Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Koliko floskula. Cuj talenat ce pronaci put, pre ce pocvetati pored kvalitetnog stranca.... Kog kvalitetnog stranca? Vi samo mislite o Zvezdi i Partizanu. Igra se kosarka i u drugim klubovima, a tamo sigurno nece doci stranac pored koga ce neko procvetati. Videcemo te momke koji cvetaju pored stranaca veoma brzo. Cim Jokic i Bogdanovic zavrse karijeru.

@Kooineeperk naravno da pricamo o sadasnjoj ABA ligi. Nemoj da mislis da ce biti bolja. Tu ligu placamo samo mi, tj telekom i jos par firmi. Hrvati su digli ruke od kosarke, slovenci kao i uvek gledaju da oni ne plate, ali da dobro jedu. Znaci sto se kosarke tice ostajemo mi i CG. Da li primecujes da i u CG kosarka propada? 

Nadam se da neko gleda mladje kategorije i sta se tu desava. Jedino Mega neguje mlade igrace i to je tuzno.

Edited by VISOKOLETAC
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VISOKOLETAC said:

Naravno da je tako kada imas ovakvu KLS. Zamisli KLS sa budzetom ABA lige gde vec imas Zvezdu, Partizan, Megu, FMP, Borac, Spartak, a ako se doda i Vojvodina koja ima pristojan budzet, mozda i Igokea, potrebno je da podignes jos 2 do 4 centra u Srbiji da imas pristojnu ligu. Talenti su uvek nalazili put, ali kada? Ovo sto imamo je jos iz starog sistema. Koliko klinaca otpada, jer sin sponzora ili sin nekog bivseg kosarkasa mora da igra? Koliko njih igra, jer su fizicki jaci od svojih vrsnjaka, pa treneri, jer jelte moraju da pobedjuju, otpisuju manje snaznu, a talentovaniju decu. Mnogi se smeju Pesicu, ali ja bih poslusao malo sta on prica, da ne bude posle kasno. Mi uvek mozemo da odlucimo da razigravamo klince Cibone, Zadra, Olimpije, Krke.

Upravo je tu glavni zajeb "zamisli KLS sa budzetom ABA lige". To ti je isto kao da si rekao zamisli Zvezdu u fudbalu sa budzetom Borusije Dortmund. Ne biva. Ta prica o kosarkaskim centrima sponzorima, razvoju, je, izvini sto kazem, prica za malu decu. Kosarka u Evropi nije profitabilan sport. Taj projekat jaka srpska liga bi trajao 2-3 godine, i onda bi se sve toliko raspalo da bi nas vratilo u eru Steve Paradajza i Struje Lukajica. Radnicki ti je dobar pokazatelj sta bi se desilo sa klubovima i posledicno sa ligom. Sto vise jakih utakmica je potrebno, to ne moze da se postigne vestacki.

Edited by McLeod
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

ABA sa 12 klubova gde je ogranicenje klubova po drzavi 5 je najbolje za kosarku na ovim prostorima a samim tim i za kosarku u Srbiji.

 

Kao sto je na ABA temi objasnjeno, idealizacija KLS lige gde ce odjednom neko da odluci da ulupa po par miliona u par lokalnih projekata kako bi donekle parirao Partizanu/Zvezdi je utopija, od toga nema nista.

 

Mnogo je bolje igrati protiv Splita, Zadra, Buducnosti, Cedevite, Dubaia, nego Metalca, FMPa, Dinamika. Ako su ti talenti tako dobri, isplivace oni i izboriti se za svoje mesto.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, wrach said:

ABA sa 12 klubova gde je ogranicenje klubova po drzavi 5 je najbolje za kosarku na ovim prostorima a samim tim i za kosarku u Srbiji.

Za sve osim za drzavu koja ima vise od 5 kvalitetnih klubova. Ko to bese?

