Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Just now, Kastel said:

Obradovic ne zeli da ima nista (manje vise) sa ovom zemljom za sada. Njega zanima klupska karijera i da radi na sebi kao treneru i da se usavrsava. Ovo sam cuo direktno od njegove rodjene sestre.

Kari je mator za ovakve akcije. Mislim da ni njega vise ne zanima da bude selektor.

Kokoskov je jedino ime koje ima dovoljno ambicija, ali i znanja da se nosi sa trenutnom situacijom.

 

Zakljucak - namece se Jakovljevic.

 

🙂

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

I tako...

 

Selektor je krio karte i znao je zasto, ko smo mi da gledamo kosarku i kazemo da nam se nesto ne dopada kad nemamo pojma.

 

Nemamo tri srebra jebi ga, ne uze ni on cetvrto.

 

Tak'a tura dosla, vise srece sledeci put Sale!

Edited by McLeod
  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Marvin said:

treba izboriti te kvalifikacije na terenu (iako bi nam FIBA verovatno dala WC).

I onda kako znamo i umemo da se uslihtamo Kokoskovu.

 

Cekaj majku mu, sad bi svi Kokoskova, a kad ja to napisah pre samo dva dana, uz razloge zbog kojih Salo treba da ode, bejah napadnut. Jos neki pametnjakovic, valjda misleci da ce da bude duhovit, napisao da dovedemo Vladu Djurovica kao tranziciono resenje dok Kokoskov ne bude slobodan. Pa dobro, kontam da sad ni Vlade Djurovic ne bi smetao. 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Pistol Pete said:

Znam da ste svi van sebe posle ovoga ali zaista nema razloga da sad vredjamo djordjevica.Sale ce se povuci,zna on sta je red.pokazimo malo postovanja za sve medalje koje je osvojio kad smo  bili za klasu losiji od konkurencije. Hvala Saletu za sve sto je uradio za nas i svim reprezentativcima koji su se zrtvovali za svoju zemlju i narod.

 

Svaka cast Saletu za sve, ali kako bih vam rekao zabole me...kolokvijalno da se izrazim.

  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Meni su igraci OK. Licilo je kao da nisu uvezbani I kao da nemamo skrivene karte.

Sale ce otici verovatno, cestitke I za srebrnog Saleta, koji izgleda nema 

mentalitet da napreduje kao trener.

 

Glavni krivac za celu ovu losu atmosferu ce se praviti lud, 

ali sta drugo ocekivati od Vucica I njegovih propagandnih timova I ideja.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, medobrundo said:

Đorđević nije uspeo da pripremi ekipu za prvenstvo. Ni taktički, ni psihički, ni fizički. Bez obzira na odgovornost i pojedinih igrača, njegova je najveća i primarna. Mislim da mnogi maše poentu sa komentarima ko na kojoj poziciji treba da igra, ko umesto koga da uđe u toku meča.. To je do našeg nepoznavanja košarke, ali nam je svima jasno da „nešto“ debelo nije valjalo na prvenstvu, odnosno od utakmice protiv Španije.

 

Naša igra nije imala nikakvu filozofiju, ni fizionomiju. Nije postojao nikakav balans između napada i odbrane. Uloge igrača nisu bile definisane, kao ni neki mikro zadaci u kojima je pojedini igrači trebalo da se specijaliziraju. To je uticalo i na samopouzdanje „role“ igrača, i na haotičnost u ova dva meča, kada smo naišli na agresivne i brze protivnike.

 

Ni ne mislim da je bilo „toliko“ lako uspostaviti tu fizionomiju. Tek sad, kad se pogleda, vidi se da smo mi ustvari u tranziciji, u smeni generacija, kada je očekivano da pojedini igrači (Micić, Gudurić, Jokić, Milutinov) preuzmu komande u svoje ruke (uz Bogdana, naravno). Mnogi od njih nisu imali priliku da se nađu u toj ulozi u nacionalnom timu i to je za njih bio preveliki teret, a ni Sale to nije sproveo na pravi način.

 

Mislim da Sale treba da ode. Ne zato što je ovo rezultatski neoprostivo, već zato što mi se čini da nije, i da neće uspeti da uspostavi komunikaciju sa tim budućim polugama tima. Naročito mi se čini da nije uspeo da klikne sa Jokićem i Milutinovim, u koje na kraju krajeva ni nema poverenja.

 

Nevođenje Kalinića je ozbiljna, tragična greška, i za nju ne postoji apsolutno nikakav izgovor. Naročito ne taj da je Kalina u slobodno vreme drkao i snimao se telefonom. Sve dok je u stanju da muški igra, ostavlja srce, i bude lepak u timu, on mora da je tu. Kalina je pobednik i sinonim za „preporod“ reprezentacije (a i Zvezde – ne mislim ništa navijački, već da ima taj pobednički gen).

