Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

9 minutes ago, realno *w said:

Ja sam uvek bio Saletova prva linija, ali ovo je bio fejl i to ne sporim. Naravno, daleko od toga da je isključivi krivac, ispalili su nas neki igrači od kojih to nikad ne bih očekivao.

 

 

 

Na sta mislis ovde konkretno, koji igraci i u kom smislu ispalili ... npr Bjelica, Guduric i njihove igre ili nesto drugo je u pitanju?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stondisha said:

 

 

ovo je neko juče pominjao?

WTF sa ovim treninzima i zašto ih nemamo?

Pred Portoriko je propusten zato sto smo kasno stigli a pred Argentinu jer nisu hteli da treniraju u pomocnoj hali, hala bila zauzeta zbog utakmica. Jednom da se razume ali vec 3. put, bizarno. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pretjerujete jbt. Ispasce jos da ce igraci da se poubijaju medjusobno. 

 

Nadigrani smo na parketu, ocajna forma pojedinaca koje traje duze od ova 2 meca, nedostaci bitnih igraca plus lose vodjenje utakmica od strane selektora. 

 

Nije bas da smo imali sve preduslove da uzmemo zlato ali eto igraci se zamrzili. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Obi-Wan said:

Postoji razlika između branitelja i "branitelja'.

 

lagano bi mogao da ovaj deo preskočiš. Ti da isledjuješ ko je branitelj i "branitelj" da isteruješ neku pravdu i da nabijaš nekim imaginarnim neprijateljima na nos i dižeš tenzije ovde.

 

@zoe Bg

 

Treći put je stvarno mnogo...  SĐ bije bitke sa Fiba još od finala sa Slovencima, nadam se da ovo netreniranje nije jedan od razloga...

Edited by Stondisha
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Obi-Wan said:

 

Jović je sasvim korektno odradio ovo prvenstvo. Nemoj da zezaš. Igrački su fejlovali su prvenstveno Bjelica, Lučić, Gudurić koji nisu mogli vola da pogode ni kad su sami.

Vasa imao tragediju, glupo je bilo šta pričati na tu temu. Jokić i Milutinov potpuno neiskorišćeni. Ubedljivo najjači centarski par na SP.

 

+ Bobi koji nije iskoriscen nikako. Em smo imali tri najjaca centra, em su razliciti tipovi igraca. 

 

A nama su Spanci Argentinci pravili haos pod kosem, setali se i hvatali sve. Sramota. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Pistol Pete said:

 

Inace,imam svoje misljenje o problemu Kalinic\Nedovic tj.zasto su rano otpisani.Sale se je odlucio ranije koga ce da vodi i da su svi ostali zdravi bila bi to jaka ekipa.S'obzirom na kvalitet pomenute dvojice Djordjevic nije hteo da ih mrcvari do kraja priprema jer bi to tek jos teze podneli kasnije.Po mom misljenju je pokusao da bude fer pa mu se to posle obilo o glavu usled povreda.Sad mozemo diskutovati o kvalitetu igraca koje je nameravao da povede i onih koje je otpisao al ja bi' to ostavio trenerskoj filozofiji.Moja najveca zamerka selektoru su maskote koje uvek ima u timu tipa Stimac,Birca itd.koliko god da je nestasica igraca na nekoj poziciji navedeni igraci nisu prednost,imamo boljih,mladjih. 

I ja razumem da nije poveo Nedovicu ,ali da mu je lepo rekao necu da te cimam , planiram da vodim Gagija zbog bolje odbrane. Da li bi ti pristao da se prikljucis ekipi u slucaju neke nedaj boze povrede. Isto tako, Kalina, Luca i Simon imaju prednost zbog suta.

I onda kad se dese povrede zoves dva coveka kojima nisi dupetom zatvorio vrata ili ako ti nisu tu zbog ne kosarkaskih razloga koji god da su umesto dva povredjena beka ne vodis dva centra.

Ja imam razumevanje za ljudsku stranu i cinjenicu da je hteo da ispostuje ljude , cak i na sirem spisku,koji su se cimali u glupim fiba prozoima i ispao je smeker zbog toga, ali to se tako ne radi. Da li ce Ameri sledece godine na OI igrati u ovom sastavu?

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, sreta-steta said:

Za kraj o Kalinicu... ukoliko je stvarno tacno da je likovao posle poraza, covek je nevidjeno djubre. Svi koji imaju razumevanja za to definitivno nisu radili nista u zajednici sa drugim ljudima i treba da zive ispod pecurke i dalje. 

 

Čovek se opravdano sprda sa Glavnim & odgovornim za debakl, a i treba.

 

Nakon što ga je ovaj otpilio s spiska, nije napravio havariju po medijima što je realno mogao da učini, jer je imao debelu zaleđinu za to, nego je ćutao radimiraukući®.

 

Sad naravno više nema razloga za ćutanje, Selektorova vidovitost je pokazala dokle dobacuje, red je da mu se objasni kako stoje stvari u realnom životu, van njegovog LaLa Lenda.