 

Zasto ogranicavati? Najidiotskije pravilo koje postoji pogotovo sto je napravljena ABA2. Izvoli, ako nisi sposoban da napravis tim za ABA1, imas sta ipak da igras... 

 

2 minutes ago, wrach said:

 

Kao sto je na ABA temi objasnjeno, idealizacija KLS lige gde ce odjednom neko da odluci da ulupa po par miliona u par lokalnih projekata kako bi donekle parirao Partizanu/Zvezdi je utopija, od toga nema nista.

A inace Zvezdi i Partizanu, pogotovo ako jos dobiju licence, sada vec ozbiljno pariraju mnogi iz ABA, toliko da su morali da dovlace nekog sa strane. Vazi. 

 

Zapravo kad bolje razmislim, dobijanje licenci za vecite ce imati pozitivan efekat za ABA ligu (ako Srpski timovi ostanu u njoj) jer ce biti neizvesnije, jer ce Partizan i Zvezdu boleti ... da se lomataju i jure neki plasman i trofej u njoj. 

 

2 minutes ago, wrach said:

 

Mnogo je bolje igrati protiv Splita, Zadra, Buducnosti, Cedevite, Dubaia, nego Metalca, FMPa, Dinamika. Ako su ti talenti tako dobri, isplivace oni i izboriti se za svoje mesto.

Jeste, ali kad bi ti timovi, posebno Split, Zadar, Cibona i Krka bili za nivo bolji nego sto su sada. Barem tu negde kao Igokea, Derbi, Mega. 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, wrach said:

ABA sa 12 klubova gde je ogranicenje klubova po drzavi 5 je najbolje za kosarku na ovim prostorima a samim tim i za kosarku u Srbiji.

 

Kao sto je na ABA temi objasnjeno, idealizacija KLS lige gde ce odjednom neko da odluci da ulupa po par miliona u par lokalnih projekata kako bi donekle parirao Partizanu/Zvezdi je utopija, od toga nema nista.

 

Mnogo je bolje igrati protiv Splita, Zadra, Buducnosti, Cedevite, Dubaia, nego Metalca, FMPa, Dinamika. Ako su ti talenti tako dobri, isplivace oni i izboriti se za svoje mesto.

A sto je bolje igrati protiv tih ekipa?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 Teoljub said:

A sto je bolje igrati protiv tih ekipa?

Zato što su te ekipe već sada kvalitetnije od ekipa koje bi eventualno igrale KLS. A pitanje je da li će ikad i dostići taj nivo ekipe iz KLSa. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, wrach said:

ABA sa 12 klubova gde je ogranicenje klubova po drzavi 5 je najbolje za kosarku na ovim prostorima a samim tim i za kosarku u Srbiji.

 

Kao sto je na ABA temi objasnjeno, idealizacija KLS lige gde ce odjednom neko da odluci da ulupa po par miliona u par lokalnih projekata kako bi donekle parirao Partizanu/Zvezdi je utopija, od toga nema nista.

 

Mnogo je bolje igrati protiv Splita, Zadra, Buducnosti, Cedevite, Dubaia, nego Metalca, FMPa, Dinamika. Ako su ti talenti tako dobri, isplivace oni i izboriti se za svoje mesto.

Tacno, ali ako Aba liga vise nema prohodnost ka Evroligi, koja je njena poenta? Da se vidi ko je najbolji u regionu? Zasto bi, u trenutnom slucaju, Zvezda i Partizan trosili igrace u Aba utakmicama, kad i tako igraju svake nedelje jednu, a neretko i dve utakmice u EL? Ono kako se trenutno Partizan ponasa prema KLS tako ce se poceti ponasati i prema Aba ligi kada bude definitivno da od nje vise nema koristi. Mislim, ajde onda da napravimo i ligu sa Rusima, to bi bilo jos kvalitetnije od Aba i takodje ne bi nista donosilo osim prestiza. 
 