 

Teo je strašno falio. Tačno se vidi da je falila neka produžena ruka na terenu, za vreme tajm auta, neko ko će i u svlačionici govoriti o problemima i terati tim ka ozbiljnosti i uspehu. Dakle, falio je i na terenu i van njega. Micić i Jović su bili potpuno bezopasni ceo šampionat i verovatno najslabiji plejmejkerski par među reprezentacijama koje su konkurisale za nekakvo odličje (mislim da su čak i Francuzi tu bolji, jer na toj poziciji koriste De Koloa, a Albisi i Ntilkina znaju šta se od njih očekivalo).

 

Posebno poštovanje Bogdanu. Pobednik. Mašina. Dečko je bio i psihički i fizički spreman i samo je čekao da i ostali koliko toliko kliknu. Ubacio bi i Amerima šta je trebalo. Ubacio bi i bilo kome. Ipak, mislim da on nema tu socijalnu inteligenciju da sa drugima ostvari interakciju i klik, i da mu je falio partner pobednik, ko će tu da ga dopuni (=Teo). Bogi je nekako previše autističan u tom segmentu i to može da bude jedan od problema.

 

Jokić. Ne bih previše trošio reči. Došao je apsolutno nespreman, i to iz tri aspekta. Nespreman na dogovor, nespreman fizički, i nespreman psihički. Ništa nije doneo reprezentaciji i svakako nije bio najbolji centar na prvenstvu. I Majls, i Valanciunas, i Bejns, i Gover, i Gasol.. svi su odradili mnogo veći posao za svoje selekcije, nego što je to uradio Jokić. Tu čak ni ne zameram previše Saletu, jer verujem i u individualnu odogovrnosti ljudi koji su u svom poslu najbolji na svetu. On je odlučio da bude nespreman. Takvim se i pokazao, a tako smo i završili.

 

Bjelica mi je možda i najveće (dečačko) košarkaško razočarenje. O njemu se uvek priča između realnosti i potencijala. Nisu u NBA sisali vesla. Jasno je zašto je ipak granični NBA igrač, sa jasnom ulogom. Da jeste to što mu mi pripisujemo, imao bi ulogu Jokića ili Dončića, a ne pripaljivača iz ugla.

 

Milutinov je ozbiljan kapital, koji nije iskorišćen. Trebalo je i morao je da igra u kontinuitetu 20-25 min (ostalih 15-20 Jokić + vreme na četvorci). Kada bi nalegao na bilo kakav sistem, obezbedio bi skok, zaštitu obruča i sigurnu realizaciju, kao i dostojnu odbranu od pika. Za mene verovatno i najveća Saletova greška u pogledu uklapanja.

 

Bobi je košarkaški dinosaurus, za mene i neozbiljan lik, koji troši vreme Milutinovu. Eventualno da bude treći centar i ulazi po potrebi, ali i tu treba promisliti. On mi je nekako i paradigma da smo stvorili jednog Frankeštajna od tima, kojeg nismo uspeli da uklopimo, povežemo i optimizujemo.

 

Imam utisak da rezultatski i takmičarski ne bismo lošije prošli da smo imali Štimca umesto Jokića, Mačvana umesto Bjelice, te Kalinu i Tea u rosteru. Ali to je 2015. Danas je 2019. Olimpijada je naredne godine. Mi imamo nove momke, na koje treba prebaciti „vlasništvo“ reprezentacije. Prilagoditi igru njima i uspostaviti komunikaciju. Stvarno je za evaluaciju može li Sale da to odradi, jer je upravo u tome fejlovao na ovom prvenstvu.

 

Argentina je bila za klasu bolja i zasluženo prošla. Stvorila su se i nerealna očekivanja. Mi u ovom sastavu, čisto po rosteru, nismo kvalitetniji od Španije -- ne, Jović-Bogdan-Luča-Bjelica-Jokic nisu kvalitetnija petorka od Rubio-Ljulj-Fernandez-Klaver-Gasol, niti su naše opcije sa klupe upotrebljivije od Ribasa, Oriole, braće Hernangomez.. Kada se pogleda, svi ti momci dugo igraju u nekom zajedničkom sistemu, poznaju se u dušu, znaju koju igra furaju i njihovo je samo da daju sve od sebe. Mi nismo bili ni blizu toga. Nismo ni ispred Francuske, niti Australije. Ispred Argentine je trebalo da budemo, ali tako to izgleda kada se ne spremiš adekvatno za prvenstvo.

 

Čestitke sjajnoj Argentini, potpuno zasluženo upravo oni isu na megdan (verovatno) Americi.

 

Vuklo me je da ipak napišem jedan post o reprezentaciji, za kraj bistvovanja na ovom karcinomu.

 

 

samo jos kao dodatak i suludo forsiranje raduljice i bircevica u eliminacionim utakmicama iz razloga nerazumljivih verovatno svima koji su ih gledali kako igraju par minuta kosarke leta gospodnjeg 2019.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skyglider said:

 

Cekaj majku mu, sad bi svi Kokoskova, a kad ja to napisah pre samo dva dana, uz razloge zbog kojih Salo treba da ode, bejah napadnut. Jos neki pametnjakovic, valjda misleci da ce da bude duhovit, napisao da dovedemo Vladu Djurovica kao tranziciono resenje dok Kokoskov ne bude slobodan. Pa dobro, kontam da sad ni Vlade Djurovic ne bi smetao. 

