao sa ovom garniturom u KSS 🙂 A Jokić kad završi igračku karijeru ima da se povuče u svoju ergelu i krcka pošteno stečene milione, mada bi verovatno bio još bolji trener nego igrač.

43 minutes ago, srlepajce said:

Screenshot-20221115-092847.jpg 

 

 

Gde je ljubio Rileta, zna li se šta? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Snjofko said:

Ako je Pešić dobio olimpijski ciklus i tu je još skoro dve godine, voleo bih da vidim Milojevića sledeće sezone u nekoj ozbiljnijoj ulozi pa da vidimo moze li on nesto i da bude spreman od leta 2024.godine.

 

Pa onda od 2032. da nas preuzme Teo 😁

 

Pa od 2040. Jokić 😁

Meni je sinak jos u pionirima, ali ako treba da ga odvojim za nacionalnu stvar, no problem, cujemo se 2050.(ako preteknem do tada). Koliko para?😎

Link to comment
Share on other sites

Provukli smo se opasno. Ne mislim samo na sinoc, vec u ove 4 utakmice. Poraz u bilo kojoj bi nas stavio u losu situaciju i na kraju je svaka maltene bila na loptu. Doduse treba reci da smo u svakoj vodili prakticno ceo mec i zasluzili da dobijemo sve. Plus na sve to ona drama u Belgiji. Ja zaista mislim da je Belgija dobila ono da bi mec u Atini odlucivao ko ide na SP.

Pesic opet drzi glavnog igraca na klupi, igraca od kojeg nam zavisi pola igre. Vraca ga na 6 min do kraja meca nakon sto je presedeo jedno 8 minuta. Uzas jebeni. 6 minuta nije nista. Ulazimo u poslednju cetvrtinu u egalu i on salje neku mesovitu petorku umesto da gurne sve najjace na teren. Na kraju Kari moze da se puva na KZS, ali ni on nije znao gde mu je dupe, a gde glava u jednom trenutku i da nije bilo Ristica da premostimo dobrih 5 minuta verovatno nam je svima jasno sta bi bilo. Ristic je i dalje rupa u odbrani, pitanje je koliko smo primili preko njega, ali to je realnost. On ne zna da brani i tako je. Ali 4/4 trojke, 3 od toga u kljucnim trenucima nije bas realnost i trebalo je imati puno muda uzeti te suteve i dati. Iskocio je kad nam je bila voda u usima i uradio veliku stvar.

Gudura je napravio licnu odmah na startu meca i mislim da se malo stekao u narednim napadima da ne dobije drugu i zato je onako kriminalno otvorio utakmicu defanzivno. Ali odigrao je sjajno, bilo bi i vrhunski da mu je upala neka trojka. Probijao, razigravao, preuzeo odgovornost, jedna prava liderska utakmica kad nam je to bilo bas potrebno. Ocigledno je da njemu vise odgovaraju veci minuti, veca sloboda, kada je jedan od najbitnijih u ekipi. Nema on ovo samopouzdanje i odlucnost kada igra sa nasim najboljim igracima, iako ne verujem da bi mu iko zamerio da ispuca neke lopte. Jednostavno je drugaciji mindset kad igras u ovakvoj ekipi i kad su tu svi i meni je to jasno. Nadam se samo da ce naci neki balans i pokazati pravo lice na nekom prvenstvu.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, medobrundo said:

Jović je igrao dobro prvo poluvreme, podsetio je na stare dane.

 

U prvoj četvrtini je, dok je bio na parketu, u naših 14 poena ugradio svoje dve trojke i dve asistencije; i uspeo koliko toliko da nas poveže.

 

U drugoj četvrtini je bio još bolji, iako bez poena. Ušao je 26-26 i 7 i po minuta do kraja 2/4; imao je dve asistencije i dve ukradene; i bio poprilično aktivan na parketu, posebno u odbrani (mislim da je imao još jednu ukradenu, ne znam kome je pripisana). Nismo primili koš čitava četiri minuta (otišli na 32:26). U tom trenutku Jović promašuje onaj zicer u kontri, koju je prilično brzo istrčao, napravio dobru separaciju ramenom i imao rutinsko polaganje levom rukom; na drugoj strani Vilbekin daje trojku za 32:29 i prve poene Turaka nakon tih 4 minuta. Zatim Jović izlazi.

 

Da li nije imao snage, da li ga je taj zicer poljuljao, da li dugačko neigranje.. dosta toga je uticalo da bez samopouzdanja i sa manje energije odigra drugo poluvreme, u kojem je zaista bio non-factor.

 

Ukoliko on pronađe klub i uspe da ostane zdrav / da se vrati na približan nivo, koji je pokazao u prvom poluvremenu, to je vredan dodatak.

Cenim da bi 99 posto foruma potpisalo da idemo na SP sa Jovicem nepovredjenim i u formi, sa kompletnim sastavom i bez Micica 😁

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Snjofko said:

Cenim da bi 99 posto foruma potpisalo da idemo na SP sa Jovicem nepovredjenim i u formi, sa kompletnim sastavom i bez Micica 😁

Ne znam da li bi 99% bilo za, ali meni ovo zvuči dobro. Lopta bi više bila kod Jokića i kod Bogdana, odbrana ne bi pucala tako lako već u prvoj liniji...

Jedino što bi Jovića morali da hipnotizujemo da kad otvoren dobije povratni pas od Jokića mora to da šutne bez razmišljanja, pa neka je na 0/6 u tom trenutku. Njegovo oklevanje da šutne otvoren šut nas je ozbiljno ukanalilo na SP 2019.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A neće imati 0/6. Ne znam ja koji je njemu sa tim, čak su i ljudi počeli da veruju da je ciglaš jer ona ima blokadu da šutira. Sad gledam, u EL karijeri šutira 38,8% posto za tri.

