Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

7 minutes ago, Duh koji lebdi said:

Bez obzira sto sam konsterniran ovakvim raspletom ipak sam i dalje optimista. Kosarka kod nas je suvise velika da bi je razbucali, suvise je vazna narodu, suvise nam je svima stalo do nje. Mnogo je talenta ovde, i u timu i van njega. Samo nam treba kvalitetan selektor, kosarkaski znalac, sa dobro postavljenim sistemom. Jedno pazljivo isplanirano leto moze da promeni sve. Ne otpisujte nas. Jednostavno, ovo leto treba da sluzi za nauk kako se ne radi.

 

Kao i sve u ovoj državi, problem je puno dublji od Selektora i pukog pominjanja SNS-a

 

Pogledaj rezultate mlađih kategorija u poslednjih 10-15 godina. Al aj i igrači đene-đene, gde ti je struka? Gde ti je mlad neki trener?

 

Ovde čitam licitacije te Kari te neki novi Duda... alo rođaci, imaju ljudi po 90 godina imal kakav mlađi?

 

Truo je ceo sistem, pa i basket, što bi se reklo spolja gladac, a unutra jadac. Krili se i zavaravali medaljama Đorđevića i Maljkovićeve... sad da se otvore karte i da se vidi koje je dubine kanal u koji smo upali...

  • Like 2
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Za Salata jedna davna istina, nekako tako mi izgleda od njegovo selektorovanje:

 

Ovaj krug sam smislio 
ovaj krug sam stvorio 
ovaj krug sam razbio 
u vetar rasuo 

Vetar misli, vetar zna 
sve sto znamo ti i ja 
on me voli, on me nosi 
on me razbija 


Kao da sam umoran 
i kao da sam star 
kao da je dosadno 
i suvise da znam 

Ovaj krug sam skupio 
i opet sklopio 
on me voli, on me nosi 
on mi oprasta, a-ha 


I kao ne, i kao da 
kao zabrana, i kao dozvola 
kao ne, ne, ne, kao da, da, da 
kao zabava, i kao dosada

Edited by odupri se ludilu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stondisha said:

 

Kao i sve u ovoj državi, problem je puno dublji od Selektora i pukog pominjanja SNS-a

 

Pogledaj rezultate mlađih kategorija u poslednjih 10-15 godina. Al aj i igrači đene-đene, gde ti je struka? Gde ti je mlad neki trener?

 

Ovde čitam licitacije te Kari te neki novi Duda... alo rođaci, imaju ljudi po 90 godina imal kakav mlađi?

 

Truo je ceo sistem, pa i basket, što bi se reklo spolja gladac, a unutra jadac. Krili se i zavaravali medaljama Đorđevića i Maljkovićeve... sad da se otvore karte i da se vidi koje je dubine kanal u koji smo upali...

 

I sam kazes da su rezultati mladjih kategorija losi vec 15, a sigurno barem 10 godina. Ali mladi igraci i talenti se pojavljuju. Ne pitaj me kako, ali vidis i sam, prosto iskacu od negde. Rezultati mladjih kategorija nisu garant dobrih rezultata u seniorskoj konkurenciji. Hrvati su jedno vreme imali odlicne mladje selekcije, ali jadac. Ja ne znam da li ova Spanija ima nekog igraca koji je u poslednjih 5-6 godina blistao na tim turnirima. Drugo, pricao mi je jedan trener da rezultate u mladjim selekcijama donosi "gruvanje" igraca, treniranje na nacin koji ne odgovara njihovom starosnom nivou, da su to uglavnom akceleranti koji se posle ugase, jer ih oni koji se prirodno razvijaju prestignu. Imali smo i mi takvih primera.

 

Sistem je vec dugo truo, ja se secam 2007. kad sam pocinjao da se bavim sportskim novinarstvom, tad je Kapicic bio na celu KSS, i tad je bilo bas veliko rasulo. Pa smo se, nekako, izvukli. Sto se trenera tice, eto Obradovica, eto Kokoskova, Radonjic je ipak ovde postao znacajno ime. Ne znam, mozda ce sutra Rajakovic postati dobar trener, mozda i Tomic. Nikad se ne zna. Ja razumem tvoju zabrinutost, ali mislim da kosarka ovde ne moze tako da propadne, prosto je svima u krvi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Duh koji lebdi said:

Sistem je vec dugo truo, ja se secam 2007. kad sam pocinjao da se bavim sportskim novinarstvom, tad je Kapicic bio na celu KSS, i tad je bilo bas veliko rasulo. Pa smo se, nekako, izvukli. Sto se trenera tice, eto Obradovica, eto Kokoskova, Radonjic je ipak ovde postao znacajno ime. Ne znam, mozda ce sutra Rajakovic postati dobar trener, mozda i Tomic. Nikad se ne zna. Ja razumem tvoju zabrinutost, ali mislim da kosarka ovde ne moze tako da propadne, prosto je svima u krvi.

