Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Wtf, za sta je Jokic kriv osim za iskljucenje protiv Spanije, a i to je fasovao jer selektor nije reagovao i pokusao da zaustavi pljacku koju su nam sudije priredjivale?

 

Decko je za koplje iznad cele reprezentacije (s njim u recenicu moze jos Bogdan sto je i pokazao ovo prvenstvo), druga najveca zvezda prvenstva, i najbolji centar najjace lige na svetu. I onda dodjemo do toga da ti on ne igra na svojoj poziciji da bi rekreativci Radulja i Bobi igrali na 5? Da ga danas nije bilo, mi bi bili na -15 u prvom poluvremenu vec, bukvalno je jedini igrao. 

 

Generalno je odigrao sasvim korektno prvenstvo kad se uzme u obzir da igru nismo podredili njemu, da nije igrao na svojoj poziciji i da nije lik koji ce da strpa 40 poena vec da njegov ucinak dobrim delom zavisi i od saigraca. 

 

Hvala mu sto se odazvao, on je jedan od manjih problema sa ovog prvenstva i nadam se da ga ovo nije demoralisalo i da ce igrati na jos nekom takmicenju. I ovo prica neko kome Jokic uopste nije simpatican. 

Edited by Markoss
  • Like 13
  • Thanks 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Zaista bi bilo glupo sada prozivati i vređati Saleta i okomiti se na njega i momke.

 

Rezultat jeste blamaža, ali hajde da sačekamo i čujemo šta akteri imaju da kažu, jer se nešto stvarno promenilo pred utakmicu sa Španijom.

 

Takođe, mislim da je jasno da Sale mora da ide.

Ali se najiskrenije nadam da će on lično izaći, prihvatiti svoju krivicu i otići dostojanstveno, a ne da ga smenjuje neki tamo naprdnjački lobi.

 

Ima krivice i kod pojedinih igrača, ali glavnica ide Saletu.

Doneo je nekoliko jako sumnjivih odluka/izbora na svoju odgovornost, od kojih se rekao bih ama baš svaki ispostavio pogrešnim. Plus mu je ekipa izgledala katastrofalno loše u 2 najbitnija meča, koja su očigledno slabo pripremljena.

 

O njemu kao igraču/ini ne bih da trošim reči, kao selektor nam je doneo 3 srebra sa prethodna 4 prvenstva (pritom 2 potpuno neočekivana, barem za mene), ali sada je sam postavio kao imperativ najviši rezultat i napad na titulu, birao je igrače koje je hteo, imao potpunu slobodu da radi sve na svoju ruku, i poprilično fail-ovao.

Tako da očekujem da on lično da svoju ostavku, i ode sa dostojanstvom, jer j on za mene i dalje legenda naše reprezentacije.

 

U suprotnom, samo će dati povoda i opravdanja za sve one koji su ga prozvali Sujetom.

Edited by Noćna_mora_b92_fantazera
lapsus calami
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, kum žoržo said:

Danilovic da podnese ostavku, posto su rezultati reprezentacije u svim kategorijama uzas. Samo zene.....a i to smo navukli na sudije. Da ne pricamo o drugim sranjima u samom savezu.

 

Kakva država, takav i savez.

 

Kakav savez, takve i reprezentacije.

 

Besmislene su nade da će procvetati nešto čega su se dohvatili Naprdnjaci.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

pristankom jokica da igra za repku, salo je dobio boost, da iz nekog svog razloga tako olako moze da se odrekne kalinica i nedovica, plus tripujuci se da mu je bircevic neka talija..

i pored svega toga, te kasnije povreda tea i milosava, imao je tim koji je trebao da se proseta do 1/2..

ali zbog svoje sujete, koja je krenula i pre priprema, pa onda zbog ziherasanja tokom ovih utakmica kad je bilo stani pani, prosli smo tako kako smo prosli.. debaklom i to velikim..

 

isto tako, kao sto je pedersko bilo izostavljanje kaline iz rostera, tako je isto pedersko i ovo lajkovanja sto kalina sada radi..:default_coffee:

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, SunZero said:

 

sto da ne, tip je odjeban iz repke za koju je uvek pruzao 120% iz nekosarkaskih razloga, normalno je da se smeje sada kada je tresnuo onaj ko ga je oterao

Nije ovo normalno. On ce sutra mozda da bude pozvan i da igra sa ovim momcima. I nema veze ko je na slici.

