Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

1 minute ago, McLeod said:

 

Cekaj, da li me zajebavas i kacis mi statse iz NBA, govoreci kako ne igra vise?

 

Aj okaci Bogdanove statse iz NBA, izgleda kao prosecan kombo bek dunster iza kojeg ceka red 50 istih takvih dunstera u razvojnoj ligi da ga zamene.

 

ne nego Meče ti mene zajebavaš. Bogdan je bio Rajzing Star MVP i to je to jebi ga izvini.

ja ti kažem da boban i u NBA i u FIBA ima iste statse, samo što ćeš ti da mi objasniš kako je to u NBA normalno i ispravno, a u FIBA je nenormalno i neispravno...  a da ne ulazimo u to kako Boban izgleda na terenu kad se pusti tuča i kad mu nije dan.

Al nema veze objašnjavaj ti nama kako Boban nije kriv što smo ispali (vidi niko nije ni rekao da jeste)...  i onda se samo seti kako je izgledao Boban protiv moćnog Žige Dimeca prošle goddine.  mada možeš i ovde da pogledaš utakmicu protiv Italijana na primer, pa mi objasni one fadeaway šuteve i kako ga je to Joca Antonić nagovorio da se bacaka po terenu i pravi faulove.

Mislim stvarno ideš u neke teme koje nit je ko pomenuo nit pisao o tome.

Link to comment
Share on other sites

Just now, pepe sancez said:

Nije bio bitan clan rotacije, ne moze biti ni glavni krivac. Ne zelim da ga napadam, nije odigrao nista bolje, a ni losije nego sto sam mislio. 

 

Meni je svakako smislenije zapitati se je li trio Jokic/Bjelica/Bogi bio dovoljan da se postavi  dovoljno efikasan napad, tj. ili je za igru visokog dometa neophodan vrhunski plej.

Ako stavimo Vasu po strani i dalje mislim da je Jovic sasvim kvalitetan organizator igre koji vidi odlicno, ima osjecaj za tempo. Komplementaran je sa Bogijem, poznat je po saradnji sa centrima, a u ekipi je imao samo za pozeljeti iste. Je li moguce da se nije moglo igrati vise pik igre npr. 

 

Gudura kao da je sa marsa pao, jbm li ga kako je to moguce. U slicnom statusu su bili nasi bekovi osim Bogija i prije dvije godine. Tu treba staviti znak pitanja.

 

O Jokicu posebna prica. On je i davao vise od onoga kako je bio koristen. Ni unutra ni vani. 

 

Bjelica? Wtf. 

 

Odbrana. Pa to je sramota nad sramotama kako smo igrali odbranu zadnje dvije utakmice. Kao Alimpije/Lesor kombinacija iz najboljih dana. 

 

Eto, za mene sve smislenije teme za diskusiju.

 

Postoji vrlo jednostavan odgovor na ova pitanja, ali verovatno ne zelite da ga cujete.

 

Bili smo fizicki najmanje spremni od kako nas Djordjevic vodi.

 

Kako i zasto, to je pitanje za njega. Nije samo Jokic dosao trom i sa viskom kilograma. Takav je bio i Bjelica. Raduljica je uvek bio nespreman, pa da se ne bavim njime.

 

Lucic izasao iz povrede. Jedino je Simon bio spreman koliko se to moze ocekivati za igraca tih godina. To je jedan od glavnih razloga.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam i na live rekao - onog momenta kada je nakon savršene 1QT protiv Španije uveo “pijanog” Bjelicu - puče repka! 

 

Ptanje je zašto i tu ja nemam odgovor. 

Još bolje pitanje je, uvidevši, a morao je, da je ovaj poremetio sve, ali baš sve -što se inatio i ostavio ga da razgrađuje i tekmu i repku. Nikada se od tog kobnog poteza oporavili nisu. And the rest is, što se ono kaže, history...

Edited by GlennGould
Link to comment
Share on other sites

@McLeod

 

Moguce je da ima uticaja i sprema nasih igraca. Jokica pogotovo. Za Bjelicu se ne slazem da je nespreman, jednostavno je bio mlitav. Ok, i ranije je zbog visokog tezista imao problema unutra i nije mogao da isprati bekove, ali nikada kao ove godine. 

 

Necu i Raduljici, realno je nebitan kao i Boban, a samo ga uvodis u pricu da bi imao za sta da se zakacis u postu nakon. 

 

Ali sve to nije obrazlozenje da nam odbrana puca u prvim minutima svake cetvrtine na isti fazon.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odbrana je uvek imala potencijal da puca tako, ali zasto nije - odgovor takodje neces da cujes, a radi se igracima koji nisu tu jer se ne uklapaju u koncepciju i koji ginu i krpe sve od keca do cetvorke.