 

 

Nekako smo se izvukli, tako što se drug Golubar Izlapeli, pod stare dane uhvatio posla sizifovskog i iščupao nas iz kanala i onda Đilas ubedio SĐ da bude trener, tj da se reaktivira posle 2006 i otkaza u Armaniju.

 

Gde da iskopamo novog Đorđevića? A poznajući ove elebake iz SNS-a nas čeka neki patriJota, ne bi me čudilo (pu-pu-pu daleko bilo) da nam ga stave u vidu zvezdinog/partizanovog četnika, Gurovića.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Stondisha said:

 

Kao i sve u ovoj državi, problem je puno dublji od Selektora i pukog pominjanja SNS-a

 

Pogledaj rezultate mlađih kategorija u poslednjih 10-15 godina. Al aj i igrači đene-đene, gde ti je struka? Gde ti je mlad neki trener?

 

Ovde čitam licitacije te Kari te neki novi Duda... alo rođaci, imaju ljudi po 90 godina imal kakav mlađi?

 

Truo je ceo sistem, pa i basket, što bi se reklo spolja gladac, a unutra jadac. Krili se i zavaravali medaljama Đorđevića i Maljkovićeve... sad da se otvore karte i da se vidi koje je dubine kanal u koji smo upali...

Nije da bas nema talenata....

Nismo mi Francuska ili Spanija pa da imamo toliki broj profi klubova i kosarkasa + bivse kolonije pa da u svakoj generaciji imamo gomilu potencijalnih reprezentativaca....

Neka iz svake generacije bude bar po jedan potencijalni reprezentativac ja zadovoljan + pojavi se sa strane uvek neki klinac koji je stasao kao igrac u drugoj zemlji...

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stondisha said:

Nekako smo se izvukli, tako što se drug Golubar Izlapeli, pod stare dane uhvatio posla sizifovskog i iščupao nas iz kanala i onda Đilas ubedio SĐ da bude trener, tj da se reaktivira posle 2006 i otkaza u Armaniju.

 

Gde da iskopamo novog Đorđevića? A poznajući ove elebake iz SNS-a nas čeka neki patriJota, ne bi me čudilo (pu-pu-pu daleko bilo) da nam ga stave u vidu zvezdinog/partizanovog četnika, Gurovića.

 

Hehe, na kraju ipak dodjosmo do toga da politika i politikantstvo kroje kapu. I to jeste nazalost tako, ali ja mislim da nasi ludacki kosarkaski geni mogu da budu jaci od toga.

 

Ni Sale nije bio trener kad je seo na klupu (ili je bio los, uostalom, kao i sada) i kakav-takav, uzeo tri medalje za pet godina. Kad bi na nasu klupu seo iole bolji trener od njega, koji bi dobro isplanirao leto i podelio dobre uloge igracima (naravno, nekima u medjuvremenu urucio zlatni sat i pohvalnicu, pozvao druge), mi stvarno ne bi bili daleko od neke nove medalje. Koja bi opet pokrila marifetluke u savezu, ali je to jedan zacarani krug iz kog kod nas nema izlaza.

 

(Garant sad mislis o meni - kakav li je ovaj mango probao, gde to ima da se kupi? 🙂 )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Duh koji lebdi said:

gde to ima da se kupi

 

U kaliforniji i košta malo skuplje od džabe :furious:

 

Nisam zaboravio @Princeton i tebe pre neki dan kad ste mi "bubrege pomerili"

 

Ja se najiskrenije nadam da sam ja debelo pesimistično u krivu, a ti u pravu.

 

Onu prošli (dos) su bili loćikavi, al ovi su obrnuli igricu sa partijskim zapošljavanjem i sličnim sranjima, zato se ja i ničemu ne nadam iskreno.

