Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

3 hours ago, Manilla said:

Ali razlog je pobedio 😄 Taksista mu tražio da sedne na zadnje sedište zbog epidemioloških mera i ovaj je, pazi, prebio ga, te ukrao (da, ukrao, ћирилицом-украо, УКРАО) automobil 😂

 

Гаги вент фулл ГТА

Mozda je Labavi imao " viši cilj" i upotrebio sva sredstva da ist ostvari! Sad ce ce morati baš dobru kintu da pljune da ne završi u apsani

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, Perkos2 said:

Mozda je Labavi imao " viši cilj" i upotrebio sva sredstva da ist ostvari! Sad ce ce morati baš dobru kintu da pljune da ne završi u apsani

Možda je imao, ali 100% nije. Dečko je jednostavno poludebil. 

Edited by Manilla
Link to comment
Share on other sites

Igrao je neke minute u paru sa Balsom, dakle na 4.

Ne znam, trenutno nemamo nijednu klasicnu cetvorku, Petrusev, Smajli pa i Bjelica su vise 5 nego 4, a Ilic je recimo dosta lagan a i nije jos uvek taj nivo.

Plus ove trojke koje mogu po neki minut na 4 tipa Kalinic.

Mislim nije drama, ako budemo imali svu cetvoricu na raspolaganju to su onda slatke muke 🙂

Link to comment
Share on other sites

Dobro Bjelica je ipak mnogo vise 4 nego 5 ali je vec u godinama i njegov motiv je sve vise diskutabilan. Pored njega od igraca ekstra klase tu poziciju moze da krpi samo Kalinic ali zamene nema sto je problem broj jedan. 

 

Zato to i pitam jer je najblizi njegovoj zameni Smailagic, ali koliko vidimo on vise cepa na petici. Sledece resenje je pre Pokusevski nego Ilic, ali je pitanje kako bi to sve izgledalo i sa njim jer koliko god da da poena i dalje izgleda nedoraslo za ozbiljnu kosarku. Ne bi me cudilo da na kraju Kuridza zavrsi na finalnom takmicenju. 

 

Takodje, ako Kalina krpi na 4 onda bi Lucic ostao sam na trojci sto generise novi problem kada vidimo ko bi mogao da pripomogne na toj poziciji: Dobric, Davidovac, Dangubic, Lazic, Zagorac. Tu je Milosav ranije bio ko stvoren, ali avaj povrede. 

Link to comment
Share on other sites

Nije frka, imamo igraca bar za sada sasvim solidnih, samo je pitanje ko ce moci da igra i ko ce se odazvati

 

1.     Teo, Vasa, Jovic

1/2. Nedovic (?), Jaramaz, Avramovic

2.    Bogdan, Andjusic

2/3. Guduric, Dobric

3.    Kalinic, Lucic, Poku

4.    Ilic

4/5. Bjelica, Smajlagic, Petrusev

5.    Jokic, Milutinov, Boban

 

To je 20 igraca onako iz glave, verovatno sam nekog i zaboravio. U zavisnosti od odazivanja, povreda i sl. na spisak idu Danguba, Lazic, Zagor (ako bas mora), od iskusnijih dole Kuridza ili Mitrovic, od mladjih Jovic, Koprivica...

 

Od izostanaka koje bih video kao kriticne su pre svega Bogdan i Vasa jer iako nominalno imamo igrace na njihovim pozicijama kvalitetom su miljama iza (ok tu je Teo, ali nadam se da se razumemo).

Mada ako bi Jovic konacno bio zdrav, on i Teo bi bili solidan tandem.

 

Od izostanaka koji predvidjam za sledece leto su bar 2 od 4: Petrusev, Jokic, Vasa, Poku

 

 

edit: zaboravih Jaramaza

Edited by Marvin
Link to comment
Share on other sites

Nedovic bih rekao da je zavrsio. Covek nikakav kontinuitet ne moze da napravi zbog povreda. Jovic mislim da ce se vratiti ali ne brzo a Bobi je odavno bivsi kosarkas. Ne znam u kakvoj formi je Vanja Marinkovic. U ovom trenutku su

najboljih 12:

 

Teo, Vasa, Avram

Bogdan, Guduric, 

Kalina, Lucic

Bjelica, Poku

Jokic, Petrusev, Milutinov

 

Poku je upitan zbog kvaliteta i tu bi mogao SmailAga, a upitno je i Guduric ili Jaramaz. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, jedibojan said:

Imamo li bekova u perspektivi?

Visokih imamo za izvoz, ali nesto nisam primetio nekog super talenta na 1 i 2

 

Pa Jovic iz Mege moze da prodje kao 2, mada je po visini vise 2na3 ali ima ok ball-handling pa je greota da se sa njima, kao i visinom, tehnikom, a dobrim sutem ne suoci sa nekim nizim bekom. 

 

A tu je i Djurisic iz Mege, on je da kazemo pozicija vise, tj. dvojka. 

Link to comment
Share on other sites

Segsi. Ali zar ne mislis da se Milutinov i Kuzman previse preklapaju po sklillsetu? Ja bih tu radije video Petruseva ili Smajlija.
A na bekovskim pozicijama mi bas fali jedan zadnji vezni, ovako bi imao dva prosecna i dva ispodprosecna defanzivca.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da da, mogu Petrušev ili Smailagić umesto Kuzmića. Samo mi je Kuzmić nekako etalon za odličnu odbranu na 5. Milutinov je naravno space shuttle za Kuzmića ofanzivno a odličan je i u odbrani tako da se slažem da na trećem centru može neki skroz drugačiji profil igrača - npr Smailagić.

 

Može i umesto Dobrića neki zadnji vezni. Ovih prvih 10 su mi zakucani.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Chaos Is Me said:

Da da, mogu Petrušev ili Smailagić umesto Kuzmića. Samo mi je Kuzmić nekako etalon za odličnu odbranu na 5. Milutinov je naravno space shuttle za Kuzmića ofanzivno a odličan je i u odbrani tako da se slažem da na trećem centru može neki skroz drugačiji profil igrača - npr Smailagić.

 

Može i umesto Dobrića neki zadnji vezni. Ovih prvih 10 su mi zakucani.

Poku umesto Dobrica i vozi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Del Piero said:

Jovic je po visini cista cetvorka, a u danasnje vreme i petica.

 

Samo po visini (mislim da je nesto oko 207-208), po svemu ostalom nije ni blizu centarske pozicije, pogotovo ne u seniorskoj kosarci. 

 

U principu, sa dobrim ball handling-om, BBIQ-om, sutem, moze da bude Bjelica tip igraca. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Samo po visini (mislim da je nesto oko 207-208), po svemu ostalom nije ni blizu centarske pozicije, pogotovo ne u seniorskoj kosarci. 

 

U principu, sa dobrim ball handling-om, BBIQ-om, sutem, moze da bude Bjelica tip igraca. 

Ako sam dobro ispratio, a nije da sam mnogo gledao Megu, decko igra krilo

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jedibojan said:

Ako sam dobro ispratio, a nije da sam mnogo gledao Megu, decko igra krilo

 

To je slicno onom sto sam u prvoj poruci napisao:

6 hours ago, Kooineeperk said:

Pa Jovic iz Mege moze da prodje kao 2, mada je po visini vise 2na3 ali ima ok ball-handling pa je greota da se sa njima, kao i visinom, tehnikom, a dobrim sutem ne suoci sa nekim nizim bekom. 

 

Negde ga vode kao forward negde kao shooting guard. A on igra sve cak od 1 do 4. U juniorima je lopta bila kod njega veliku vecinu vremena. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...