Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

2 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Нећемо ваљда опет понављати ту дискусију, поготово што је пре неки дан опет рекао да је завршио са репрезентацијом 2005.

Nisam ispratio tu izjavu. Onda idemo dalje.

 

Svakako da je najbitnije da taj sledeci ostvari dobru komunikaciju sa Jokicem. Bogi ce biti tu. 

Odlicna prilika i vratiti Kalinu i jos neke, da bar jednom zapucamo za ovih 10 godina iz svih oruzja i da ova generacija uzme zasluzeno zlato.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Нема ту нешто претерано избора, можда за комуникацију са Јокићем најбољи избор Рајаковић, даље имамо Сашу Обрадовића.

Што се Алимпијевића тиче нисам сигуран да ли тренутно може успоставити ауторитет међу таквим играчима.

Више потенцијалних имена ни немамо.

Моје мишљење је да ће то бити Саша Обрадовић и да он чека то као запета пушка.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Нема ту нешто претерано избора, можда за комуникацију са Јокићем најбољи избор Рајаковић, даље имамо Сашу Обрадовића.

Што се Алимпијевића тиче нисам сигуран да ли тренутно може успоставити ауторитет међу таквим играчима.

Више потенцијалних имена ни немамо.

Моје мишљење је да ће то бити Саша Обрадовић и да он чека то као запета пушка.

Ako Covke bude na celu KSS to ce biti Alimpijevic. 

 

Sto se Sase tice, ne vidim ga na mjestu selektora jos. Svakako da je izbor dosta tanak.

Sta mislis za Duska Ivanovica? 

Link to comment
Share on other sites

E kako losa vest. Bas sam se smorio. Kari mi je, kao navijacu i rodjenom Pirocancu, bas legao, a jos vise igracima, celoj kosarkaskoj javnosti. Master Joda bukvalno, ili sto rece Glogovac za Bjelogrlica u Juznom vetru : "Ti nam svima ovde dodjes kao neki ujak, neki stric, jbem li ga" . Okej, ima smisla, gotov je olimpijski ciklus, ne ide da zapocinjes nesto ako ne mozes da dovrsis. Ali Kari je bas fin posao odradio, narocito u Manili i Parizu. Ostaje mi samo nada da ce uzeti neku jaku funkciju u KSS i da ce da izgura svoje zamisli o domacoj ligi, budjenju kosarkaskih centara i utemeljivanju poljuljanog famoznog sistema.

 

Za novog selektora, tja... Sta da kazem. Miloje, sto nam prerano ode? To u sebi cesto ponavljam. Sale Obradovic, Rajakovic, Stojakovic... Alimpijevic ce dobiti svoje vreme sigurno, kao i Marko Barac. Ali jos ne. Kokoskova smo prebrzo potrosili, Sale Djordjevic bi se sigurno odazvao da ga pozovu... Ali sta znam. Bas bas bezveze. Evo neka Jokic odabere umesto nas, ne bih se bunio. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Rekao je Kari još odavno da će biti samo još selektor za OI, pa se samo i mislilo da će ostati jer posle bronze nije još jednom jasno ponovio. Svakako steta, da su pametni ponudili bi mesto predsednika Pesicu sto bi za njegove godine i iskustvo bila optimalna uloga, ali svakako je realnije da će to na kraju biti Keselj, Rebraca ili Tomašević. Teško je pitanje ko treba da bude selektor sad. Voleo bih Rajakovica, ali Toronto će ga ako uopšte samo pustiti za turnire. A možda je i ipak bolje imati evropskog trenera jer trener iz NBA sistema retko kad su dobro prošli na nekom FIBA takmičenju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Meni se tu kao jedina zamena crta SObradović. Za Rajakovića iz nekog razloga msm da nikad ne bi napustio NBA, Kokoškov potrošen (po mom mišljenju prerano i nezasluženo ali neću da zalazim u to), Alimpije mi ne deluje da bi uspostavio autoritet nad igračima što je i najbitnije za rep. Saša Obradović je uspeo da iskontroliše Džejmsa tako da ne verujem da bi imao nekih problema sa našim reprezentativcima a plus je i sam rekao da bi voleo da bude selektor.

 

Imamo i Đorđevića ali ja iskreno nisam za vraćanje selektora tako brzo.

Edited by Урош19
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Quote

Pred Košarkaškim savezom Srbije prvo su izbori za predsednika, a zatim i popuna dve važne funkcije unutar srpske kuće košarke. Za sada je jasno da Svetislav Pešić neće zauzeti nijednu od tih funkcija, a pomalo je čudan način na koji dolazi do prekida saradnje sa iskusnim stručnjakom koji je tokom oba mandata na klupi nacionalnog tima bio veoma uspešan.

Svetislav Pešić nije imao sa kim da pregovara oko nastavka saradnje zbog odlazaka pre njegovog!

 

Nakon što je predsednik Košarkaškog saveza Srbije Predrag Danilović podneo ostavku, a KSS napustio i direktor reprezentacije Dragan Tarlać, Pešić je ostao bez opcija. Praktično, u Košarkaškom savezu Srbije niko nije bio zadužen i ovlašćen za pregovore.