 

Ovo njegovo ponasanje je na nivou ovog forumskog "esam reko", te ga treba ignorisati.

Edited by momohyoideus
Link to comment
Share on other sites



Iskreno ja Saleta jako cenim ali nekako nemam poverenja u njega a ni sam ne znam zašto. Ne uliva mi poverenje iako ima rezultate iza sebe a biće mi jako drago da tamo u septembru kažem da sam jeo govna.


Jbg...jako sam smoren kao da me je nešto pregazilo e tako se osećam. Hajde bar da uzmemo to peto mesto pa da ne brinemo za OI.
Link to comment
Share on other sites

Just now, momohyoideus said:

Nije ovo normalno. On ce sutra mozda da bude pozvan i da igra sa ovim momcima. I nema veze ko je na slici.

 

ima veze ko je na slici, na slici su Sale i Muta, ovo ostalo je ucitavanje 

mozda i medju igracima ima onih koji su nezadovoljni Saletovim radom i slazu se sa Kalinicem

  • Like 7
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo se sve već naziralo u kvalifikacionim utakmicama, koje smo jedva uz poklon Grka prošli. I tada i selekcija i taktika nisu valjale i to se videlo ali nije smelo da se pomene jer, pobogu, legenda je osvojio tri srebra. Kao prvo, reč osvojio je prejaka. Srebro dobijaš kao gubitnik finala na tacni po defaultu. Da nas tada muče Nemačka i Austrija ne bi trebalo ni sa trećepozivcima da nam se desi.

 

Da ne ponavljamo sve očigledne greške, najgore je što se čovek oprostio sa bilo kakvim taktičkim znanjem a sada i kao motivator, što se na igračima vidi. Pao je na svim poljima - selekciji, taktičkoj pripremi, psihološkoj pripremi, forsira srednjevekovnu košarku. Iz utakmice sa Španijom apsolutno nikakvu pouku nije izvukao. Preskočiću sve epitete iz rečnika Wolfa Stefanovića, koje bi mu iz besa rado prikačio a time sebi i ban, ali ćelavi debil i probisvet valjda može (i sam imam istu "frizuru" pa to nije diskriminacija).

 

Jasno je i zašto je hteo Tea za Bolonju - da Teo radi njegov posao. Možda jedino tako uspe da izbegne pedalu koja mu po defaultu u klupskoj košarci sledi. Možda Teo nije u najboljoj igračkoj i fizičkoj formi, ali ovde nam je nedostajao da zamaskira Đorđevićeve nedostatke, da unese neki red i smislenu igru na teren, kada onaj, kome je to posao, to ne ume a očigledno više ne uživa ni među igračima status legende i motivatora.  Svaka čast Bogdanu, koji je sam sebi dovoljan i uvek motivisan, ali ne može on sam. A ostalima treba trener. Ako ovaj ostane selektor, Jokić i Milutinov će za olimpijadu imati neka preča posla nego da se odazovu reprezentaciji.

 

Uništio je našu zadnju šansu za ozbiljniju medalju (zlato ili srebro) u dogledno vreme, jer igrači ove generacije polako ulaze u svoj zenit, a ko će uspeti i šta da stvori od "potencijala" kao što su Dobrić, Davidovac, Marinković, Jaramaz, Avramović, , Peno, ..., pitaj boga. Nadam se da će Guduriću makar u USA da isteraju vodu iz ušiju i da ga psihički stabilizuju. Obožavao sam ga u Zvezdi i Feneru, ali dečko je bio katastrofa na svetskom prvenstvu. Ovo je obzirom da Ameri nisu nastupili sa nekom jakom selekcijom i da Španci imaju još veći generacijski problem od nas stvarno bila jedinstvena prilika, takoreći zlatna prilika. Možda nešto uspemo da uradimo na Olimpijadi (ako se uopšte kvalifikujemo), ali ne sa Đorđevićem i njegovom svitom na klupi. Još ćemo moći respektabilnu igračku ekipu da sakupimo za Olimpijadu (sa Teom, Kalinićem, Micovim, Kuzmićem i Nedovićem uz većinu sadašnjih, ali definitivno bez Raduljice, Birče i Bobija), ali za sledeće svetsko prvenstvo će biti već veoma teško a nakon toga mrka kapa. Nove mlade mega talente jednostavno ne vidim. Ni juiniori nam više nisu ono što su nekad bili. Daj bože da grešim.

