Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

1 hour ago, Beonegro said:

Da li u nekim varijantama igrati sa njima dvojicom u paru, što bi bilo na uštrb Milutinova? Da li probati Jovića na 3, sa Petruševim na 4 i Jokićem na 5, gdje imamo tri visoka, ali sva trojica mogu da igraju široko?

 

Ovo su dosta dobre varijante iskreno, ne za celu tekmu (mada što da ne ako šljaka protiv neke ekipe), ali kao neke minijature da. Nema tu šta na uštrb Milutinova, imaće i on svoje minute. Bolje imati 4 tako dobra igrača i biti na slatkim mukama da ih kombinuješ, nego ih nemati :57:

 

@McLeod, jako su nas ponizili 2019. na SP, treba se setiti toga ako se sretnemo. 

 

Ta grupa sa Kanadom, Australijom, Španijom i Grčkom će baš biti grupa smrti.

Edited by DameTime
spajanje upisa
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

dosta upitan kriterijum na ovih nekoliko prijateljskih sto sam gledao

a to su, ako sam dobro razumeo, iste sudije koje ce suditi OI?

ja mislim da mi imamo materijala da isto tako bijemo, pitanje je samo da li ce kriterijum biti konstantan, i koliko cemo se brzo prilagodjavati na eventualne promene

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I ranije sam sumnjao da je Tima iz druge dimenzije gde su uspeli da uspostave kanal komunikacije sa našim prostor-vremenom preko ovog podforuma.

 

Drago mi je što deljemo Amere tamo negde gde dominira antimaterija.

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

„Nisam još za penziju. Dosad tokom karijere sam uvek planirao u okviru četvorogodišnjeg olimpijskog ciklusa.

Videćemo… spreman sam i čekam Markov poziv, ali on još uvek okleva“, izjavio je selektor Srbije za Bild.

 

Moglo je i na EL temu ...

Link to comment
Share on other sites

Svaki igrač je zbog suludih rotacija bio u režimu većeg/nepotrebnog/neprijatnog opterećenja od onog koji bi realno imao na OI i osim neurotičnog Avrama, odnosno poslovično dobrih Jokića i Petruševa, svi su pokazali ono što smo nažalost znali (o nedostatku klase, forme ili stepenu kurcobolje). Najvažnije je svakako da je većina stekla dobar utisak o kvalitetu protivnika na solidnom broju obrtaja.

 

Mogla bi da se uzme medaljica. Samo bez Jokić na četvorci i Jokić na klupi eksperimenata. Valjalo bi da su Bogdan i Jović Nidžo na usluzi za 20-25 minuta košarke. 

 

 

  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Stiletto said:

Olimpijski turnir je zajebana kategorija. Malo timova, izbaciš par ekipa koje su tu po geografskom proncipu i svi ostali jaki ko zemlja. Jedan bangav poraz može sve da pošalje dođavola.

 

SR Jugoslavija je bila svetski prvak 1998., evropski prvak 1999., evropski prvak 2001., svetski prvak 2002. Igrače znate svi, legende ovog sporta kod nas. A na Olimpijadama u tom periodu?

 

2000. u Sidneju prve četiri utakmice, četiri pobede (Rusija +6, Australija +14, Angola +9, Španija +13). Loženje među navijačima na max, a onda Kanada , +9 na poluvremenu, Stiv Neš poludi (26p, 8s, 8a), puknu drugo poluvreme 50:33 i poraz -8. To ih toliko opali da ladno izgube četvrtfinale od Litvanije -13, od svih Litvanaca rasturi ih Einikis sa 26p i 8s.

 

2004. u Atini još gore, poraz od Argentine -1 u prvom kolu košem Đinobilija u poslednjoj sekundi šalje sve nizbrdo, jedva pobeđena Italija +2, pa porazi od Novog Zelanda -3, Španije -8 i Kine (ej, Kine) -1 za poslednje mesto u grupi.

 

Kakav god sastav otišao (a konačan sastav ćemo izleda saznati pola sata pre prve utakmice), moraće da se poklopi sto faktora da bi ostvarili uspeh, da ne kažem naglas medalju. Najbolji igrač sveta pomaže mnogo ali ne garantuje ništa, to Grci sa Janisom odlično znaju.

 

To je ono što mnogi i dalje ne shvataju, olimpijski turnir je druga dimenzija u odnosu na Eurobasket i SP, najprestižniji turnir u reprezentativnoj košarci i doći do bilo kakve medalje je ogroman uspeh

 

Evo još jedan reallity check podatak za one koji se spremaju da slave zlato (ne znam samo na osnovu čega) , od 1994 do danas , znači to je period od ravno 30 godina, SRJ/SCG/Srbija je na Olimpijskim igrama u košarci osvojila samo dve medalje i nijedna od te dve nije bila zlatna. A sam si pomenuo kakva su imena igrala za nas u tom periodu, bukvalno legende košarke. 