 

14 minutes ago, zoe Bg said:

 

 

A i što bi, kad nismo ni do sada trenirali, glupo je da sad počinjemo.

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Možda je bzvz, no moram ovde da pitam (pošto sam ipak odgledao Španiju i 4QT Argentine), u čemu je bio problem da Jokića stavi na 5 a Milutinova na 4? 

 

Njih bih menjao sa Bobi/Raduljica tandemom. 

 

3 nam je bila najslabija karika ovde, tako da je valjda morao da ide na play/pivot ofanzivnu varijaciju. Tu smo među najjačima na prevenstvu.

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Milos 3.14 said:

Ja imam razumevanje za ljudsku stranu i cinjenicu da je hteo da ispostuje ljude , cak i na sirem spisku,koji su se cimali u glupim fiba prozoima i ispao je smeker zbog toga, ali to se tako ne radi. Da li ce Ameri sledece godine na OI igrati u ovom sastavu?

 

Oće al litl tumorov.

Link to comment
Share on other sites

Sećam se kad je Sale nakon finala SP 2014, rekao da teži da u timu ima što više atletski sposobnih igrača jer je to jedini da se parira Amerikancima. Kasnije je tu premisu ponovio više puta u intervjuima.

 

  "Jedan od ciljeva koje sam ja sam sebi postavio je da promenim taj atletski aspekat u našoj selekciji, taj fizički pristup ovom sportu. Jer, sve se jako mnogo promenilo – košarka se ubrzala, fizički zahtevi su veći, snaga, eksplozivnost, skočnost, sve je podignuto na viši nivo".

 

https://www.vice.com/rs/article/nembez/sasa-dordevic-za-vice-srpski-navijaci-su-fenomen-kakvog-nema-u-evropi

 

Danas imamo situaciju da je dvojicu najvećih atleta u ovom timu, Nedovića i Kalinića, ekspresno udaljio iz tima. Uz to se sećam kako je potencirao značaj odbrane što je i doktorski primenio protiv Australije u Riju. Kao da je sve ono dobro što je promišljao i radio pokrila nekakva amnezija. Izgubio je parametre koje je sam postavio, negde usput. Jednostavno, nestalo je energije i ideja.

Link to comment
Share on other sites

Just now, vepar said:

 

+ Bobi koji nije iskoriscen nikako. Em smo imali tri najjaca centra, em su razliciti tipovi igraca. 

 

A nama su Spanci Argentinci pravili haos pod kosem, setali se i hvatali sve. Sramota. 

 

Ako nam je Prvenstvo u Litvaniji one godine pokazalo jednu stvar, to je da ne može Boban da igra reprezentativnu košarku.

Boban ima skila za to, da bude reprezentativac, al njega ni jedan selektor, za 20 dana ne može da uklopi u sistem igre.

Sad ajmo argument kako je Boban bio MVP Evrolige, nije, bio je valjda MVP prve faze EL ako se to računa za nešto ili gde... e sad niko, ko se uhvati Bobana u reprezentaciji, neće da se uhvati da je Boban sezonu pre te igrao rezervu Katić Raškozi, jel te, pa se pravio OKO BOBANA tim, gde će se podrediti maltene svi aspekti igre njemu. TO SE RADILO CELU SEZONU I CELO LETO, pa smo 2015 imali prilike da vidimo to što smo videli.

E sad ja tebe molim i ljubim i sve nešto lepo, da mi nadješ jednu sezonu, jednog trenera, jedan tim, jedan bilo šta osim te CZV 2015. godine gde je Boban izuo i odvalio i statistički i na terenu kao te 2015. godine.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stondisha said:

 

Nedović, sve ukupno ako ima 3 kvalitetne utakmice u reprezentaciji bukvalno 3 utakmice da je prebacio 15 poena, a da nas nisu uništili na drugoj strani....  ajmo malo realnosti, nije na odmet.

 Kakav god da je Nedović, ne možeš poreći da ima tu atletičnost i eksplozivnost (bez obzira na sve njegove mane) a gori i plašljiviji od Gudurića na ovom prvenstvu, ne bi mogao da bude sve i da hoće. O.k možda i ja sad pametujem previše kao generali posle bitke. 😉

Link to comment
Share on other sites

Just now, drgnk said:

 Kakav god da je Nedović, ne možeš poreći da ima tu atletičnost i eksplozivnost (bez obzira na sve njegove mane) a gori i plašljiviji od Gudurića na ovom prvenstvu, ne bi mogao da bude sve i da hoće. O.k možda i ja sad pametujem previše kao generali posle bitke. 😉

 

Sve pet, imao je i Rakoč i bio surovi strelac dva Alfonsa Forda i šta sve... al od trofeja ćorak.