Moramo prihvatiti da je ideja evropske kosarke da se napravi jedna ili dve evropske lige gde bi se igralo sto je vise moguce utakmicama u sezoni. U takvoj situaciji nema prostora za jos dve lige (aba i kls). Postaju teret. Najidealnije resenje bi bilo kada bi uspeli da izborimo da prva dva iz Kls idu u EL, a druga dva u EC, na primer. To bi garantovalo da bi u svakoj sezoni imali minimum 4 konkurentna kluba, a moguce i jos dva ili tri vise. Osam klubova, dva puta svako sa svakim i na kraju plej of za prva cetiri. Sasvim dovoljno u trenutnim okolnostima, jer mora se malo misliti i na ove igrace koji igraju sve veci broj utakmica i sve vise se povredjuju.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, VISOKOLETAC said:

ABA je jedini put za unistenje nase kosarke, ali jbg uvek mozemo gledati po 15 stranaca u nasim klubovima, a Topica, Drezgica, a nadam se i Nakica, Bosnjakovica, Kostica nece imati ko da stvara. Nasa deca sa 15 i 16 godina igraju u inostranstvu. Tamo ih pustaju da igraju i za prve timove u tim godinama, a zapitajte se gde bi ovde mogli da igraju u prvom timu, pa makar to bila i beton liga.

 

Pa zasto se onda ne insistira da projekti ne smanje svoje megalomanske ambicije i igraju sa domacim igracima?

 

Nego, najlakse da imamo dvostruke arsine, marva koja ce da proizvodi igrace i projekti koji ce da se bahate sa milionima i kupuju skupe strance i matore domace zvezde.

 

15 minutes ago, Kooineeperk said:

A inace Zvezdi i Partizanu, pogotovo ako jos dobiju licence, sada vec ozbiljno pariraju mnogi iz ABA, toliko da su morali da dovlace nekog sa strane. Vazi.

 

Pa od ovoga treba da podjemo, da nije normalno da Srbija za dva kluba izdvaja 40 miliona evra svake sezone.

 

Naravno da onda tome niko ne moze da parira jer osim ludih gradjana Srbije koji gutaju Vuciceva ludjenja i pristaju da zive u fantaziji kako su "nesto posebno na kontinentu" niko drugi ne zeli da radi.

 

Sve ovo sto si napisao za potencijal projekata je jedna fatamorgana - da KKP toliko zele da vide u EL ne bi KKP tamo igrao tek kada su postali pijani milioneri.

 

Nisu ni u EL mutavi ili slepi, znaju da je Srbija jedna zaostala despotija nego ce da tapsu faraona i "neverovatne srpske navijace" sve dok milioni evra kaplju sa Andricevog venca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedva dobijamo mesta iz ABA lige a igrace EL + EC 4 tima iz KLSa ja ne verujem sta vi pricate. Kada igraci odu za parama u Saudijsku Arabiju, oni nece podici nivo lokalnih igraca koje su to takmicenje vec igrali nego ce njihov nivo pasti sto smo videli u praksi. Isto bi se desilo ovde. CZV i PAR bi samo oborili svoj nivo i to jako brzo, drugi timovi bi se malo podigli na godinu dve zbog ulaganja i onda bi se sve raspalo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, McLeod said:

Jedva dobijamo mesta iz ABA lige a igrace EL + EC 4 tima iz KLSa ja ne verujem sta vi pricate. Kada igraci odu za parama u Saudijsku Arabiju, oni nece podici nivo lokalnih igraca koje su to takmicenje vec igrali nego ce njihov nivo pasti sto smo videli u praksi. Isto bi se desilo ovde. CZV i PAR bi samo oborili svoj nivo i to jako brzo, drugi timovi bi se malo podigli na godinu dve zbog ulaganja i onda bi se sve raspalo

Stvarno mislite (ne ti Mc) da drzava ima para da finansira 10 klubova?Sto direktno sto indirektno?Msm i ja bi KLS al da je na zdravim nogama...Ovako sta ce biti?2-3 godine dok ne izgube interesovanje...

