Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

39 minutes ago, Devil In My Pants said:

. Mek ima kvalitetne stavove, pritom je kulturan i cak se trudi da objasni maksimalno svoj stav i ako ga druga strana u startu odbija. 🙂

 

mek ima vrlo kvalitetne stavove o mnogim vaznijim zivotnim aspektima i ja ga rado podrzavam tamo ali o basketu nema pojma, imo. i to je potpuno okej, ne moras o svemu da znas sve, samo je pozeljno da ne insistiras kada nemas vec pojma.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, uini said:

 

mek ima vrlo kvalitetne stavove o mnogim vaznijim zivotnim aspektima i ja ga rado podrzavam tamo ali o basketu nema pojma, imo. i to je potpuno okej, ne moras o svemu da znas sve, samo je pozeljno da ne insistiras kada nemas vec pojma.

Ah, nisam ga citao na kosarci, retko se pojavljuje, ali po komentarima ostalih, na slepo mogu reci da je u najgorem slucaju gornja sredina.

Link to comment
Share on other sites

Prosta logika mi nalaže da je bolje voditi dva rovita i jednog zdravog igrača koji mogu pokriti jedinicu, nego jednog rovitog (Vasa) i jednog zdravog (Jaramaza). Saleta su poveli svojevremeno sa operacionog stola, Krleta sa raspalim kolenom (obojica naknadno zaigrali), a Nedović sa hematomom je odjednom problem koji nisu mogli da reše dve nedelje. 🤔 Može makar jedan igrač da se sačeka tokom utakmica u grupi, nekako mi je tankosava spolja ako još otpadne i Nedović. 🙄

 

Mislim da Pešić čeka da vidi kako će se pokazati na treningu, pre nego što prelomi.

 

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/nedovic-za-mozzart-sport-nedostaju-mi-mecevi-ako-me-pesic-bude-vodio-imacu-vremena-da-uem-u-ritam/429135

Edited by drgnk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Solidan intervju kapitena:

 

Quote

Prva zvezda tima je dvaput zaredom MVP NBA lige, ili najbolji igrač na svetu Nikola Jokić, Vasa Micić napadački odmah je uz njega. Ali, svi ostali su spremni da se podrede timu i kolektivu i to je veliki kvalitet ove reprezentacije. Selektor Pešić ima veliko iskustvo, najviše u rukovanju različitim mentalitetima i individualnim kvalitetima, što defanzivnih, što ofanzivnih igrača.

...

Reprezentacija je iznad svih nas i svi smo došli sa željom da napravimo dobar rezultat, nešto dobro. Svi smo dovoljno bistri i iskusni da sve ovo o čemu smo pričali može da bude samo kvalitet više za nas, da je to nešto iz čega se gradi hemija ekipe. Dosad je, po meni, sve dobro i idemo u pravom smeru, sve je na nama

...

Kali i ja smo se kroz karijere nešto pitali i izgradili kao timski igrači, koji mogu da budu vrlo važni u ekipi, a da se naša važnost ne ogleda isključivo kroz statistiku, poene... I on i ja smo spremni da budemo u službi ekipe i nije nam primaran individualan učinak. Tako sam doživeo Kalinu kroz neke naše okršaje na klupskom nivou, ali i u reprezentaciji. To takođe može da bude kvalitet više za reprezentaciju, uz ono što u napadu dobijamo od Joke, Vase i još nekih igrača
...
Saradnja sa Kalinom, defanzivno i ofanzivno, prija jer uspevamo da nadomestimo neke nedostatke koje možda imamo pojedinačno. U paru funkcionišemo prilično dobro i donosimo dobre stvari ekipi. Ipak, ne bih samo o sebi, jer kvalitet Srbije je rotacija sa mnogo individualnog talenta

 

Deluje da imamo hemiju sto se i na terenu vidi

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

Mogli bi makar da puste varijantu 12+2 tj. vodi se 14 igrača a za svaku utakmicu se prijavi njih 12 po izboru selektora. U fudbalu su se prilagodili novonastalim okolnostima, pa su povećali broj igrača za reprezentacije (kao i broj izmena tokom utakmice), jedino je FIBA ostala rigidna kao crkveni kanoni. ☹️

Edited by drgnk
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drug Crni said:

Povredi se neki igrac..ili dva..zasto se ne bi (poput rukometa) dozvolilo da se neko naknadno pozove? U protokolu svakako ostaviti mesta samo za 12.

Prijavljujes 12 igraca na koje racunas, koji su spremni da iznesu napore. E sad ako se povrijedi neko jbg, losa sportska sreca ali je tako svima. 

Zato Pesic i ceka da vidi ovu2 kako ce reagovati posle treninga i da li mogu da iznesu napore ili ne. 

2 minutes ago, drgnk said:

Mogli bi makar da puste varijantu 12+2 tj. vodi se 14 igrača a za svaku utakmicu se prijavi njih 12 po izboru selektora. U fudbalu su se prilagodili novonastalim okolnostima, pa su povećali broj igrača za reprezentacije (kao i broj izmena tokom utakmice), jedino je FIBA ostala rigidna kao crkveni kanoni. ☹️

Pa onda povedes i nekog nespreknog ili povrijedjenog u fazonu valjace mi kasnije, nista ne kosta. 

Gdje je onda nadmetanje?

Recimo mi povedemo Bogdana i Tea iaktiviramo ih na jedan mec kako nam volja a imamo svakako 12 koji ce nositi glavni teret. Cemu to?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, drgnk said:

Mogli bi makar da puste varijantu 12+2 tj. vodi se 14 igrača a za svaku utakmicu se prijavi njih 12 po izboru selektora. U fudbalu su se prilagodili novonastalim okolnostima, pa su povećali broj igrača za reprezentacije (kao i broj izmena tokom utakmice), jedino je FIBA ostala rigidna kao crkveni kanoni. ☹️

Apsolutno,o ovome pricam. Tako rade i krovne rukometne organizacije (EHF,IHF), fudbalske..samo je FIBA dinosaurus..koji evoluira na los nacin.
Totalni dilentatizam u radu,funkcionisanju i vizijama.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio pristalica ideje da se vodi 14-15 igrača, ali sam nedavno pročitao objašnjenje nekog Grka iz FIBA bazirano na analizi minutaže i uloge jedanaestog i dvanaestog igrača jedne ekipe i moram da kažem da je njihovo odbijanje da povećaju broj igrača koji mogu da se registruju za turnir dosta dobro argumentovano.

Link to comment
Share on other sites

Po propozicijama FIBA, valjda je rok za finalni spisak da se dostavi 24 sata pre početka takmičenja u grupi. 

To znači da ima fore do sutra u 14h za finalni spisak. U to vreme kreće Izr - Fin u petak

Edited by Kenozoik
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, uini said:

 

nedovica ne mozes gledati "ili je planiran za sg ili za pg", posto u sustini nije ni jedno ni druga a pomalo je oba.

 

ici ce nedovic ako je zdrav, kao i bjelica, malo su vam meklod i djavo u gacjama pomutili razum.

 

dobric ili davidovac ili mjk vise pored petruseva, borise i rileta koji su out.

 

Ja još uvek odbijam da prihvatim da može da postoji šansa da Davidovac ne ide. 

Ali ne može ništa da me iznenadi.

 

Edited by realno *w
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kenozoik said:

Po propozicijama FIBA, valjda je rok za finalni spisak da se dostavi 24 sata pre početka takmičenja u grupi. 

To znači da ima fore do sutra u 14h za finalni spisak. U to vreme kreće Izr - Fin u petak

Do sjutra u 16h30, ako je vjerovati članku na SK

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...