Niko ne kaže da Neda nije brz, skače visko, može i za dva, a i za tri...  al je neupotrebljiv i nadasve je logičan potez bio voditi Gudurića nego li Nedovića. Sad što je Gudura izgledao kako je Izgledao, pa ajde brate daj Vanju Marinkovića to mu dodje drugi par opanaka.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Stondisha said:

 

Sve pet, imao je i Rakoč i bio surovi strelac dva Alfonsa Forda i šta sve... al od trofeja ćorak.

Niko ne kaže da Neda nije brz, skače visko, može i za dva, a i za tri...  al je neupotrebljiv i nadasve je logičan potez bio voditi Gudurića nego li Nedovića. Sad što je Gudura izgledao kako je Izgledao, pa ajde brate daj Vanju Marinkovića to mu dodje drugi par opanaka.

Otkad se to titula svetskog i evropskog šampiona kvalifikuje kao ćorak u nečijoj biografiji?🤔🤔🤔

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Obi-Wan said:

Jokić i Milutinov potpuno neiskorišćeni. Ubedljivo najjači centarski par na SP.

 

Sto je ovo dobro iz njihovog ugla. Dodjes, ne odigras nista spec, i onda neko kaze ne da nisi ispunio ocekivanja, nego nisi bio "iskoriscen". 🙂

 

Jokic bi hitno trebalo kod psihologa da ide. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Poodle Care said:

Zapravo nama je nedostajalo iskustvo jednog 39godisnje Luisa Skole.

 

Samo u Srbiji se igraci od 29-31 penzionisu.

Nema to veze sa godinama...Raduljica je mladji od Baynesa pa je vec digao ruke od ozbiljne kosarke...

Birca ni sa 20 ni sa 25 nije bio nista vise od prosecnog ABA igraca i nikada nece biti kalibar jednog Simanica kakva god karijera da mu bude...

Simon je '86 godiste i jasno je da mu je one dve sezone u Zvezdi peak karijere...

Cela generacija '87 godista je igracki presla svoj kosarkaski zenit sto zbog godina,sto zbog povreda...

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Decembarski said:

Otkad se to titula svetskog i evropskog šampiona kvalifikuje kao ćorak u nečijoj biografiji?🤔🤔🤔

 

E vidiš, sad si ti došao ovde da poentiraš i da braniš bivšeg košarkaša Crvene Zvezde i imaš pravo na to. samo što u doba interneta i mobilih telefono otkucaš na pretraživaču Igor Rakočević i on ti kaže 'vako

 

Quote

На Европском првенству 2001. у Турској осваја златну медаљу, а исти успех понавља и следеће године на Светском првенству 2002. у Индијанаполису. На оба такмичења је због јаке конкуренције имао скромну минутажу а бележио је око 5 поена просечно по мечу.[29]

 

toliko bitan, da se ljudi sećaju više Vladimira Radmanovića i njegove banane negoli Rakoča i njegovog učestvovanja...  ili ako oćeš tom logikom: Više je Medalja u karijeri s Reprezentacijom osvojio neki tamo Stefan Birčević nego li Igor Rakočević :lala2:

 

pošto su im doprinosi pri osvajanju medalja tu negde... na granici statističke greške. 

E a kad se pogledaju godine kad je Rakoč bio prva zvezda ekipe i ključevi bili kod njega u primeu njegovom, dok je harao u Tau Keramici i po Španijama... mi smo bili na istorijskom reprezentativnom minimumu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

Sto je ovo dobro iz njihovog ugla. Dodjes, ne odigras nista spec, i onda neko kaze ne da nisi ispunio ocekivanja, nego nisi bio "iskoriscen". [emoji846]

 

 

 

Kad reprezentacija napravi uspeh na nekom takmicenju, a neki pojedinac podaci on nije ispunio očekivanja, kada nema rezultatskig uspeha tj kao u ovom slučaju pobaci ne jedan nego više kvalitetnih pojedinaca, onda oni nisu adekvatno "iskorišćeni".

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, sreta-steta said:

Za kraj o Kalinicu... ukoliko je stvarno tacno da je likovao posle poraza, covek je nevidjeno djubre. Svi koji imaju razumevanja za to definitivno nisu radili nista u zajednici sa drugim ljudima i treba da zive ispod pecurke i dalje. 

 

Kalinić je lik koji

a) je odbačen od reprezentacije kojoj se stavio na raspolaganje, rečeno mu je da njegove igračke i ljudske kvalitete timu nisu potrebne (nagađam, jer Đorđević ne misli da narod ima pravo da zna razloge). U svakom slučaju, kao igrač i kao čovjek sigurno je povrijeđen, što je razumljivo, a na neki način vjerovatno i uvrijeđen od samog Đorđevića.

b) ne prihvata nikakve svetinje - ni državu, ni naciju, ni crkvu, ni reprezentaciju - niko kod njega nema imunitet. Mnogima se to ne dopada, ali on je takav karakter. A ima nas koji i volimo kad se u pitanje dovodi baš svaki autoritet, iako to ne mora da se radi na vulgaran način.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...