Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Seniorska kosarkaska reprezentacija Srbije igra zvanicnu utakmicu i na forumu dva posta. Neko treba FIBI da posalje ovo da vide kakav su pogodak napravili sa ovim kvalifikacijama i kakvo interesovanje vlada za njihove prozore.

Petrusev je bio u sastavu, ali nije ulazio. Kari je rekao da je on tek dosao i da ce igrati u ponedeljak. Nadam se na ustrb Ristica, a ne Balse koji je opet imao dobru rolu i mora da ima minute zbog odbrane reketa. Jovic je bio u sastavu, ali opet nije ulazio (3. utakmica kako ne ulazi). Dosta minuta za Djurisica koji je to odradio sasvim dobro. Niko se vise nece prikljuciti, Vasa je trebalo da dodje ali opet ima neku povredu. 

Letonija je dobila Belgiju u gostima pa sada tri ekipe imaju 2-1. U drugoj grupi Grci 2-1, Turci 1-2. Mnogo je vazno da dobijemo Slovacku u gostima, ali to ce u ovom sastavu biti povuci potegni. Treci prozor se valjda igra u junu i tu bi vec mogli da sklopimo dobru ekipu za poslednja dva meca.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Djurisic je dobio 20minuta - i pored tankih procenata suta, bio je aktivan i smislen na obe strane, meni je on jedini utisak od sinoc.

Ne bih da budem u fazonu teorija zavere, ali potencijalno objasnjenje Joviceve minutaze moze biti Nikola treba tek da postane Jovic.

Ostalo nije bas vredno pomena, sem da postujem i da mi je drago zbog MJK.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Del Piero said:

Seniorska kosarkaska reprezentacija Srbije igra zvanicnu utakmicu i na forumu dva posta. Neko treba FIBI da posalje ovo da vide kakav su pogodak napravili sa ovim kvalifikacijama i kakvo interesovanje vlada za njihove prozore.

 

jebiga, ja sam gledao pao-zvezda, da mi nedović objasni neke stvari.

 

a sad ovi grobari, dal' su skautirali zvezdu za derbi, dal' ih ne interesuje takmičenje koje nema prolaz u euroleague, istina je negde tamo.

Link to comment
Share on other sites

Solidno igra Avramovica, kad mu se da sloboda

Ali ako fale bekove plejeve treba zvati klince Milijasevica i Paunovica iz Dinamika, pa cak i Djulovic iduce godine (bice sjajan bek) 

I obavezno pozivati decu iz dijaspore i Srbe ma gde god bili (citaj regiona )

Marqus Mitrovic afro DANAC Srbin 2004(ide najverovatnije u Spaniju da igra kosarku  i kakva je situacija sa Filipom Jovicem 2005 iz Sparsa(stavljen je u Serbia HOOPS) 

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Geronimo said:

Ne bih da budem u fazonu teorija zavere, ali potencijalno objasnjenje Joviceve minutaze moze biti Nikola treba tek da postane Jovic.

Pešić je uvek bio zahtevan trener za odbrambene zadatke, pretpostavljam da je možda to problem? Za one koji su gledali Jovića ove sezone, jer se bar malo trudi u odbrani ili je sve za napad i statistiku? Ako se Jović ne cima za odbranu neće mu igrati. 

 

A možda ga samo štedi za sledeću utakmicu, šta ga znam. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Darko said:

Pešić je uvek bio zahtevan trener za odbrambene zadatke, pretpostavljam da je možda to problem? Za one koji su gledali Jovića ove sezone, jer se bar malo trudi u odbrani ili je sve za napad i statistiku? Ako se Jović ne cima za odbranu neće mu igrati. 

 

A možda ga samo štedi za sledeću utakmicu, šta ga znam. 

Nema mnogo odgovornosti u njegovoj igri ove godine na obe strane parketa, mada je imao odlicnih partija, mahom protiv ekipa koje igraju brzo. Pokazuje talenat, deluje da ce biti na kraju prce runde drafta, ali znas vec kako to izgleda kod Miska...

Cini mi se da su ranije pisali da je Djurisic upitniji karakter od Jovica, ali bar ove godine Jovic cesto izgleda malo razmazeno. Da ne skocim sebi usta, Djurisicevi procenti za dva su uzasni.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

Pešić je uvek bio zahtevan trener za odbrambene zadatke, pretpostavljam da je možda to problem? Za one koji su gledali Jovića ove sezone, jer se bar malo trudi u odbrani ili je sve za napad i statistiku? Ako se Jović ne cima za odbranu neće mu igrati. 

 

A možda ga samo štedi za sledeću utakmicu, šta ga znam. 

Ristic igra odbranu, dobija rampe od  bekova

Pesiceva Barsa igrala skoro bez odbrane, bio je nekad sjajan trener, sad treba da bude savetnik itd

A ne da savetuje i vrbuje  strance 

Ko gleda junior El vidi sjajne bekove Milijasevica 5 trojki i Djulovic preko 25 poena

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

Hm, meni je Karijeva prica oko stranaca lici na jedno pozivanje da se suocimo sa realnoscu, a da ne unizi ove igrace sa kojima igra. Varijanta 'ljudi, nismo ono sto smo bili, fond a i kvalitet igraca nam je tanak, ovo je kurton ekipa, mladje kategorije su uzas, Kosarkasa rodjenih posle 95te imamo za prste jedne ruke'. Sad, da li treba da bude samo savetnik uz nekog prilagodljivijeg mladjeg trenera ili pak selektor koji ce probati da neke vrednosti starog kova vrate, moze se diskutovati. Ipak, posle Kokoskov epizode cvrsta ruka je, cini se, bila potrebna.

 

Inace, ekipa sa kojom se igraju kvalifikacije je... Pa ono, Balsa protiv Zvezde i Balsa protiv Slovaka ko da su dva razlicita igraca. Jako je nezgodno kad mladi nemaju kvalitet da budu baceni u vatru, a imamo imperativ plasmana na WC. Ova Karijeva mera mi se dopada. Ne mili se ni meni da gledam Novaka kako prevodi loptu, ali tu smo gde smo. Ristic je jos najmanji problem, pravi igrac za ovaj nivo. A mi u situaciji da kazemo sebi da je steta sto je Rebic povredjen 🙂 .

 

A sto tice juniorske EL, kako su npr. bas Rile ili Cvele plodili u toj konkurenciji... Jos puno corbe treba da se kusa posle toga... Ko se jos seca Andrije Bojica, Cevapa Avramovica, Brana Djukanovica (za njega sam bio ubedjen da ce biti igrac)... Ali da, svakako raduje da ima tu potencijalnih igraca (i to van Miskove ergele), drzim im palceve.

Link to comment
Share on other sites

On 2/26/2022 at 11:45 AM, vlaDixXx said:

Marqus Mitrovic afro DANAC Srbin 2004(ide najverovatnije u Spaniju da igra kosarku  i kakva je situacija sa Filipom Jovicem 2005 iz Sparsa(stavljen je u Serbia HOOPS) 

 

Marion-Mitrović nema naš pasoš, vodio bi se kao naturalizovan kao Tirstan i najverovatnije Andrej Stojaković.

 

Jović će igrati za nas.

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...