 

Mislim da je vise bilo da se za vreme prvenstva ne smenjuje selektor. A cenim da bi se 90% foruma slozilo da je Kokoskov dobro resenje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, vepar said:

 

Ovaj tim ima dva vrhunska igraca, Jokica i Bogdana. Francuska ima Furnijea, De Koloa, Gobera, pa cak i Batuma. Australijanci Milsa, Bejnsa, Inglsa. Spanci su isto tu negde... 

Prema pokazanom na terenu, imamo samo jednog. Ovo sto je Jokic igrao u odbrani, je blago receno sramotno.

Mada nesto je tu puklo, nije samo on bio sporan u odbrani.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kastel said:

Obradovic ne zeli da ima nista (manje vise) sa ovom zemljom za sada. Njega zanima klupska karijera i da radi na sebi kao treneru i da se usavrsava. Ovo sam cuo direktno od njegove rodjene sestre.

Kari je mator za ovakve akcije. Mislim da ni njega vise ne zanima da bude selektor.

Kokoskov je jedino ime koje ima dovoljno ambicija, ali i znanja da se nosi sa trenutnom situacijom.

the fuck. svakom treneru treba da je cast da vodi srbiju u kosarci, malo ima pozeljnijih poslova.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iz aviona se vidi da je "timska hemija" urusena, a to nam je bilo presudno na svim prethodnim takmicenjima. Ocigledno se nesto trulo desava, i tu ne mislim samo na iskljucivanje Nede i Kalinica iz reprezentacije, ali generalno je jadno da dvojicu bitnih igraca otpises preko novina. Selektor je sam sebe pobedio i time sto je robovao nekim imenima, i bez razloga zvao npr lika poput Birce kao huhuhehe "zecja sapica" i ostalo i uopsteno vodio Radulju/Bobija kao 4 centra, jer nam je dobrano falio jedan bek u rotaciji pa makar bio i neki Vanja Marinkovic. 

 

Solidan broj igraca nije uspeo svoje dobre sezone da prenese na reprezentaciju, i svakako tu ima do selektora, ali ima i do njih. Nerealno je kolko igranje cirkus NBA minuta bez ikakvog tamicarskog motiva moze da unisti igraca. Bobi ne da nam ne treba, nego je totalno irelevantan lik, a potpuno je izgubio trpacki momentum protiv jacih odbrana i u kratkim sekvencama moze da natrpa Portoriko i Filipince, ali cim naidje na tvrdo i udvoje ga- to je to od njega. 

 

Katastrofa od pripreme utakmice, dozirano smo im boostovali samopouzdanje kad god im je ono trebalo. Prvo smo im pokazali da mogu da se setaju kroz reket kako hoce, potom smo im pokazali da kad ih nalozimo mogu da nas natrpaju i spolja. Sramota je ono sto je Bjelica kao jedan od najiskusnijih danas odigrao. Bukvalno u skladu sa prezimenom, ne, nije igrao za ekipu, nego je igrao za sebe. Ne znam dal je 2 lopte u napadu dodao, svaki put se zaletao bez potrebe, ostajao bez snage i u odbrani onda bivao igrac manje. Mislim da smo bar 20 poena primili preko njega, il zakasni il ga izguraju. Jokic nas je drzao celo prvo poluvreme, i da, primili smo na istu akciju preko njega sve poene u 4/4, ali:

 

1. Jel selektor zna da moze da trazi tajmaut kad mu ekipa dva puta popase kos na istu akciju? Ili treba 4 puta da se to desi pa da ga zove?

 

2. Da moze da izvrsi izmenu jer je Jokic umoran, ubaci Milutinova, te nam glavnog igraca sacuva za poslednjih par minuta?

 

Bas katastrofa. Potpuno Djordjevicev poraz. 

 

Mi smo i ono EP kad su Slovenci uzeli nesto slabije odigrali, sad i ovo prvenstvo, mucenje u kvalifikacijama, nije to cudno. Treba nam sveza krv, trebala je vec i za ovo EP u vidu igraca, ali nakon ovog treba i u vidu selektora. 

 

Samo mi je zao sto se nismo posibali s ovim Amerima, al kad vidim kako igramo, mozda je i bolje da odlozimo tu tekmu za OI. 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, riviera said:

samo jos kao dodatak i suludo forsiranje raduljice

 

Sa Raduljicom smo protiv Španije proigrali neki basket. Da je imao Pravog Bjelicu pored sebe, a ne ovubkopijubsa Aliexpess-a mi bi jutros igrali protiv koga već. 

 

Nemoj pljuvanje po defaultu, ajmo malo i sa terena sliku da gledamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...