Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

5 hours ago, Bojdo said:

 

 

drago mi je da vidim kako nije indiferentan. bice verovatno boljih partija od ove, puno je bacanja omasio, nisam uspeo da vidim u tim random prikljuchenijima na stream da je dva spojio.

 

s'druge strane, luka u standardnom plejof bird-magik modeu. paklen igrac, jebo ga pas ludi.

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Sinoć smo imali prilike da vidimo i pozitivne i negativne stvari ali uglavnom puno bolje od mojih očekivanja.

 

Najslabija karika su bili bekovi tj Nedović i Marinković koji su promašili brdo šuteva od kojih bi i Lazić nešto pogodio, bukvalno je minimalan poenterski učinak Nedovića bio dovoljan za pobjedu. Uzgred šta je sa Gudurom, o kakvoj se povredi radi? Bogdan ludački nedostaje, ako tandem bekova budu Nedović i Gudurić, nadam se da će bar jedan biti raspoložen na svakom meču.

 

Ono što i dalje ne mogu da shvatim jeste izbacivanje Tea iz ekipe, bukvalno idealan da pokrije 10-15 minuta sa klupe. Umjesto da je forsirao Jaramaza, da bar vidimo zašto je Teo višak, on je gurao Nedovića na pleja. :classic_unsure: Takođe sam očekivao da Petrušev igra prije Ristića, jer je minimum za klasu bolji igrač bez obzira na grijanje klupe u Efesu.

 

Kad igramo narednu utakmicu?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, uini said:

 

drago mi je da vidim kako nije indiferentan. bice verovatno boljih partija od ove, puno je bacanja omasio, nisam uspeo da vidim u tim random prikljuchenijima na stream da je dva spojio.

 

s'druge strane, luka u standardnom plejof bird-magik modeu. paklen igrac, jebo ga pas ludi.

 

 

Pazi, da je Jokić bio u takmičarskom modu umesto u ovom teretana&trčanje, išao bi na 40 poena lagano. Uz ta bacanja promašio je jedno pet zicera.

 

Pritim, jasno smo išli na njega ali nije izgledalo kao silovanje, igrao je racionalno i jednostavno. Kad je bio udvojen ili bi našao slobodnog igrača ili bi počeo kruženje lopte da dođe do onog ko je sam kao duh. 

 

Videćemo kako će izgledati protiv ekipa koje imaju bolje centre ili npr. Janisa koji svuda stiže na ispomoć, ali generalno tu imamo opasnu prednost.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nikad se ne zna da li će se na terenu pojaviti Nemanja ili Nedović, jednom zatrpa koš drugi put promaši sve što baci ka košu, teško će se promeniti u ovim godinama

Meni je sasvim pristojno izgledala ekipa sinoć, prva utakmica, jak protivnik koji zna sve trikove i koristi domaći teren. Uz Gudurića i Milutinova biće ekipa prava bombona.

I da se više prestane sa kukanjem za igračima koji neće biti na EP, to je već gotovo i treba se okrenuti bodrenju ovih momaka, mogli smo da vidimo sinoć kako Slovenci to dosta dobro rade i stvaraju dobru atmosferu i bez organizovanih navijača.    

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Pakao kakav igrac i koliko to sve lako izgleda a djelovalo da je igrao u 3 brzini. Bice nezaustavljiv na EP.

 

ma da, on to isto radi dzordzu polovici i ostalim nba vedetama a nece igracima koji su, da me neko ne shvati pogresno, za njegov nivo polovnjaci.

 

time ne potcenjujem jokica, samo mislim da luki pozicija na kojoj igra pomaze da se cesce razmase. nama ce trebati above average vasa i sut /kao uostalom i luki od njegovih kolega/

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam uspeo da vidim prateći istovremeno izuzetno zanimljiv fudbal biće ovo OK. Sviđa mi se što su uloge izgleda već podeljene. Jokić i Vasa su nosioci, Kalina se što neko reče vratio u prašinar mod, Nedović u ulozi Klarksona, Deda odličan, Dobrić idealan da ga izvadiš iz zamrzivača povremeno, Luča će da ubacuje ono njegovo neće svaki put igrati protiv Dončića. Marinković imao defanzivne bljesne. Sa Gudurom, Militinovim i Bjelicom biće tu i neke kreacije i poena mimo vodećeg dvojca.