   

Ovaj turnir prema imenima biće najjači ikada, nikad toliko jakih reprezentacija sa toliko zvezda nije bilo i stvarno, osvajanje bilo kakve medalje treba da se slavi kao zlato. 

 

Quote

Kakav god sastav otišao (a konačan sastav ćemo izleda saznati pola sata pre prve utakmice), moraće da se poklopi sto faktora da bi ostvarili uspeh, da ne kažem naglas medalju. Najbolji igrač sveta pomaže mnogo ali ne garantuje ništa, to Grci sa Janisom odlično znaju.

 

Na poslednja dva turnira na kojima je taj najbolji igrač sveta igrao za nas, SP 2019 i Eurobasket 2022, mi nismo prismrdeli medalji. Iskreno, ja bih spokojniji bio da je on ovog leta ostao u Somboru da timari konje u štali.

 

 

 

Edited by Skyglider
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Smrtokapa said:

Sve će to lepo da se posloži do početka turnira. Primećujem da niko skoro ni ne pominje Južnosudance i ajajajaj Portoriko, iako jedan loš dan može sve naše planove da baci pod voz. 

 

Bas tako, pritom je mnogo veca sansa da Portoriko iznenadi nas nego da bilo ko dobije USA. 

 

Sve ovo o cemu se pise vazi i za Portoriko, ako budu imali suterski dan mogu da nas pobede. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Skyglider said:

Iskreno, ja bih spokojniji bio da je on ovog leta ostao u Somboru da timari konje u štali.

vala bas

deshawn je nepravedno skrajnut na konto somoborskog konjusara

mislim, kapiram do neke mere sta zelis da kazes, ali ovog gore je bas bas tesko preterivanje

 

ako ne budemo u prici za medelja to ce biti zato sto nismo dovoljno dobri, ima puno jakih repki, svi na OI salju najbolje sto imaju

a ne zato sto je konjusar privatizovao repku

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, NikadProtivKaline said:

vala bas

deshawn je nepravedno skrajnut na konto somoborskog konjusara

mislim, kapiram do neke mere sta zelis da kazes, ali ovog gore je bas bas tesko preterivanje

 

ako ne budemo u prici za medelja to ce biti zato sto nismo dovoljno dobri, ima puno jakih repki, svi na OI salju najbolje sto imaju

a ne zato sto je konjusar privatizovao repku

 

Ok, slažem se da sam preterao za Jokića.  Gledao sam poslednja dva takmičenja na kojima je igrao i pre tih takmilčenja bilo je isto "imamo najboljeg na svetu , osvajamo zlato sigurno" i na kraju ćorak.  Ali svakako, na ovom turniru je baš dosta jaka konkurencija. 

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Skyglider said:

Na poslednja dva turnira na kojima je taj najbolji igrač sveta igrao za nas, SP 2019 i Eurobasket 2022, mi nismo prismrdeli medalji. Iskreno, ja bih spokojniji bio da je on ovog leta ostao u Somboru da timari konje u štali.

 

Ovo i ja mislim (uglavnom), međutim njegov nivo angažmana na do sada odigranim prijateljskim utakmicama nas demantuje. 

 

51 minutes ago, Čočo said:

Karte već za nivo 400 centar skoro rasprodate. 

 

Nivo 200 se takođe lepo prodaje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Јокић 2019 и овај сад су небо и земља. 2022 је једна утакмица која је могла сваком да се деси, као што се и десило тада и Грцима и Словенцима да испадну са Јанисем и Дончићем.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

Da nismo poveli konjušara verovatno bi uzeli medalju ?

 

...a Dobrić sinoć udara Lebronu na prodoru momačku sataru i pomera mu ruke koliko i Roki Ivanu Dragu nakon sudijskog: " touch the gloves".

Buli kengurana bi nas bez Jokića i sa ovim kriterijumom presavila preko kolena a Milutinov u napadu protiv amera bio egal sa Vasom i Gudurom...pogledao bi koš na zagrevanju i poluvremenu. 

Jeste Filip dva puta tehnikom, brzinom i na prepad okrenuo Lebrona i Dejvisa ali malo je repki koje možemo bez Jokića fizički da maltretiramo u napadu. Bićemo fizički znatno slabašniji na obe strane i ako Jović mali ne bude u rosteru jer samo sa krtinom koju nose Vasa i Gudura na frejmu bekčine nećemo nikog isprepadati. Moraćemo da grizemo kada nas biju...ne može na olimpijadi daleko da se dogura samo na ime i klasu.

Edited by Wingwalker
  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...