 

Link to comment
Share on other sites

 
Kao i sve u ovoj državi, problem je puno dublji od Selektora i pukog pominjanja SNS-a
 
Pogledaj rezultate mlađih kategorija u poslednjih 10-15 godina. Al aj i igrači đene-đene, gde ti je struka? Gde ti je mlad neki trener?
 
Ovde čitam licitacije te Kari te neki novi Duda... alo rođaci, imaju ljudi po 90 godina imal kakav mlađi?
 
Truo je ceo sistem, pa i basket, što bi se reklo spolja gladac, a unutra jadac. Krili se i zavaravali medaljama Đorđevića i Maljkovićeve... sad da se otvore karte i da se vidi koje je dubine kanal u koji smo upali...
Kokoškov bi bio, na primer, vrhunsko rešenje. Samo se opet postavlja pitanje ličnih ambicija i integriteta koji kod njega ne bi izostao prilikom odabira igrača za reprezentaciju.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stondisha said:

 

U kaliforniji i košta malo skuplje od džabe :furious:

 

Nisam zaboravio @Princeton i tebe pre neki dan kad ste mi "bubrege pomerili"

 

Ja se najiskrenije nadam da sam ja debelo pesimistično u krivu, a ti u pravu.

 

Onu prošli (dos) su bili loćikavi, al ovi su obrnuli igricu sa partijskim zapošljavanjem i sličnim sranjima, zato se ja i ničemu ne nadam iskreno.

 

 

Ja tebe nisam dir'o 🙂 A kad spomenu kolegu @Princeton, mogao bi i on da se javi, izgleda da ga je ovo bas pogodilo, cisto da cujemo da je ok 🙂

 

Znam da bi svi mi voleli da sam ja u pravu,  garancije za to nisu nikakve...Ali ja verujem da je kosarka suvise jako ukorenjena ovde. Mislim da nema trenera kome ne bi bila cast da bude selektor jedne Srbije, sa ovakvom bazom igraca, i to u situaciji kad posle ovakvog soka nema sta da izgubi. Zicer za neke.

 

Sto se politike tice, mesala se i mesace se uvek, samo nece bas smeti da dirne u neke stvari. Nije to fudbal ili rukomet, gde je sve prslo mnogo pre sto su dosli i ovi, a i oni pre njih. Zahvaljivanja ce biti i ovde, i u vaterpolu i u odbojci, to je jasno, ali ne verujem da ce se ici dalje od toga.

Link to comment
Share on other sites

Koga biste za selektora za sledeći olimpijski ciklus, ko su uopšte realne opcije?

Pre svega se pitanje odnosi na mladu generaciju trenera, znači tipa Kokoskov, Obradović ...

Ko je još po imenima u tom krugu uslovno rečeno mladih i donekle dokazanih, a da poseduje ili da je dao naznake nekog trenerskog potencijala?

Meni vise niko ne pada, na pamet, eventualno Dzikic, Milojević, Kesar, ali mi to previše tanko.

PS: Cigani, nemojte samo Radonjica spominjati pliz [emoji3]

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stondisha said:

 

Prvi put se SNSovci direktno uključili u rad reprezentacije i prođosmo ko bez istih...

 

Edit: snsovci Suza i Neša.

Nazalost, Nesa je ja mislim i kum Sase Dordjevica. Imam utisak da su sva ova desavanja oko reprezentacije uticala i na to da Sale izgubi autoritet kod igraca. Milutinov, Jokic, pa na kraju i samo Saletovo ponasanje na mecevima. Bez zara, bez ikakve zelje i volje da se digne ekipa. Prosto, nikada nisam video kosarkase i Djordjevica da deluju toliko apaticno kao u ova 2 poslednja meca. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kalistenika u rutini said:

Koga biste za selektora za sledeći olimpijski ciklus, ko su uopšte realne opcije?

Pre svega se pitanje odnosi na mladu generaciju trenera, znači tipa Kokoskov, Obradović ...

Ko je još po imenima u tom krugu uslovno rečeno mladih i donekle dokazanih, a da poseduje ili da je dao naznake nekog trenerskog potencijala?

Meni vise niko ne pada, na pamet, eventualno Dzikic, Milojević, Kesar, ali mi to previše tanko.

PS: Cigani, nemojte samo Radonjica spominjati pliz emoji3.png

Tomic... 🤣

Pozdrav od cigana....🤣

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...