 

Evidentno je da će nam nedostajati odbrane na perimetru i da će nam niži brži bekovi praviti problem, ali to je boljka skoro svih Pešićevih ekipa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

Uzgred šta je sa Gudurom, o kakvoj se povredi radi? 

Kad igramo narednu utakmicu?

Marin u studiju poslije utakmice reče da će i Gudura i Milutinov biti dostupni za sljedeće utakmice. Sutra i u nedjelju bi trebalo da igramo u Hamburgu. Igramo prvo protiv Italije, a u zavisnosti od rezultata, drugu protiv Njemačke ili Češke.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Biće ok i Nedović, mi bi ovo juče dobili lagano da je bio na recimo 13-5 iz igre, a i to je dosta loš šut. A on ne da će imati tih 13-5, nego će imati i mnogo boljih partija.

 

Drugo, imaćemo bolju opciju za šut sa Gudurom. Doduše, ne i za ove šuteve iz ćoška koje svakako više šutaju trojke i četvorke, pošto je MG mnogo bolji sa 45 stepeni, čak i dosta retko šutira iz ćoška, što je neuobičajeno.

Na 3/4  će isto Luča biti bolji + nadam se i Bjelkan, pošto imamo taj najjednostavniji mogući napad kada se spusti lopta Jokiću, a onda neka jednostavna ukrštanja spolja i naravno onaj ko je sam, dobio perfektnu loptu.

 

Što se Dede tiče, meni je samo ova partija dovoljna da se vodi na EP. Naročito sa obzirom koliko smo kritičnu tu. 

  • Like 21
Link to comment
Share on other sites

@realno *w, na sve sto si pomenuo, ja puno ocekujem od milutinova u cementiranju centarske pozicije, gde bi onda vecina ekipa morala da proba da nas dobije iskljucivo sutem za 3 i nekim midrange - floater pokusajima. 

 

idem sad da gledam tekmu kao uncletima, danas sam prekobrojan na poslu 😕

Edited by uini
  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Uzgred, Davy Dovac je sinoć bio jedini naš igrač koji je skapirao Jokićev playmaking i nekoliko puta bio u pravo vrijeme na pravom mjestu. 

 

Uzgred broj 2, Ristić je sinoć u relativno malo minuta imao solidnu produkciju, nadam se da to neće prevariti Karija da ga povede kao trećeg centra. Nakon prikazanog od Kaline i Davidovca, za mene su to rešenja na 4, idealno uz Bjelicu (ako se oporavi) kao petog visokog koga bih koristio i na 4 i na 5. 

 

Na bekovskim pozicijama je baš škripalo. Nedović neće ponoviti ovako lošu partiju, ali sad više ne znam ni koliko on može da doprinese, sinoć je baš izgledao kao da je zalutao na ovaj nivo košarke. Užasno nam treba Gudura da opusti ruku i da posprema Jokićeve povratne lopte bez razmišljanja i savjesti. Ako on može to da nam da u kontinuitetu, mi smo (uz zdravog Bjelicu koji donosi određenu kreaciju sa 4 ili 5) contender. 

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Beonegro said:

Uzgred, Davy Dovac je sinoć bio jedini naš igrač koji je skapirao Jokićev playmaking i nekoliko puta bio u pravo vrijeme na pravom mjestu. 

 

Uzgred broj 2, Ristić je sinoć u relativno malo minuta imao solidnu produkciju, nadam se da to neće prevariti Karija da ga povede kao trećeg centra. Nakon prikazanog od Kaline i Davidovca, za mene su to rešenja na 4, idealno uz Bjelicu (ako se oporavi) kao petog visokog koga bih koristio i na 4 i na 5. 

 

Na bekovskim pozicijama je baš škripalo. Nedović neće ponoviti ovako lošu partiju, ali sad više ne znam ni koliko on može da doprinese, sinoć je baš izgledao kao da je zalutao na ovaj nivo košarke. Užasno nam treba Gudura da opusti ruku i da posprema Jokićeve povratne lopte bez razmišljanja i savjesti. Ako on može to da nam da u kontinuitetu, mi smo (uz zdravog Bjelicu koji donosi određenu kreaciju sa 4 ili 5) contender. 