Brzo bi se to srusilo...

Edited by Don Dusko
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, McLeod said:

Jedva dobijamo mesta iz ABA lige a igrace EL + EC 4 tima iz KLSa ja ne verujem sta vi pricate. Kada igraci odu za parama u Saudijsku Arabiju, oni nece podici nivo lokalnih igraca koje su to takmicenje vec igrali nego ce njihov nivo pasti sto smo videli u praksi. Isto bi se desilo ovde. CZV i PAR bi samo oborili svoj nivo i to jako brzo, drugi timovi bi se malo podigli na godinu dve zbog ulaganja i onda bi se sve raspalo

Jbg znam da je nerealno, samo sam napisao sta bi bilo idealno. Videcemo kakav ce biti novi format EL, a i sta ce biti sa EC, s obzirom na tendenciju prosirivanja lige mozda bi se i otvorilo mesto za toliko nasih klubova u EL/EC

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bergkamp bcd said:

Pa od ovoga treba da podjemo, da nije normalno da Srbija za dva kluba izdvaja 40 miliona evra svake sezone.

 

Naravno da onda tome niko ne moze da parira jer osim ludih gradjana Srbije koji gutaju Vuciceva ludjenja i pristaju da zive u fantaziji kako su "nesto posebno na kontinentu" niko drugi ne zeli da radi.

 

 

Ali mi objasni zasto je nas problem sto su Hrvatska i Slovenacka klupska kosarka toliko propale i nece/ne mogu da se dignu?

Nisu one propale zbog Zvezde i Partizana i Vucicevih (tvojih i mojih) para. 

 

Tvoja osnovna premisa u bilo kojoj diskusiji ovde je da smo mi zli i pokvareni sto boljim timovima finansiranim drzavnim parama ugnjetavamo nejac iz ostatka regiona. I da treba da nas je kao sramota, ili sta? Pa ako im toliko smetamo sto oni ne izadju iz ABA lige? 

 

Bolje sretan razvod, nego nesretni brak.  

 

1 hour ago, bergkamp bcd said:

Sve ovo sto si napisao za potencijal projekata je jedna fatamorgana - da KKP toliko zele da vide u EL ne bi KKP tamo igrao tek kada su postali pijani milioneri.

 

Nisu ni u EL mutavi ili slepi, znaju da je Srbija jedna zaostala despotija nego ce da tapsu faraona i "neverovatne srpske navijace" sve dok milioni evra kaplju sa Andricevog venca.

 

Eno ti, prodji malo kroz moj post, da vidis ko im pravi reach i engagement u EL kojim se toliko hvale, ko im je doneo nikad vecu posetu na utakmicama, puna im usta toga. K... bi se hvalili da nema Partizana i Zvezde. 

 

1 hour ago, McLeod said:

Jedva dobijamo mesta iz ABA lige a igrace EL + EC 4 tima iz KLSa ja ne verujem sta vi pricate. Kada igraci odu za parama u Saudijsku Arabiju, oni nece podici nivo lokalnih igraca koje su to takmicenje vec igrali nego ce njihov nivo pasti sto smo videli u praksi. Isto bi se desilo ovde. CZV i PAR bi samo oborili svoj nivo i to jako brzo, drugi timovi bi se malo podigli na godinu dve zbog ulaganja i onda bi se sve raspalo

 

Ko je ovo i gde napisao?! Niko. Nikada. Nigde. Ili sam ja propustio.

Zvezda i Partizan treba da dobiju EL licence, a ostali prema plasmanu u toj KLS-12, mogu da igraju FIBA LS sa znacajnijom ulogom tamo, ako zele naravno, kako bi se ispostovala i FIBA (kao sto je i sada slucaj - KKP/KKCZ su u EL a FMP/Sparta su FIBA CL). 

Edited by Kooineeperk
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...