 

Mnogo toga je Đorđević ovom prilikom prokockao zbog neznanja i sujete. Jedini ispravni moralni čin je da da ostavku, a ako ne, mora da dobije pedalu na ružniji način neposredno.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, SunZero said:

 

ima veze ko je na slici, na slici su Sale i Muta, ovo ostalo je ucitavanje 

mozda i medju igracima ima onih koji su nezadovoljni Saletovim radom i slazu se sa Kalinicem

Mozda i medju igracima ima onih koji su nezadovoljni Kalinicevim radom i slazu se sa Saletom. To se jednostavno ne radi ni u sportu ni u poslu ni u zivotu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nicklord said:

Koliko vidim ovo što je lajkovao su Sale i Muta

lol, kakve to ima veze, on se indirektno smeje porazu svojih saigraca. Kako se to moze odbraniti. Da li su se Nemanja Matic ili Ljajic smejali selektoru i saigracima kada ih selektor nije pozvao iz nefudbalskih razloga. To je Nicklorde neodbranjivo. 

Zasluzuje veliki hejt. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drakaris said:

Zasluzuje veliki hejt. 

Mislim da ne zasluzuje hejt i gnev, vec da mu neki prijatelj skrene paznju.

 

Ne treba ni jedna strana da zatvara vrata. Sad ce narod da jase Kalinica, a onda ce on da se inati. Pravi se bezveze krug iz kog nema izlaza.

Edited by momohyoideus
Link to comment
Share on other sites

da je salo bio ostavio milutinova i na pocetku cetvrte, ovo bi se drugacije zavrsilo.. al nije imao mooda, pa je isao na zihersku varijantu vracanjem jokica..

a tek da ne govorim koliko je debilno bilo, sto sa milutinovim nije bio krenuo od starta, ili bar prvom izmenom ako je vec krenuo sa jokicem na pet..:fantom:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kalistenika u rutini said:

sad je kalinic djubre sto lajkuje mimove :lol_2:

Jebiga, takav smo mi narod.

 

Naravno da će da lajkuje, i treba. Kada posle svega što si dao reprezentaciji, preko vesti saznaš da nisi među 18, i nemojte te priče zbog onog snimka nije išao, da je zbog snimka ne bi bio ni na prvom spisku. Šta ga boli kurac da li će se neko od tih igrača naljutiti, niko se od njih nije ni pobunio zašto nije pozvan dečko koji je dve klase iznad prvog sledećeg na njegovoj poziciji. Ja bih prvi se prvi smejao na njegovom mestu. Kalina= muda i srce ove reprezentacije.

Edited by Green23
  • Like 15
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Kalina nakon svega ipak ispo ljakse...uz svu nepravdu, ipak nije sam na ovom svetu za ovu ''nakon mene potop'' sprdnju.

Infantilan potez i jako tužna priča za sve nas.

Čujem selektor objasnio da je u stvari do nas....Dobro je Sale...i dalje si baja...ona srebra su i dalje keva...naravno da te volimo...ali ovo je bilo prilično loše.

Nažalost, ako se i kvalifikujemo za OI...možemo da se pojavimo samo sa grabuljom od selekcije u kojoj se najmanje 5 reprezentativaca odjavljuju iz plavih...a die hard španci će opet igrati finale.

Nemojte ovde više od žrtvovanju ovih momaka tokom leta, jer ako ti dres reprezentacije nije privilegija i čast...ne treba za njega ni jedno leto da se žrtvuje...

...prioriteti su relativna stvar.

 

Bogdan je Semi-automatik, top atleta i takmičar bez premca ove selekcije.

Bravo majstore...za tebe ne brinem. U svakom ćeš dresu biti Bogdan Bogdanović...kao i do sada.

 

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...