 

Jer, kada vodis ovakav tim sa mislju da preuzimaju svi sve i samo to igras (osim u kratkim sekvencama zonu sa Bobanom koja takodje ne lici ni na sta, ali uglavnom ne zbog Bobana, vec zbog loseg pokrivanja krila) jasno je da moras da imas igrace koji mogu da te mismeceve na papiru ishendluju, a ne mogu.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Stondisha said:

 

ne nego Meče ti mene zajebavaš. Bogdan je bio Rajzing Star MVP i to je to jebi ga izvini.

ja ti kažem da boban i u NBA i u FIBA ima iste statse, samo što ćeš ti da mi objasniš kako je to u NBA normalno i ispravno, a u FIBA je nenormalno i neispravno...  a da ne ulazimo u to kako Boban izgleda na terenu kad se pusti tuča i kad mu nije dan.

Al nema veze objašnjavaj ti nama kako Boban nije kriv što smo ispali (vidi niko nije ni rekao da jeste)...  i onda se samo seti kako je izgledao Boban protiv moćnog Žige Dimeca prošle goddine.  mada možeš i ovde da pogledaš utakmicu protiv Italijana na primer, pa mi objasni one fadeaway šuteve i kako ga je to Joca Antonić nagovorio da se bacaka po terenu i pravi faulove.

Mislim stvarno ideš u neke teme koje nit je ko pomenuo nit pisao o tome.

 

Bas onako odlicno za poentiranje u diskusiji da pricas kako su te titule nebitne, a potenciras ih kod drugih 😄 Pa onda kad je Boban ponovio 2015. A kad je Bogdan ponovio poslednju sezonu iz Fenera? Mislim, ovo je klasicno trolovanje sto ti pises, nema konzistencije niti poente, ali evo odgovoricu ti na sve.

 

Boban kako izgleda na terenu kad se poklope sve stvari koje mu ne odgovaraju, i onda to koristiti kao argument u diskusiji, epic shit 😄 Kako Jokic izgleda na terenu kad ga udvajaju, a nema brzog beka da protrci niti ce na povratni pas da sutne iko nego ostaje sam sa dvojicom na ledjima koji ga cupaju, vuku i provociraju? Dobija tehnicke i gubi lopte. Krs igrac, ne znam sto smo ga vodili kad ne moze da nosi dvojicu na ledjima i zakucava.

 

Hocemo i o Sloveniji opet? Moze. Boban nije bas sjajno izgledao, ali kao i sada nije ni najmanji krivac za poraz, a ti si i prosli put zaboravio da mi odgovoris na pitanje kako je Bogdan Bogdanovic izgledao protiv mocnog Klemena Prepelica.

 

Umesto da lepo kazete izvinite, zajebali smo se, vi pokusavate i dalje da se batrgate i na neku masu, gurku i viku ubedite sebe da je 100 puta ponovljena laz istina.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pa jeste u pravu. Svaljivati krivicu na bilo kog igrača u momentu kada sistem nije funkcionisao je bzvz. Da je igra bila timska sa brzim protokom lopte što nas je krasilo, ne bi ni Bjelica osećao da je odgovornost na njemu kada ne ide, pa ne bi stoga ni pravio one gluposti koje je pravio. Jedino su on i Bogdan i preuzimali odgovornost. E sada Bjelica nije više igrač od pre 3 godine pa ni ne može da isporuči ono što je ranije mogao žmureći.

 

Pljuvanje Bobana je tek smešno. On je za trećeg centra u nekim minijaturama sasvim koristan. Težište na tim pozicijama je trebalo biti preusmereno na Jokica i Milutinova to svi znamo. A znamo i kakva je mix salata pravljena od ubacivanja centara od strane Saleta na celom prvenstvu.

 

Meni najžalije što nismo gledali pik igru Milutinov- Jović jer su obojica sjajni u tom načinu igre.

Edited by Kastel
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, McLeod said:

Kako Jokic izgleda na terenu kad ga udvajaju

 

kako izgleda Raško katić kad počnu da ga udvajaju?

inače ja mislim da je Jokić naš  najbolji centar od Krstića, koji je igrao za reprezentaciju, a Bogdanović da je imao vrlo dobro prvenstvo i da se Bogdanoviću ne sme zamerati što smo ispali. Ni Milosavljeviću jer on nije ni išao, a bio je povredjen.


e ovako izgledaju tvoji upisi.  pa onda reci meni da ja trolujem...

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ti si napisao kako izgleda Boban Marjanovic na terenu kad - i onda napisao bukvalno apsolutno sve ono sto njemu generalno ne odgovara na gomili. Otprilike kao Djordjevic "Mislio sam da Marjanovicu ne odgovara ovakva igra pa ga nisam uvodio" i to mrtav ladan kao selektor izjavis i ti se verovatno skroz slazes sa tim.

 

Jokic je odigrao ok prvenstvo imajuci u vidu da je dosao nespreman (ko je za to kriv je druga prica) i sta se od njega ocekivalo. Bogdanovicu svaka cast, ali on nije kalibar da nas sam nosi na ledjima kao neki njegovi prethodnici kad ne ide i to ne znaci da je los, vec da je gospodin selektor trebalo da zna, poucen proslim iskustvom, da ne moze niti sme da ga stavlja u takvu poziciju, a on ga je ipak stavio.