Sve pet, s tim sto nam je za ovaj roster kod Bjelice u ovom momentu karijere mozda vaznija kontrola skoka nego neka kreacija. Jednostavno, izmenio je svoj stil igre prilagodjavanjem na drugacije potrebe timova gde je igrao.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

^

kontrola skoka ali i pokretljiviji lazni centri kojih cemo se nagledati protiv nas, jer niko osim francuza ne moze da se kanta sa nama dole. mozda nesto hrvati ako imaju partije centara za pricu unucima.

 

plus bjelica je opasan suter za tri kada ima prostora

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Beonegro said:

Uzgred, Davy Dovac je sinoć bio jedini naš igrač koji je skapirao Jokićev playmaking i nekoliko puta bio u pravo vrijeme na pravom mjestu. 

 


Bukvalno je odmah sledeći napad posle ovoga što je na snimku dobio loptu ko na tacni i dao zicer.

7 hours ago, Bojdo said:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Sve pet, s tim sto nam je za ovaj roster kod Bjelice u ovom momentu karijere mozda vaznija kontrola skoka nego neka kreacija. Jednostavno, izmenio je svoj stil igre prilagodjavanjem na drugacije potrebe timova gde je igrao.

Slažem se, nisam se dobro izrazio. Ne očekujem od Bjelice da on bude lik koji će da drži loptu i nalazi ljude na ziceru, imamo konsenzus oko toga da lopta mora da bude kod 1) Jokića 2) Micića. Ono što hoću da kažem je da Bjelica, čak i u ovoj fat Elvis fazi karijere, ima dribling i pribranost da prenese loptu i zavrti napad protiv presinga, kad je najveća frka i kad protivnik pokušava ili da nas definitivno slomi, ili da se vrati u tekmu. To je velika pomoć našoj realno tankoj bekovskoj liniji, jer stvarno ne želim da prolazim kroz predinfarktna stanja gledajući u tim trenucima prefinjenu tehniku Vanje Marinkovića ili emocionalna stanja Marka Gudurića.

 

Neko će reći da može i Jokić isto, i neće pogriješiti, osim što eto 1) nije loše da postoji opcija da se Jokić malo pričuva fizički i 2) Nikola je toliko skautiran da će bekovi ozbiljnih ekipa znati u koju će stranu da krene ako na neriješen rezultat prima loptu na 19m od protivničkog koša, a pritom je za ručak jeo punjene paprike i poslednji put se obrijao prije manje od 3 dana.

  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Luchifer89 said:

Sedlaček - Davidovac

Onaj drugi - Davi Dovac

WTF?!

 

Mislim da je nebrojeno mnogo puta naglašeno da je ipak pravilno „Davi Dovac“ i da je i sam u nekoliko navrata potvrdio da se tako izgovara njegovo prezime. Sad što nekome para uši i ne zvuči mu pravilno, to su druge priče.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, dekifisher said:

Jokić je ispizdeo na njega jer je imao Ben Simons momenat kad je sa čistog zicera izbacio pas u korner koji smo promašili.

Imao je i Micić jednu takvu bravuru sinoć, ukucao na autopilota "drive and kick out" i propustio da položi u situaciji 1 na 0, čak ga je Sedlaček diskretno posprdao oko toga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, uini said:

@realno *w, na sve sto si pomenuo, ja puno ocekujem od milutinova u cementiranju centarske pozicije, gde bi onda vecina ekipa morala da proba da nas dobije iskljucivo sutem za 3 i nekim midrange - floater pokusajima. 

 

idem sad da gledam tekmu kao uncletima, danas sam prekobrojan na poslu 😕

Drago mi je da ce Milutinov da cementira i ekipe na EP, osetim se vaznije sto nisam mogao da ga prebacim u juniorskom duelu sa Hemofarmom 😀

 

Meni jedan od glavnih utisaka od sinoc (oprostite ako je neko napisao vec) je slika Kalinica i Luke kada stoje jedan do drugog. Nikola koji je jedna od fizicki najjacih trojki u Evropi izgleda kao junior pored Raska Katica, deluje kao da ima 15-20kg razlike. Neverovatno sta ovaj decko ume da izvede u igri sa takvim telom.

  • Like 10
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...