 

Ipak, odlazak selektora Pešića glavna je vest dana u srpskom sportu. "Iz KSS-a nisu mogli da potvrde tačnost ove informacije, te dodaju da nije poznato ni sa kime bi Pešić razgovarao o novom ugovoru",

 

Haha klasicni foteljasi

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Урош19 said:

Meni se tu kao jedina zamena crta SObradović. Za Rajakovića iz nekog razloga msm da nikad ne bi napustio NBA, Kokoškov potrošen (po mom mišljenju prerano i nezasluženo ali neću da zalazim u to), Alimpije mi ne deluje da bi uspostavio autoritet nad igračima što je i najbitnije za rep. Saša Obradović je uspeo da iskontroliše Džejmsa tako da ne verujem da bi imao nekih problema sa našim reprezentativcima a plus je i sam rekao da bi voleo da bude selektor.

 

Imamo i Đorđevića ali ja iskreno nisam za vraćanje selektora tako brzo.

 

Dzile pokraden

Link to comment
Share on other sites

Slažem se da je Želimir potreban reprezentaciji. Da li kao selektor ili bitan deo saveza ne pravi razliku. Lepo je to što je napravio svoju nišu u klubu i što ispunjava mladalačke želje međutim ima nešto što se zove dug prema košarci dokle god si zdrav i funkcionalan. A on jeste.

 

Mogli su i Kari i Duda još pre 15 godina da stave tačku i kažu neka mlađima pa su ipak osetili da moraju baš oni. I stavili su mnogo toga na kocku po stare dane pa se vratilo na opštu radost. Možda misli da je već dao sve međutim stvara se utisak da nije baš tako i da se sklonio gledajući isključivo sopstvene interese. Legitimno ali ipak tužno u isto vreme. 

Edited by Molina23
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Molina23 said:

Slažem se da je Želimir potreban reprezentaciji. Da li kao selektor ili bitan deo saveza ne pravi razliku. Lepo je to što je napravio svoju nišu u klubu i što ispunjava mladalačke želje međutim ima nešto što se zove dug prema košarci dokle god si zdrav i funkcionalan. A on jeste.

 

Nema nista od toga. Mozda i bolje. Mogu da obrazlozim, ali nema potrebe, odavno je sve ispricano na temu "Zeljko u reprezentaciji". 

 

Kariju otvoriti kancelariju u savezu, dati funkciju koordinatora svih repstativnih selekcija i neogranicen budzet za putovanja. Da obilazi igrace, trenere, pripreme nacionalnih timova, da prenese svoje iskustvo na mladje trenere i igrace. Nova vrhuska KSS mu verovatno nece dati da dira u ligu i to bi bila borba s vetrenjacama, gubljenje i vremena i energije. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Iz Karijeve izjave i ove glupe  izjave iz KSS-a da se zakljuciti da sa covekom niko nije nasao za shodno da porazgovara

 

kao da je bitnije ko ce biti predsednik KSS i kao da ne znamo da figuriraju samo podobne osobe i da tu naci se apsolutno nije nikakav uspeh (nazalost) 

 

Edit: kss potvrdio na instagramu

https://www.instagram.com/p/C_vbyVPsUgx/?igsh=MTN5eWc2dDdtdXVoZg== ☹️

Edited by srlepajce
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bih bre kopala i rukama i nogama da on ostane selektor. Nema trika da Kari ne bi pristao na produžetak ugovora, samo da je neko porazgovarao sa njim.

 

Nesposobnjakovići i lezilebovići... Još su nam dobri rezultati ko sve tamo radi.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

Ja bih bre kopala i rukama i nogama da on ostane selektor. Nema trika da Kari ne bi pristao na produžetak ugovora, samo da je neko porazgovarao sa njim.

 

Nesposobnjakovići i lezilebovići... Još su nam dobri rezultati ko sve tamo radi.

Он је још после СП рекао да ће после ОИ неко други бити селектор, сада је рекао да им је рекао пре Париза да је то то, тако да мислим да је он то стварно преломио раније, а да су нама резултати и атмосфера у екипи дали наду да ће остати макар за ЕП.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Он је још после СП рекао да ће после ОИ неко други бити селектор, сада је рекао да им је рекао пре Париза да је то то, тако да мислим да је он то стварно преломио раније, а да су нама резултати и атмосфера у екипи дали наду да ће остати макар за ЕП.

 

Isto tako je rekao, da li posle OI, da je uvek na raspolaganju srpskoj košarci. Meni je zvučalo kako je prilično otvoren za nastavak saradnje.

 

Suludo mi je da ni ne pokušamo da takvog stručnjaka zadržimo na klupi. A Danilović je sad našao da ispadne šmeker ovim preuranjenim povlačenjem sa funkcije... Ma, muka mi je od svih njih. 

 

Ako ne kao selektora, Karija je već sad trebalo da čeka neka fotelja u KSS, jer za razliku od ostalih on bi sigurno nešto radio.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

 

Isto tako je rekao, da li posle OI, da je uvek na raspolaganju srpskoj košarci. Meni je zvučalo kako je prilično otvoren za nastavak saradnje.

 

 

То је рекао и сада да је увек на располагању, само што очигледно мисли на неки други вид не селекторски.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...