 

Zbog cega treba da podnese ostavku kao covek i proba da zavrsi punu sezonu na klupi nekog tima po prvi put u karijeri.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, pepe sancez said:

@McLeod

 

Moguce je da ima uticaja i sprema nasih igraca. Jokica pogotovo. Za Bjelicu se ne slazem da je nespreman, jednostavno je bio mlitav. Ok, i ranije je zbog visokog tezista imao problema unutra i nije mogao da isprati bekove, ali nikada kao ove godine. 

 

Necu i Raduljici, realno je nebitan kao i Boban, a samo ga uvodis u pricu da bi imao za sta da se zakacis u postu nakon. 

 

Ali sve to nije obrazlozenje da nam odbrana puca u prvim minutima svake cetvrtine na isti fazon

Mi smo i ispali zato što smo imali previše nebitnih igrača u 12.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Decembarski said:

Otkad se to titula svetskog i evropskog šampiona kvalifikuje kao ćorak u nečijoj biografiji?🤔🤔🤔

 

 

Sad čitam šta lik priča, i ne mogu da verujem.

Čovek je bio deo ekipe koja je napravila verovatno najveći podvig i uspeh u istoriji SP - pobeđivanje Amera i osvajanje zlata na njihovom tlu.

O Turskoj godinu ranije i da ne govorim.

 

A ovo za Nedovića što priča, tek ne bih da komentarišem. 😵

Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

Ti si napisao kako izgleda Boban Marjanovic na terenu kad - i onda napisao bukvalno apsolutno sve ono sto njemu generalno ne odgovara na gomili. Otprilike kao Djordjevic "Mislio sam da Marjanovicu ne odgovara ovakva igra pa ga nisam uvodio" i to mrtav ladan kao selektor izjavis i ti se verovatno skroz slazes sa tim.

 

Jokic je odigrao ok prvenstvo imajuci u vidu da je dosao nespreman (ko je za to kriv je druga prica) i sta se od njega ocekivalo. Bogdanovicu svaka cast, ali on nije kalibar da nas sam nosi na ledjima kao neki njegovi prethodnici kad ne ide i to ne znaci da je los, vec da je gospodin selektor trebalo da zna, poucen proslim iskustvom, da ne moze niti sme da ga stavlja u takvu poziciju, a on ga je ipak stavio.

 

Zbog cega treba da podnese ostavku kao covek i proba da zavrsi punu sezonu na klupi nekog tima po prvi put u karijeri.


 

rodjače umesto da učitavaš nešto što rečeno nije, i pričaš o igračima koje niko nije pomeuo, mogao bi da nam kažeš gde je to Boban bio igrač kakvim ga predstavljaš, a da nije sezona 2015 u KK Crvena Zvezda. 

Ti raspravu si počeo sa nekim tvojim klizećim (nemoj se izuvati što no bi se reklo) da eto Boban Marjanović koji...  a Bobana pomenuo niko nije, sad kad sam te načepio za Bobana, ti se prebacuješ na Jokića, Bogdanovića, Klemena iz Reala Prepeliča... sa sve ovim pljucom na djordjevića,  kontaš?  A ja sam te samo pitao:


 

Quote

E sad ja tebe molim i ljubim i sve nešto lepo, da mi nadješ jednu sezonu, jednog trenera, jedan tim, jedan bilo šta osim te CZV 2015. godine gde je Boban izuo i odvalio i statistički i na terenu kao te 2015. godine.

 

 

ti meni odgovaraš:

 

Quote

Ako treba da trazimo sezonu gde je Boban odvalio kao 2015. hajde da potrazimo sezonu gde je bilo koji nas igrac odvalio kao on tada, pa bi se onda svelo da nam u reprezentaciji igraju Jokic i Bogdanovic i to je to.

 

 

oćeš da pričamo o učinku Birčevića, Jovića o čemu bi da pričaš, samo da ni ne odgovoriš na pitanja o Bobanu u diskusiji koju si sam pokrenuo i pomenuo.

Link to comment
Share on other sites

Na pitanje sam ti odgovorio, iako je glupo kao noc, ne vidim razlog da ga ponavljas unedogled.

 

kakve veze ima kada je treci centar (po selektoru cetvrti) reprezentacije Srbije ponovio sezonu gde je bio MVP EL? Ono, verovatno mu je peak bio 8 ppg i 7 rpg u ABA ligi pa da pricamo o tome kako je propao i los, da ako je propao 50 puta bar igra u NBA i zabada evo vec peti ugovor tamo za razliku od nekih koji igraju u Kini i nekih drugih koji imaju status legende pa su brze otisli odatle nego sto su dosli.

 

Potpuno besmisleno pitanje za bilo sta, zato sam i postavio kontra-pitanje, izvuci bilo ciju najbolju sezonu u zivotu i onda spamuj kad je on to ponovio da bi dokazao sta, da je sad losiji?

Link to comment
Share on other sites

Gledam Amere i Francuze... kako bedan mec. Drugo polufinale Spanci penzosi i Australija divljina

 

Nikad nismo imali bolju sansu da klepimo Amere i uzmemo zlato... ali sujeta na prvom mestu, jbg

Edited by vepar
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...