 

Vasa Micić 36,4%, Kalinić 32,5%, Teodosić 37,8%, Lučić 37,7%, Nedović 36,1%, Marković 28,6%, Bogdanovic 37,6%, Anđušić 37,7%, Jaramaz 33,1%, Marinković 34,1%, Avramović 21,5%...

 

Jedino je, naravno, Mudura bolji. Koji takođe ima blokadu da pripali i fintira vazduh.

  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Snjofko said:

Sad gledam, u EL karijeri šutira 38,8% posto za tri.

 

Vasa Micić 36,4%, Kalinić 32,5%, Teodosić 37,8%, Lučić 37,7%, Nedović 36,1%, Marković 28,6%, Bogdanovic 37,6%, Anđušić 37,7%, Jaramaz 33,1%, Marinković 34,1%, Avramović 21,5%...

Fala za peer group 👍

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Snjofko said:

A neće imati 0/6. Ne znam ja koji je njemu sa tim, čak su i ljudi počeli da veruju da je ciglaš jer ona ima blokadu da šutira. Sad gledam, u EL karijeri šutira 38,8% posto za tri.

 

Vasa Micić 36,4%, Kalinić 32,5%, Teodosić 37,8%, Lučić 37,7%, Nedović 36,1%, Marković 28,6%, Bogdanovic 37,6%, Anđušić 37,7%, Jaramaz 33,1%, Marinković 34,1%, Avramović 21,5%...

 

Jedino je, naravno, Mudura bolji. Koji takođe ima blokadu da pripali i fintira vazduh.


Statistika je cudo, dosta pratim ali ovo je bas mindblowing sto bi rekli Ameri. Ne bih verovao u ovo da nisam procitao sada.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Problem sa licnim greskama said:


Statistika je cudo, dosta pratim ali ovo je bas mindblowing sto bi rekli Ameri. Ne bih verovao u ovo da nisam procitao sada.

97/250 na 127 utakmica, znaci nesto manje od 2 po utakmici. 

 

Teodosicevih 37.8% je 483/1279 na 243 utakmice, tj preko 5 trojki po mecu sutira. 

Micic 325/893, tj 4.3 po mecu, itd...

 

Jeste i mene iznenadio visok procenat Jovica, ali ima smisla kad se uzme u obzir da sutira samo kada bas mora, tj. kada je sam ko duh i pogadja manje od jedne trojke po mecu...Uvijek je bio glavni taj momenat sto on nece da sutne iz polu-otvorenih situacija, da ima i 33% na 4 trojke po mecu bio bi puno opasniji ofanzivni igrac i sirio bi odbrane znatno vise...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nellthe said:

97/250 na 127 utakmica, znaci nesto manje od 2 po utakmici. 

 

Teodosicevih 37.8% je 483/1279 na 243 utakmice, tj preko 5 trojki po mecu sutira. 

Micic 325/893, tj 4.3 po mecu, itd...

 

Jeste i mene iznenadio visok procenat Jovica, ali ima smisla kad se uzme u obzir da sutira samo kada bas mora, tj. kada je sam ko duh i pogadja manje od jedne trojke po mecu...Uvijek je bio glavni taj momenat sto on nece da sutne iz polu-otvorenih situacija, da ima i 33% na 4 trojke po mecu bio bi puno opasniji ofanzivni igrac i sirio bi odbrane znatno vise...

Oki, ali prica je i pocela od toga da treba da sutira kad je otvoren. Pa nek nam da tih 38,8 posto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

gudurinih 39% delimicno dolaze i od toga sto odustaje od neizglednih situacija. to je vec stvar i licnog poimanja kosarke, koliko i vere u sebe;

 

kao sto ne treba braniti teodosicu da sutne svaku koju oseca, takk ne treba braniti guduri da ne sutne, jer, jebigah.

Ako sam dobro sračunao pogadja malo manje od 1.5 po utakmici. Mislio sam da je na oko 2 iskreno.

Edited by Урош19
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, uini said:

gudurinih 39% delimicno dolaze i od toga sto odustaje od neizglednih situacija. to je vec stvar i licnog poimanja kosarke, koliko i vere u sebe;

 

kao sto ne treba braniti teodosicu da sutne svaku koju oseca, takk ne treba braniti guduri da ne sutne, jer, jebigah.

Ako sam nešto oduvijek mrzio kod Teodosića to je njegov heroball kad svi u sali vide da više nema noge da se digne na šut kako treba.

To je bilo manje očigledno do odlaska u NBA, mada je bilo situacija (na EP 2011. i 2013.), a nakon povratka iz NBA je skandalozno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Beonegro said:

Ako sam nešto oduvijek mrzio kod Teodosića to je njegov heroball kad svi u sali vide da više nema noge da se digne na šut kako treba.

To je bilo manje očigledno do odlaska u NBA, mada je bilo situacija (na EP 2011. i 2013.), a nakon povratka iz NBA je skandalozno.

 

kada igrac nije spreman fizicki, nista ne izgleda dobro, cak ni kod jordana ili lebrona.

 

pominjes 2011/13 a isti taj hero ball nas je doveo do finala 2014e protiv francuske ili 2016e uveo u sigurnu zonu protiv australije..i mnogo je drugih dobrih primera, kao i losih.

 

on je takav igrac i to prihvatis ili ga ne vodis, kao sto se i desilo sada pa smo izgubili svejedno.

 

naravno, za sve u zivotu treba imati meru i proper ulogu, primereno stanju i godinama, jel'te ali ne mozes menjati mindset igraca, bilo da je taj igrac teo, gudura, vasa, sale dj, jaramaz, jokic ili neko 17i.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...